Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σπερματέγχυση


Guest

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Κορίτσι μου χοριακουλα απευθείας!!τρεεεεεχουμε τωραααααα!Καλα αποτελέσματα μεσα απο την καρδιά μου!!!

Κατερινα μου σε ευχαριστω πολυ! Εκανα και χτες το πρωι 2 τεστ και βγηκαν καραμπαμ αρνητικα!οποτε.σταματησα την προγεστερονη και αναμενω περιοδο! 

Ο γιατρος ειπε οτι αυτο το μηνα ηταν αναμενομενο και παμε για τον επομενο! 

Εσυ καλα εισαι κοριτσι μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η ZOIRITA37 είπε:

Κατερινα μου σε ευχαριστω πολυ! Εκανα και χτες το πρωι 2 τεστ και βγηκαν καραμπαμ αρνητικα!οποτε.σταματησα την προγεστερονη και αναμενω περιοδο! 

Ο γιατρος ειπε οτι αυτο το μηνα ηταν αναμενομενο και παμε για τον επομενο! 

Εσυ καλα εισαι κοριτσι μου;

Τοτε αυτο που έδειξε το πρώτο τεστακι τι ηταν?το ανέφερες στον γιατρό?Λυπαμαι πολυ κορίτσι μου..αλλα ευχομαι να ναι ο επόμενος ο τυχερός σας!!Μια χαρα ειμαι..παλι παιρνω τον χρόνο μου για να ανασυγκρωτηθω..και να κινηθώ δυναμικά ξανά!!εσυ καλα εισαι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ZOIRITA37 μου, να θυμάσαι πάντα οτι ακόμα και με τις αποτυχίες μας φτάνουμε πιο κοντά στο στόχο μας... Ελπιζω να είσαι καλα...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Elena o είπε:

@ZOIRITA37 μου, να θυμάσαι πάντα οτι ακόμα και με τις αποτυχίες μας φτάνουμε πιο κοντά στο στόχο μας... Ελπιζω να είσαι καλα...?

Καλημερα κοριτσι μου! Καλα ειμαι, ο γυναικολογος ειπε να το προσπαθησουμε ξανα με σερπαφαρ ,σπερματεγχυση και προγεστερονη τωρα που ξερουμε το προβλημα . Δευτερη μερα σερπαφαρ σημερα και Πεμπτη θα παω να δω τι εχω κανει απο ωαρια... καλα ειμαι,μια χαρα! Που θα παει; θα το πιασουμε το νινι.

Εσυ πως εισαι; πως συνεχιζεται η θεραπεια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/2/2018 at 2:53 ΜΜ, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Τοτε αυτο που έδειξε το πρώτο τεστακι τι ηταν?το ανέφερες στον γιατρό?Λυπαμαι πολυ κορίτσι μου..αλλα ευχομαι να ναι ο επόμενος ο τυχερός σας!!Μια χαρα ειμαι..παλι παιρνω τον χρόνο μου για να ανασυγκρωτηθω..και να κινηθώ δυναμικά ξανά!!εσυ καλα εισαι???

Μια χαρα ειμαι Κατερινα μου. Ξαναμπηκα στην διαδικασια για σερπαφαρ σπερματεγχυση και προγεστερονη. Σκεφτομαι οτι οταν ερθει το νινι ( το προτεινω σε ολες σας) θα μετρησω ποσες μερες το προσπαθουσα ,και τοσα φιλια θα του δινω καθε μερα !!!! Χιχιχι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18 Φεβρουαρίου 2018 at 10:37 ΠΜ, ο/η ZOIRITA37 είπε:

Καλημερα κοριτσι μου! Καλα ειμαι, ο γυναικολογος ειπε να το προσπαθησουμε ξανα με σερπαφαρ ,σπερματεγχυση και προγεστερονη τωρα που ξερουμε το προβλημα . Δευτερη μερα σερπαφαρ σημερα και Πεμπτη θα παω να δω τι εχω κανει απο ωαρια... καλα ειμαι,μια χαρα! Που θα παει; θα το πιασουμε το νινι.

