Μετάβαση σε περιεχόμενο

Δεν εχω αλλη διεξοδο


Guest

Recommended Posts

στις πριν 11 ώρες, ο/η fwths είπε:

ευχαριστω ομως πρεπει να παω εκει που θα μου πει ο γενετιστης λογικα.

αν εν τελη αλλαξω γιατρο αν δω πως χρονοτριβει και αλλο ειδικα με το να πηγαινω για το ιδιο πραγμα συνεχεια τοτε θα γυρισω πισω στον ανδρολογο να δω τι θα κανω.

Απορώ που εχεις κολλήσει τοσο καιρο μ αυτον τον <γενετιστή>! κλεισε ραντεβου στο παπαγεωργιου να σας κατευθυνουν υπευθυνα και χωρις να κοιτανε το πορτοφολι σας. εσυ στη μοναδα ανδρικης υπογονιμοτητας και εννοειται και η γυναικα σου ΑΜΕΣΑ στο τμημα εξωσωματικης για μια πρωτη συζητηση. 14741 ειναι το τηλεφωνο. και εννοειται εχει και γενετισστη στο τμημα και αν θελεις κλεινεις κ εκει. και παραλληλα εχε επαφη κ με τους γιατρους σου αν θελεις. εσυ κανεις την επιλογη για το που θα πας κ με ποιον θα συνεχισεις.. ολα λυνονται, μην εγκλωβιζεσαι, να χαιρεστε την ζωη σας.. φιλικα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 298
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

θα κολλουσα με οποιοδηποτε θα μπορουσε να με καθοδηγησει καπως σωστα. και αν αυτος ειναι ο γενετιστης αυτον θα ακολουθησω. αυτην την παρασκευη θα φανουν πολλα γτ μετα τα αποτελεσματα πρεπει να γινει σαφης.

 

επισης η γυναικα μου θελει επι της ουσιας να βρουμε το φταιει και να μας πει καποιος τις εναλλακτικες σωστα ακομα και της εξωσωματικης. δεν ειναι ακομα ετοιμη για να μπει στην διαδικασια εξωσωματικης αυτο μου το ξεκαθαρισε. οποτε αυτο που εχω να κανω ειναι να δρομολογθουμε με σωστες εξετασεις και να γεμιζω τον φακελο και μολις ειναι και εκεινη ετοιμη να παμε.

 

αν αυτη την φορα μετα τα αποτελεσματα και αυτου του σπερμοδιαγραμματος δεν γινει συγκεκριμενος πρεπει να βρω αλλη λυση

 

γτ καλη κη ωυχολογικη υποστηριξη που λεει αλλα δεν εχει το δικαιωμα να εστιαζει μονο εκει γτ αυτο μας κανει χειροτερα και αυτο οφειλει να το καταλαβει!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φώτη, κάπου είχες πει ότι υπήρχε και θέμα με το μέγεθος των όρχεων αν θυμάμαι καλά. αυτό λογικά υπήρχε από τοτε που ησουν παιδάκι. Δε σε είχε δει καποιος ενδοκρινολόγος τότε? Δεν ειχε παρατηρηθεί αυτό? Είναι ένδειξη ενδοκρινολογικού προβλήματος αυτό εκ γενετής και όχι επίκτητου. Μίλα με το γενετιστή σου την ΠΑρασκευή να σου φύγει αυτό, ωστόσο μετά να επισκεφτείς ανδρολόγο ειδικό σε υπογονιμότητα, και σε συνδυασμό ίσως και με άλλη ειδικότητα που θα σε κατευθύνει αυτός. το ψυχολογικό εσείς θα το αποφασίσετε αν το χρειάζεστε. Δεν το χρειάζονται όλοι. Ειναι θετικό που μπαίνεις σε μια σειρά όμως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι το ειχα αναφερει αναλυτικα ηταν η αποψη του ανδρολογου που με εξετασε και το πολυ σε ενα λεπτο με εβγαλε εξω.. μολις με ειδε ειπε καλα οι ορχεις σου ειναι πολυ μικροι και σε λαθος θεση!!! και μου εκανε εναν υπερηχο δευτερολεπτων!!!!!!

