Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Λοιπόν έγινε και δεύτερη χωριακη 115.2.Να θυμίσω την πρώτη πριν 2 μέρες 74,2.Δεν τα λες και καλά νέα σωστά?Τι σημαίνει τώρα αυτό?Το απόγευμα,θα πάρω το γυναικολόγο.Κριμα και είχα καλό προαίσθημα.

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
Pick Store

Τελικά πήρα τον γιατρό,και είπε ότι μάλλον κάτι δεν πάει καλά,την Τρίτη ξανά χωριακη για να αποκλείσουμε το εξωμητριο.Τον ρώτησα και για τα utrogestan στην αρχή είπε αστα και μετά λέει συνέχισε τα καλού κακού,αφού δεν πάει καλά ποιος ο λόγος?Σαν να έχεις ελπίδες χωρίς λόγο.

Koρίτσι μου η ελπίδα πάντα υπάρχει.Η επόμενη χοριακή θα είναι και η πιο κομβική!!!!Εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!!

Σε ευχαριστώ ,και γω το εύχομαι.Αν τώρα πάει χάλια τουλάχιστον να μην είναι το χειρότερο σενάριο μην τρέχω κι ολας.

• Like 1

Καλησπέρα κορίτσι μου. Η δική μ χοριακη ηταβ μόλις 78.8 μονάδες με 4 μέρες καθυστέρησης αφού ήξερα την ωορρηξια βάση των τεστ που έκανα. Σήμερα εχω μια κορακλα 5 μηνων. Όταν πήρα τ γιατρό μ μ είπε μην μπεις στη διαδικασία χοριακων γτ σε δύο μέρες πάλι χαμηλή θα είναι. Κάνε μια σε 5 6 μέρες. 6 μέρες μετά ήταν 1380. Κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός.  Εύχομαι όλα καλά να πάνε κ τ σπορακι σ να πάρει τα πάνω του όπως τ δικό μου.

• Like 1

Καταρχας να σου ζήσει η κούκλα σου!Σε ευχαριστώ πολύ,μου δίνεις ελπιδα, αισιοδοξία. γιατί έχω αλλά 2 παιδιά και είμαι κάπως στεναχωρημένη γιατί το ζητήσανε και τώρα με βλέπουν το μεγάλο ειδικά ότι πάω σε γιατρούς,έχω και κατά τραβήγματα και πονακια χαμηλά συν εκνευρισμό, χωρίς να ξέρουν το γιατί. 

Δε χρειαζεται να παει το μυαλο σου στο χειροτερο (το οποιο ειναι κ εξαιρετικα σπανιο).

Εγω πονους ειχα κ στις βιοχημικες μου κ στην παλλινδρομη κ τωρα στην εγκυμοσυνη μου που παει καλα.. (γιατι κατι ανεφερες σε μα αλλη συζητηση για τους πονους)

Στην επομενη χοριακη σου θα ξεκαθαρσει καπως τοπιο..

Υ.Γ. Θα σου προτεινα να μην ανοιγεις πολλα διαφορετικα αρθρα εφοσων μιλας για το ιδιο θεμα γιατι μπερδευομαστε!! Θα μπορουσες να γραφεις τα παντα στο αρθρο που ειχες ανοιξει για την χοριακη

• Like 2

Καλημέρα,δεν έχω ξαναγράψει σε φόρουμ και δεν το κάνω σωστά.Ειναι και το άγχος καταλαβαίνεις.😕

Διαβάζοντας και έπειτα από σχετικά λογική σκέψη,κατέληξα σε μια άκρη.εαν δεν λάβω υπόψιν μου την τ.π.26/11,αλλά την τελευταία επαφή 26/12 και αφού την Τετάρτη 10/1 μετά από 2 αρνητικά τεστ την προηγούμενη εβδομάδα ξαφνικά είδα 2 θετικά τεστ,και χωριακη που αυξάνεται σιγά από 74,5 σε 115,5,τότε ξέρω ότι η εβδομάδες είναι 2 με 3 σωστά?Αρα λογική τιμή χωριακης αλλά λίγη αύξηση,ξέρω πως θα είναι κομβική την Τρίτη η χωριακη απλά λέω την σκέψη μου και προσπαθώ να είμαι θετική.

Στη πρωτο μου παιδακι εκανα χοριακη και βγηκε.87 ...μετα απο δυοαυτο.μερες μετα βιας ειχε διπλασιαστεικαι. Στηκαι τριτη χοριακη πηγα πολυ ψηλά.ηταν καθυστερημενη συλληψη.....η ελπιδα δεε σταματαει κ τα χαπια φυσικα.κ.ναντα συνεχισεις.....ποτε δς ξερεις...ελπιζω να εχουμε.πολυ καλα.νεα την τριτη!!!!!

