Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αισιοδοξία!Και Αποχαιρετισμος!


Guest

Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η love30 είπε:

Ετσι bravo αισιοδοξια και ολα θα γινουν ας αργυσουν λιιιιιιιιγο αλλα οταν θα ερθουν να ερθουν για να μεινουν και να ειναι ολανκαλα!!!?????

Να ερθουν κ να μεινουν.Και να ειναι υγιη κ τυχερά,!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 62
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γιατι αυτο που εχει σημασια ,ειναι η αγαπη και ο σεβασμος αναμεσα στο ζευγαρι...Για να γεννηθει ενα μωρακι μεσα στην αγαπη και την ευτυχια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Συμφωνώ απόλυτα! Όλα καλά θα μας πάνε είμαι σίγουρη! Το λέω εγώ που μόλις αδιαθέτησα! αχχαχαχαχαχαχαχα Αγάπη και το ζευγάρι ενωμένο όλα μπορεί να τα καταφέρει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η OLY10 είπε:

Καλημέρα! Συμφωνώ απόλυτα! Όλα καλά θα μας πάνε είμαι σίγουρη! Το λέω εγώ που μόλις αδιαθέτησα! αχχαχαχαχαχαχαχα Αγάπη και το ζευγάρι ενωμένο όλα μπορεί να τα καταφέρει!

Αυτο ακριβως!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια αισθηση αισιοδοξιας που πιστευω να ειναι βαθεια μεσα σας και να σας ακολουθει σε ολη την διαρκεια της προσπαθειας σας ,ακομα και μετα απο αποτυχιες ,απο παλινδρομες και απο καθετι που θα μπορουσε να σας ριξει.

Δυστηχως απο οτι φαινεται αυτη η αισθηση με εγκατελειψε και θα προχωρησω μονη μου απο εδω και περα....Σ αλλες δρασεις τωρα πια.Πιστευω οτι 2.5 χρονια εκανα οτι μπορουσα.Ημουν βιαστικη ,ημουν υπομονετικη ,λυπηθηκα,χαρηκα ,θυμωσα ,ενθουσιαστηκα, λυγισα ,απογοητευτηκα ,πιστεψα,δεν πιστεψα,ξανασηκωθηκα...αντε παλι...

Και φτανει καποια στιγμη που αναρωτιεσαι ποια ωρα και στιγμη χρειαζεται να εισαι ρεαλιστρια και να βλεπεις καταματα την αληθεια;;;;Ποσο εγωιστικο ειναι να επιμενεις να γινει κατι που ολα δειχνουν οτι δεν γινεται;;;Οι γιατροι δεν μου εδωσαν ελπιδες ουτε με εξωσωματικη ,η ηλικια οπως ειδα στις εξετασεις ,γιατι το ειχα ξεχασει,λεει 46 και εγω επιμενω να ονειρευομαι.ΦΤΑΝΕΙ.

Πιστευω οτι ειναι η στιγμη να αποχωρησω και να κοιταξω να ζησω την ζωη που μου χαρισες ο Θεος ,χωρις παιδακι.Ειναι δυσκολο ,αλλα το τελευταιο διαστημα αυτο που προσευχομαι ,ειναι να με βοηθησει να το ξεχασω και να παω παρακατω.Τιποτα αλλο.Δεν τα καταφερνω ακομα ,αλλα θα τα καταφερω .

Μου ειναι ανυποφορο να βλεπω καθε μηνα την απογοητευση στα ματια του  συζύγου μου ,να προσπαθω να γελαω γαι να μην δειξω οτι εχω στενοχωρηθει...να υποκρινομαι οτι ολα ειναι καλα.Μ αυτην την κατασταση δεν ειναι τιποτα καλα...Και οχι,δεν κλαιω ...δεν μπορω να κλαψω.Απλα λυπαμαι βαθεια μεσα μου ...Θα περασει κ αυτο ,οπως ολα περνανε.

Τερμα η κλαψα.Θελω να σας αποχαιρετησω μεσα απο εδω και να ευχηθω να ειμαι η τελευταια που φευγει χωρις να εκπληρωσει το ονειρο της για ενα μωρακι.Να ειστε δυνατες ,αισιοδοξες και να σας δινει δυναμη ο Θεος σε καθε δυσκολια. Να ερθει η στιγμη που θα αγκαλιασετε τα μωρακια σας και να τους δωσετε ολη την αγαπη του κοσμου! Σας ευχαριστω παρα πολυ ολες για την συμπαρασταση και την στηριξη ολο αυτο τον καιρο.

Καλο απογευμα με πολλες μαμαδοκουβεντες!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Athena D. είπε:

:x

 ρε συνομηλικη, εγω εχω ακομα υψηλες προσδοκιες.. ως ποτε δεν ξερω... 

