Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

1 Δεκεμβρίου ειχα τελευταία περιοδο μετα απο αντισυλληπτικα. Σταματησα κ αρχισαμε προσπάθεια για 2ο παιδι. Εκανα 2τεστ,ενα την πρωτη κ ενα την 5η μερα καθυστέρησης κ βγηκαν αρνητικα, εκανα χοριακη μετα απο 10παλι αρνητικη. Να μην ελπιζω τιποτα ε; Γιατι αισθανομουν οτι ειμαι...

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
Pick Store
στις πριν 11 λεπτά, ο/η ΜΑΡΙΑ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ είπε:

1 Δεκεμβρίου ειχα τελευταία περιοδο μετα απο αντισυλληπτικα. Σταματησα κ αρχισαμε προσπάθεια για 2ο παιδι. Εκανα 2τεστ,ενα την πρωτη κ ενα την 5η μερα καθυστέρησης κ βγηκαν αρνητικα, εκανα χοριακη μετα απο 10παλι αρνητικη. Να μην ελπιζω τιποτα ε; Γιατι αισθανομουν οτι ειμαι...

Να ελπιζεις να φτιαξει ο κυκλος σου κ να ελπιζεις να μην το κανεις αυτο με τα τοσα τεστ κ τις τοσες χοριακες καθε μηνα.

Αντισυλληπτικά επαιρνες λόγω αστατου κυκλου?

Παντως εγω επαιρνα λόγω αστατου κυκλου και όταν τα σταματούσα πολύ απλά μετα είχα μεγάαααλες καθυστερησεις..60+ μερες...

Μετά τα αντισυλληπτικά παίρνει λίγο καιρό να ξαναρυθμιστεί ο οργανισμός μας . Εξαρτάται πόσο καιρό τα έπαιρνες και γιατί. Οταν τα είχα κόψει και εγω είχα τον έναν μήνα καθυστέρηση 8 μέρες...εναν άλλο δεν είδα καθόλου περίοδο ...η γιατρός μου είχε πει η αμέσως μετα τη διακοπή , ή σε διάστημα 9 μηνών θα μείνεις έγκυος. Τον 9ο μήνα απο την διακοπή έμεινα έγκυος! υπάρχει και το σύνδρομο post pill ammenorhea που επηρρεάζει για κάποιους μήνες μετα την διακοπή απο το χαπί. Είναι προσωρινό σε κάθε περίπτωση.

στις πριν 20 ώρες, ο/η ΜΑΡΙΑ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ είπε:

Καλημέρα κοριτσι μου, ο κύκλος ίσως να αργήσει λιγο να φτιάξει. Εγω σταμάτησα τα αντισυλληπτικά  την άνοιξη του 2016 και παιδι έπιασα τωρα τον Νοέμβριο! Τα έπαιρνα για 10 μήνες μόνο ως αντισύλληψη. Και εγω ήξερα οτι μπορούσα να πιάσω κατευθείαν αλλα δεν έτυχε ίσως. Μετα απο 1,5 χρόνο έμεινα ξανά και ίσως να επεξε και αυτο ρόλο. Συζήτησε το με τον γιατρό σου και ίσως να σου κάνει ορμονικές εξετάσεις!

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Ετσι ακριβως μια χαρα τα ειπες δε λεω καπια στιγμη μας περνει απο κατω αλλα μονο μια στιγμη συνεχιζουμε με καλη ψυχολογια και δεν λεμε ποτε γιατι σε εμενα ...... θα λεμε γιατι οχι και σε εμενα δεν εχω κατι παραπανο απο κανεναν αλλο ανθρωπο για να ειμαι εξω απο τα προβληματα!!!!! 😉😘
    • Κάτι τέτοια όπως π.χ η δικιά σου περίπτωση μου δίνουν δύναμη και σκέφτομαι ότι δεν πρέπει να το βάζω κάτω και να απογοητεύομαι όλα μέσα στο "παιχνίδι"είναι και πως υπάρχουν ακόμη και περισσότερο δύσκολες περιπτώσεις και ότι υπάρχουν άνθρωποι που δεν σκέφτηκαν ποτέ ότι κουραστικάν και μετά από κάθε ατυχία σκέφτονται πως θα συνεχίσουν.παμε δυνατά να νικήσουμε στον πόλεμο λοιπόν και εκτός των δικό μας ανθρώπων έχουμε και εδώ μέσα η μία την αλλη.
    • Μην απογοητευεσαι καθολου, εφοσον εχεις συλλαβει θα ξαναπροσπαθησεις και την επομενη φορα θα ειναι το τυχερο σ που το θαυματακι θα γινει!!υπαρχουν αλλες κοπελες οπως και εγω βεβαια που δν γινεται ουτε η συλληψη!!αρα προσπαθησε να τα δεις αλλιως τα πραγματα και θα δεις που ολα καλα θα σου πανε!!και στο ευχομαι ολοψυχα!!
    • Γεια σου Gelie μου και ευχομαι καλή εγκυμοσύνη.. Εγώ σου προτείνω οτιδήποτε έχει σχέση με νερό, εδώ στη Θεσσαλονίκη εχει πολύ καλά προγράμματα aqua aerobic για εγκύους ή αλλιως pilates πάλι για εγκύους. Εμένα το κολύμπι με βοήθησε πολύ. Γίνονται πολλές αλλαγές στο σώμα σου αυτή τη στιγμή και είναι λογικά να έχεις πόνους. Επίσης με βοηθούσε το μαξιλάρι εγκυμοσύνης το οποίο αγκάλιαζα για να κοιμηθώ.. Εύχομαι τα καλύτερα!
    • Σας ευχαριστώ πολυ κοριτσια μου!!  @Kat-Cat Τα ξεκινησα τοσο νωρις τα τεστ γιατι ειχα ζαλαδες, πηγα στο νοσοκομείο και δεν μου βρηκαν τπτ και ενω ηταν πολυ νωρις κααααπου διαβασα οτι μπορει να εχεις τοσο νωρις ζαλαδες και ειπα να κανω ενα τεστ γιατι απο εκείνη την ωρα μου καρφώθηκε στο μυαλό. Δεν νομιζω ομως τελικα ότι οι ζαλαδες ηταν απ αυτο. Δεν ξερω βασικα.
  • Νέες συζητήσεις