Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αισιοδοξία!Και Αποχαιρετισμος!


Guest

Recommended Posts

  Γλυκο μου κοριτσι..! Αυτο που εχω να πω για'σενα ειναι οτι εισαι ενας ανθρωπος που εδω κ ενα χρονο που τον παρακολουθω εγω, ποτε δεν ειπε κατι πικροχολο, ποτε δεν προσβαλε καποιον, παντα ευγενικη με κατανοηση κ συμπονια..!

   Για 'μενα πηρες την σωστη αποφαση. Οι ανθρωποι, πρεπει να ειμαστε ολοκληρωμενοι οι ιδιοι. Ετσι οπως ειμαστε. Το να νιωθεις μιση επειδη δεν εχεις παιδι, αυριο θα σε κανει κουρελι. Θα σε κατι να μην βλεπεις ο,τι ομορφο εχεις διπλα σου... Κ δε σου αξιζει αυτο. Υπαρχουν τοσες ομορφιες στην ζωη..!! Γιατι να σε κυριευει αυτο? Ζησε ανεμελη με τον ανθρωπο σου, δωσε στους γυρω σου την τοση αγαπη που εχεις μεσα σου κ θα δεις που θα εισαι ευτυχισμενος ανθρωπος..!

   Δες τον κοσμο... Υπαρχει τοση δυστυχια ακομα κ σε ανθρωπους που εχουν παιδια... Το κυριο ειναι να το φιλοσοφησεις με τον εαυτο σου, να το δουλεψεις συνειδητα κ εγω βλεπω οτι εισαι σε πολυ καλο δρομο..!

   Απολαυσε τον ερωτα χωρις αγχη κ ημερομηνιες κ γινε μια γυναικαρα με αυτοπεποιθηση για την ζωη!!

   Σου ευχομαι οοοο,τι καλυτερο!!!

   Υ.Γ. Ε, μια στο τοσο, αν θες, μπαινε να μας γραφεις κανενα νεο!!

   Πολλα φιλια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 62
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 6 ώρες, ο/η Rosemary είπε:

  Γλυκο μου κοριτσι..! Αυτο που εχω να πω για'σενα ειναι οτι εισαι ενας ανθρωπος που εδω κ ενα χρονο που τον παρακολουθω εγω, ποτε δεν ειπε κατι πικροχολο, ποτε δεν προσβαλε καποιον, παντα ευγενικη με κατανοηση κ συμπονια..!

   Για 'μενα πηρες την σωστη αποφαση. Οι ανθρωποι, πρεπει να ειμαστε ολοκληρωμενοι οι ιδιοι. Ετσι οπως ειμαστε. Το να νιωθεις μιση επειδη δεν εχεις παιδι, αυριο θα σε κανει κουρελι. Θα σε κατι να μην βλεπεις ο,τι ομορφο εχεις διπλα σου... Κ δε σου αξιζει αυτο. Υπαρχουν τοσες ομορφιες στην ζωη..!! Γιατι να σε κυριευει αυτο? Ζησε ανεμελη με τον ανθρωπο σου, δωσε στους γυρω σου την τοση αγαπη που εχεις μεσα σου κ θα δεις που θα εισαι ευτυχισμενος ανθρωπος..!

   Δες τον κοσμο... Υπαρχει τοση δυστυχια ακομα κ σε ανθρωπους που εχουν παιδια... Το κυριο ειναι να το φιλοσοφησεις με τον εαυτο σου, να το δουλεψεις συνειδητα κ εγω βλεπω οτι εισαι σε πολυ καλο δρομο..!

   Απολαυσε τον ερωτα χωρις αγχη κ ημερομηνιες κ γινε μια γυναικαρα με αυτοπεποιθηση για την ζωη!!

   Σου ευχομαι οοοο,τι καλυτερο!!!

   Υ.Γ. Ε, μια στο τοσο, αν θες, μπαινε να μας γραφεις κανενα νεο!!

