Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Κορίτσια το έχει πάρει καμιά στο παρελθόν?Ειχατε παρενέργειες και ποιες? Εγώ έχω τρελούς πονοκεφάλους και μεγάλης διάρκειας και μου ρίχνει και την πίεση 😷😟😦

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
Pick Store

Κοριτσάκι μου το είχα πάρει εγώ πριν ξεκινήσω τη διέγερση για καταστολή των ωοθηκών, αλλά να σου πω την αλήθεια δεν θυμάμαι να είχα καμία παρενέργεια!! Η πίεση μου είναι ούτως ή άλλως χαμηλή επομένως σε αυτό δεν έδωσα σημασία.. Συμβαίνει πολλές φορές ο οργανισμος να ενοχλείται απο τις διάφορες ορμόνες που παίρνουμε!! Εύχομαι να σου περάσουν γρήγορα οι πονοκέφαλοι γτ το έχω περάσει και εγώ στο παρελθόν και είναι αφόρητο!! Με το καλο η προσπάθεια σου, σε τι φάση βρίσκεσαι τώρα; 

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Mariloux είπε:

Κοριτσάκι μου το είχα πάρει εγώ πριν ξεκινήσω τη διέγερση για καταστολή των ωοθηκών, αλλά να σου πω την αλήθεια δεν θυμάμαι να είχα καμία παρενέργεια!! Η πίεση μου είναι ούτως ή άλλως χαμηλή επομένως σε αυτό δεν έδωσα σημασία.. Συμβαίνει πολλές φορές ο οργανισμος να ενοχλείται απο τις διάφορες ορμόνες που παίρνουμε!! Εύχομαι να σου περάσουν γρήγορα οι πονοκέφαλοι γτ το έχω περάσει και εγώ στο παρελθόν και είναι αφόρητο!! Με το καλο η προσπάθεια σου, σε τι φάση βρίσκεσαι τώρα; 

Έχω πάρει από φάρμακα αρκετά αυτό και τ αντισυλληπτικα το χειρότερο μου. Τιποτε ακόμη καταστολή και τηλεφώνημα κανένα από κέντρο είπε μετά το νέο έτος θα πηγαίναμε να με πάει στον επόμενο κύκλο ίσως δεν ξερω 16 μέρα κύκλου.Σ ευχαριστω για την απάντηση σου 

• Like 1

@karen μου με την δότρια όλα καλα; Έμαθες πως προχώρησε, πόσα εμβρυακια θα έχετε; Αχ αυτή η αναμονή, όλο κάτι περιμένουμε... 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mariloux είπε:

@karen μου με την δότρια όλα καλα; Έμαθες πως προχώρησε, πόσα εμβρυακια θα έχετε; Αχ αυτή η αναμονή, όλο κάτι περιμένουμε... 

Καλημέρα. Δεν γνωρίζω τίποτα. Ενημέρωσα κέντρο στις 27 λόγω αργίων τρίτη μερΑ περιόδου μου παν να συνεχίσω καταστολή και με το νέο έτος θα με ειδοποιήσουν τι να πω δεν ξέρω θα βγει ο μήνας και ακόμη υποθέτω από τις ενέσεις επειδή είναι 28 δόσεις να μαι πάει στον επόμενο κύκλο δεν έχω ιδέα έχω κάνει 16δοσεις.Πρωτη φορά με δότρια οι προηγούμενες ήξερα τι γινόταν καλύτερα κιόλας γιατί δεν είμαι και στα καλύτερα μου. 

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Οπως το πες.. αλλαζει λιγο και η ψυχολογια !!  Ευχαριστω πολυ και ελπιζω συντομα οοοολες να εχουμε ευχαριστα ρε παιδια... 🔅
    • μια χαρα ειστε λοιπον! αρα δεν υπαρχει κατι παθολογικο, απλα λιγες βιταμινουλες προτεινει. αυτο που κατ' εμε ειναι σημαντικο για περιπτωσεις που καποιος εχει καποιες ατυχιες στο ιστορικο του ειναι οτι οταν εχειες ψαχτει (και τπτ να μην βρηκες) αλλαζει κ η ψυχολογια.γιατι πριν φοβασαι περισσοτερο. ευχομαι λοιπον στο εξης... μονο επιτυχη εκβαση!
    • Καλησπερα!εμενα με το αιμα που ειχα δει δυο φορες ,μου ειπε να ξεκουραζομαι καλα και να παρω αναρρωτικη απο την δουλεια! Δεν μου ειπε ακινησια αλλα οχι πολλες δουλειες,γυμναστικη κλπ! Μετα και εφοσον δεν ξανα ειδα κατι(ειμαι πλεον 11 εβδομαδων) κανω διαδρομο σε γρηγορο περπατημα κ χαλαρες ασκησεις για γλουτους και ποδια χωρις βαρος! Αυτα...καλο ειναι για μενα να προσεξεις λιγο αυτες τις εβδομαδες! Ολα καλα,μην αγχωνεσαι @Alkuoni
    • Είναι απόλυτα φυσιολογικό! Εγώ είχα πονάκια (και βαρβάτα) μέχρι και την 10η εβδομάδα. 
    • Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια! Πρώτη φορά που θα φέρω παιδί στον κόσμο και φυσικά εργαζόμενη εδώ και 20 χρόνια. Και δεν μπορώ να βγάλω άκρη τι παίρνουμε και από ποιον. Στην δουλειά μου είπαν ότι θα με πληρώσουν μέχρι τη μέρα που θα σταματήσω (τις 56 μέρες πριν την ΠΗΤ). Μετά ό,τι μου δώσει το ΙΚΑ. Αλλά λέει το ΙΚΑ δεν σου δίνει αυτά που παίρνεις αλλά ένα μικρό ποσό!! Έχω πάρει την βεβαιωση από γιατρό του ΙΚΑ για την ΠΗΤ και μόλις βγω στην άδεια θα πάω και στο ΙΚΑ να τα καταθέσω. Πρέπει να κάνω κάτι άλλο?? Πάω μετά τον τοκετό και στον ΟΑΕΔ??? Δεν βρίσκω έναν άνθρωπο να μου τα εξηγήσει σωστά.  Μου φαίνεται τόσο παράλογο να σε αφήνουν με τρεις και εξήντα λες και τιμωρούν που φέρνεις παιδί στον κόσμο ή λες και δεν χρειάζεσαι χρήματα!! Εάν δεν πάρω ό,τι χρήματα έπαιρνα από την εργασία μου, καήκαμε!!!!!!!!!! Τα έξοδα θα διπλασιαστούν και τα έσοδα θα υποδιπλασιαστούν!!!! 
  • Νέες συζητήσεις