μαυτος με εστειλε σε αυτον τον γενετιστη και η γυναικα μου το ανεφερε στον γενετιστη αυτο τωρα που ειχαμε παει οταν μας ειπε ολα καλα με καλλιεργεια και εμεινα βλακας εγω!!!!!! η γυναικα λεει τι ολα καλα το σπερμοδιαγραμμμα;;;;;;;;; kai aytoσ απεφυγε με αερολογιες και η γυναικα του ειπε αρα ειναι αυτο που μας ειπε ο ανδρολογος φταιει πως απο μικρος ο αντρας μου ειχε κρυψαρχια και αυτος αρχισε τις παπαρολογιες τπυ στυλ θα πρεπει να ηγινει και αλλο και μετα αλλο ενα σπερμοδιαγραμμα και αιματολογικες και ορμονης και dna kai kai kaiiiiiiiiiiiiiii.....  kai meta θα δουμε τι ειναι .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι κανενας δεν ειχε πει στπους γονεις μου ποτε τιποτα!!!! αυτο ηταν και εμενα η απορια μου ειναι δυνατον καποιος δεν θα το εβλεπε τοσα χρονιαααα!!!!!!!!! να με προιδεαζε!!!!!!! απο τοτε που αναφερθηκε απο τον ανδρολογο τοτε παρατηρησα και εγω πως ναι οι ορχεις μου ειναι σχετικα μικροι αλλα και καπως οχι ισια εννοω το εκει που ενωνονται φαινεταιο ο ενας ειναι πιο ψηλα. ομως δεν μπορει και αλλοι δεν εχουν αυτο το θεμα:;;;;;; oi alloi  δεν εκαναν οικογενειες:;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η fwths είπε:

οχι κανενας δεν ειχε πει στπους γονεις μου ποτε τιποτα!!!! αυτο ηταν και εμενα η απορια μου ειναι δυνατον καποιος δεν θα το εβλεπε τοσα χρονιαααα!!!!!!!!! να με προιδεαζε!!!!!!! απο τοτε που αναφερθηκε απο τον ανδρολογο τοτε παρατηρησα και εγω πως ναι οι ορχεις μου ειναι σχετικα μικροι αλλα και καπως οχι ισια εννοω το εκει που ενωνονται φαινεταιο ο ενας ειναι πιο ψηλα. ομως δεν μπορει και αλλοι δεν εχουν αυτο το θεμα:;;;;;; oi alloi  δεν εκαναν οικογενειες:;; 

Ηταν και άλλες εποχές ρε γαμώτο. αν σε ειχε δει παιδοενδοκρινολόγος στην εφηβεία ή ως παιδι θα σου ρχονταν πιο ευκολα τα πραγματα, ωστόσο ακόμα και τώρα μπορείς να ακολουθήσεις συμβουλές γιατρών και να εχετε πολύ καλό αποτέλεσμα. Νομίζω ότι μολις βρεις γιατρό που να νιώθεις ασφάλεια θα σε κατατοπίσει πλήρως και θα νιώσεις καλα. Δεν εισαι και Αθήνα να σε βοηθήσω. Δες τι θα σου πει την παρασεκυή και ρώτα τον το επομενο βημα, τη λυση που προτείνει και αν τον δεις να μη σου εμπνεει εμπιστοσυνη φυγε και βρες άλλον!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η fwths είπε:

θα κολλουσα με οποιοδηποτε θα μπορουσε να με καθοδηγησει καπως σωστα. και αν αυτος ειναι ο γενετιστης αυτον θα ακολουθησω. αυτην την παρασκευη θα φανουν πολλα γτ μετα τα αποτελεσματα πρεπει να γινει σαφης.

 

επισης η γυναικα μου θελει επι της ουσιας να βρουμε το φταιει και να μας πει καποιος τις εναλλακτικες σωστα ακομα και της εξωσωματικης. δεν ειναι ακομα ετοιμη για να μπει στην διαδικασια εξωσωματικης αυτο μου το ξεκαθαρισε. οποτε αυτο που εχω να κανω ειναι να δρομολογθουμε με σωστες εξετασεις και να γεμιζω τον φακελο και μολις ειναι και εκεινη ετοιμη να παμε.

