Μετάβαση σε περιεχόμενο

Έμβρυομεταφορά και πόνοι περιόδου...


Recommended Posts

Γεια σας και από εμένα,διαβάζω καιρό αυτά που γράφετε εδώ.η κάθε μία έχει τα θέματα της τις αγωνίες της τα άγχη της...αλλά είμαστε και όλες "παρέα"

Πριν λίγο καιρό μπήκα και εγώ στη διαδικασία της εξωσωματικής..μετά από σχεδόν 2 χρόνια προσπαθειών με αποτέλεσμα 1 βιοχημεικη περισυ τέτοιο καιρό.(άλλη ιστορία αυτή)

Πριν 8 μέρες ακριβώς στις 29/12 έκανα έμβρυομεταφορά 2 βλαστοκυστες 5 ημερών από την 2 μέρα είχα πόνους τσιμπιματακια ποτέ δεξιά ποτέ αριστερά.καθ πριν 2 μέρες νιώθω πόνους περιόδου και έχω καφέ πολύ υγρά σαν να έρχεται...τη Δευτέρα αν δεν έρθει κάνω β χοριακη.με μισή καρδιά νιώθω ότι απέτυχε...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η D_n είπε:

Γεια σας και από εμένα,διαβάζω καιρό αυτά που γράφετε εδώ.η κάθε μία έχει τα θέματα της τις αγωνίες της τα άγχη της...αλλά είμαστε και όλες "παρέα"

Πριν λίγο καιρό μπήκα και εγώ στη διαδικασία της εξωσωματικής..μετά από σχεδόν 2 χρόνια προσπαθειών με αποτέλεσμα 1 βιοχημεικη περισυ τέτοιο καιρό.(άλλη ιστορία αυτή)

Πριν 8 μέρες ακριβώς στις 29/12 έκανα έμβρυομεταφορά 2 βλαστοκυστες 5 ημερών από την 2 μέρα είχα πόνους τσιμπιματακια ποτέ δεξιά ποτέ αριστερά.καθ πριν 2 μέρες νιώθω πόνους περιόδου και έχω καφέ πολύ υγρά σαν να έρχεται...τη Δευτέρα αν δεν έρθει κάνω β χοριακη.με μισή καρδιά νιώθω ότι απέτυχε...

 

Καλή επυτυχια για αυριο κορίτσι σου εύχομαι μια τριψήφιο χοριακη .Μην χάνεις της ελπίδες σου να είσαι αισιόδοξη και θετική θα δεις που να σποράκια σού ήρθαν για να μείνουν ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η D_n είπε:

Γεια σας και από εμένα,διαβάζω καιρό αυτά που γράφετε εδώ.η κάθε μία έχει τα θέματα της τις αγωνίες της τα άγχη της...αλλά είμαστε και όλες "παρέα"

Πριν λίγο καιρό μπήκα και εγώ στη διαδικασία της εξωσωματικής..μετά από σχεδόν 2 χρόνια προσπαθειών με αποτέλεσμα 1 βιοχημεικη περισυ τέτοιο καιρό.(άλλη ιστορία αυτή)

Πριν 8 μέρες ακριβώς στις 29/12 έκανα έμβρυομεταφορά 2 βλαστοκυστες 5 ημερών από την 2 μέρα είχα πόνους τσιμπιματακια ποτέ δεξιά ποτέ αριστερά.καθ πριν 2 μέρες νιώθω πόνους περιόδου και έχω καφέ πολύ υγρά σαν να έρχεται...τη Δευτέρα αν δεν έρθει κάνω β χοριακη.με μισή καρδιά νιώθω ότι απέτυχε...

 

Μην χανεις το κουραγιο σου!Να εισαι αισιοδοξη και οταν θα ειναι η καλυτερη στιγμη θα γίνει το θαυματακι σου!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως ήλθες κορίτσι μου και με το καλό να παρεις το πιο όμορφο νούμερο της ζωής σου την Δευτέρα!!!Μην στεναχωριέσαι..εγω απο όσα εχω δει και ακούσει αυτα που περιγράφεις ειναι θετικά!!!Μην βαζεις τιποτα κακό στην ψυχούλα σου,πρεπει να σαι ήρεμη για τα μπεμπακια σου!!ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ αυριο και θα περιμένουμε νεα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@D_n μην σκέφτεσαι αρνητικά κοριτσάκι μου!! Ακριβώς πριν ένα μήνα έκανα και εγώ εμβρυομεταφορα 2 βλαστοκύστεων και τώρα περιμένω σε 3 μέρες να ακούσουμε τις καρδουλες απο τα μικρά σπορακια μας!! Είχα και εγώ πόνους περιόδου οι οποίοι έρχονταν και έφευγαν, δηλαδή εκει που πονούσα τόσο πολύ που έλεγα να τώρα θα αδιαθετησω μετά απο λίγο δεν ένιωθα τίποτα!! Σου εύχομαι μια τεράστια χοριακή αύριο!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/1/2018 at 12:56 ΠΜ, ο/η D_n είπε:

Γεια σας και από εμένα,διαβάζω καιρό αυτά που γράφετε εδώ.η κάθε μία έχει τα θέματα της τις αγωνίες της τα άγχη της...αλλά είμαστε και όλες "παρέα"

Πριν λίγο καιρό μπήκα και εγώ στη διαδικασία της εξωσωματικής..μετά από σχεδόν 2 χρόνια προσπαθειών με αποτέλεσμα 1 βιοχημεικη περισυ τέτοιο καιρό.(άλλη ιστορία αυτή)

Πριν 8 μέρες ακριβώς στις 29/12 έκανα έμβρυομεταφορά 2 βλαστοκυστες 5 ημερών από την 2 μέρα είχα πόνους τσιμπιματακια ποτέ δεξιά ποτέ αριστερά.καθ πριν 2 μέρες νιώθω πόνους περιόδου και έχω καφέ πολύ υγρά σαν να έρχεται...τη Δευτέρα αν δεν έρθει κάνω β χοριακη.με μισή καρδιά νιώθω ότι απέτυχε...

 

Καλησπέρα!
Πες μας τα νέα σου. Πήγες για χοριακή; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/1/2018 at 12:56 ΠΜ, ο/η D_n είπε:

Γεια σας και από εμένα,διαβάζω καιρό αυτά που γράφετε εδώ.η κάθε μία έχει τα θέματα της τις αγωνίες της τα άγχη της...αλλά είμαστε και όλες "παρέα"

Πριν λίγο καιρό μπήκα και εγώ στη διαδικασία της εξωσωματικής..μετά από σχεδόν 2 χρόνια προσπαθειών με αποτέλεσμα 1 βιοχημεικη περισυ τέτοιο καιρό.(άλλη ιστορία αυτή)

Πριν 8 μέρες ακριβώς στις 29/12 έκανα έμβρυομεταφορά 2 βλαστοκυστες 5 ημερών από την 2 μέρα είχα πόνους τσιμπιματακια ποτέ δεξιά ποτέ αριστερά.καθ πριν 2 μέρες νιώθω πόνους περιόδου και έχω καφέ πολύ υγρά σαν να έρχεται...τη Δευτέρα αν δεν έρθει κάνω β χοριακη.με μισή καρδιά νιώθω ότι απέτυχε...

 

Με το καλό κορίτσι μου εύχομαι μία τεράστια χοριακη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ αυτη η αναμονη της εξωσωματικής.... το πιο δυσκολο μερος της διαδικασίας..

Με το καλό να πάρεις στα χερια σου θετική χοριακή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου...πήγα για Χοριακη είναι θετική μεν χαμηλή δε..θα ξανακάνω την Τετάρτη.παντος εύχομαι για όλες να πάνε όπως θέλουμε τα πράγματα για άλλους το ταξίδι είναι κοντινό και εύκολο για άλλους μακρινό και δύσκολο σημασία έχει όμως ο προορισμός.γενικα νομίζω ότι είμαι ρεαλιστρια και αν δεν ακούσω καρδούλα δεν νομίζω να είμαι ηρεμη,έχω και την εμπειρία της βιοχημεικης από πέρυσι....τεσπα.

Θα τα λέμε από εδώ πια μακάρι να πάνε όλα καλά για ολες, ευχαριστώ για το ενδιαφέρον,???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σου εύχομαι τα καλύτερα. Στις 2/1 έκανα και εγώ εμβυομεταφορα 2 εμβρυακια 4ης μέρες και η αναμονή είναι ότι χειρότερο μιας και η χοριακη μου ειναι στις 12/1. Και εγώ είχα κράμπες ειδικά τις πρώτες  μέρες και σήμερα που είναι μια μέρα πριν την περίοδο μου. Τι να πω όλα καλά για όλες μας γιατί νομίζεις ότι μπορείς να το  διαχειριστείς όλο αυτό και το μυαλό παίζει περίεργα παιχνίδια στον μικρόκοσμο του. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η D_n είπε:

Κορίτσια μου...πήγα για Χοριακη είναι θετική μεν χαμηλή δε..θα ξανακάνω την Τετάρτη.παντος εύχομαι για όλες να πάνε όπως θέλουμε τα πράγματα για άλλους το ταξίδι είναι κοντινό και εύκολο για άλλους μακρινό και δύσκολο σημασία έχει όμως ο προορισμός.γενικα νομίζω ότι είμαι ρεαλιστρια και αν δεν ακούσω καρδούλα δεν νομίζω να είμαι ηρεμη,έχω και την εμπειρία της βιοχημεικης από πέρυσι....τεσπα.