ολα αυτα που λες τα εχω σκεφτει εννοειται. να ζησεις το δωρο της δικης σου ζωης. να εχεις υγεια, οργανικη και ψυχικη. ο Θεος εχει σχεδιο για ολους μας. 

ΜΕ ΑΓΑΠΗ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Athena D. μου θα σου γραψω κατι τελευταιο απο εδω. δεν ξερω το ιστορικο σου. τι κινησεις εχεις κανει. τα θεματα σου. τιποτα. στη θεση σου θα ενιωθα μαλλον 100% οπως και εσυ. απλα θα πω μια γνωμη. αν ημουν εσυ και αν πραγματι το ηθελα πολυ, προτου εγκαταλειψω θα ηθελα να εχω κανει τη μεγιστη προσπαθεια. πηγαινοντας στους καλυτερους. και μετα θα σταματουσα. πιθανως το εχεις κανει. ευχομαι τα καλυτερα στη ζωη σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η jazz είπε:

 ρε συνομηλικη, εγω εχω ακομα υψηλες προσδοκιες.. ως ποτε δεν ξερω... 

ολα αυτα που λες τα εχω σκεφτει εννοειται. να ζησεις το δωρο της δικης σου ζωης. να εχεις υγεια, οργανικη και ψυχικη. ο Θεος εχει σχεδιο για ολους μας. 

ΜΕ ΑΓΑΠΗ

Δεν εχω αλλα λαικ.Παντως λαικ και σ ευχαριστω πολυυυυυυυυυυ.Ο θεος να σου δινει δυναμη και να αποκτησεις το μπομπουκι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Athena D. Σου εύχομαι καλή τύχη για όλες σου τις διαδρομές από εδώ και πέρα.  Για όλα υπάρχει λόγος (ξέρω ότι δεν είναι παρηγορητικο και πίστεψε με το έχω ακούσει προσωπικα πολλές φορες).  Ξέρω ότι χρειάζεται πίστη για όλα και η ίδια μπαίνω στη διαδικασία που έχεις αποφασίσει πια εσύ.  Ένα παιδί όσο και αν το θέλουμε δεν μας καθορίζει σαν άτομα και αν είναι και δυνατή η σχέση μας δεν μας καθορίζει σαν ζευγάρι.  Να σκεφτομαστε ότι ότι επιτρέπει ο Κύριος είναι για το συμφέρον της ψυχής μας και έτσι θα ειρηνευουμε.  Μια μεγάλη αγκαλιά σου στέλνω για το Ψυχικό σθενος που χρειάζεται μια τέτοια απόφαση.??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Dora77 είπε:

@Athena D. Σου εύχομαι καλή τύχη για όλες σου τις διαδρομές από εδώ και πέρα.  Για όλα υπάρχει λόγος (ξέρω ότι δεν είναι παρηγορητικο και πίστεψε με το έχω ακούσει προσωπικα πολλές φορες).  Ξέρω ότι χρειάζεται πίστη για όλα και η ίδια μπαίνω στη διαδικασία που έχεις αποφασίσει πια εσύ.  Ένα παιδί όσο και αν το θέλουμε δεν μας καθορίζει σαν άτομα και αν είναι και δυνατή η σχέση μας δεν μας καθορίζει σαν ζευγάρι.  Να σκεφτομαστε ότι ότι επιτρέπει ο Κύριος είναι για το συμφέρον της ψυχής μας και έτσι θα ειρηνευουμε.  Μια μεγάλη αγκαλιά σου στέλνω για το Ψυχικό σθενος που χρειάζεται μια τέτοια απόφαση.??

Σ ευχαριστω απο την καρδια μου!Μου δινουν ανακουφιση και δυναμη τα λογια σου!Τις καλυτερςς ευχες μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Athena D. είπε:

Μια αισθηση αισιοδοξιας που πιστευω να ειναι βαθεια μεσα σας και να σας ακολουθει σε ολη την διαρκεια της προσπαθειας σας ,ακομα και μετα απο αποτυχιες ,απο παλινδρομες και απο καθετι που θα μπορουσε να σας ριξει.

Δυστηχως απο οτι φαινεται αυτη η αισθηση με εγκατελειψε και θα προχωρησω μονη μου απο εδω και περα....Σ αλλες δρασεις τωρα πια.Πιστευω οτι 2.5 χρονια εκανα οτι μπορουσα.Ημουν βιαστικη ,ημουν υπομονετικη ,λυπηθηκα,χαρηκα ,θυμωσα ,ενθουσιαστηκα, λυγισα ,απογοητευτηκα ,πιστεψα,δεν πιστεψα,ξανασηκωθηκα...αντε παλι...

