Μετάβαση σε περιεχόμενο

Λίγη βοήθεια με το τεστ ωορρηξίας


Μπλε

Recommended Posts

Κοριτσια , λιγο τα φωτα σας γιατι με εχουν μπερδεψει παρα πολυ οι γραμμες με τα τεστ ωορρηξίας. Ανεβάζω την φωτογραφία του σημερινού τεστ να μου πειτε αν ειναι θετικό. 

IMG_20180107_155348.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 Μαλλον ειναι θετικο. ΑΛΛΑ θα κανεις αλλο ενα το απογευμα κ ενα αυριο κατα της 12. Αν δεις οτι σκουραινει θα λαβεις εκεινο ως θετικο. Αν μεινει το ιδιο ή αχνισει, θα λαβεις αυτο σαν θετικο!! Οπως κ να'χει ξεκινα επαφουλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση! Οκ θα το κάνω έτσι . Επαφές έχουμε ξεκινήσει, σιγά μην περιμέναμε το τεστ χαχαχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μπλε είπε:

Κοριτσια , λιγο τα φωτα σας γιατι με εχουν μπερδεψει παρα πολυ οι γραμμες με τα τεστ ωορρηξίας. Ανεβάζω την φωτογραφία του σημερινού τεστ να μου πειτε αν ειναι θετικό. 

IMG_20180107_155348.jpg

κ εμενα θετικο μου φαινεται! καλη επιτυχια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια όπως λέει και η @Rosemary στην καθε κοπελα ειναι διαφορετικο, καθως πρεπει να βρει το "πικ". Ποτε δλδ ειναι το πιο σκουρο απο ολα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια με τα Hometest δεν έβγαλα ποτέ άκρη δυστυχώς.. Ποτέ δεν τα έβλεπα πιο σκούρα και όταν περίμενα να σκουρύνουν έχανα την ωορρηξία.. σε 3 κύκλους τα χρησιμοποίησα και με έσκασαν..
Τώρα εδώ και 3 κύκλους παίρνω της clearblue που είναι πολύ πιο ακριβά μεν, (από το ίντερνετ τα βρίσκεις αρκετά πιο φτηνά, τα 10 κάνουν 32 ευρώ) αλλά χρειάζεται να κάνεις ένα την ημέρα, και είσαι σίγουρη γιατί βγαίνει όταν έχεις ωορρηξία μία φατσούλα χαμογελαστή ή αλλιώς ένας κύκλος μόνο.. Τουλάχιστον δεν χάνεις την ωορρηξία.. Εγώ χρησιμοποιώ 3 το πολύ 4 σε κάθε κύκλο οπότε μου κρατάνε 3 κύκλους.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειναι οντως εξαιρετικα ενοχλητικό αυτο που πρέπει να ερμηνεύσεις γραμμες και πολυ ευκολα μπορει να κανεις λαθος. Σε αλλα νεα ξανα εκανα σημερα τεστ κ ειναι πιο εντονο απο χθες (παραθέτω και εικόνα με το χθεσινο δεξια και το σημερινο αριστερά) οποτε θεωρω την σημερινη , ωορρηξία. Σωστά; 

IMG_20180108_120910.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

   Κανονικα οι οδηγιες γραφουν οτι το τεστ ειναι θετικο την πρωτη μερα που Η ΓΡΑΜΜΗ ΕΛΕΓΧΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΗ ΑΟΙ ΤΗΝ ΓΡΑΜΜΗ ΑΝΑΦΟΡΑΣ. Σε καποιες γυναικες (οπως σε 'μενα) δεν συνεβαινε αυτο-αρα περνουμε ως θετικη την πιο κοκκινη γραμμη.

