Μετάβαση σε περιεχόμενο

Έμβρυομεταφορά και πόνοι περιόδου...


Recommended Posts

στις πριν 13 ώρες, ο/η marillia είπε:

Πως είσαι γλυκιά μου??

Καλημέρα!!Προσπαθώ να σκεφτώ θετικά τα καφε που και που με χαιρετανε Εγώ τα αγνοώ πονάω πολύ.

Υπομονή κάνω για τέταρτη τώρα ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sunshine 88 και είχα κάνει την Δευτέρα αλλά ήταν στο 2,7 οπότε κάτι αυτή προσπάθεια γιατί ήταν βιοχημική μου ειπε. Πήγα στη γιατρό μου χθες για τα επόμενα βήματα  οποτε ειμαι σε φαση σνασυγκροτησης. Αδιαθετησα κιόλας οπότε Είμαι ξάπλα απο τον πόνο . Συνήθως δεν πονάω αλλά δεν ξέρω αν παίζει ρόλο που είναι μετά από διεγερτικό κύκλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Dora77 είπε:

@Sunshine 88 και είχα κάνει την Δευτέρα αλλά ήταν στο 2,7 οπότε κάτι αυτή προσπάθεια γιατί ήταν βιοχημική μου ειπε. Πήγα στη γιατρό μου χθες για τα επόμενα βήματα  οποτε ειμαι σε φαση σνασυγκροτησης. Αδιαθετησα κιόλας οπότε Είμαι ξάπλα απο τον πόνο . Συνήθως δεν πονάω αλλά δεν ξέρω αν παίζει ρόλο που είναι μετά από διεγερτικό κύκλο.

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μάζεψε της δύναμης σου ότι και να πω θα είναι περιττό οπότε καλή τύχη στην επόμενη προσπάθεια σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sunshine 88 κοίτα δεν ξέρω τι έπαθα αλλά πιο τραγικά μου φαινόταν τα πράγματα στη περιοδο αναμονης των 10 ημερών. Θέλω να βλέπω τα θετικά.  Και μόνο που έγινε θετική ή χοριακη (Σε σχέση με τα μείον που έπαιρνα τα τελευταία 3 χρόνια από σπερματεγχυσεις και φυσιολογικά) τουλάχιστον τώρα κάτι έγινε. Έτσι θέλω να το  βλέπω.  Τώρα συζητήσαμε για ένα Πάκο εξετάσεων (υστεροσκοποση ,  αιματολογικές κλπ) και αναλόγως θα πορευτούμε για  την εμβρυομεταφορα με τα 2 που έχω. Αλλά έχει ο Θεός. Πίστη ελπίδα αισοδοξια χρειάζεται. Όχι άγχος και μιζέρια (και τα περάσα και αυτα) γιατί χάνεις το ταξίδι και στιγμές από την ζωή σου??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Dora77 η αναμονή είναι ότι χειρότερο και εμένα αυτό τώρα με πειράζει πιο πολύ από όλα ούτε η ενέσεις με πηραξανε ούτε η ωοληψια αυτή η αναμονή μόνο. 

Και το δύσκολο ότι δεν έχω και έναν γιατρό που μπορώ να τον πάρω ώστε να με καθησύχασει ??.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Οι μερες αναμονης απλά δε παλεύονται.... υπομονη...ευχομαι υπέροχα αποτελεσματα!

Μακάρι κορίτσι μου αλλά δεν το βλέπω δεν ξέρω αν έφταιξα εγώ που βγήκα Δευτέρα αν δεν γίνανε σωστά η αν απλά δεν ήταν η κατάλληλη ώρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sunshine 88 όλες οι γυναίκες που είναι στη θεση σου στην αρχη είναι γεματες αισιοδοξία και θετική σκεψη... καθως περνάνε οι μερες ερχονται τα σεναρια και ο φόβος... Τίποτα δεν εχει κριθεί ακόμα..ποτε δε ξερεις... Υπομονη κοριτσακι μου, η αναμονη σκοτωνει το ξερω..λίγο εμεινε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Dora77 είπε:

@Sunshine 88 κοίτα δεν ξέρω τι έπαθα αλλά πιο τραγικά μου φαινόταν τα πράγματα στη περιοδο αναμονης των 10 ημερών. Θέλω να βλέπω τα θετικά.  Και μόνο που έγινε θετική ή χοριακη (Σε σχέση με τα μείον που έπαιρνα τα τελευταία 3 χρόνια από σπερματεγχυσεις και φυσιολογικά) τουλάχιστον τώρα κάτι έγινε. Έτσι θέλω να το  βλέπω.  Τώρα συζητήσαμε για ένα Πάκο εξετάσεων (υστεροσκοποση ,  αιματολογικές κλπ) και αναλόγως θα πορευτούμε για  την εμβρυομεταφορα με τα 2 που έχω. Αλλά έχει ο Θεός. Πίστη ελπίδα αισοδοξια χρειάζεται. Όχι άγχος και μιζέρια (και τα περάσα και αυτα) γιατί χάνεις το ταξίδι και στιγμές από την ζωή σου??

Μπράβο κοριτσάκι!Να εισαι αισιόδοξη κ ολα να πάνε καλα απο εδω και περα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Sunshine 88 είπε:

@Dora77 η αναμονή είναι ότι χειρότερο και εμένα αυτό τώρα με πειράζει πιο πολύ από όλα ούτε η ενέσεις με πηραξανε ούτε η ωοληψια αυτή η αναμονή μόνο. 

Και το δύσκολο ότι δεν έχω και έναν γιατρό που μπορώ να τον πάρω ώστε να με καθησύχασει ??.

Εχε πιστη κοριτσι μου!Υπομονη κ ολα να πανε καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια αύριο θα παω για χοριακη τελικά??? ελπίζω να βγει θετικό ??? ότι τουλάχιστον ένα από τα ζουζουνακια μου με προτίμησε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Sunshine 88 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια αύριο θα παω για χοριακη τελικά??? ελπίζω να βγει θετικό ??? ότι τουλάχιστον ένα από τα ζουζουνακια μου με προτίμησε 

Καλά αποτελέσματα κορίτσι μου μέσα από την καρδιά μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sunshine 88 Επειδή το πέρασα τώρα πρόσφατα μπορώ να σου πω το εξης: όταν μου είπε η μικροβιολόγος είναι θετική ή χοριακη (Οριακή μεν αλλά θετικη) ξαφνιάστηκα. Και τώρα που το σκέφτομαι μετάνιωσα που πέρασα το δεκαήμερο αναλύοντας και διαβάζοντας κάθε σύμπτωμα, πόνο  και αν κατι  που έφαγα, τι ήπια κλπ. Εστω για  λιγες ωρες, μέρες δεν ξέρω, ένα εμβρυακι μου επικοινωνούσε με τα μεσα μου ( για λίγο μεν)  και αυτο το έχασα στην υπεραναλυση και ίσως και στην καταδίκη με όλο αυτό το συναισθηματικό φορτιο. Οπότε μην το ξανασκεφτείς για το αν και τι. Διάβασε κάτι άσχετο, δες καμία ταινία η καμία σειρά ευχαριστη κατά προτίμηση. Γίνε αρωγός θετικών συναισθημάτων και ολα να πανε καλα.

 

Αυτά προσπάθησα να στα γράψω προχθές,  εξαφανίστηκαν στην επαναφορτωση της σελίδας και τώρα εμφανίστηκαν.

Καλή επιτυχία σου εύχομαι. Με μια μεγάλη χοριακη ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Sunshine 88 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τελικά σήμερα έκανα χοριακη μόλις πήρα τα αποτελέσματα και είναι θετική????

Μπρρρρράβο κοπέλα μου! Εύχομαι όλα να πάνε καλά! Γιατί να μην πάνε δηλαδή? Και βέβαια θα πάνε. Συγχαρητήρια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 years later...

Κορίτσια καλησπέρα! Είμαι στην 8η μέρα της εμβρυομεταφορας με βλαστοκυστεις 5 ημερών. Χθες καθώς κατουρούσα μετά από έναν οξύ πόνο δεξιά σκουπίστηκα κ είδα ροζ αίμα στο χαρτί. Ανησυχούσα πάρα πολύ. Ο ιατρός μου είπε να ξαπλώσω μέχρι αύριο που θα κάνω την χοριακη. Εομαι πολύ αγχωμένη. Οι πόνοι περιόδου δεν σταματάνε. Έχει κάποια παρόμοια συμπτώματα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...