Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια!

Προσπαθούμε κι εμείς με τον άντρα μου για παιδάκι κ αυτόν τον μήνα πέραν των συχνών επαφών, έλεγχα την ωορρηξία μου με τεστ. 

Περιμένω περίοδο στις 17/01 οπότε δεν ξέρω ακόμα αν οι προσπάθειες μας καρποφόρησαν. Επίσης, από τα γνωστά συμπτώματα εγκυμοσύνης δε μπορώ να καταλάβω κάτι γιατί σε κάθε περίοδο έχω πάνω-κάτω τα ίδια.

Εδώ και λίγες μέρες με γυροφέρνει μια γρίπη με δέκατα κ πόνο στο κορμί και σήμερα όλη μέρα έχω πυρετό 38-38,5 χωρίς να πέφτει, κομμάτες, ρίγη, πονοκέφαλο και τα συναφή. 

Να πάρω ένα αντιπυρετικό να ηρεμήσω ή να κάνω υπομονη στην περίπτωση που όντως τα καταφέραμε; 

Γενικά δεν είμαι πολύ των χαπιών όμως αυτή τη φορά νιώθω τρομερά αδύναμη και εξουθενωμένη...

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
Pick Store
στις πριν 35 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

Παρε ενα ντεπονακι. Η παρακεταμολη επιτρεπεται ακομα κσε κυηση!!

Τέλεια, ευχαριστώ!

Μπορείς να πάρεις! Και η συλληψη να έχει επιτευχθεί,ακόμα η εμφυτευση δεν έχει γίνει οπότε το σποράκι δεν τρέφεται ακόμα από σένα! Περαστικά και καλά αποτελέσματα σε λίγες μέρες! 

• Like 1

Ρε κορίτσια θέλω τη γνώμη σας... Δεύτερη μέρα εμπύρετη. 

Έχω 38-38,5 πυρετό, παίρνω depon αναβράζον κ πέφτει στο 37,5 όπου κ μένει πεισματικά. Κρατάει γύρω στις 4-5 ώρες η επίδραση του αντιπυρετικού και δώστου πάλι 38,5. 

Νιώθω κομμάτια κ πονάει όλο μου το κορμί. Αν συνεχιστεί έτσι ως αύριο λέω να πάω μια βόλτα από το νοσοκομείο (είμαστε εξωτερικό και δεν ξέρω κάποιο γιατρό εδώ). Λέτε να ζητήσω κ μια χοριακή ή είναι πολύ-πολύ νωρίς; 😍 😇

Περαστικά κορίτσι μου!!Τελικά πήγες στο νοσοκομείο?Θα μπορούσες να τους πεις πότε περιμένεις περίοδο και ότι υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης αφού έχετε επαφές ελεύθερα!!!Ξέρουν οι γιατροί.Υπάρχουν αντιβιώσεις που είναι και για εγκυμονούσες πόσο μάλλον που δεν είσαι ακόμα σε καθυστέρηση!!

στις πριν 1 ώρα, ο/η marillia είπε:

Περαστικά κορίτσι μου!!Τελικά πήγες στο νοσοκομείο?Θα μπορούσες να τους πεις πότε περιμένεις περίοδο και ότι υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης αφού έχετε επαφές ελεύθερα!!!Ξέρουν οι γιατροί.Υπάρχουν αντιβιώσεις που είναι και για εγκυμονούσες πόσο μάλλον που δεν είσαι ακόμα σε καθυστέρηση!!

Ευχαριστώ!!

Όχι, τελικά δεν πήγα γιατί σήμερα έχω μόνο δέκατα και λέω να κάνω λίγη ακόμα υπομονή μήπως κάνει τον κύκλο του...

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kukki είπε:

Ευχαριστώ!!

Όχι, τελικά δεν πήγα γιατί σήμερα έχω μόνο δέκατα και λέω να κάνω λίγη ακόμα υπομονή μήπως κάνει τον κύκλο του...

Περαστικά σου!!!Σίγουρα θέλει 5 μέρες η ίωση!!!Και γω είμαι με βήχα και πόνους στο κορμί και ο άντρας μου με 38,3 και διάρροια η οποία η άτιμη άργησε να εμφανιστεί.Ξάπλα με κουβερτούλα,ζεστά,σουπίτσες!!!!

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Ετσι ακριβως μια χαρα τα ειπες δε λεω καπια στιγμη μας περνει απο κατω αλλα μονο μια στιγμη συνεχιζουμε με καλη ψυχολογια και δεν λεμε ποτε γιατι σε εμενα ...... θα λεμε γιατι οχι και σε εμενα δεν εχω κατι παραπανο απο κανεναν αλλο ανθρωπο για να ειμαι εξω απο τα προβληματα!!!!! 😉😘
    • Κάτι τέτοια όπως π.χ η δικιά σου περίπτωση μου δίνουν δύναμη και σκέφτομαι ότι δεν πρέπει να το βάζω κάτω και να απογοητεύομαι όλα μέσα στο "παιχνίδι"είναι και πως υπάρχουν ακόμη και περισσότερο δύσκολες περιπτώσεις και ότι υπάρχουν άνθρωποι που δεν σκέφτηκαν ποτέ ότι κουραστικάν και μετά από κάθε ατυχία σκέφτονται πως θα συνεχίσουν.παμε δυνατά να νικήσουμε στον πόλεμο λοιπόν και εκτός των δικό μας ανθρώπων έχουμε και εδώ μέσα η μία την αλλη.
    • Μην απογοητευεσαι καθολου, εφοσον εχεις συλλαβει θα ξαναπροσπαθησεις και την επομενη φορα θα ειναι το τυχερο σ που το θαυματακι θα γινει!!υπαρχουν αλλες κοπελες οπως και εγω βεβαια που δν γινεται ουτε η συλληψη!!αρα προσπαθησε να τα δεις αλλιως τα πραγματα και θα δεις που ολα καλα θα σου πανε!!και στο ευχομαι ολοψυχα!!
    • Χαχαχαχαχχα ναι κάπως έτσι ολόκληρο κουλουράκι θα γίνει το σκατουλι μου!! Ναι ηρεμισα παρά πολύ κ επιτέλους πείστηκα ότι είμαι έγκυος γιατί είχα αμφιβολίες χαχα πολύ χαραααααα😍😍😍
    • Γεια σου Gelie μου και ευχομαι καλή εγκυμοσύνη.. Εγώ σου προτείνω οτιδήποτε έχει σχέση με νερό, εδώ στη Θεσσαλονίκη εχει πολύ καλά προγράμματα aqua aerobic για εγκύους ή αλλιως pilates πάλι για εγκύους. Εμένα το κολύμπι με βοήθησε πολύ. Γίνονται πολλές αλλαγές στο σώμα σου αυτή τη στιγμή και είναι λογικά να έχεις πόνους. Επίσης με βοηθούσε το μαξιλάρι εγκυμοσύνης το οποίο αγκάλιαζα για να κοιμηθώ.. Εύχομαι τα καλύτερα!
  • Νέες συζητήσεις