   Πολλα φιλια!!

Ε ναι!Να απολαυσουμε καμμια φορα τον ερωτα χωρις ημερομηνιες και αγχη!!Οσο καιρο γνωριζομαστε με τον αντρα μου ,τοσο καιρο για παιδι σκεφτομαι και ολο ημερομηνιες μετραω.Με εξουθενωσε! Με κουρασε.Εγινε μια εμμονη που δεν μπορω με τιποτα να δεχτω εμμονες.Με καταλαβαινεις απολυτα.Επιασες την ουσια του πραγματος.Σ ευχαριστω παρα πολυ για τα λογια σου ,εισαι σιγουρη και γνωστης πολλων πραγματων και πολυ δυναμικη!Σ ευχαριστω και παλι και πιστευω τωρα που τ αφηνω ολα πισω μου ,να μπορεσω να ασχοληθω με τοσα πραγματα ,που ολο αυτον τον καιρο ειχα αφησει πισω, μηπως...και μεινω εγκυος. Χχαχαχαχ! Το μεγαλυτερο λαθος.Μεγαλωσα λιγο παραπανω μεσα μου μετα απο αυτο . ΟλΑ εχουν και τη θετικη τους πλευρα.Και αλλωστε ,αν δεν ειχα παλεψει -οπως σε ολα εκανα-δεν θα τα ειχα καλα με τον εαυτο μου.

Σ ευχομαι απο την καρδια μου μια τελειομηνη εγκυμοσυνη ,μια ευκολη γεννα και συντομα να κρατας ενα γερο και υγιη μωρακι στην αγκαλιά σου. Να ειναι καλοτυχο και  να του χαρισεις ολη σου την αγαπη!Θα διαβασω νεα σας ασφαλως!!!!!Τα φιλια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Αntelope είπε:

Αθηνά μου με συγκίνησες κι εμένα. Θυμήθηκα τα λόγια μιας μεγαλύτερης κυρίας, γύρω στα 60 τώρα, που μου είχε πει κάποτε "Απελευθερώθηκα πραγματικά όταν έκλεισε μέσα μου το ενδεχόμενο της τεκνοποίησης. Από κει ξεκίνησε για μένα η πορεία της ευτυχίας"

Ωστόσο, και για πολύ πιο δυσκολες περιπτώσεις υπάρχουν άλλοι τόσοι δρόμοι όπως αλλαγή γιατρού, φυσικός κύκλος, δανεικά ωάρια, παρένθετες μητέρες, υιοθεσία.. Έχεις αποφασίσει μέσα σου ότι δεν θέλεις να τους ακουληθήσεις; Πάρε λίγο χρόνο πριν απαντήσεις στον εαυτό σου.

Όπως και να χει, παιδιά μας θα είναι πάντα τα παιδιά όλου του κόσμου και εχουμε μεριδιο όλοι οι ενήλικες στην ανατροφή και στη διαμόρφωση των επόμενων γενεών. Κι αν εχουμε βιολογικούς απογόνους για λίγα χρόνια είναι μαζί μας. Με το σύντροφό μας θα γεράσουμε. Αξίζει να επενδύσουμε σε μια αρμονική σχέση μαζί του. ?

Κρυβουν πολυ σοφια τα λογια σου ,συμπυκνωμενη σε λιγες γραμμες! Σ ευχαριστω παρα πολυ και ειμαι ευγνώμον που σε γνωρισα ,εστω για λιγο και απο εδω.Στην παρουσα φαση αυτο που μετραει ειναι να ξεχαστω..Γιατι πολλες φορες μπορει να κανουμε σχεδια και ο Θεος να εχει αλλα για εμας.Χαλαρωση λοιπον ,διασκεδαση ,ξενοιασιά ,ασχολια με δραστηριοτητες ...Εχω πολυ αγαπη και την χαριζω καθημερινα στα νηπιακια μου στο σχολειο.Αν ο Θεος εχει και αλλα σχεδια ,αυτο θα δειξει στο μελλον....Παντα ειχα φοβερο πεισμα για οτι εβαζα στο μυαλο μου και το καταφερνα...Καμμια φορα ομως και το ινατι ,βγαζει ματι...Χαχχαχα!

