Μετάβαση σε περιεχόμενο

απορια


vasiliki30

Recommended Posts

Καλησπερα!θα ηθελα να μοιραστω και εγω μαζι σας την δικημου αγωνια!εχω κυκλο 26-29 ημερες.με τον συντροφο μου ηρθαμε σε επαφη την 11 και 13 μερα.ωορηξια μαλλον ειχα 12 μερα(τοτε ενοιωσα καποια συμπτωματα)απο την 19 μερα του κυκλου νοιωθω πονους περιοδου χαμηλα στην κοιλια και στην μητρα και πολλες βλεννες καποιες φορες υγρα σαν νερο και τωρα τελευταια ασπρη παχυρευστη βλεννα.και αλλα συμπτωματα περιοδου(σπυρακι στο προσωπο,κρυαδες και τρεμουλο)που ενω παντα εμφανιζονται 1 μερα πριν αδιαθετησω τωρα τα εχω 5-6 μερες.επισης,εχθες που ζοριστηκα πολυ στην δουλεια ενοιωσα έντονο πονο στην αριστερη και δεξια σαλπιγγα ενω σημερα που ειμαι πιο χαλαρη εχω πιο ηπιους πονους.ειμαι στην 27 μερα και ακομα αιμα δεν εχω δει.τι μπορει να συμβαινει?υπαρχει περιπτωση να ειναι εγκυμοσυνη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Βασιλική!!!Τα συμπτώματα είναι μπέρδεμα!!!Θα μπορούσες να περιμένεις μέχρι 29 μέρα που κάνεις μέχρι τότε κύκλο και να κάνεις ένα τεστάκι!!!Αν ξέρεις με τεστ ωορρηξίας ακριβώς την μέρα σου μπορείς να κάνεις και πιο νωρίς εγκυμοσύνης!!!Σου εύχομαι να είσαι εγκυούλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η vasiliki30 είπε:

Καλησπερα!θα ηθελα να μοιραστω και εγω μαζι σας την δικημου αγωνια!εχω κυκλο 26-29 ημερες.με τον συντροφο μου ηρθαμε σε επαφη την 11 και 13 μερα.ωορηξια μαλλον ειχα 12 μερα(τοτε ενοιωσα καποια συμπτωματα)απο την 19 μερα του κυκλου νοιωθω πονους περιοδου χαμηλα στην κοιλια και στην μητρα και πολλες βλεννες καποιες φορες υγρα σαν νερο και τωρα τελευταια ασπρη παχυρευστη βλεννα.και αλλα συμπτωματα περιοδου(σπυρακι στο προσωπο,κρυαδες και τρεμουλο)που ενω παντα εμφανιζονται 1 μερα πριν αδιαθετησω τωρα τα εχω 5-6 μερες.επισης,εχθες που ζοριστηκα πολυ στην δουλεια ενοιωσα έντονο πονο στην αριστερη και δεξια σαλπιγγα ενω σημερα που ειμαι πιο χαλαρη εχω πιο ηπιους πονους.ειμαι στην 27 μερα και ακομα αιμα δεν εχω δει.τι μπορει να συμβαινει?υπαρχει περιπτωση να ειναι εγκυμοσυνη?

Καλησπέρα vasiliki. Τα ίδια είχα τον προηγούμενο μήνα αλλά τελικά δεν. Αυτό που μου λέει πάντα ο γιατρός είναι πώς ο κάθε οργανισμός έχει διαφορετικές αντιδράσεις στο σπερμα.Γενικά τα συμπτώματα της περιόδου είναι ίδια με αυτά της εγκυμοσύνης οπότε καλό θα είναι να περιμένεις μέχρι την 29η μέρα και αν δεν έρθει που στο εύχομαι να κάνεις ένα τεστ η ακόμα καλύτερα μια χωριακη. Περιμένουμε νέα σου.?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κανουμε ελευθερα εδω και αρκετο καιρο χωρις να κοιταμε ομως μερες δν ειναι να πεις οτι ξεκινησαμε τωρα για να αντιδραει ετσι ο οργανισμος μου.θα περιμενω μεχρι αρχες της αλλης βδομαδας και αν δν μου εχουν ερθει θα κανω β χοριακη.θα μπορουσαν δηλαδη αυτα να θεωρηθουν αρχικα συμπτωματα εγκυμοσυνης?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η vasiliki30 είπε:

Κανουμε ελευθερα εδω και αρκετο καιρο χωρις να κοιταμε ομως μερες δν ειναι να πεις οτι ξεκινησαμε τωρα για να αντιδραει ετσι ο οργανισμος μου.θα περιμενω μεχρι αρχες της αλλης βδομαδας και αν δν μου εχουν ερθει θα κανω β χοριακη.θα μπορουσαν δηλαδη αυτα να θεωρηθουν αρχικα συμπτωματα εγκυμοσυνης?

Κι εμείς κάπως ετσι είμαστε,αυτον τον μήνα όμως είπαμε να το παρακολουθούμε. Παρόμοια συμπτώματα ειχα όλη την προηγούμενη εβδομάδα και Δευτέρα που πήγα στο γιατρό μου μου είπε ότι είναι ωορρηξία. Δεν έχουμε πάντα τα ίδια συμπτώματα.Δεν θα ήθελα να σου πω κάτι λάθος.....άλλωστε ότι και να πούμε εμείς,όσο και να το θέλουμε η χωριακη θα μας πει ?.Εύχομαι τα καλύτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η vasiliki30 είπε:

Κανουμε ελευθερα εδω και αρκετο καιρο χωρις να κοιταμε ομως μερες δν ειναι να πεις οτι ξεκινησαμε τωρα για να αντιδραει ετσι ο οργανισμος μου.θα περιμενω μεχρι αρχες της αλλης βδομαδας και αν δν μου εχουν ερθει θα κανω β χοριακη.θα μπορουσαν δηλαδη αυτα να θεωρηθουν αρχικα συμπτωματα εγκυμοσυνης?