  Σε΄σενα λοιπον το τεστ δουλεψε ρολοι (που σημαινει οτι εχεις κ πολυ καλη Lh) κ σημερα ειναι θετικο 100%!! Μεσα σε 24 ωρες λοιπον θα εχεις ωορρηξια..! Ισως σημερα βραδυ, ισως αυριο το πρωι.... Οπως κ να 'χει, καλες αγαπες..!! Κ τυχερες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλη χρονια κοριτσια ευχομαι σε ολες και ολους !! να κανω και εγω μια ερωτηση ποια μερα του κυκλου πρεπει να τα ξεκινησουμε τα τεστ ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@anni7 καλη χρονιά! Εγω έχοντας 29 μερες κύκλο ξεκινησα τα τεστ την 11η . Υποθετω οτι ειναι αναλογα τον κυκλο αλλα γενικα καποιες μερες ΠΡΙΝ την μεση του κυκλου ...ειδικα στην αρχή που δεν ξέρεις ακριβως ποτε κανεις συνήθως ωορρηξία καλυτερα να ξεκινας νωρις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

@anni7 καλη χρονιά! Εγω έχοντας 29 μερες κύκλο ξεκινησα τα τεστ την 11η . Υποθετω οτι ειναι αναλογα τον κυκλο αλλα γενικα καποιες μερες ΠΡΙΝ την μεση του κυκλου ...ειδικα στην αρχή που δεν ξέρεις ακριβως ποτε κανεις συνήθως ωορρηξία καλυτερα να ξεκινας νωρις.

ααα καλα το σκεφτηκα και εγω τοτε γιατι εχω 28 μερες και σκεφτηκα εκει να το ξεκινησω κοντα στην δεκατη μερα ναι πρωτη φορα ειναι που λεω να κανω να δω αν οντως ειναι σωστα εκεινες τις μερες γιατι εγω εχω συμπτωματα δλδ καταλαβαινω ποτε εχω απο τα υγρα που εχω και εχω και τσιμπηματακια και ειπα να δω αν οντως καταλαβαινω σωστα το σωμα μου !!! σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα πονακια μερικες φορες ειναι παραπλανητικά εγω αυτον τον μηνα ανακάλυψα οτι οταν εχω πονακια για πρώτη φορα στον κύκλο μου είναι προάγγελος ωορρηξίας και οχι η ιδια η ωορρηξία και 2μερες μετα , δηλαδή την μερα του θετικου τεστ ένοιωσα ακριβως ποτε εκανα ωορρηξία με πολυ εντονα πονακια και υγρα σαν νερό. Αηδιαστικο ισως αλλα ηταν υπέροχο ταυτόχρονα. :D καλη επιτυχία σου εύχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ με 24-26 μέρες κύκλο ξεκίνησα την 7η μέρα και ανακάλυψα ότι έχω πιο αργά ωορρηξία από ότι νόμιζα, δηλαδή την 13η μέρα...

Καλή επιτυχία λοιπόν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλησπερα!θελω τη βοηθεια σας!

ειμαι στη 14η μερα και κανω καθε μερα τεστ ωορρηξιας αλλα κανενα δεν βγαινει με εντονη δευτερη γραμμη!.τωρα π το εκανα απλα η δευτερη γραμμη ειναι αχνη αλλα φαινεται.

ειχα παει στο γιατρο και εχω κανει 3 ωοθηλακια.

2 δεξια και 1 αριστερα.

απο τη δεξια μερια οταν πηγα δεν ειχε σκασει κ μ ειπε κ γιατρος οτι θα ειναι κυστικο γιατι ηταν 25χιλ.και το δευτερο ηταν 21χιλ και ισως αυτο να σπασει.

απο την αριστερη μερια το ωοθηλακιο ηταν 13χιλιοστα .υπαρχει περιπτωση να γονιμοποιηθει αυτο?δεν τ εδωσε καμια σημασια ο γιατρος.

ειχα παει ατο γιατρο πριν 3 μερες και τα ειδε αυτα.υπαρχει περιπτωση να μην κανω ωορρηξια?

κατι τετοιο καταλαβα.

υπαρχει καποια κοπελα που να εχει περασει το ιδιο αλλα να πηγαν ολα καλαα.

γιατι υγρα ωορρηξιας εχω κανονικα.