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Γεια σας κοριτσια! Με τ καλό τα μωράκια σας! Γράφω για τις κοπέλες π δ έχουν συμπτώματα να μην αγχώνονται. Εγώ δ είχα κανένα απολύτως σύμπτωμα σε όλη μ την εγκυμοσύνη! Κ τ εύχομαι σε όλες σας να έχετε όμορφες εγκυμοσύνες να τις απολαύσετε.
    • Σε ευχαριστώ πολυ, ήσουν κατατοπιστικότατη! Κι εγώ προσπαθώ να χαίρομαι για τις αναγούλες μου (εμετούς δεν κάνω αλλά από αναγουλες αλλα τίποτα!), να σκέφτομαι ότι είναι καλό που υπάρχουν! Τι άγχος αυτό βρε παιδί μου κάθε φορά που πάω για υπέρηχο να προσεύχομαι "κάνε Θεέ μου να είναι καλά, κάνε να μην έχει συμβεί κάτι και δεν έχω καταλάβει τίποτα"... Ξέρω δεν πρέπει να ζω με αυτό το άγχος αλλά...
    • Ευχαριστώ babybaby & ditaki! Η αλήθεια είναι ότι η εγκυμοσύνη με είχε βρει σε περίοδο διακοπών και δεν είχα προλάβει να δω πολλά. Είχα κάνει αρχικά μία χοριακή όπου είχε δείξει φυσιολογικές τιμές για έμβρυο 3 εβδομάδων που ήταν τότε, και μετά συνέχισα κανονικά τις διακοπές μου. Όταν πήγα για πρώτη φορά στο γιατρό για υπέρηχο ήμουν ήδη 9 εβδομάδων, είχαμε ακούσει καρδούλα και μου είχε πει ότι ήταν όλα οκ, εκτός από μία μικρή αποκόλληση. Μου είχε δώσει τότε utrogestan, φυλλικό οξύ και μαγνήσιο, όπως και το πρώτο πακέτο των προγεννητικών εξετάσεων, τις οποίες όμως δεν πρόλαβα να κάνω. Είχα αρχίσει να παίρνω τα χάπια που μου έδωσε, ίσως λίγο απρόσεχτα γιατί όταν έπρεπε να τα πάρω τα έπαιρνα όλα μαζί το ένα μετά το άλλο χωρίς κενά, τώρα είμαι πολύ πιο προσεκτική, αν και δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο αυτό. Τα άρχισα λοιπόν τη μέρα που ακούσαμε καρδούλα, και μετά από 5 μέρες που ξαναβρέθηκα με το γιατρό έμαθα εντελώς ξαφνικά ότι το έμβρυο είχε σβήσει, περίπου πριν 3-4 μέρες, δηλαδή περίπου όταν άρχισα τα χάπια. Αλλά όλοι λένε ότι αυτό δεν έχει να κάνει κι ότι απλά ήταν να γίνει. Δεν είχα ούτε αίμα ούτε κανένα απολύτως σύμπτωμα, γι'αυτό και αυτές οι "αθόρυβες" παλίνδρομες είναι μεγάλο σοκ. Α, και μου είπε ότι η αποκόλληση είχε βελτιωθεί ήδη παίρνοντας τα utrogestan για 5 μέρες κι ότι είχε πλέον μείνει ελάχιστη, αλλά ανεξάρτητα από αυτό το έμβρυο παλινδρόμησε. Αναγούλες είχα πολύ ελάχιστες σε εκείνη την εγκυμοσύνη, χωρίς καθόλου εμετούς, είχα όμως παρατηρήσει ότι ενώ είχα πάθει την παλίνδρομη και δεν το γνώριζα ακόμα, έστω κι αυτές οι ελαφριές μου αναγούλες είχαν όντως εξαλειφθεί. Ενώ σ'αυτήν την εγκυμοσύνη υπέφερα αρκετά από αυτά, καταλαβαίνεις όμως γιατί χαίρομαι που τις έχω κι ας υποφέρω, είναι σημάδι ότι όλα συνεχίζονται κανονικά. Υπάρχει γενικώς μία άποψη ότι η εγκυμοσύνη με αναγούλες είναι γερή εγκυμοσύνη, αλλά και πάλι αυτό μπορεί να είναι και μύθος, αφού υπάρχουν και γυναίκες που δεν υπέφεραν τόσο και πάλι γέννησαν κανονικά.
    • Ναι πονακια μακαρι !!!!
    • Κορίτσι μου μην αγχώνεσαι όλα θα πάνε τέλεια!!! Σου εύχομαι μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη! Η χοριακή σου μια χαρούλα, θα δεις όλα θα πάνε καλά! "Πινακίδα" περιόδου εννοείς μάλλον τα πονάκια σωστά;;; Άτιμο λεξικό! 
  • Νέες συζητήσεις