Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τώρα...


Elli37

Recommended Posts

Λοιπόν έγινε και δεύτερη χωριακη 115.2.Να θυμίσω την πρώτη πριν 2 μέρες 74,2.Δεν τα λες και καλά νέα σωστά?Τι σημαίνει τώρα αυτό?Το απόγευμα,θα πάρω το γυναικολόγο.Κριμα και είχα καλό προαίσθημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά πήρα τον γιατρό,και είπε ότι μάλλον κάτι δεν πάει καλά,την Τρίτη ξανά χωριακη για να αποκλείσουμε το εξωμητριο.Τον ρώτησα και για τα utrogestan στην αρχή είπε αστα και μετά λέει συνέχισε τα καλού κακού,αφού δεν πάει καλά ποιος ο λόγος?Σαν να έχεις ελπίδες χωρίς λόγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ ,και γω το εύχομαι.Αν τώρα πάει χάλια τουλάχιστον να μην είναι το χειρότερο σενάριο μην τρέχω κι ολας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσι μου. Η δική μ χοριακη ηταβ μόλις 78.8 μονάδες με 4 μέρες καθυστέρησης αφού ήξερα την ωορρηξια βάση των τεστ που έκανα. Σήμερα εχω μια κορακλα 5 μηνων. Όταν πήρα τ γιατρό μ μ είπε μην μπεις στη διαδικασία χοριακων γτ σε δύο μέρες πάλι χαμηλή θα είναι. Κάνε μια σε 5 6 μέρες. 6 μέρες μετά ήταν 1380. Κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός.  Εύχομαι όλα καλά να πάνε κ τ σπορακι σ να πάρει τα πάνω του όπως τ δικό μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχας να σου ζήσει η κούκλα σου!Σε ευχαριστώ πολύ,μου δίνεις ελπιδα, αισιοδοξία. γιατί έχω αλλά 2 παιδιά και είμαι κάπως στεναχωρημένη γιατί το ζητήσανε και τώρα με βλέπουν το μεγάλο ειδικά ότι πάω σε γιατρούς,έχω και κατά τραβήγματα και πονακια χαμηλά συν εκνευρισμό, χωρίς να ξέρουν το γιατί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε χρειαζεται να παει το μυαλο σου στο χειροτερο (το οποιο ειναι κ εξαιρετικα σπανιο).

Εγω πονους ειχα κ στις βιοχημικες μου κ στην παλλινδρομη κ τωρα στην εγκυμοσυνη μου που παει καλα.. (γιατι κατι ανεφερες σε μα αλλη συζητηση για τους πονους)

Στην επομενη χοριακη σου θα ξεκαθαρσει καπως τοπιο..

Υ.Γ. Θα σου προτεινα να μην ανοιγεις πολλα διαφορετικα αρθρα εφοσων μιλας για το ιδιο θεμα γιατι μπερδευομαστε!! Θα μπορουσες να γραφεις τα παντα στο αρθρο που ειχες ανοιξει για την χοριακη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Διαβάζοντας και έπειτα από σχετικά λογική σκέψη,κατέληξα σε μια άκρη.εαν δεν λάβω υπόψιν μου την τ.π.26/11,αλλά την τελευταία επαφή 26/12 και αφού την Τετάρτη 10/1 μετά από 2 αρνητικά τεστ την προηγούμενη εβδομάδα ξαφνικά είδα 2 θετικά τεστ,και χωριακη που αυξάνεται σιγά από 74,5 σε 115,5,τότε ξέρω ότι η εβδομάδες είναι 2 με 3 σωστά?Αρα λογική τιμή χωριακης αλλά λίγη αύξηση,ξέρω πως θα είναι κομβική την Τρίτη η χωριακη απλά λέω την σκέψη μου και προσπαθώ να είμαι θετική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στη πρωτο μου παιδακι εκανα χοριακη και βγηκε.87 ...μετα απο δυοαυτο.μερες μετα βιας ειχε διπλασιαστεικαι. Στηκαι τριτη χοριακη πηγα πολυ ψηλά.ηταν καθυστερημενη συλληψη.....η ελπιδα δεε σταματαει κ τα χαπια φυσικα.κ.ναντα συνεχισεις.....ποτε δς ξερεις...ελπιζω να εχουμε.πολυ καλα.νεα την τριτη!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Κορίτσια, καλησπέρα, επανέρχομαι με νεότερα, αφού έκανα 3 με 4 χωριακες ακόμα και η τελευταία αυξήθηκε οριακά από 3,407,5 σε 2 μέρες 4,893, πήγα τελικά στον γιατρό 25/1  και είδε σάκο ενδομητριο γύρω στα 7 Χιλ, ξαναπήγα 5/2 ο σάκος είχε μεγαλώσει γύρω στα 14χιλ με κυτταρικα στοιχεία, ο γιατρός μου είπε ότι είναι αυτό που περίμενε να δει μια φυσιολογική εξέλιξη και ότι είμαι περίπου 5,5 εβδομάδων. Που είναι το πρόβλημα τώρα? Όπως είχα γράψει πρώτη μέρα της τελευταίας περιόδου ήταν 26/11/2017 και τελευταίες επαφές 26/12,8/1,10/1 όπου 10/1εκανα την πρώτη χωριακη 74,2, χρειάζομαι την βοήθεια σας βάση τ.π. Θα έπρεπε να είμαι 10 με 11 εβδομάδων αλλά είμαι 5,5, τι γίνεται? 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Elli37 είπε:

..

Κορίτσια, καλησπέρα, επανέρχομαι με νεότερα, αφού έκανα 3 με 4 χωριακες ακόμα και η τελευταία αυξήθηκε οριακά από 3,407,5 σε 2 μέρες 4,893, πήγα τελικά στον γιατρό 25/1  και είδε σάκο ενδομητριο γύρω στα 7 Χιλ, ξαναπήγα 5/2 ο σάκος είχε μεγαλώσει γύρω στα 14χιλ με κυτταρικα στοιχεία, ο γιατρός μου είπε ότι είναι αυτό που περίμενε να δει μια φυσιολογική εξέλιξη και ότι είμαι περίπου 5,5 εβδομάδων. Που είναι το πρόβλημα τώρα? Όπως είχα γράψει πρώτη μέρα της τελευταίας περιόδου ήταν 26/11/2017 και τελευταίες επαφές 26/12,8/1,10/1 όπου 10/1εκανα την πρώτη χωριακη 74,2, χρειάζομαι την βοήθεια σας βάση τ.π. Θα έπρεπε να είμαι 10 με 11 εβδομάδων αλλά είμαι 5,5, τι γίνεται? 

 

 

Κοριτσακι μου, δε καταλαβα.. Σου ειπε ο γιατρος οτι ειναι φυσιολογικο με σχεδον 1 μηνα καθυστερηση (διορθωσε με αν κανω λαθος) να εχεις χοριακη 4900? Καρδουλα ακουσατε? Αυτες οι αυξησεις τις χοριακης του φαινονται φυσιολογικες??

Σου ειπε δηλ οτι ολα πανε καλα..?

Πωπω, τι αγχος περνας τοσο καιρο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοίτα επειδή τον τελευταίο καιρό έχω ανωμαλίες στην περίοδο λόγω θυροειδή(αδιαθετησα 2 φορές μέσα στο Νοέμβριο) και επειδή η προηγούμενη γιατρός που την αλλαξα τώρα στη 13/12 και για 10 μέρες μου έδωσε duphaston (χωρίς να ξέρω αν το χάπι παίζει ρόλο),τα συζήτησα με τον νέο γιατρό και μου είπε χωριακη και υπέρηχος συμβαδίζουν αν δεν του έλεγα της παραπάνω πληροφορίες βλέπει μια φυσιολογική ανερχόμενη κύηση,αλλά εγώ έχω μπερδεύτηκα, μέχρι 3-4 πριν είχα ζαλάδα,ανακατωσουρα όλα τώρα έχω πρησμένο στήθος, δηλαδή φυσιολογικά πράγματα για εγκυμοσύνη,αλλά με έχει τρελάνει όλους αυτό ψάχνω να βρω μια άκρη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου είπε ότι είναι μια φυσιολογική εξέλιξη καρδούλα όχι αφού με βγάζει βάση υπερήχου 5,5 εβδομάδων αλλά έχω ξανά ραντεβού στης 15 τού μήνα,μου είπε ότι ήταν αυτό που περιμέναμε να δούμε.κατι δεν κολλάει όμως σωστά? μάλιστα μου είπε ότι 70 της 100 πάει καλά γιατί εγώ ζήτησα ένα ποσοστό για να ξέρω πού πάει η κατάσταση.στο επόμενο ραντεβού λέει πρέπει να δούμε έμβρυο,το θέμα είναι ότι ούτε για την περίοδο,ούτε για της επαφές δεν κάνω λάθος γιατί τα σημειώνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Elli37 είπε:

Μου είπε ότι είναι μια φυσιολογική εξέλιξη καρδούλα όχι αφού με βγάζει βάση υπερήχου 5,5 εβδομάδων αλλά έχω ξανά ραντεβού στης 15 τού μήνα,μου είπε ότι ήταν αυτό που περιμέναμε να δούμε.κατι δεν κολλάει όμως σωστά? μάλιστα μου είπε ότι 70 της 100 πάει καλά γιατί εγώ ζήτησα ένα ποσοστό για να ξέρω πού πάει η κατάσταση.στο επόμενο ραντεβού λέει πρέπει να δούμε έμβρυο,το θέμα είναι ότι ούτε για την περίοδο,ούτε για της επαφές δεν κάνω λάθος γιατί τα σημειώνω.

Τι να σου πω βρε κοπελα μου..? Αν του ειπες ποτε ειχες τελευταια περιοδο κ σε καθυσηχασε... Μηπως κανεις λαθος στα νουμερα της χοριακης? Εγω στη θεση σου θα πηγαινα κ σε ενα νοσοκομειο. Δεν ειναι κακο να παρεις κ δευτερη γνωμη.

Αν ομως υποθεσουμε οτι τα επαιξε λιγο ο κυκλος σου κ οτι εμεινες εγκυος 8/1 (στην καλυτερη, αφου στις 10/1 ειχες ηδη 75 χοριακη) κατα της 23 /1 αρχιζεις να μετρας την καθυστερηση.. Αρα εισαι στην 15η ημερα καθυστερησης. Τοτε το νουμερο σου μπορει να θεωρηθει καλο. Βεβαια απο της 10/1 που ειχες χοριακη 75 μεχρι σημερα, εχει περασει σχεδον 1 μηνας κ αυτο το νουμερο -κατα την γνωμη μου- δε δειχνει διππλασιασμο.

Τι να σου πω βρε κοριτσι μου... Μακαρι να εχει δικιο ο γιατρος, αλλα πολυ χαλαρος μου φαινεται.. Αλλο να σου πει "θα δουμε πως θα παει" κ αλλο να σου λεει "ειναι αυτο που περιμεναμε".

Να σου πω.. Μηπως ειχες κ αλλες επαφες μεσα στο μηνα.. Επισης μηπως ηταν διδυμα κ υποχωρει το ενα γι αυτο ανεβαινει εται η χοριακη??

Εγω στην θεση σου παντως θα επαιρνα 2η γνωμη κ σιγουρα θα ξαναεκανα χοριακη.

Μακαρι ολα καλα να πανε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

Περίμενε η τελευταία χωριακη που έκανα ήταν στης 16/1 και ήταν 4,893 όχι τώρα, δεν είχα άλλες επαφές γιατι ο άντρας μου ταξιδεύει και έχει να έρθει από της 10 Ιανουαρίου, καλά αν ήταν δίδυμα δεν θα έβλεπε κάτι? Μου είπε να με δει στης 15 και αν είναι να κάνω μετά άλλες 2 48ωρες χωριακες αλλά δεν το αντέχω άλλο, μου έχουν φύγει πολλά λεφτά και η υπομονή μου είναι στο όριο, πάντως η ανάπτυξη του σάκου από 7χιλ σε 14χιλ σε 11 μέρες και η εμφάνιση κυτταρικα στοιχείων δεν είναι κάτι καλό? Αν δεν πήγαινε καλά θα προχωρούσε έτσι? 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Elli37 είπε:

 

16/1??? Ε αυτο δεν μας το διευκρινησες.. Νομιζα οτι ηταν τωρινη κ μου φανηκε πολυ μικρη..

Ειναι πολυ πιθανο να παει καλα η κυηση σου τοτε.. Οσο για τις βδομαδες - αυτες εχουν σημασια σε εναν πολυ σταθερο κυκλο..

Κανε υπομονη κ χαλαρωσε.. Μην κανεις αρνητικες σκεψεις..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...