Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Λοιπόν έγινε και δεύτερη χωριακη 115.2.Να θυμίσω την πρώτη πριν 2 μέρες 74,2.Δεν τα λες και καλά νέα σωστά?Τι σημαίνει τώρα αυτό?Το απόγευμα,θα πάρω το γυναικολόγο.Κριμα και είχα καλό προαίσθημα.

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
Pick Store

Τελικά πήρα τον γιατρό,και είπε ότι μάλλον κάτι δεν πάει καλά,την Τρίτη ξανά χωριακη για να αποκλείσουμε το εξωμητριο.Τον ρώτησα και για τα utrogestan στην αρχή είπε αστα και μετά λέει συνέχισε τα καλού κακού,αφού δεν πάει καλά ποιος ο λόγος?Σαν να έχεις ελπίδες χωρίς λόγο.

Koρίτσι μου η ελπίδα πάντα υπάρχει.Η επόμενη χοριακή θα είναι και η πιο κομβική!!!!Εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!!

Σε ευχαριστώ ,και γω το εύχομαι.Αν τώρα πάει χάλια τουλάχιστον να μην είναι το χειρότερο σενάριο μην τρέχω κι ολας.

• Like 1

Καλησπέρα κορίτσι μου. Η δική μ χοριακη ηταβ μόλις 78.8 μονάδες με 4 μέρες καθυστέρησης αφού ήξερα την ωορρηξια βάση των τεστ που έκανα. Σήμερα εχω μια κορακλα 5 μηνων. Όταν πήρα τ γιατρό μ μ είπε μην μπεις στη διαδικασία χοριακων γτ σε δύο μέρες πάλι χαμηλή θα είναι. Κάνε μια σε 5 6 μέρες. 6 μέρες μετά ήταν 1380. Κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός.  Εύχομαι όλα καλά να πάνε κ τ σπορακι σ να πάρει τα πάνω του όπως τ δικό μου.

• Like 1

Καταρχας να σου ζήσει η κούκλα σου!Σε ευχαριστώ πολύ,μου δίνεις ελπιδα, αισιοδοξία. γιατί έχω αλλά 2 παιδιά και είμαι κάπως στεναχωρημένη γιατί το ζητήσανε και τώρα με βλέπουν το μεγάλο ειδικά ότι πάω σε γιατρούς,έχω και κατά τραβήγματα και πονακια χαμηλά συν εκνευρισμό, χωρίς να ξέρουν το γιατί. 

Δε χρειαζεται να παει το μυαλο σου στο χειροτερο (το οποιο ειναι κ εξαιρετικα σπανιο).

Εγω πονους ειχα κ στις βιοχημικες μου κ στην παλλινδρομη κ τωρα στην εγκυμοσυνη μου που παει καλα.. (γιατι κατι ανεφερες σε μα αλλη συζητηση για τους πονους)

Στην επομενη χοριακη σου θα ξεκαθαρσει καπως τοπιο..

Υ.Γ. Θα σου προτεινα να μην ανοιγεις πολλα διαφορετικα αρθρα εφοσων μιλας για το ιδιο θεμα γιατι μπερδευομαστε!! Θα μπορουσες να γραφεις τα παντα στο αρθρο που ειχες ανοιξει για την χοριακη

• Like 2

Καλημέρα,δεν έχω ξαναγράψει σε φόρουμ και δεν το κάνω σωστά.Ειναι και το άγχος καταλαβαίνεις.😕

Διαβάζοντας και έπειτα από σχετικά λογική σκέψη,κατέληξα σε μια άκρη.εαν δεν λάβω υπόψιν μου την τ.π.26/11,αλλά την τελευταία επαφή 26/12 και αφού την Τετάρτη 10/1 μετά από 2 αρνητικά τεστ την προηγούμενη εβδομάδα ξαφνικά είδα 2 θετικά τεστ,και χωριακη που αυξάνεται σιγά από 74,5 σε 115,5,τότε ξέρω ότι η εβδομάδες είναι 2 με 3 σωστά?Αρα λογική τιμή χωριακης αλλά λίγη αύξηση,ξέρω πως θα είναι κομβική την Τρίτη η χωριακη απλά λέω την σκέψη μου και προσπαθώ να είμαι θετική.

Στη πρωτο μου παιδακι εκανα χοριακη και βγηκε.87 ...μετα απο δυοαυτο.μερες μετα βιας ειχε διπλασιαστεικαι. Στηκαι τριτη χοριακη πηγα πολυ ψηλά.ηταν καθυστερημενη συλληψη.....η ελπιδα δεε σταματαει κ τα χαπια φυσικα.κ.ναντα συνεχισεις.....ποτε δς ξερεις...ελπιζω να εχουμε.πολυ καλα.νεα την τριτη!!!!!

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Κορίτσια πραγματικά σας θαυμάζω όλες για τη δύναμη και το κουράγιο σας. Ένας λόγος που δεν εχω ξεκινήσει τις εξωσωματικές προσπάθειες ειναι τα τρυπηματα. Εχω τόσο τρυπήθει απο τις χοριακες της παλινδρομης που παρόλα τα τέσσερα χρονια προσπάθειας οι ενέσεις ειναι ανασταλτικός παράγοντας για μένα... 😔
    • Σίγουρα θα μπορούσε να ειναι. Άλλωστε γιατι να μην ειναι;;! 
    • Εγω γινει ειδικη!! Δε προλαβαινω να σου απαντησω τωρα, αλλα θα σου στειλω ή αυριο ή τη δευτερα!! Παντως μην αγχωνεσαι για συσπασεις!!
    •    Κατερινακι, να ελεγξεις αν αυτο που περιγραφεις κραταει λιγη (εως ενα λεπτο) ή πολυ ωρα... Αν κραταει λιγο, ειναι πολυ πιθανο να ειναι μικροσυσπασουλες. Αν κραταει πολυ ειναι πολυ πιθανο να ειναι ειτε απο κουραση (ορθοστασια, περπατημα κ.α) ειτε απο το εντερο (τυμπανισμος ή δυσκοιλιοτητα).    Παρατηρησε τον χρονο, αλλα κ ποσο συχνα γινεται μεσα στην ημερα κ μετεφερε το στο γιατρο σου...    Ειχα κι εγω παρομοια πραγματα (σε φιαφορετικες φασεις της κυησης) εξαιτιας κ των 3 παραπανω περιπτωσεων!!    Υ.Γ. Εμενα ο γιατρος μου μου εχει πει οτι μπορω να αγγιζω την κοιλια μου κ να την χαιδευω αλλα σε καμια περιπτωση να μην της κανω μασαζ, καθως οδηγει σε συσπασεις...   Τι πονο νιωθεις? Ψηλα? χαμηλα? μοιαζει με περιοδο?
  • Νέες συζητήσεις