Εσυ πως εισαι; πως συνεχιζεται η θεραπεια;

Συνεχίζεται ναι, σα σουρωτήρι έχω γίνει απ τις ενέσεις, μακάρι να δούμε κανένα θαύμα, ευτυχώς το σπερμοδιαγραμμμα που κάναμε σε άλλο εργαστήριο ήταν καλό. Βέβαια η οιστραδιολη  μου δεν ανεβαίνει και με γοργούς ρυθμούς είχα και κάτι πόνους σαν ωορρηξίας χτες απο την αριςτερη Πλευρά και με άγχωσαν πολύ, τον πήρα τηλ σήμερα και μου είπε αποκλείεται να ειναι ωορρηξία...Υπομονή λοιπόν και ενέσεις φουλ και ο Θεός να βάλει το χέρι του... Καλή Σαρακοστή και καλή τύχη, και δύναμη στην καινούργια προσπάθεια σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/2/2018 at 10:40 ΠΜ, ο/η ZOIRITA37 είπε:

Μια χαρα ειμαι Κατερινα μου. Ξαναμπηκα στην διαδικασια για σερπαφαρ σπερματεγχυση και προγεστερονη. Σκεφτομαι οτι οταν ερθει το νινι ( το προτεινω σε ολες σας) θα μετρησω ποσες μερες το προσπαθουσα ,και τοσα φιλια θα του δινω καθε μερα !!!! Χιχιχι 

Με το καλο κορίτσι μου η νεα σας προσπάθεια!!Με το καλο σε ολα τα κοριτσια που προσπαθούν και παλι..Μεσα απο την καρδιά μου ευχομαι μεχρι το πασχα να χουμε γεμίσει εγκυμονουσες εδωμεσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/2/2018 at 12:07 ΜΜ, ο/η Elena o είπε:

Συνεχίζεται ναι, σα σουρωτήρι έχω γίνει απ τις ενέσεις, μακάρι να δούμε κανένα θαύμα, ευτυχώς το σπερμοδιαγραμμμα που κάναμε σε άλλο εργαστήριο ήταν καλό. Βέβαια η οιστραδιολη  μου δεν ανεβαίνει και με γοργούς ρυθμούς είχα και κάτι πόνους σαν ωορρηξίας χτες απο την αριςτερη Πλευρά και με άγχωσαν πολύ, τον πήρα τηλ σήμερα και μου είπε αποκλείεται να ειναι ωορρηξία...Υπομονή λοιπόν και ενέσεις φουλ και ο Θεός να βάλει το χέρι του... Καλή Σαρακοστή και καλή τύχη, και δύναμη στην καινούργια προσπάθεια σου! 

Ελενα καλησπερα. Πως πας; εγω αυριο θα παω να δω ποσα ωαρια εχω κανει αυτην την φορα με 3 (αντι για 2) σερπαφαρ ανα ημερα καθε πρωι . Παντως κοριτσια αυτην την φορα μου προκαλεσαν πολλα νευρα τα φαρμακα ,μαλωνα 3 μερες συνεχομενα με τον αντρα και δεν ηξερε και το λογο. Ουτε εγω τον ηξερα βασικα,απλα ειχα πολυ εκνευρισμο !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αύριο θα πάω πάλι για ε2 αργά αλλα σταθερά... Πιθανόν την Κυριακή για γίνει η σπερματέγχυση... Ναι, και εμένα τα νεύρα μου δεν ειναι σε καλή κατάσταση, η κατάσταση που περιγράφεις μου ειναι πολύ γνώριμη! Τι τραβάνε κ αυτοί οι άντρες μας, κάποιες φορές σκέφτομαι οτι ούτε εγώ δε θα με άντεχα...Μήπως μπορεις να μου περιγράψεις τη διαδικασία? έκανες και ένεση για να σπάσουν τα ωάρια? Μόνο που σκέφτομαι αυτή την απαίσια καρέκλα του γυναικολόγου ανατριχιάζω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elena o είπε:

Αύριο θα πάω πάλι για ε2 αργά αλλα σταθερά... Πιθανόν την Κυριακή για γίνει η σπερματέγχυση... Ναι, και εμένα τα νεύρα μου δεν ειναι σε καλή κατάσταση, η κατάσταση που περιγράφεις μου ειναι πολύ γνώριμη! Τι τραβάνε κ αυτοί οι άντρες μας, κάποιες φορές σκέφτομαι οτι ούτε εγώ δε θα με άντεχα...Μήπως μπορεις να μου περιγράψεις τη διαδικασία? έκανες και ένεση για να σπάσουν τα ωάρια? Μόνο που σκέφτομαι αυτή την απαίσια καρέκλα του γυναικολόγου ανατριχιάζω..