Τις καλυτερες ευχες μου και μακαρι να μας ανακοινωσεις συντομα τα ευχαριστα!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Athena D. είπε:

Κρυβουν πολυ σοφια τα λογια σου ,συμπυκνωμενη σε λιγες γραμμες! Σ ευχαριστω παρα πολυ και ειμαι ευγνώμον που σε γνωρισα ,εστω για λιγο και απο εδω.Στην παρουσα φαση αυτο που μετραει ειναι να ξεχαστω..Γιατι πολλες φορες μπορει να κανουμε σχεδια και ο Θεος να εχει αλλα για εμας.Χαλαρωση λοιπον ,διασκεδαση ,ξενοιασιά ,ασχολια με δραστηριοτητες ...Εχω πολυ αγαπη και την χαριζω καθημερινα στα νηπιακια μου στο σχολειο.Αν ο Θεος εχει και αλλα σχεδια ,αυτο θα δειξει στο μελλον....Παντα ειχα φοβερο πεισμα για οτι εβαζα στο μυαλο μου και το καταφερνα...Καμμια φορα ομως και το ινατι ,βγαζει ματι...Χαχχαχα!

Τις καλυτερες ευχες μου και μακαρι να μας ανακοινωσεις συντομα τα ευχαριστα!!!!!!!!

Είσαι νηπιαγωγός? ΑΧ Σε ζηλεύω......Πάντα αυτό ήθελα να κάνω από τότε που με θυμάμαι.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ peacock  , @Jazz, @Dim83 , @Dora77 ,@ Rosemary  @Κατερινάκι/only love 

@Petalouditsa  ,@zoi .ko  ,  @ ioannapl  ,@ Lisaki 80 ,@Antelope, @Marillia ,@Kat-Cat 

@ love30 ,@Xoris ,   @Oly10 ,@Kykki

@NikhNikh  ,@Diwni, @ourania

Eνα μεγάλο ευχαριστώ σε ολα τα υπέροχα κορίτσια που γνώρισα απο εδω μεσα!!!!Σε ολα οσα μου γράψατε και σ ολα οσα μιλήσαμε κατα καιρους και αλλάξαμε αγωνίες ,ευχές και συμβουλές!

Σας ευχαριστώ ολες για το ενδιαφερον και τις απαντήσεις σας ,που πραγματικά με βοηθανε πολυ αυτην τη στιγμη.  Σας ευχαριστώ που αντιλαμβανεστε την κατάσταση και δείχνετε τοσο σεβασμό στην αποφαση μου!

Η καρδιά μου γεμιζει ευγνωμοσύνη ,που συνάντησα τοσο υπέροχα κορίτσια μεσα απο εδω .

Να θυμάστε ότι είστε όλες πολύ δυνατες και μεσα απο την ολη διαδικασία ,βγαίνετε ακόμη δυνατότερες και πιο ωραίοι άνθρωποι.  Μοναχα οποιος εχει περασει ολα αυτα ,μπορει να καταλάβει. Και εσείς καταλαβαινετε πολυ καλα..

Τις θερμότερες ευχές μου ,για οτι καλύτερο σε καθε μια  ξεχωριστά και σε ολες μαζι .Πολυ πολυ αγαπη στο σπιτικό σας και πολλα χαμόγελα!!!!

Και κλείνοντας ,θα ήθελα να γράψω μια φράση του αγαπημένου μου ποιητή ,Τάσο Λειβαδίτη:

"Οσα δεν ζήσαμε ,αυτά μας ανήκουν.