 

αν αυτη την φορα μετα τα αποτελεσματα και αυτου του σπερμοδιαγραμματος δεν γινει συγκεκριμενος πρεπει να βρω αλλη λυση

 

γτ καλη κη ωυχολογικη υποστηριξη που λεει αλλα δεν εχει το δικαιωμα να εστιαζει μονο εκει γτ αυτο μας κανει χειροτερα και αυτο οφειλει να το καταλαβει!!! 

Συμφωνώ Φώτη στο ψυχολογικό θέμα!!!Δεν είστε στις περιπτώσεις όπου οι εξετάσεις είναι όλες καλές και φταίει το άγχος!!!Την στήριξη αυτή θα την χρειαστείτε παρακάτω και αυτό θα το κρίνετε μόνο εσείς γιατί είναι πολύ φρέσκο ακόμα, σχεδόν μήνα που το μάθατε και κάθε αντίδραση είναι λογική!!!Βρες εναν ενδοκρινολόγο ή σωστό ανδρολόγο που θα ακουμπησεί στο πρόβλημα και δεν θα σας ξεπετάει!!!!Προσωπικά έχω αλλάξει 5 γυναικολόγους για να βρώ αυτός που μου κολλάει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι που θα πεσεις που λεμε....  αυτο τρεμω μηπως ειναι στον κοσμο του και δεν τον νιαζει να μας βρει λυση αμεση αλλα μας ................. ψυχολογικα!!!!!! γιατι με μπουρδολογιες και αερολογιες δεν λυνει θεματα ψυχολογικα! αλλο παραλληλα να τα κανει και τα δυο. αυτο που θα του δωσω να καταλαβει ειναι πως οσο δεν μας δρομολογει τοσο χαλαει η ψυχολογια. κια η γυναικα μου προθυμη ειν αι να τον ακολουθησει και το ειδε αυτο γτ ηδη πηρε και ρωτησε εκει που μας εστειλε

 

ειναι ρε παιδια ο μεγαλυτερος γενετιστης στη θεσσαλονικη δεν εχει πολλους ... ο καλυτερος θεωρειται...

 

ξερω εγω...θα δειξει γτ πραγματικα με αγχωνει.

 

επισης η γυναικα μου ειπε να παρει ενα τηλ πρωτου παω να του πει πως με αυτο το σπερμοδιαγραμμα να δει οτι χρειαζεται να μην μας ξαναστελνει γ αλλο γτ εσδωσα σε λιγοτερο απο δυο μηνες 3 φορες σπερμα  και παω για τετυταργη ελεοσσσσσσσσσσσ δλδ σπασαν τα νευρα μου ηδηηηηηηη και ειναι η αρχη μονοοοοοο δεν γινβοταν με ενα ολα καθε φορα θελουν!!!!!΄΄΄΄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η fwths είπε:

ειναι που θα πεσεις που λεμε....  αυτο τρεμω μηπως ειναι στον κοσμο του και δεν τον νιαζει να μας βρει λυση αμεση αλλα μας ................. ψυχολογικα!!!!!! γιατι με μπουρδολογιες και αερολογιες δεν λυνει θεματα ψυχολογικα! αλλο παραλληλα να τα κανει και τα δυο. αυτο που θα του δωσω να καταλαβει ειναι πως οσο δεν μας δρομολογει τοσο χαλαει η ψυχολογια. κια η γυναικα μου προθυμη ειν αι να τον ακολουθησει και το ειδε αυτο γτ ηδη πηρε και ρωτησε εκει που μας εστειλε

 

ειναι ρε παιδια ο μεγαλυτερος γενετιστης στη θεσσαλονικη δεν εχει πολλους ... ο καλυτερος θεωρειται...

 

ξερω εγω...θα δειξει γτ πραγματικα με αγχωνει.