Μην αγχωνεσαι καθολου, θα στα πω ολα εγω.λοιπον εμενα τελειωσε περιοδος ημερα πεμπτη και εκλεισα ραντεβου την παρασκευη το βραδυ να με δει ο γιατρος. Ειχε μεγαλωσει πολυ γρηγορα ενα ωαριο μονο και ηταν 18 χιλιοστα. Σαββατο τις 5 το πρωι εκανα την ενεση οβιτρελ και κυριακη στις 12 εκανα σπερματεγχυση. Πρωτα εδωσε δειγμα ο αντρας μετα μας πηρε η κοπελα στο εργαστηριο και σε εναν φακο μας εδειξε τα σπερματοζωαρια και μετα απο καμια ωρα που ηταν επεξεργασμενα τα ξαναειδαμε(ειχαν τρομερη κινηση)  και πηγα εγω μετα σε μια αιθουσα με τον γιατρο,εκατσα σε αυτες τις ωραιες πολυθρονιτσες, ανοιξε με κολποδιαστολεα και τσουπ εβαλε το σπερμα με εναν καθετηρα που ουτε που τον καταλαβαινεις.... καθεσαι κανα 15λεπτο και μετα φευγεις.

Αυτο ειναι ολο κοριτσι μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ZOIRITA37 ούτε εμένα πήγε καλα, με τη σημερινή εξέταση η οιστραδιολη μειώθηκε, και τέλος η διαδικασία... Τώρα δε ξέρω τι να κάνω ούτε τι έγινε, μου είπε απο το τηλ να τον ενημερώσω όταν αδιαθέτησω... Δε ξέρω αν έχω κουράγιο να προσπαθήσω ξανά. Είχα στο μυαλό μου το ενδεχόμενο της αποτυχίας, αλλα όχι να μη μπορέσω καν να ολοκληρώσω τη διαδικασία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σερπαφαρ και νευρα...πω πωωωωωω απλα δεν παλευεται...Εχω φυγει (απο τα νευρα μου..με μια ασήμαντη αφορμή που δεν θυμάμαι καν!) Δεκέμβρη μηνα μεσα στο κρύο στις εντεκα το βράδυ..με τις πυτζαμες και τις παντόφλες,και εχω διανύσει μια απόσταση περίπου ενα χιλιόμετρο κλαίγοντας και βρίζοντας..και φυσικά οταν ηρθε ο αντρας μου να με μαζέψει δεν μπήκα στο αμάξι..γυριςα με τα πόδια πισω..με εκεινος  πισω μου με το αμάξι να με βλεπει μην μου συμβεί τιποτα..

αχχχχχχχχχχχ τι τραβάμε και μεις οι wannabe μάνες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Elena o είπε:

@ZOIRITA37 ούτε εμένα πήγε καλα, με τη σημερινή εξέταση η οιστραδιολη μειώθηκε, και τέλος η διαδικασία... Τώρα δε ξέρω τι να κάνω ούτε τι έγινε, μου είπε απο το τηλ να τον ενημερώσω όταν αδιαθέτησω... Δε ξέρω αν έχω κουράγιο να προσπαθήσω ξανά. Είχα στο μυαλό μου το ενδεχόμενο της αποτυχίας, αλλα όχι να μη μπορέσω καν να ολοκληρώσω τη διαδικασία. 

Κοριτσι μου καλο εσυ μου ειχες γραψει οτι καθε αποτυχια μας φερνει πιο κοντα στο στοχο μας! Παρε δυναμη,ανασυγκροτησου και βουρ για τον επομενο μηνα. Σιγουρα θα σου δωσει κατι διαφορετικο ωστε η οιστραδιολη σου να ανεβει την επομενη φορα και να πανε ολα καλα! Εμενα με τοσα φαρακα που μου εχει δωσει αυτην την φορα ,θα με κανει τουρμπο (και τα νευρα τσιτα βεβαια)

Δεν πρεπει να απελπιζεσαι! Εμεις θα νικησουμε στο τελος και θα το αποκτησουμε το μπεμπακι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άσχετο να ρωτήσω κάτι γιατι δεν το κατέχω το θέμα. Σπερματέγχυση σε ποιες περιπτώσεις ενδείκνυται? Επίσης παίρνετε φάρμακα εσεις? Για ποιο λόγο? Δε γινεται και με φυσικο κύκλο-ωορρηξια? Σορρυ για τα ασχετα αλλα διαβασα το θεμα σας και επειδη δεν ειχε τυχει να ασχοληθω με επιασαν εγκυκλοπαιδικου τυπου ερωτησεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η ZOIRITA37 είπε:

Κοριτσι μου καλο εσυ μου ειχες γραψει οτι καθε αποτυχια μας φερνει πιο κοντα στο στοχο μας! Παρε δυναμη,ανασυγκροτησου και βουρ για τον επομενο μηνα. Σιγουρα θα σου δωσει κατι διαφορετικο ωστε η οιστραδιολη σου να ανεβει την επομενη φορα και να πανε ολα καλα! Εμενα με τοσα φαρακα που μου εχει δωσει αυτην την φορα ,θα με κανει τουρμπο (και τα νευρα τσιτα βεβαια)

Δεν πρεπει να απελπιζεσαι! Εμεις θα νικησουμε στο τελος και θα το αποκτησουμε το μπεμπακι!!

