Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλησπερα μανούλες και μέλλουσες μανουλες. Αισθανομαι οτι σας εχω ζαλισει αλλα εχω ΠΑΛΙ μια απορια. Σημερα πηγα στον οδοντιατρο και μου ζητησε πανοραμική . Δεδομένου οτι ακομα και να εχει γινει σύλληψη , ειμαι μολις μια μερα μετα την γόνιμη ειναι ασφαλες να την κάνω σήμερα; Ο οδοντίατρος μου ειπε οτι ειναι οκ. Την γυναικολόγο δεν την εχω βρει ακομα. 

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
Pick Store
στις πριν 12 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Καλησπερα μανούλες και μέλλουσες μανουλες. Αισθανομαι οτι σας εχω ζαλισει αλλα εχω ΠΑΛΙ μια απορια. Σημερα πηγα στον οδοντιατρο και μου ζητησε πανοραμική . Δεδομένου οτι ακομα και να εχει γινει σύλληψη , ειμαι μολις μια μερα μετα την γόνιμη ειναι ασφαλες να την κάνω σήμερα; Ο οδοντίατρος μου ειπε οτι ειναι οκ. Την γυναικολόγο δεν την εχω βρει ακομα. 

Καλησπέρα κυρία ζαλαδα  πλάκα κάνω  😂😁😀Δεν μας ζαλίζεις γ αυτό είμαστε εδώ δεν νομίζω να ενοχλει είναι νωρίς για να βλάψει το έμβρυο. ΚΙ εγώ όταν ήμουν σε αναμονή χοριακης έφτιαχνε δόντια και αναισθησια πήρα τώρα μας αλλά μόνο γιατρο συμβουλευομαστε

Αχαχχα μηπως να αλλαξω όνομα; Όταν βρω την γυναικολογο θα ηρεμήσω αλλα ναι νομιζω οτι είναι εξαιρετικά δύσκολο να κανει κατι κακο σε αυτη τη φαση του κύκλου ακόμα και να υπάρχει σύλληψη. Αλλα λεω κ αν; Η αναισθησία πειράζει; δεν το ηξερα... 

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Αχαχχα μηπως να αλλαξω όνομα; Όταν βρω την γυναικολογο θα ηρεμήσω αλλα ναι νομιζω οτι είναι εξαιρετικά δύσκολο να κανει κατι κακο σε αυτη τη φαση του κύκλου ακόμα και να υπάρχει σύλληψη. Αλλα λεω κ αν; Η αναισθησία πειράζει; δεν το ηξερα... 

Κοριτσι μου όπως σου είπε και η κοπέλα το καλύτερο ειναι να περιμένεις έστω να βρεις την γιατρό σου. Εκείνη μόνο ξέρει την περίπτωση σου και αν επιτρέπετε! Σου εύχομαι καλα αποτελέσματα (γυναικολογικά και οδοντιατρικά)

Ναι κορίτσι ευχαριστώ την βρήκα και μου ειπε ειναι καλυτερα να την κανω τωρα κ οτι δεν εχω φόβο. Το γραφω απλα μηπως βοηθησει αλλη κοπελα. Φιλια.

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Ετσι ακριβως μια χαρα τα ειπες δε λεω καπια στιγμη μας περνει απο κατω αλλα μονο μια στιγμη συνεχιζουμε με καλη ψυχολογια και δεν λεμε ποτε γιατι σε εμενα ...... θα λεμε γιατι οχι και σε εμενα δεν εχω κατι παραπανο απο κανεναν αλλο ανθρωπο για να ειμαι εξω απο τα προβληματα!!!!! 😉😘
    • Κάτι τέτοια όπως π.χ η δικιά σου περίπτωση μου δίνουν δύναμη και σκέφτομαι ότι δεν πρέπει να το βάζω κάτω και να απογοητεύομαι όλα μέσα στο "παιχνίδι"είναι και πως υπάρχουν ακόμη και περισσότερο δύσκολες περιπτώσεις και ότι υπάρχουν άνθρωποι που δεν σκέφτηκαν ποτέ ότι κουραστικάν και μετά από κάθε ατυχία σκέφτονται πως θα συνεχίσουν.παμε δυνατά να νικήσουμε στον πόλεμο λοιπόν και εκτός των δικό μας ανθρώπων έχουμε και εδώ μέσα η μία την αλλη.
    • Γεια σου Gelie μου και ευχομαι καλή εγκυμοσύνη.. Εγώ σου προτείνω οτιδήποτε έχει σχέση με νερό, εδώ στη Θεσσαλονίκη εχει πολύ καλά προγράμματα aqua aerobic για εγκύους ή αλλιως pilates πάλι για εγκύους. Εμένα το κολύμπι με βοήθησε πολύ. Γίνονται πολλές αλλαγές στο σώμα σου αυτή τη στιγμή και είναι λογικά να έχεις πόνους. Επίσης με βοηθούσε το μαξιλάρι εγκυμοσύνης το οποίο αγκάλιαζα για να κοιμηθώ.. Εύχομαι τα καλύτερα!
    • Σας ευχαριστώ πολυ κοριτσια μου!!  @Kat-Cat Τα ξεκινησα τοσο νωρις τα τεστ γιατι ειχα ζαλαδες, πηγα στο νοσοκομείο και δεν μου βρηκαν τπτ και ενω ηταν πολυ νωρις κααααπου διαβασα οτι μπορει να εχεις τοσο νωρις ζαλαδες και ειπα να κανω ενα τεστ γιατι απο εκείνη την ωρα μου καρφώθηκε στο μυαλό. Δεν νομιζω ομως τελικα ότι οι ζαλαδες ηταν απ αυτο. Δεν ξερω βασικα.
    • Καλησπέρα είμαι νέο μέλος και έπεσα τυχαία πάνω στο θέμα σου... Ξέρω πως δεν υπάρχουν λόγια παρηγοριάς σε αυτές τις περιπτώσεις, όμως να είσαι δυνατή και να κρατήσεις τα καλά από αυτήν την άσχημη εμπειρία. Το σώμα σου είναι αρκετά δυνατό και υγιές για να συλλάβει ένα μωράκι, και την επόμενη φορά θα έρθει για να μείνει! ΣΟυ ευχομαι γρηγορα να έχεις μια υγιη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!
  • Νέες συζητήσεις