 

επισης η γυναικα μου ειπε να παρει ενα τηλ πρωτου παω να του πει πως με αυτο το σπερμοδιαγραμμα να δει οτι χρειαζεται να μην μας ξαναστελνει γ αλλο γτ εσδωσα σε λιγοτερο απο δυο μηνες 3 φορες σπερμα  και παω για τετυταργη ελεοσσσσσσσσσσσ δλδ σπασαν τα νευρα μου ηδηηηηηηη και ειναι η αρχη μονοοοοοο δεν γινβοταν με ενα ολα καθε φορα θελουν!!!!!΄΄΄΄

παντως οταν δινεις σπερμα μην εχεις αποχη ενα μηνα πραγματικα και αριστο να ηταν δε θα εδειχναν καλα οι εξετασεις γιατι συσσωρευονται πολλα νεκρα! Η αποχη να ειναι ιδανικα εως 5-6 μερες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν ξερω αν εχει με γαλη διαφορα ωστε πχ να φτασει χιλιαδες τα εκατομμυρρια η 0 την ταχυτητα και 98 τις εκατο ανωμαλες μορφες,

σε λιγοτερο απο δυο μηνες εδωσα σπερμα δυο φορες και παω γ τριτη απλα τεσσερις φορες βαζω και τον ανδρολογο που πηγα . εχω χασει το μετρημα ειναι εκνευριστικο ολο αυτο.

 

με το αιμα θα του ξεκαθαρισουμε με μια ληψη να κανει οτι κανει οχι καθε φορα αιμα γ να δει κατι ελεος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η fwths είπε:

δεν ξερω αν εχει με γαλη διαφορα ωστε πχ να φτασει χιλιαδες τα εκατομμυρρια η 0 την ταχυτητα και 98 τις εκατο ανωμαλες μορφες,

σε λιγοτερο απο δυο μηνες εδωσα σπερμα δυο φορες και παω γ τριτη απλα τεσσερις φορες βαζω και τον ανδρολογο που πηγα . εχω χασει το μετρημα ειναι εκνευριστικο ολο αυτο.

 

με το αιμα θα του ξεκαθαρισουμε με μια ληψη να κανει οτι κανει οχι καθε φορα αιμα γ να δει κατι ελεος

   Φωτη, δε διατηρειται για παντα το αιμα... Δεν μπορει να σου παρει μια φορα κ να το χρησιμοποιει για παντα... Ουτε μπορει να σου παρει αιμα κ να σου ψαξει ΚΑΘΕ ΤΙ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ!! Θα εδινες απειρα χρηματα... Υπαρχει κ ενα πρωτοκολλο, μια διαδικασια που ακολουθειται... Στην αρχη θα σε ψαξει για τα πιο συνηθισμενα προβληματα, αν δε βρει τιποτα θα παει παρακατω 9φυσικα θα σου ξαναπαρει αιμα). Ε κ δεν ειναι κ τοσο επωδυνο μια στο τοσο να δινεις λιγο αιματακι... Τι να πει δηλαδη η γυναικα σου αν χρειαστει εξωσωματικη, που θα παρει ορμονες, θα βαρεσει ενεσεις, θα προσεχει τα παντα 9 μηνες, θα κανει συνεχεια εξατασεις (οπως κ καθε εγκυος).

   Επισης. ο γιατρος που σε παρακολουθει, δεν ειναι ψυχολογος... Γενετιστης ειναι... Ισως το λαθος ειναι δικο σου που οταν ησουν στο ιατρειο του δεν του ειπες ολες σου τις απορριες.. Την επομενη φορα να εχεις ενα χαρτι με τις ερωτησεις σου.. Γιατι πχ δεν τον ρωτησες γιατι να ξανακανεις σπερμοδιαγραμμα αφου εκανες πριν λιγο καιρο.. Θα μπορουσε να αλλαξει κατι αφου δεν πηρες καν βιταμινες? Η' γιατι δε σου εδωσε τα αποτελεσματα.. Η' πως προχωρας? Η' αν σου αποκλειει ή οχι την φυσικη συλληψη.. Δηλ, ολες τις απορριες που γραφεις εδω, υπευθυνη σου θα επρεπε να τις ειχες πει στον γιατρο σου...