Άχ μακάρι... Αλλα με προβληματίζει έντονα, το οτι δεν κατάφερα καν να ολοκληρώσω τη διαδικασία. Και αν αυτο γινόταν και γίνεται καθε μήνα? Μέχρι να ξαναπάω να τον ρωτήσω κάποια πράγματα θα σκάσω...Ειμαι καλυτερα σήμερα, ετσι κ αλλιώς δεν έχουμε κ άλλη επιλογή απο το να ειμαστε δυνατές!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Άσχετο να ρωτήσω κάτι γιατι δεν το κατέχω το θέμα. Σπερματέγχυση σε ποιες περιπτώσεις ενδείκνυται? Επίσης παίρνετε φάρμακα εσεις? Για ποιο λόγο? Δε γινεται και με φυσικο κύκλο-ωορρηξια? Σορρυ για τα ασχετα αλλα διαβασα το θεμα σας και επειδη δεν ειχε τυχει να ασχοληθω με επιασαν εγκυκλοπαιδικου τυπου ερωτησεις.

@Kat-Cat Ενδείκνυται σε περιπτώσεις πολυκυστικών, προβληματικής ωορρηξίας και μετρίου ποιότητας σπέρματος (από όσο ξέρω). Αλλα ειναι και μια μέθοδος υποβοηθούμενης σύλληψης, η οποία ναι μεν ειναι οικονομικότερη απο οτι η εξωσωματική έχει όμως πιθανότητες λίγο παραπάνω απο αυτές της φυσιολογικής σύλληψης. Γίνεται με φυσικό κύκλο, με χάπια, και με ενέσεις. Τα χάπια και οι ενέσεις έχουν αποτέλεσμα να κανείς περισσότερα ωάρια, ( όποτε να αυξάνονται λίγο οι πιθανότητες της σύλληψης) Αυτά ξέρω, βέβαια μπορεί να ειμαι κ κάπου λάθος.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Elena o είπε:

@Kat-Cat Ενδείκνυται σε περιπτώσεις πολυκυστικών, προβληματικής ωορρηξίας και μετρίου ποιότητας σπέρματος (από όσο ξέρω). Αλλα ειναι και μια μέθοδος υποβοηθούμενης σύλληψης, η οποία ναι μεν ειναι οικονομικότερη απο οτι η εξωσωματική έχει όμως πιθανότητες λίγο παραπάνω απο αυτές της φυσιολογικής σύλληψης. Γίνεται με φυσικό κύκλο, με χάπια, και με ενέσεις. Τα χάπια και οι ενέσεις έχουν αποτέλεσμα να κανείς περισσότερα ωάρια, ( όποτε να αυξάνονται λίγο οι πιθανότητες της σύλληψης) Αυτά ξέρω, βέβαια μπορεί να ειμαι κ κάπου λάθος.. 

Α, οκ βοηθητικα δηλαδη. Κατάλαβα. Αχ ρε κοριτσια καλη επιτυχια ευχομαι την επομενη φορά σε όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/1/2018 at 6:53 ΠΜ, ο/η Athena D. είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου!Θα ηθελα τα φωτα σας για το θεμα της σπερματεγχυσης.Εχει κανει καμμια απο εσας και αν ναι εχει επιτυχια η τσαμπα κοπος ;;Γραψτε μου σας παρακαλω τιςς εμπειριες σας.Εχω 2 ωαριακια που αναπτυσσονται κανονικα και σε 9 -10 μερες θα εχω ωορηξια οπως μ ειπε ο γιατρος μου.Σκεφτηκαμε μηπως εχουμε μεγαλυτερες πιθανοτητες να γονιμοποιηθούν αν κανουμε σπερματεγχυση.Τι λετε;;Ευχαριστω εκ των προτερων.

γεια σου κοριτσι μου.

εγω απεκτησα παιδι με σπερματεγχυση αλλα δε μπορω να καταλαβω τι εννοεις εχω δυο ωαρια που αναπτυσονται και σε 9-10 μερες θα εχεις ωορρηξια.

ειναι λιγο παραξενο αυτο.

δεν ξερεις τοσες μερες πριν ποσα ωαρια θα εχεις.