Και φτανει καποια στιγμη που αναρωτιεσαι ποια ωρα και στιγμη χρειαζεται να εισαι ρεαλιστρια και να βλεπεις καταματα την αληθεια;;;;Ποσο εγωιστικο ειναι να επιμενεις να γινει κατι που ολα δειχνουν οτι δεν γινεται;;;Οι γιατροι δεν μου εδωσαν ελπιδες ουτε με εξωσωματικη ,η ηλικια οπως ειδα στις εξετασεις ,γιατι το ειχα ξεχασει,λεει 46 και εγω επιμενω να ονειρευομαι.ΦΤΑΝΕΙ.

Πιστευω οτι ειναι η στιγμη να αποχωρησω και να κοιταξω να ζησω την ζωη που μου χαρισες ο Θεος ,χωρις παιδακι.Ειναι δυσκολο ,αλλα το τελευταιο διαστημα αυτο που προσευχομαι ,ειναι να με βοηθησει να το ξεχασω και να παω παρακατω.Τιποτα αλλο.Δεν τα καταφερνω ακομα ,αλλα θα τα καταφερω .

Μου ειναι ανυποφορο να βλεπω καθε μηνα την απογοητευση στα ματια του  συζύγου μου ,να προσπαθω να γελαω γαι να μην δειξω οτι εχω στενοχωρηθει...να υποκρινομαι οτι ολα ειναι καλα.Μ αυτην την κατασταση δεν ειναι τιποτα καλα...Και οχι,δεν κλαιω ...δεν μπορω να κλαψω.Απλα λυπαμαι βαθεια μεσα μου ...Θα περασει κ αυτο ,οπως ολα περνανε.

Τερμα η κλαψα.Θελω να σας αποχαιρετησω μεσα απο εδω και να ευχηθω να ειμαι η τελευταια που φευγει χωρις να εκπληρωσει το ονειρο της για ενα μωρακι.Να ειστε δυνατες ,αισιοδοξες και να σας δινει δυναμη ο Θεος σε καθε δυσκολια. Να ερθει η στιγμη που θα αγκαλιασετε τα μωρακια σας και να τους δωσετε ολη την αγαπη του κοσμου! Σας ευχαριστω παρα πολυ ολες για την συμπαρασταση και την στηριξη ολο αυτο τον καιρο.

Καλο απογευμα με πολλες μαμαδοκουβεντες!!!!!!

Αθηνούλα είσαι από τα πιο γλυκά άτομα που έχω γνωρίσει!!!Πάντα τα μυνημάτα σου είχαν νότα αισιοδοξίας και ελπιδάς για μας!!!Σου εύχομαι να είστε πάντα υγιής που είναι το πολυτιμότερο αγαθό!!!!Να είστε πάντα με τον συντροφό σου δεμένοι και αγαπημένοι!!!Ετσι προχωράμε παρακάτω στη ζωή!!!Ελπίζω κάποια στιγμή να τα ξαναπούμε!!!!!Σε φιλώ και σου στέλνω μια αγκαλια μεγάλη κι ας είμαστε μακρυά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Αθηνούλα είσαι από τα πιο γλυκά άτομα που έχω γνωρίσει!!!Πάντα τα μυνημάτα σου είχαν νότα αισιοδοξίας και ελπιδάς για μας!!!Σου εύχομαι να είστε πάντα υγιής που είναι το πολυτιμότερο αγαθό!!!!Να είστε πάντα με τον συντροφό σου δεμένοι και αγαπημένοι!!!Ετσι προχωράμε παρακάτω στη ζωή!!!Ελπίζω κάποια στιγμή να τα ξαναπούμε!!!!!Σε φιλώ και σου στέλνω μια αγκαλια μεγάλη κι ας είμαστε μακρυά!!!!

Με συγκινησες γλυκο μου κοριτσι!Σ ευχαριστω πολυ για τις ευχες και ελπιζω στο μελλον να ειμαι πιο ηρεμη και δυνατη .Τις ευχες μου μεσα απο την καρδια μου για οτι καλυτερο στη ζωη σου με πολυ αγαπη και πολλα χαμογελα!:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Athena D. είπε:

Με συγκινησες γλυκο μου κοριτσι!Σ ευχαριστω πολυ για τις ευχες και ελπιζω στο μελλον να ειμαι πιο ηρεμη και δυνατη .Τις ευχες μου μεσα απο την καρδια μου για οτι καλυτερο στη ζωη σου με πολυ αγαπη και πολλα χαμογελα!:x