   Απ'ο,τι καταλαβαινω η γυναικα σου το εχει παρει πιο δυναμικα... Μη γκρινιαζεις απο τωρα για τις πολλες εξετασεις γιατι αυτο δεν ειναι τιποτα....! Μετα θα πελαγωσεις αν δεν την δεις λιγο πιο cool..! Εδω περισσοτερες εξετασεις κανει ενα ζευγαρι που μπορει να μην εχει κ τιποτα απλα για 1 χρονο δεν πιανει παιδι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/1/2018 at 4:15 ΜΜ, ο/η fwths είπε:

ειναι που θα πεσεις που λεμε....  αυτο τρεμω μηπως ειναι στον κοσμο του και δεν τον νιαζει να μας βρει λυση αμεση αλλα μας ................. ψυχολογικα!!!!!! γιατι με μπουρδολογιες και αερολογιες δεν λυνει θεματα ψυχολογικα! αλλο παραλληλα να τα κανει και τα δυο. αυτο που θα του δωσω να καταλαβει ειναι πως οσο δεν μας δρομολογει τοσο χαλαει η ψυχολογια. κια η γυναικα μου προθυμη ειν αι να τον ακολουθησει και το ειδε αυτο γτ ηδη πηρε και ρωτησε εκει που μας εστειλε

 

ειναι ρε παιδια ο μεγαλυτερος γενετιστης στη θεσσαλονικη δεν εχει πολλους ... ο καλυτερος θεωρειται...

 

ξερω εγω...θα δειξει γτ πραγματικα με αγχωνει.

 

επισης η γυναικα μου ειπε να παρει ενα τηλ πρωτου παω να του πει πως με αυτο το σπερμοδιαγραμμα να δει οτι χρειαζεται να μην μας ξαναστελνει γ αλλο γτ εσδωσα σε λιγοτερο απο δυο μηνες 3 φορες σπερμα  και παω για τετυταργη ελεοσσσσσσσσσσσ δλδ σπασαν τα νευρα μου ηδηηηηηηη και ειναι η αρχη μονοοοοοο δεν γινβοταν με ενα ολα καθε φορα θελουν!!!!!΄΄΄΄

Πολλές φορές μπορεί κάποιος να είναι όνομα αλλά να μη μας κάνει!!!Αν σου ξαναπεί για την ψυχολογία να του απαντήσεις οφείλεις εσύ να μου την φτιάξεις!!!!Και μεις που προσπαθούμε 1 χρόνο τώρα μετά την αποβολή μου θέλω ο γιατρός μου και να μου φτιάξει την ψυχολογία μου γιατί εννοείτε πέφτουμε αλλά και να μου βρεί λύση!!!Είτε με εξετάσεις είτε με θεραπεία αν υπάρχει!!!!Αντε γιατί τα πήρα τώρα!!!!Προχτες μιλούσα με μια φίλη και μου είπε ψυχολόγο θες γιατί από το άγχος σου δεν μένεις!!!!Οχιιιιιιι!!!!!Οφείλει και άγχος να είναι ο γυναικολόγος μου να με στηρίξη και να είναι και σαν ψυχολόγος!!!!Είναι φοβερή ειδικότητα ο γυανικόλογος και οι γιατροί γενικά που ασχολούνται με την γονιμότητα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/1/2018 at 4:45 ΜΜ, ο/η Kat-Cat είπε:

παντως οταν δινεις σπερμα μην εχεις αποχη ενα μηνα πραγματικα και αριστο να ηταν δε θα εδειχναν καλα οι εξετασεις γιατι συσσωρευονται πολλα νεκρα! Η αποχη να ειναι ιδανικα εως 5-6 μερες!

Η αποχή πρέπει να είναι 3-4 μέρες για το σπερμοδιάγραμμα!!!Πάνω από 5 δεν κάνει!!!Οπως και στις επαφές μας δεν πρέπει να μένει το σπέρμα πάνω από 5 μέρες γιατί όπως λες έχει πολλά νεκρά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Η αποχή πρέπει να είναι 3-4 μέρες για το σπερμοδιάγραμμα!!!Πάνω από 5 δεν κάνει!!!Οπως και στις επαφές μας δεν πρέπει να μένει το σπέρμα πάνω από 5 μέρες γιατί όπως λες έχει πολλά νεκρά!!!!