παρ ολα αυτα εχω να σου πω πω η σπερματεγχυση μετα απο σωστο ελεγχο (σπερμοδιαγραμμα - σαλπιγγογραφια κτλ εχει πολλες πιθανοτητες να φερει κυηση.

με το καλο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια μου.

διαβασα την αγωνια σας και μπηκα να σας δωσω κουραγιο.

περασα ακριβως οτι περνατε και σεις και εχω να σας πω πως αυτη η αγωνια που νιωθετε τωρα θα σας συντροφευει ακομα και μετα που θα εχετε το παιδακι σας αγκαλια.

Συνελαβα με την πρωτη σπερματεγχυση και τωρα κοντευει 4 χρονων και ακομα σκεφτομαι την αγωνια και τις φοβιες  που περασαμε για τη συλληψη.

ειχαμε 34% κινητικοτητα στο σπερμα και μετα απο σαλπιγκογραφια ,υπερηχο ,εξεταση αιματος και με τα seprafar, ciclacur , utrοgestan και ενεσιμη pregnyl εμεινα εγκυος στην πρωτη μας σπερματεγχυση.

κουραγιο.

θα παρετε και σεις αγκαλια το αγγελακι σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Marinapat είπε:

γεια σου κοριτσι μου.

εγω απεκτησα παιδι με σπερματεγχυση αλλα δε μπορω να καταλαβω τι εννοεις εχω δυο ωαρια που αναπτυσονται και σε 9-10 μερες θα εχεις ωορρηξια.

ειναι λιγο παραξενο αυτο.

δεν ξερεις τοσες μερες πριν ποσα ωαρια θα εχεις.

παρ ολα αυτα εχω να σου πω πω η σπερματεγχυση μετα απο σωστο ελεγχο (σπερμοδιαγραμμα - σαλπιγγογραφια κτλ εχει πολλες πιθανοτητες να φερει κυηση.

με το καλο 

Σ ευχαριστώ κοπέλα μου.Ειναι παλια η αναρτηση.Τα εχω εγκαταλείψει ολα .Δεν προσπαθω πια γ μωράκι.Να χαίρεσαι το παιδακι σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Marinapat είπε:

Γεια σας κοριτσια μου.

διαβασα την αγωνια σας και μπηκα να σας δωσω κουραγιο.

περασα ακριβως οτι περνατε και σεις και εχω να σας πω πως αυτη η αγωνια που νιωθετε τωρα θα σας συντροφευει ακομα και μετα που θα εχετε το παιδακι σας αγκαλια.

Συνελαβα με την πρωτη σπερματεγχυση και τωρα κοντευει 4 χρονων και ακομα σκεφτομαι την αγωνια και τις φοβιες  που περασαμε για τη συλληψη.

ειχαμε 34% κινητικοτητα στο σπερμα και μετα απο σαλπιγκογραφια ,υπερηχο ,εξεταση αιματος και με τα seprafar, ciclacur , utrοgestan και ενεσιμη pregnyl εμεινα εγκυος στην πρωτη μας σπερματεγχυση.

κουραγιο.

θα παρετε και σεις αγκαλια το αγγελακι σας

Ποσο κουραγιο μου δινεις.... χτες εκανα την πρωτη ουσιαστικη προσπαθεια με σπερματεγχυση ( η προηγουμενη ηταν καταδικασμενη λογω μηδαμινης προγεστερονης) . Πηρα serpafar,εκανα ovitrelle, πηρα  cyclacur και απο δευτερα utrogestan και αναμενω ... ειμαι ομως αισιοδοξη ! Νομιζω αυτο ειναι καλο! Σε ευχαριστουμε για το κουραγιο !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Elena o είπε:

Άχ μακάρι... Αλλα με προβληματίζει έντονα, το οτι δεν κατάφερα καν να ολοκληρώσω τη διαδικασία. Και αν αυτο γινόταν και γίνεται καθε μήνα? Μέχρι να ξαναπάω να τον ρωτήσω κάποια πράγματα θα σκάσω...Ειμαι καλυτερα σήμερα, ετσι κ αλλιώς δεν έχουμε κ άλλη επιλογή απο το να ειμαστε δυνατές!??

Κι εγω που την προηγουμενη φορα την ολοκληρωσα,ηταν καταδικασμενη προσπαθεια . Ξερεις τι ειναι να σου λενε οτι  μπορει να πηγε να πιαστει το εμβρυο αλλα χωρις προγεστερονη δεν υπηρχε περιπτωση να γινει αυτο; οποτε παμε για τα καλυτερα να ξερεις. Παμε για προσπαθειες πιο ετοιμες απο ποτε!  :* 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...