Θα μπορούσαν να είναι εγκυμοσύνης αλλά και περιόδου με μικρό κρυωματάκι.Η καθυστέρηση είναι πιο σίγουρο σύμπτωμα!!!Κυριακή πρωί μπορούσες να κάνεις ένα τεστ αν έχεις πολύ αγωνία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

-Καλησπέρα, εγώ πάντως είχα πονάκια περιόδου για πρώτη φορά 7-8 μέρες πριν την περίοδο, τσιμπιματάκια και τραβήγματα χαμηλά, υγρά σαν βλέννα και τελικά ήμουν έγκυος. Επίσης είχα έρθει σε επαφή 11-12-13η με ωορρηξία την 14η. 

Δε θέλω να σε ξεσηκώσω, αλλά φυσικά θα μπορούσε να είναι εγκυμοσύνη. Το ΣΚ εγώ θα έκανα ένα τεστάκι στη θέση σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας κοροτσια!δν ξερω τι να πω πρωτη φορα μου συμβαινουν αυτα!τωρα ειμαι στην 28 ημερα αιμα δεν εχω δει οι πονοι περιοδου εχουν μειωθει αρκετα και κυριως νοιωθω σαν μια ενοχληση στην μητρα και αρκετο πονο στην μεση.αν ειναι να αδιαθετησω δεν θα επρεπε να αυξανονται οι πονοι αντι να μειωνονται?θα περιμενω και αν δεν μου ερθει θα παω να κανω μια β χοριακη γτ θελω να ειμαι σιγουρη για τα αποτελεσματα που θα δω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η vasiliki30 είπε:

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας κοροτσια!δν ξερω τι να πω πρωτη φορα μου συμβαινουν αυτα!τωρα ειμαι στην 28 ημερα αιμα δεν εχω δει οι πονοι περιοδου εχουν μειωθει αρκετα και κυριως νοιωθω σαν μια ενοχληση στην μητρα και αρκετο πονο στην μεση.αν ειναι να αδιαθετησω δεν θα επρεπε να αυξανονται οι πονοι αντι να μειωνονται?θα περιμενω και αν δεν μου ερθει θα παω να κανω μια β χοριακη γτ θελω να ειμαι σιγουρη για τα αποτελεσματα που θα δω.

Να σου πω και γω όταν ήμουν έγκυος είχα πονάκια τη μέρα που περίμενα,είχα πιει και παυσίπονο αλλά μετά μειώθηκαν πολύ!!!Είχα πάει για χοριακή με 3 μέρες καθυστέρηση και θυμάμαι είχα ενόχληση αλλά όχι αυτό που λες κατεβαίνει το αίμα!!!Σίγουρα του μυάλου σου δεν είναι αλλά καμιά φορά μας παίζει παιχνίδια!!!Εύχομαι να είσαι εγκυούλα και περιμένουμε νεάκια σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι αλλες φορες ειχε μπει η φιτιλια του λες να ειμαι με καποια συμπτωματα που ειχα δει ομως ειχα κανονικα και πονο και αιμα.τωρα απο την 20 μερα εχω που λεω θα αδιαθετησω αυριο και ακομα δν εχουν ερθει!με εχει ταλαιπωρησει πολυ αυτη η αναμονη και αν δν περασουν μρρες δβ μπορεις να κανεις ουτε τεστ γτ αν δειξει αρνητικο θα λες τωρα οντως ειναι αρνητικο η απλα δεν εχει ανεβει ακομα η ορμονη της εγκυμοσυνης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η vasiliki30 είπε:

Κι αλλες φορες ειχε μπει η φιτιλια του λες να ειμαι με καποια συμπτωματα που ειχα δει ομως ειχα κανονικα και πονο και αιμα.τωρα απο την 20 μερα εχω που λεω θα αδιαθετησω αυριο και ακομα δν εχουν ερθει!με εχει ταλαιπωρησει πολυ αυτη η αναμονη και αν δν περασουν μρρες δβ μπορεις να κανεις ουτε τεστ γτ αν δειξει αρνητικο θα λες τωρα οντως ειναι αρνητικο η απλα δεν εχει ανεβει ακομα η ορμονη της εγκυμοσυνης!

Ναι αυτή η αναμονή είναι το χειρότερο!!!Συμφωνώ με το τεστ!!!Βέβαια Κυριακή μπορούσες να κάνεις ένα γιατί θα έχεις ξεπεράσει τον κύκλο σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η vasiliki30 είπε:

Κι αλλες φορες ειχε μπει η φιτιλια του λες να ειμαι με καποια συμπτωματα που ειχα δει ομως ειχα κανονικα και πονο και αιμα.τωρα απο την 20 μερα εχω που λεω θα αδιαθετησω αυριο και ακομα δν εχουν ερθει!με εχει ταλαιπωρησει πολυ αυτη η αναμονη και αν δν περασουν μρρες δβ μπορεις να κανεις ουτε τεστ γτ αν δειξει αρνητικο θα λες τωρα οντως ειναι αρνητικο η απλα δεν εχει ανεβει ακομα η ορμονη της εγκυμοσυνης!

Ααααχ σε καταλαβαίνω όντως είναι κάπως αυτή η αναμονή κάθε μήνα υπάρχουν όμως και.πολύ πιο δύσκολες καταστάσεις οπότε να λέμε πάλι καλά.....άντε κορίτσι μου με το καλό η καθυστέρηση και μια μεγάλη χωριακη!!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...