Εγώ επειδή εστειλα τον δολιο αντρα να κάνει χωρίς να υπαρχει θέμα απο μονη μου, του είπαν στο κέντρο έως 6 μέρες, ο δικός μου πηγε με 5 μερες αποχη, και βγηκε πολύ καλο. Ειναι και ανάλογα το κεντρο και τις οδηγίες. Σιγουρα παντως ο Φωτης που πηγε με ενα μηνα αποχη το επιβαρυνε πολυ αφού θα ειχε πολλά νεκρά και μονο εξ αυτου του λογου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kat-Cat είπε:

Εγώ επειδή εστειλα τον δολιο αντρα να κάνει χωρίς να υπαρχει θέμα απο μονη μου, του είπαν στο κέντρο έως 6 μέρες, ο δικός μου πηγε με 5 μερες αποχη, και βγηκε πολύ καλο. Ειναι και ανάλογα το κεντρο και τις οδηγίες. Σιγουρα παντως ο Φωτης που πηγε με ενα μηνα αποχη το επιβαρυνε πολυ αφού θα ειχε πολλά νεκρά και μονο εξ αυτου του λογου!

Εμένα και οι 2 μικροβιολόγοι και οι γυναικολόγοι μου είπαν μέχρι 4!!!!Εμείς τα κάναμε πριν μείνω έγκυος και ξανά μετά από 1 χρόνο!!!!Μπράβο που βγήκε καλό με τόσες μέρες!!!Αλλά για τις επαφούλες σας κοντά στην ωορρηξία καλά είναι να το ανανεώνετε και να μην μένει τόσο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα.Σε μια κουβέντα που έκανα με τον γιατρό μου μου είπε πως αν χρειαστεί να κάνει ο σύζυγος θέλει 3 μέρες αποχή.Δεν μπήκαμε σε λεπτομέρειες μια και είναι ακόμα νωρίς αλλά για 3 μου έχει πει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Εμένα και οι 2 μικροβιολόγοι και οι γυναικολόγοι μου είπαν μέχρι 4!!!!Εμείς τα κάναμε πριν μείνω έγκυος και ξανά μετά από 1 χρόνο!!!!Μπράβο που βγήκε καλό με τόσες μέρες!!!Αλλά για τις επαφούλες σας κοντά στην ωορρηξία καλά είναι να το ανανεώνετε και να μην μένει τόσο!!!

καλα ναι! Ημουν αδιαθετη τώρα οπότε ειχε μεινει λιγο εκτος! χιχιχιχ. Εχει σχέση και το κεντρο και οι οδηγίες του. Γενικά ειναι καλύτερο να εκτονωνεται μέρα παρα μέρα σαφέστατα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Καλημερα.Σε μια κουβέντα που έκανα με τον γιατρό μου μου είπε πως αν χρειαστεί να κάνει ο σύζυγος θέλει 3 μέρες αποχή.Δεν μπήκαμε σε λεπτομέρειες μια και είναι ακόμα νωρίς αλλά για 3 μου έχει πει.

ποσο ντρεπομαι που τον εβαλα να παει. Μαλλον πηγε για να μην ασχολουμαι εγω με τις σαλπιγγες ο κακομοιρος. αχαχαχαχ! Τελοσπαντων, @fwths μην αφήνεις τοσες μέρες! α) θα βγαινει χειροτερο το σπερμοδιαγραμμα και β) γυμναζεις πολυ καλυτερα το σπερμα αν ειναι ανα δυο τρεις μερες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kat-Cat είπε:

καλα ναι! Ημουν αδιαθετη τώρα οπότε ειχε μεινει λιγο εκτος! χιχιχιχ. Εχει σχέση και το κεντρο και οι οδηγίες του. Γενικά ειναι καλύτερο να εκτονωνεται μέρα παρα μέρα σαφέστατα!