Εκεί που τελειώνουν τα όνειρα ...εκεί αρχίζει η ζωή μας!":x:):)

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Athena D. φοβερή δύναμη ψυχής! Εύχομαι πραγματικά μέσα από την ψυχή μου να ευτυχίσεις με όποιον δρόμο κ αν σου επιφυλάσσει η μοιρα! Νομίζω πως τα λόγια της @Rosemary και της @antelope μαζί κ με αυτά που συζητήσαμε με κάλυψαν πλήρως!

Η άτιμη η ζωή είναι όμορφη, όπως κ να έρθει! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ Μαλαμας κ Λειβαδιτης???

Καιρος να ασχοληθεις με την τεχνη λοιπον..!

Υ.Γ. Μακαρι το παιδακι μου να εχει διπλα του εναν παιδαγωγο σαν εσενα..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

"Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια ο Θεός γελάει" λέει ο λαός και μου το έλεγε συνέχεια η γιαγιακα μου .Ας τον αφήσουμε λοιπόν να σχεδιάσει αυτός για εμάς ότι είναι καλύτερο. Εύχομαι ολόψυχα ότι κι αν κανείς να σου δίνει χαμόγελο και να είσαι ευτυχισμένη  χωρίς ρολογια, ημερολόγια και εξετάσεις.Είναι πραγματικά σπάνιο να συναντάς ανθρώπους με τη δική σου δύναμη και γλύκα.Σε ευχαριστώ για τις συμβουλές και τις "πάντα" καθησυχαστικές σου απαντήσεις. Ότι καλύτερο για τη συνέχεια.???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Athena D. εχεις μεγαλο δικιο να νιωθεις οοοολα αυτα τα συναισθηματα μαζι αλλα το μονο που θα σου ευχηθω ειναι να ζεις τη ζωη σου και εκαι που δεν θα το σκεφτεσαι καν να ερθει το θαυματακι σου ολα καλα να σου πανε κοριτσακι μου!!!?? σου στελνω μια αγκαλιααααα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/1/2018 at 2:11 ΜΜ, ο/η peacock είπε:

Δυσκολευομαι πολύ να πιστεψω οτι μπήκε το 2018 κι ακόμα εδώ στη προσπάθεια να συζηταμε για τη 2η εξωσωματική μας.

Το Δεκέμβριο του 2014 μου εκανε πρόταση γαμου ο αντρουλης μου και από τότε ξεκινησαμε να προσπαθουμε για μωρακι...Δεκέμβριο του 2015 παντρευτηκαμε...2018 κι ακόμα τιποτα... αναρωτιέμαι που μπορω να βρω λίγη αισιοδοξία; νομίζω τα αποθέματα λιγοστευουν...

Ξέρεις από πού θα πάρεις αισιοδοξία;;; Από αυτό που τόσο λαχταράτε εσύ και ο άντρας σου!! Από αυτή την εικόνα που ονειρεύεστε να κρατάτε ένα μωράκι αγκαλιά!!! Και θα δεις, όταν κάτι το θες πολύ όλο το σύμπαν συνωμοτεί!!:):):):):)Από εκεί θα αντλείτε δύναμη και θα συνεχίζετε τις προσπάθειες! Ξέρω κι άλλες κοπέλες που πάλευαν και τα κατάφεραν! Απλά άργησε λίγο, και;;;; Τώρα έχουν ξεχάσει αυτά τα άγχη!!Σου εύχομαι από καρδιάς, με το καλό και γρήγορα!!!::)):):):)):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ελενα!! σε ευχαριστω πολύ για τις ευχες και τα όμορφα λόγια σου! :)

Από κει αντλώ δύναμη... απογοητευομαι και μετα σκεφτομαι το μωρακι μου και προσπαθώ ξανά...

Μακαρι όσες κοπελες προσπαθούν να τους ερθει συντομα...μακαρι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...