Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυμοσύνη και αρνητικη χοριακη


Recommended Posts

1 Δεκεμβρίου ειχα τελευταία περιοδο μετα απο αντισυλληπτικα. Σταματησα κ αρχισαμε προσπάθεια για 2ο παιδι. Εκανα 2τεστ,ενα την πρωτη κ ενα την 5η μερα καθυστέρησης κ βγηκαν αρνητικα, εκανα χοριακη μετα απο 10παλι αρνητικη. Να μην ελπιζω τιποτα ε; Γιατι αισθανομουν οτι ειμαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η ΜΑΡΙΑ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ είπε:

1 Δεκεμβρίου ειχα τελευταία περιοδο μετα απο αντισυλληπτικα. Σταματησα κ αρχισαμε προσπάθεια για 2ο παιδι. Εκανα 2τεστ,ενα την πρωτη κ ενα την 5η μερα καθυστέρησης κ βγηκαν αρνητικα, εκανα χοριακη μετα απο 10παλι αρνητικη. Να μην ελπιζω τιποτα ε; Γιατι αισθανομουν οτι ειμαι...

Να ελπιζεις να φτιαξει ο κυκλος σου κ να ελπιζεις να μην το κανεις αυτο με τα τοσα τεστ κ τις τοσες χοριακες καθε μηνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντισυλληπτικά επαιρνες λόγω αστατου κυκλου?

Παντως εγω επαιρνα λόγω αστατου κυκλου και όταν τα σταματούσα πολύ απλά μετα είχα μεγάαααλες καθυστερησεις..60+ μερες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μετά τα αντισυλληπτικά παίρνει λίγο καιρό να ξαναρυθμιστεί ο οργανισμός μας . Εξαρτάται πόσο καιρό τα έπαιρνες και γιατί. Οταν τα είχα κόψει και εγω είχα τον έναν μήνα καθυστέρηση 8 μέρες...εναν άλλο δεν είδα καθόλου περίοδο ...η γιατρός μου είχε πει η αμέσως μετα τη διακοπή , ή σε διάστημα 9 μηνών θα μείνεις έγκυος. Τον 9ο μήνα απο την διακοπή έμεινα έγκυος! υπάρχει και το σύνδρομο post pill ammenorhea που επηρρεάζει για κάποιους μήνες μετα την διακοπή απο το χαπί. Είναι προσωρινό σε κάθε περίπτωση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η ΜΑΡΙΑ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ είπε:

1 Δεκεμβρίου ειχα τελευταία περιοδο μετα απο αντισυλληπτικα. Σταματησα κ αρχισαμε προσπάθεια για 2ο παιδι. Εκανα 2τεστ,ενα την πρωτη κ ενα την 5η μερα καθυστέρησης κ βγηκαν αρνητικα, εκανα χοριακη μετα απο 10παλι αρνητικη. Να μην ελπιζω τιποτα ε; Γιατι αισθανομουν οτι ειμαι...

Καλημέρα κοριτσι μου, ο κύκλος ίσως να αργήσει λιγο να φτιάξει. Εγω σταμάτησα τα αντισυλληπτικά  την άνοιξη του 2016 και παιδι έπιασα τωρα τον Νοέμβριο! Τα έπαιρνα για 10 μήνες μόνο ως αντισύλληψη. Και εγω ήξερα οτι μπορούσα να πιάσω κατευθείαν αλλα δεν έτυχε ίσως. Μετα απο 1,5 χρόνο έμεινα ξανά και ίσως να επεξε και αυτο ρόλο. Συζήτησε το με τον γιατρό σου και ίσως να σου κάνει ορμονικές εξετάσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...