Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

1 Δεκεμβρίου ειχα τελευταία περιοδο μετα απο αντισυλληπτικα. Σταματησα κ αρχισαμε προσπάθεια για 2ο παιδι. Εκανα 2τεστ,ενα την πρωτη κ ενα την 5η μερα καθυστέρησης κ βγηκαν αρνητικα, εκανα χοριακη μετα απο 10παλι αρνητικη. Να μην ελπιζω τιποτα ε; Γιατι αισθανομουν οτι ειμαι...

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
Pick Store
στις πριν 11 λεπτά, ο/η ΜΑΡΙΑ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ είπε:

1 Δεκεμβρίου ειχα τελευταία περιοδο μετα απο αντισυλληπτικα. Σταματησα κ αρχισαμε προσπάθεια για 2ο παιδι. Εκανα 2τεστ,ενα την πρωτη κ ενα την 5η μερα καθυστέρησης κ βγηκαν αρνητικα, εκανα χοριακη μετα απο 10παλι αρνητικη. Να μην ελπιζω τιποτα ε; Γιατι αισθανομουν οτι ειμαι...

Να ελπιζεις να φτιαξει ο κυκλος σου κ να ελπιζεις να μην το κανεις αυτο με τα τοσα τεστ κ τις τοσες χοριακες καθε μηνα.

Αντισυλληπτικά επαιρνες λόγω αστατου κυκλου?

Παντως εγω επαιρνα λόγω αστατου κυκλου και όταν τα σταματούσα πολύ απλά μετα είχα μεγάαααλες καθυστερησεις..60+ μερες...

Μετά τα αντισυλληπτικά παίρνει λίγο καιρό να ξαναρυθμιστεί ο οργανισμός μας . Εξαρτάται πόσο καιρό τα έπαιρνες και γιατί. Οταν τα είχα κόψει και εγω είχα τον έναν μήνα καθυστέρηση 8 μέρες...εναν άλλο δεν είδα καθόλου περίοδο ...η γιατρός μου είχε πει η αμέσως μετα τη διακοπή , ή σε διάστημα 9 μηνών θα μείνεις έγκυος. Τον 9ο μήνα απο την διακοπή έμεινα έγκυος! υπάρχει και το σύνδρομο post pill ammenorhea που επηρρεάζει για κάποιους μήνες μετα την διακοπή απο το χαπί. Είναι προσωρινό σε κάθε περίπτωση.

στις πριν 20 ώρες, ο/η ΜΑΡΙΑ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ είπε:

Καλημέρα κοριτσι μου, ο κύκλος ίσως να αργήσει λιγο να φτιάξει. Εγω σταμάτησα τα αντισυλληπτικά  την άνοιξη του 2016 και παιδι έπιασα τωρα τον Νοέμβριο! Τα έπαιρνα για 10 μήνες μόνο ως αντισύλληψη. Και εγω ήξερα οτι μπορούσα να πιάσω κατευθείαν αλλα δεν έτυχε ίσως. Μετα απο 1,5 χρόνο έμεινα ξανά και ίσως να επεξε και αυτο ρόλο. Συζήτησε το με τον γιατρό σου και ίσως να σου κάνει ορμονικές εξετάσεις!

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Οπως το πες.. αλλαζει λιγο και η ψυχολογια !!  Ευχαριστω πολυ και ελπιζω συντομα οοοολες να εχουμε ευχαριστα ρε παιδια... 🔅
    • μια χαρα ειστε λοιπον! αρα δεν υπαρχει κατι παθολογικο, απλα λιγες βιταμινουλες προτεινει. αυτο που κατ' εμε ειναι σημαντικο για περιπτωσεις που καποιος εχει καποιες ατυχιες στο ιστορικο του ειναι οτι οταν εχειες ψαχτει (και τπτ να μην βρηκες) αλλαζει κ η ψυχολογια.γιατι πριν φοβασαι περισσοτερο. ευχομαι λοιπον στο εξης... μονο επιτυχη εκβαση!
    • Καλησπερα!εμενα με το αιμα που ειχα δει δυο φορες ,μου ειπε να ξεκουραζομαι καλα και να παρω αναρρωτικη απο την δουλεια! Δεν μου ειπε ακινησια αλλα οχι πολλες δουλειες,γυμναστικη κλπ! Μετα και εφοσον δεν ξανα ειδα κατι(ειμαι πλεον 11 εβδομαδων) κανω διαδρομο σε γρηγορο περπατημα κ χαλαρες ασκησεις για γλουτους και ποδια χωρις βαρος! Αυτα...καλο ειναι για μενα να προσεξεις λιγο αυτες τις εβδομαδες! Ολα καλα,μην αγχωνεσαι @Alkuoni
    • Είναι απόλυτα φυσιολογικό! Εγώ είχα πονάκια (και βαρβάτα) μέχρι και την 10η εβδομάδα. 
    • Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια! Πρώτη φορά που θα φέρω παιδί στον κόσμο και φυσικά εργαζόμενη εδώ και 20 χρόνια. Και δεν μπορώ να βγάλω άκρη τι παίρνουμε και από ποιον. Στην δουλειά μου είπαν ότι θα με πληρώσουν μέχρι τη μέρα που θα σταματήσω (τις 56 μέρες πριν την ΠΗΤ). Μετά ό,τι μου δώσει το ΙΚΑ. Αλλά λέει το ΙΚΑ δεν σου δίνει αυτά που παίρνεις αλλά ένα μικρό ποσό!! Έχω πάρει την βεβαιωση από γιατρό του ΙΚΑ για την ΠΗΤ και μόλις βγω στην άδεια θα πάω και στο ΙΚΑ να τα καταθέσω. Πρέπει να κάνω κάτι άλλο?? Πάω μετά τον τοκετό και στον ΟΑΕΔ??? Δεν βρίσκω έναν άνθρωπο να μου τα εξηγήσει σωστά.  Μου φαίνεται τόσο παράλογο να σε αφήνουν με τρεις και εξήντα λες και τιμωρούν που φέρνεις παιδί στον κόσμο ή λες και δεν χρειάζεσαι χρήματα!! Εάν δεν πάρω ό,τι χρήματα έπαιρνα από την εργασία μου, καήκαμε!!!!!!!!!! Τα έξοδα θα διπλασιαστούν και τα έσοδα θα υποδιπλασιαστούν!!!! 
  • Νέες συζητήσεις