:):)!!!Το σπέρμα δεν είναι ποτέ ίδιο όπως και οι ορμόνες μας!!!Εγώ είχα λίγο τσιμπημένη την προλακτίνη στο 23,5!!!Καλά είναι αυτή η ορμόνη να μην γίνεται μόλις ξυπνάμε αλλά μετά από 2-3 ώρες!!!Ετσι την ξαναέκανα τώρα σωστά και είχα 11,8!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας και σας ευχαριστω για γνωμες και πληροφοριες. πηγα λκαι σημερα και εδωσα σπασαν τα νευρα μου αντε να δουμε.

την δευτερα 1 η ωρα εχουμε ραντεβου για τα αποτελεσματα.

 

η γυναικα μου τον πηρε τρεις φορες τηλ απο το πρωι μεχρι να τον βρει και να του πει αν γυνεται να μην κανουμε αλλο σπερμοδιαγραμμα καντε με αυτο οτι μπορειτε. Ε πισης του ειπε να μου κανει κατακερματισμο σπερματος ομως αμεσως της ανταπαντησε πως δεν υπαρχει λογος να κανουμε αυτη την εξεταση περα πως ειναι ακριβη γινεται ειπε σε περιπτωσεις που υπαρχει πολυ σπερμα και επισης για υπονιες πχ κυρσοκιλης κατι που δεν ειναι στην περιτωση σας ειπε.

 

μου φανηκε τιμιος ρε παιδια δεν εκμεταλλευτηκε κατι ως τωρα.

επισης και σε εμενα σημερα ηταν πιο τυπικος και μου ειπε πλεον ειναι η τελευταια φορα πουθ δινεις σπερμα.

 

αν συνεχισουμε θα κανουμε αιματολογικες.

 

επεσα γτ ξερω πως που πηρε καθε φρουδα ελπιδα να εχω πχ κυρσοκιλη.. μικροβιο δεν ειναι..κυρσοκιλη δεν ειναι...αρα παει αλλου το θεμα ρε γαμωτο...

 

ασ δειξει πραγματικα εφυγα πλεον απο τοσταδιο της αγωνιας ...απλα πρεπει να φτιαξω το μεσα μου να αποδεχομαι καθε τι που ακουω και να μπορω να ζω με αυτο...

πλεον εχω και θεμα με τις φορες που πρεπει να λειπω απο δουλεια δεν μπορω να συνεχισω ετσι...οποτε οταν ενημερωσα σημερα πως παλι θα λειπω τη δευτερα δεν ειιχα περιθωρια ..μετα πρεπει να ξαναγυρισω στη δουλεια.. πως αλλαζουν ετσι οι ρυθμοι ρε γαμωτο...πως εγινε ετσι..πως ειναι δυνατον κατι απλο κατι ομορφο κατι δεδομενο για τους γυρω...σε εμενα να ειναι δυσβατο..απελπιστικο.. δεν ξερω ειναι αδικο...πως αλλοι ετσι απο ατυχημα μενουν εγκυες οταν απλα δεν τεξπερματωνονονται πως γινεται η στην θαλασσα..δλδ ρε γαμωτο εκεινο το σπερμα στο αλμυρο νερο μπορει να ειναι καλυτερο και οχι αλλιωμενο και το δικο μου να ειναι σκατα πατημενα!!!!!!!!!! ΑΔΙΚΟΟΟΟΟ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επισης εσυ που λες πως  η γυναικα μου ειναι πιο αποφασισμενη κανεις λαθος. ειναι αποφασισμενη να δουμε τι φταιει στα χαλια που προεκυψαν στος ςξετασεις μου και να ξερουμε τις εναλλακτικες. για εξωσωματικη δεν ειναι ετοιμη  ψυχολογικα το ξεκαθαρισε... και αυτο ειναι ενα θεμα για εμενα αλλα αυτη τη στιγμη δεν με απασχολει τοσο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η fwths είπε:

γεια σας και σας ευχαριστω για γνωμες και πληροφοριες. πηγα λκαι σημερα και εδωσα σπασαν τα νευρα μου αντε να δουμε.

την δευτερα 1 η ωρα εχουμε ραντεβου για τα αποτελεσματα.