Θα τα λέμε από εδώ πια μακάρι να πάνε όλα καλά για ολες, ευχαριστώ για το ενδιαφέρον,???????

Συγχαρητήρια κορίτσι σημασία έχει ότι είναι θετικό τώρα ας ελπίσουμε ότι θα διπλασιαστεί το άγχος δυστυχώς δεν τελειώνει ποτέ υπομονή και σου στέλνω όλη την θετικοτιτα μου ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@D_n μπράβο κοπέλα μου, εύχομαι την Τετάρτη η χοριακή σου να υπερδιπλασιαστεί!! 

@Dora77 λίγες μέρες μείνανε ακόμα!!! Καλή επιτυχία σου εύχομαι μια τεράστια χοριακή!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Dora77 γιατί σκέφτεσαι αρνητικά; Εννοείται πως δεν μπορούμε να ξέρουμε την έκβαση της προσπάθειας αλλά ελπίζουμε και θελουμε όλα να πάνε καλα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mariloux εννοείται ότι ελπίζουμε αλλά κρατάμε και μικρό καλάθι που λένε. Με δεδομένο το ιστορικό μου ( ηλικία 40, αποτυχημένες σπερματεγχυσεις 3, κύστη ενδομητρίωσης που οι απόψεις διίστανται αν πρέπει να εγχειρηστει,  αυξημένα anti tg  που δηλώνουν υποθυροειδισμο αλλά δεν παίρνω φαρμακευτική αγωγή γιατί ο θυροειδης λειτουργεί καλά) και το άρθρο που διάβασα για τα Nk   cells και την τοξικότητα του ενδομητρίου  εδώ στο mommyland και που έχω συμπτώματα όπως τα περιγράφει μετά την εμβρυομεταφορα  μου έκαναν λίγο την καρδιά περιβόλι ενώ είχα ξεκινήσει με πολύ καλή διάθεση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Dora77 δεν ξέρω για ποιο λόγο αλλά όλες μας όσο πλησιάζουν οι μέρες για τη χοριακή αρχίζουμε να φοβόμαστε, ίσως είναι και άμυνα του οργανισμού σε τυχόν αρνητικό αποτέλεσμα!! Έχω και εγώ αυξημένα αντισώματα αλλά δεν παίρνω αγωγή όπως εσένα λόγω του οτι ο θυρεοειδής λειτουργεί καλα! Τα άλλα που έχεις διαβάσει απλά σβήστα απο το μυαλό σου γιατί μόνο πανικό προκαλούν!! Μακάρι να μας πεις ευχάριστα πολύ σύντομα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Dora77 είπε:

@Mariloux εννοείται ότι ελπίζουμε αλλά κρατάμε και μικρό καλάθι που λένε. Με δεδομένο το ιστορικό μου ( ηλικία 40, αποτυχημένες σπερματεγχυσεις 3, κύστη ενδομητρίωσης που οι απόψεις διίστανται αν πρέπει να εγχειρηστει,  αυξημένα anti tg  που δηλώνουν υποθυροειδισμο αλλά δεν παίρνω φαρμακευτική αγωγή γιατί ο θυροειδης λειτουργεί καλά) και το άρθρο που διάβασα για τα Nk   cells και την τοξικότητα του ενδομητρίου  εδώ στο mommyland και που έχω συμπτώματα όπως τα περιγράφει μετά την εμβρυομεταφορα  μου έκαναν λίγο την καρδιά περιβόλι ενώ είχα ξεκινήσει με πολύ καλή διάθεση. 

Αχ Δώρα μου μην σε ανησυχεί το γεγονός της ηλικίας τι θέμα είναι βιολογικά πως είναι η γυναίκα ασχέτως τα νούμερα. Όταν έκανα μια από όλες τις προσπάθειες μου στο σαλόνι περιμένοντας το γιατρό για οδηγίες μετά από ωοληψια βρέθηκα με μια κυρία από την Κίνα ηλικίας 45 παρακαλώ εγώ τότε 28 είχε αποκτήσει ένα παιδί με την πρώτη εξωσωματική και ήταν σε διαδικασία για απόκτηση δεύτερου μην στα πολυλογώ κουβεντιαζαμε και μιλάγαμε για τις ηλικίες και τα ποσά ωάρια είχαμε πάρει και οι δυο με διέγερση ωοθηκών εγώ είχα με το ζόρι δυο αυτή 7 εμένα περπάτησε το ένα ή κυρία δεν έχασε ούτε ένα τι απέγινε  η προσπάθεια της δεν έμαθα ποτέ διότι χαρήκαμε μετά την εμβρυομεταφορα. Βγάλε απτό μυαλό το θέμα ηλικίας εξαρτάται το ιστορικό κάθε γυναίκας και γ βιολογικη της ηλικία όταν έχουμε κάνει όλες τις απαραίτητες εξετάσεις έχουν βρει και λύσει τυχόν θέματα γιατί να φτάσουμε σε προσπάθειες  εξωσωματικων κάτι φταίει Με σωστά πρωτόκολλα Και γιατρούς εμπιστοσύνης έχουμε πολλές πιθανότητες  και φυσικά τύχη γιατί ναι την θέλουμε. Κοίτα να σαι ήρεμη χαλαρή και αισιόδοξη. Εύχομαι με θετικά  αποτελέσματα η προσπάθεια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@mariloux 