ευχαριστω.και συγνωμη για το κατεβατο.

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

κοριτσια καλησπερα!θελω τη βοηθεια σας!

ειμαι στη 14η μερα και κανω καθε μερα τεστ ωορρηξιας αλλα κανενα δεν βγαινει με εντονη δευτερη γραμμη!.τωρα π το εκανα απλα η δευτερη γραμμη ειναι αχνη αλλα φαινεται.

ειχα παει στο γιατρο και εχω κανει 3 ωοθηλακια.

2 δεξια και 1 αριστερα.

απο τη δεξια μερια οταν πηγα δεν ειχε σκασει κ μ ειπε κ γιατρος οτι θα ειναι κυστικο γιατι ηταν 25χιλ.και το δευτερο ηταν 21χιλ και ισως αυτο να σπασει.

απο την αριστερη μερια το ωοθηλακιο ηταν 13χιλιοστα .υπαρχει περιπτωση να γονιμοποιηθει αυτο?δεν τ εδωσε καμια σημασια ο γιατρος.

ειχα παει ατο γιατρο πριν 3 μερες και τα ειδε αυτα.υπαρχει περιπτωση να μην κανω ωορρηξια?

κατι τετοιο καταλαβα.

υπαρχει καποια κοπελα που να εχει περασει το ιδιο αλλα να πηγαν ολα καλαα.

γιατι υγρα ωορρηξιας εχω κανονικα.

ευχαριστω.και συγνωμη για το κατεβατο.

 

 

Κανε αγαπουλες και ποτε δεν ξερεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλησπερα!θελω τη βοηθεια σας!

ειμαι στη 14η μερα και κανω καθε μερα τεστ ωορρηξιας αλλα κανενα δεν βγαινει με εντονη δευτερη γραμμη!.τωρα π το εκανα απλα η δευτερη γραμμη ειναι αχνη αλλα φαινεται.

ειχα παει στο γιατρο και εχω κανει 3 ωοθηλακια.

2 δεξια και 1 αριστερα.

απο τη δεξια μερια οταν πηγα δεν ειχε σκασει κ μ ειπε κ γιατρος οτι θα ειναι κυστικο γιατι ηταν 25χιλ.και το δευτερο ηταν 21χιλ και ισως αυτο να σπασει.

απο την αριστερη μερια το ωοθηλακιο ηταν 13χιλιοστα .υπαρχει περιπτωση να γονιμοποιηθει αυτο?δεν τ εδωσε καμια σημασια ο γιατρος.

ειχα παει ατο γιατρο πριν 3 μερες και τα ειδε αυτα.υπαρχει περιπτωση να μην κανω ωορρηξια?

κατι τετοιο καταλαβα.

υπαρχει καποια κοπελα που να εχει περασει το ιδιο αλλα να πηγαν ολα καλαα.

γιατι υγρα ωορρηξιας εχω κανονικα.

ευχαριστω.και συγνωμη για το κατεβατο.

 

 

20180111_185043.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@γωγω γωγω καλησπέρα.Εγώ το ακριβώς αντίθετο 2αριστερά και ένα δεξιά.Ο γιατρός μου είπε ότι μάλλον  θα είναι από την αριστερή η ωορρηξία και αυτό που κατάλαβα είναι ότι σε τέτοιες περιπτώσεις δεν μπορείς να πεις με σιγουριά.Δεν νομίζω όμως από τη στιγμή που βλέπεις υγρά να μην έχεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@γωγω γωγω καλησπερα κορίτσι. Δεν εχω παρακολουθησει ποτε την ωορρηξία μου σε γιατρό οποτε είμαι εντελως άσχετη. Αλλα αρχικα ποσες μερες εχεις κύκλο ; πχ εγω με 29 μερες κυκλο εκανα ωορρηξία την 17η μερα. Οπως και να χει εγω στην θεση σου απλα θα φροντιζα να εχω επαφες ολο τον μηνα. Καταλαβαίνω πως η σκέψη οτι δεν ξέρεις ποτε και αν εχεις ωορρηξία ειναι πολυ αγχωτική αλλα σκεψου οτι δεν εχεις τπτ να χασεις. Επαφες μερα παρα μερα και βλεπεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Κορίτσια επανέρχομαι στο θέμα μιας και θα ήθελα κ γω τη γνώμη σας. 

