Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Κορίτσια το έχει πάρει καμιά στο παρελθόν?Ειχατε παρενέργειες και ποιες? Εγώ έχω τρελούς πονοκεφάλους και μεγάλης διάρκειας και μου ρίχνει και την πίεση 😷😟😦

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου το είχα πάρει εγώ πριν ξεκινήσω τη διέγερση για καταστολή των ωοθηκών, αλλά να σου πω την αλήθεια δεν θυμάμαι να είχα καμία παρενέργεια!! Η πίεση μου είναι ούτως ή άλλως χαμηλή επομένως σε αυτό δεν έδωσα σημασία.. Συμβαίνει πολλές φορές ο οργανισμος να ενοχλείται απο τις διάφορες ορμόνες που παίρνουμε!! Εύχομαι να σου περάσουν γρήγορα οι πονοκέφαλοι γτ το έχω περάσει και εγώ στο παρελθόν και είναι αφόρητο!! Με το καλο η προσπάθεια σου, σε τι φάση βρίσκεσαι τώρα; 

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Mariloux είπε:

Κοριτσάκι μου το είχα πάρει εγώ πριν ξεκινήσω τη διέγερση για καταστολή των ωοθηκών, αλλά να σου πω την αλήθεια δεν θυμάμαι να είχα καμία παρενέργεια!! Η πίεση μου είναι ούτως ή άλλως χαμηλή επομένως σε αυτό δεν έδωσα σημασία.. Συμβαίνει πολλές φορές ο οργανισμος να ενοχλείται απο τις διάφορες ορμόνες που παίρνουμε!! Εύχομαι να σου περάσουν γρήγορα οι πονοκέφαλοι γτ το έχω περάσει και εγώ στο παρελθόν και είναι αφόρητο!! Με το καλο η προσπάθεια σου, σε τι φάση βρίσκεσαι τώρα; 

Έχω πάρει από φάρμακα αρκετά αυτό και τ αντισυλληπτικα το χειρότερο μου. Τιποτε ακόμη καταστολή και τηλεφώνημα κανένα από κέντρο είπε μετά το νέο έτος θα πηγαίναμε να με πάει στον επόμενο κύκλο ίσως δεν ξερω 16 μέρα κύκλου.Σ ευχαριστω για την απάντηση σου 

• Like 1

@karen μου με την δότρια όλα καλα; Έμαθες πως προχώρησε, πόσα εμβρυακια θα έχετε; Αχ αυτή η αναμονή, όλο κάτι περιμένουμε... 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mariloux είπε:

@karen μου με την δότρια όλα καλα; Έμαθες πως προχώρησε, πόσα εμβρυακια θα έχετε; Αχ αυτή η αναμονή, όλο κάτι περιμένουμε... 

Καλημέρα. Δεν γνωρίζω τίποτα. Ενημέρωσα κέντρο στις 27 λόγω αργίων τρίτη μερΑ περιόδου μου παν να συνεχίσω καταστολή και με το νέο έτος θα με ειδοποιήσουν τι να πω δεν ξέρω θα βγει ο μήνας και ακόμη υποθέτω από τις ενέσεις επειδή είναι 28 δόσεις να μαι πάει στον επόμενο κύκλο δεν έχω ιδέα έχω κάνει 16δοσεις.Πρωτη φορά με δότρια οι προηγούμενες ήξερα τι γινόταν καλύτερα κιόλας γιατί δεν είμαι και στα καλύτερα μου. 

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Καλά έκανες και ξεκουράστηκες, να ξεκινήσεις τον νέο κύκλο δυναμικά! 
    • Μακάρι ρε Ελενακι να σε δικαιωσουμε! Έχω μεγάλη αγωνία για την @Zeta. τώρα. Φαίνεσαι πολύ δυνατή γυναίκα. Θα καταφέρεις να σηκωθείς και πάλι. Σου είπε μήπως τίποτα ο γιατρός σου? Κάνατε κάποια συζήτηση?
    • Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε? Πως είστε? Σας έχασα για λίγες ημέρες.... Ξεκούραστη για λίγες ημέρες... Διανυω την 5η ημέρα του κύκλου... Αυτά από μένα... 
    • Γειά σου μαμά! Είχα το ίδιο θέμα κ μάλιστα η μικρή μου εμφάνισε συμπτώματα από την πρώτη κιόλας βδομάδα. Μιλάμε για πολύ πόνο, ρουκέτες κ 8ωρα κλάματα.  Θα σου τι έκανα εγώ με τη συμβουλή της παιδιάτρου μου που είναι αλλεργιολογος αλλά κ πιστοποιημενη σύμβουλος θηλασμού.  1,5 μήνα ολική αποχή. Κ από τα κρυφά. Επειτα για 2-3 βδομάδες, ένταξη των κρυφών με παρακολούθηση των αντιδράσεων του παιδιου. Ήταν μια χαρά οπότε συνεχίσαμε με νέα ένταξη ψημένων γαλακτοκομικων (πχ τυρί σε πίτσα, γάλα σε κέικ κλπ). Καλή αντίδραση του παιδιου. Στη συνέχεια, ένταξη τυριών (πχ φέτα). Καλή αντίδραση. Μετά δοκιμή φρέσκου γάλακτος, γιαουρτιού κ κρέμας γαλακτος όπου το παιδί εμφάνισε αίματακι στα κακά οπότε κ δεν τα συνέχισα. Στον 5ο μήνα ξανά ήπια γάλα κ γιαούρτι. Πάλι αίμα. Δεν ξανά ήπια για άλλον 1,5 μήνα έτρωγα όμως πού κ πού γιαούρτι (τα υπόλοιπα που δεν την ενοχλούσαν τα συνέχιζα κανονικά). Τώρα στον 7ο πια ξανά ήπια φρέσκο γάλα κ η μικρή δεν έχει κανένα συμπτώματα!! Εδώ κ 10 μέρες πίνω μέρα παρά μέρα κ όλα είναι μια χαρά!  Η μικρή κ σταδιακή επαφή με το αλλεργιογονο έκανε θαύματα. Φαντάσου ότι ενώ στην αρχή η γιατρός μου είχε πει ότι μέχρι τον χρόνο δε θα δώσουμε καθόλου γαλακτοκομικα στις στερεες, τώρα αν όλα συνεχίσουν καλά, θα επιχειρήσουμε το γιαούρτι στον 9ο!! Συζήτησε το με την γιατρό σου μήπως κ δοκιμάσετε κάτι τέτοιο..! 
    • Καλημέρα!!! Μακάρι είναι μια τυχερή εβδομάδα Ειστε πολύ κοντά μας κορίτσια! Σας ευχαριστώ παααρα πολύ!
  • Νέες συζητήσεις