Α ρε  Αθηνούλα και γω κλαιω τώρα!Και δεν κλαίω από οίκτο!!Τον σιχαίνομαι!!!Ενα ζευγάρι δεν γίνεται καλύτερο ή πιο άξιο αν έχει παιδιά!!!Χτες και γω έλεγα στον άντρα μου αν θέλει ο Θεός θα μας στείλει παιδί!!!Ισως δεν γίνονται όλοι γονείς!!!Θα προσαρμόσω τη ζωή μου με τα δεδομένα που έχω!!!Αρκεί να έχω εσένα πλάι μου!!!!Με συγκίνησες με τον χαρακτήρα σου!!!!Εγώ θα πω ποτέ μη λες ποτέ ότι θα ρθεί αλλά σίγουρα χρειάζεσαι ηρεμία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Athena D. με έλιωσες πραγματικα......Θελω να σου ευχηθώ τα καλυτερα στη ζωή σου είτε με παιδάκι είτε χωρίς. Δεν εχει καμια σημασια τελικα για την ευτυχια μας αυτο αφου βλεπουμε καταστασεις και καταστασεις. Εισαι πολυ δυνατη, πολυ ευγενικη, εκανες πολυ μεγαλη προσπαθεια και δικαιουσαι να κανεις ενα βημα πισω. Το χρωστας και σε σενα. Θα κανεις αυτό που νιωθεις. Μη σκεφτεσαι την ηλικια σου. Κανε πραγματικα ο,τι σε κανει να νιωθεις ηρεμη και οτι δε σου τρωει τη ζωη σου. Μια την εχουμε! Εχεις τη γλυκα 20χρονης παντως....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Athena D. μου ειλικρινά με τελείωσες!Εύχομαι ολόψυχα να είσαι γερή και δυνατή για σένα πάνω και πρώτα απ'όλα και.....ΠΟΤΈ δεν ξέρεις. Αν και το μήνυμα σου βγάζει μια ηρεμία και μεγάλη αποφασιστικότητα καταλαβαίνω τα συναισθήματα σου μετά από τοσο καιρό που προσπαθείς.Είναι φυσικό να πεις φτάνει ως εδώ δεν το αντέχω άλλο όμως πιστεύω ότι δεν θα τα παρατήσεις....αυτό μου βγάζεις ένα μήνα τώρα που είμαι εδώ και σας διαβάζω. Καλή και δημιουργική συνέχεια σου εύχομαι σε αυτό το υπέροχο ταξίδι που λέγεται ζωή!?❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αθήνα μου ειλικρινά σου εύχομαι οτι καλυτερο!!!όλα είναι μέσα μας και νοιωθουμε καλά όταν κάνουμε αυτό που θέλει η ψυχή μας....αν έτσι νοιωθεις αυτό να κανεις!!!!εγώ το μονο που μπορω να σου πω είναι να είσαι καλά,με υγεια και ευτυχία για σένα και τον αντρουλη σου!!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε ξερω τι να πω αλήθεια. Λίγο καιρο διαβάζω τα κορίτσια και τις απόψεις τους εδω. Εχω ανάμεικτα συναισθήματα για όσα διαβάζω. Ίσως ειναι η πρωτη φορα που αυτο που διαβάζω το νιωθω τόσο μα τόσο αληθινό. Συγχαρητήρια για το ήθος σου. Συνέχισε ετσι δυνατή δίνεις και σε εμενα προσωπικα λίγο απο την αλήθεια της ζωης. Σευχαριστω. Σου στέλνω τα φιλια μου ‘άγνωστη ‘! Που τόσο πολυ με αγγίξες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αθηνά μου με συγκίνησες κι εμένα. Θυμήθηκα τα λόγια μιας μεγαλύτερης κυρίας, γύρω στα 60 τώρα, που μου είχε πει κάποτε "Απελευθερώθηκα πραγματικά όταν έκλεισε μέσα μου το ενδεχόμενο της τεκνοποίησης. Από κει ξεκίνησε για μένα η πορεία της ευτυχίας"

Ωστόσο, και για πολύ πιο δυσκολες περιπτώσεις υπάρχουν άλλοι τόσοι δρόμοι όπως αλλαγή γιατρού, φυσικός κύκλος, δανεικά ωάρια, παρένθετες μητέρες, υιοθεσία.. Έχεις αποφασίσει μέσα σου ότι δεν θέλεις να τους ακουληθήσεις; Πάρε λίγο χρόνο πριν απαντήσεις στον εαυτό σου.

Όπως και να χει, παιδιά μας θα είναι πάντα τα παιδιά όλου του κόσμου και εχουμε μεριδιο όλοι οι ενήλικες στην ανατροφή και στη διαμόρφωση των επόμενων γενεών. Κι αν εχουμε βιολογικούς απογόνους για λίγα χρόνια είναι μαζί μας. Με το σύντροφό μας θα γεράσουμε. Αξίζει να επενδύσουμε σε μια αρμονική σχέση μαζί του. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αθηνά μου.. λυπάμαι πολύ για όλα αυτά που πέρασες, που περνάς... .. Ξέρω πως ίσως δεν είναι η κατάλληλη στιγμή, αλλά έχεις σκεφτεί τη δωρεά ωαρίων? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...