Την Πέμπτη το πρωί (10η μέρα του κύκλου μου) πήγα στη γυναικολόγο για υπέρηχο και μου είπε πως το ωάριο μου βρίσκεται δεξιά και φαίνεται πως θα σπάσει την Κυριακή. Πρότεινε να αγαπηθούμε την Παρασκευή, το Σάββατο να ξεκουραστεί το σπέρμα και Κυριακή-Δευτέρα να μη βγούμε από το δωμάτιο ?

Εγώ παρακολουθώ κανονικά την ωορρηξία μου με τα τεστ και έκανα σήμερα στις 12:00 ένα και ήταν αρνητικό. Έκανα όμως κι ένα πριν μισή ώρα και δεν είμαι σίγουρη τι είναι. 

Πώς σας φαίνεται;

0CFA6321-7AF6-48A5-9444-C89D0237D8D7.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Kukki είπε:

Κορίτσια επανέρχομαι στο θέμα μιας και θα ήθελα κ γω τη γνώμη σας. 

Την Πέμπτη το πρωί (10η μέρα του κύκλου μου) πήγα στη γυναικολόγο για υπέρηχο και μου είπε πως το ωάριο μου βρίσκεται δεξιά και φαίνεται πως θα σπάσει την Κυριακή. Πρότεινε να αγαπηθούμε την Παρασκευή, το Σάββατο να ξεκουραστεί το σπέρμα και Κυριακή-Δευτέρα να μη βγούμε από το δωμάτιο ?

Εγώ παρακολουθώ κανονικά την ωορρηξία μου με τα τεστ και έκανα σήμερα στις 12:00 ένα και ήταν αρνητικό. Έκανα όμως κι ένα πριν μισή ώρα και δεν είμαι σίγουρη τι είναι. 

Πώς σας φαίνεται;

0CFA6321-7AF6-48A5-9444-C89D0237D8D7.jpeg

Καλησπέρα!! Λοιπον κανε ενα τεστακι αυριο κ αν ειναι πιο αχνό τοτε αυτο ηταν το θετικό σου σήμερα. Κάντε προσπάθειες εσεις οπως κ να χει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μπλε είπε:

Καλησπέρα!! Λοιπον κανε ενα τεστακι αυριο κ αν ειναι πιο αχνό τοτε αυτο ηταν το θετικό σου σήμερα. Κάντε προσπάθειες εσεις οπως κ να χει!

Άρα να κάνουμε κ σήμερα αγαπούλες; Ή καλύτερα αύριο το πρωί όπως πρότεινε η γυναικολόγος;

Διάβασα ότι από τη στιγμή που το τεστ βγει θετικό η ωορρήξια γίνεται 12-48 ώρες μετά, σωστά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα σου πω ... Καταλαβαίνω οτι η γυναικολόγος σου ειπε να μην το παρακάνετε με τις επαφές διοτι αποδυναμώνεται το σπερμα ομως κατα την εντελώς ταπεινή μου άποψη το 1 φορά την μερα δεν κανει κακο στο σπέρμα. Οποτε πράττεις οπως θες γτ και αυριο να ειναι η ωορρηξία ή και μεθαύριο μια σημερινή επαφη θα μπορουσε να γονιμοποιηθεί κ 2μέρες μετα. Οποτε εσυ ξερεις καλύτερα τι Θες. Πάντως παρότι εμένα το θετικό τεστ ωορρηξίας βγηκε παρα πολυ έντονο απ οτι μου λενε τα κορίτσια Μπορεί να μην γινει ποτε τοσο έντονο και απλα συγκρίνεις ποτε ειναι το πιο σκουρο σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...