@karen κορίτσια σας ευχαριστώ για τα υποστηρικτικά λόγια σας! όπως είπες Mariloux το μυαλό μας παίζει παιχνίδια αυτό το διάστημα και δεν είναι και τόσο εύκολο να το διαχειριζόμαστε συνέχεια θετικά. ότι είναι να είναι για καλό για όλες μας και πάνω από όλα η υγεία. θα σας κρατήσω ενημέρες! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/1/2018 at 4:21 ΜΜ, ο/η D_n είπε:

Κορίτσια μου...πήγα για Χοριακη είναι θετική μεν χαμηλή δε..θα ξανακάνω την Τετάρτη.παντος εύχομαι για όλες να πάνε όπως θέλουμε τα πράγματα για άλλους το ταξίδι είναι κοντινό και εύκολο για άλλους μακρινό και δύσκολο σημασία έχει όμως ο προορισμός.γενικα νομίζω ότι είμαι ρεαλιστρια και αν δεν ακούσω καρδούλα δεν νομίζω να είμαι ηρεμη,έχω και την εμπειρία της βιοχημεικης από πέρυσι....τεσπα.

Θα τα λέμε από εδώ πια μακάρι να πάνε όλα καλά για ολες, ευχαριστώ για το ενδιαφέρον,???????

Τι κανεις κορίτσι μου??εκανες επανάληψη??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Τι κανεις κορίτσι μου??εκανες επανάληψη??

Με συγκινεί το ενδιαφέρον σας  γιατί μόνο όταν είσαι στο χορό ξερεις....πήγα λοιπόν και διπλασιάστηκε!!!αλλά επειδή ήταν χαμηλή από τη αρχή θα ξανακάνω και την Παρασκευή και θα δούμε...το μαρτύριο της σταγόνας ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η D_n είπε:

Με συγκινεί το ενδιαφέρον σας  γιατί μόνο όταν είσαι στο χορό ξερεις....πήγα λοιπόν και διπλασιάστηκε!!!αλλά επειδή ήταν χαμηλή από τη αρχή θα ξανακάνω και την Παρασκευή και θα δούμε...το μαρτύριο της σταγόνας ???

Με το καλο γλυκια μου και ο επαναδιπλασιασμος!!!Με το καλο κορίτσι μου..και μεις καρδιοχτύπαμε μαζι σου..και με καθε κοπελα που βρισκεται σε αυτήν την θέση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Με το καλο γλυκια μου και ο επαναδιπλασιασμος!!!Με το καλο κορίτσι μου..και μεις καρδιοχτύπαμε μαζι σου..και με καθε κοπελα που βρισκεται σε αυτήν την θέση..

,❤️❤️????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/1/2018 at 9:12 ΜΜ, ο/η Dora77 είπε:

Σου εύχομαι τα καλύτερα. Στις 2/1 έκανα και εγώ εμβυομεταφορα 2 εμβρυακια 4ης μέρες και η αναμονή είναι ότι χειρότερο μιας και η χοριακη μου ειναι στις 12/1. Και εγώ είχα κράμπες ειδικά τις πρώτες  μέρες και σήμερα που είναι μια μέρα πριν την περίοδο μου. Τι να πω όλα καλά για όλες μας γιατί νομίζεις ότι μπορείς να το  διαχειριστείς όλο αυτό και το μυαλό παίζει περίεργα παιχνίδια στον μικρόκοσμο του. 

Αύριο θα κάνεις Χοριακη ε? Εύχομαι να είναι μεγάλη..????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@D_n συγχαρητήρια κοπέλα μου!! Εύχομαι σήμερα να εκτοξευθεί στα ύψη η χοριακή σου!! 

Περιμένουμε νέα και απο την @Dora77... Καλή επιτυχία με μια τεράστια χοριακή!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...