 

η γυναικα μου τον πηρε τρεις φορες τηλ απο το πρωι μεχρι να τον βρει και να του πει αν γυνεται να μην κανουμε αλλο σπερμοδιαγραμμα καντε με αυτο οτι μπορειτε. Ε πισης του ειπε να μου κανει κατακερματισμο σπερματος ομως αμεσως της ανταπαντησε πως δεν υπαρχει λογος να κανουμε αυτη την εξεταση περα πως ειναι ακριβη γινεται ειπε σε περιπτωσεις που υπαρχει πολυ σπερμα και επισης για υπονιες πχ κυρσοκιλης κατι που δεν ειναι στην περιτωση σας ειπε.

 

μου φανηκε τιμιος ρε παιδια δεν εκμεταλλευτηκε κατι ως τωρα.

επισης και σε εμενα σημερα ηταν πιο τυπικος και μου ειπε πλεον ειναι η τελευταια φορα πουθ δινεις σπερμα.

 

αν συνεχισουμε θα κανουμε αιματολογικες.

 

επεσα γτ ξερω πως που πηρε καθε φρουδα ελπιδα να εχω πχ κυρσοκιλη.. μικροβιο δεν ειναι..κυρσοκιλη δεν ειναι...αρα παει αλλου το θεμα ρε γαμωτο...

 

ασ δειξει πραγματικα εφυγα πλεον απο τοσταδιο της αγωνιας ...απλα πρεπει να φτιαξω το μεσα μου να αποδεχομαι καθε τι που ακουω και να μπορω να ζω με αυτο...

πλεον εχω και θεμα με τις φορες που πρεπει να λειπω απο δουλεια δεν μπορω να συνεχισω ετσι...οποτε οταν ενημερωσα σημερα πως παλι θα λειπω τη δευτερα δεν ειιχα περιθωρια ..μετα πρεπει να ξαναγυρισω στη δουλεια.. πως αλλαζουν ετσι οι ρυθμοι ρε γαμωτο...πως εγινε ετσι..πως ειναι δυνατον κατι απλο κατι ομορφο κατι δεδομενο για τους γυρω...σε εμενα να ειναι δυσβατο..απελπιστικο.. δεν ξερω ειναι αδικο...πως αλλοι ετσι απο ατυχημα μενουν εγκυες οταν απλα δεν τεξπερματωνονονται πως γινεται η στην θαλασσα..δλδ ρε γαμωτο εκεινο το σπερμα στο αλμυρο νερο μπορει να ειναι καλυτερο και οχι αλλιωμενο και το δικο μου να ειναι σκατα πατημενα!!!!!!!!!! ΑΔΙΚΟΟΟΟΟ 

Φώτη νιώθω σε ότι είσαι καλύτερα από τον καιρό που πρωτο μπήκες!!!Οι σκέψεις άπειρες!!!Και γω έχω σκεφτεί πως μένουν έγκυες οι ναρκομανής,γυναίκες που έχουν βιαστεί και εννοείτε εκείνη την ώρα υπήρχε στρες!!!!Αλλά ο Θεός ξέρει τι κάνει!!!Θα σου πω μια κουβέντα μου έχουν πει!!!Γυναίκα χωρίς μήτρα μόνο δεν μπορεί να κυοφορήσει!!!Και μην παρεξηγηθώ εννοείτε μάνα είναι αυτή που το μεγαλώνει!!!Από ιατρικής απόψεως το λέω!!!!Θα τα καταφέρουμε όλοι μας!!!Μπορεί να αργήσουμε αλλά θα τα καταφέρουμε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/1/2018 at 11:44 ΜΜ, ο/η fwths είπε:

δεν εχω αλλη διεξοδο.. και ετσι ειπα τι εχω να χασω και γραφω.. στις 13/12  ηταν μια απο τις χειροτερες μερες της ζωης μου. Μετα απο 7 μηνες προσπαθειας με τη γυναικα μου για να κανουμε ενα παιδακι  καθως δεν ερχοταν και δεν ειμαστε πλεον παιδια αρχισαμε τις εξετασεις. Αρχισε πρωτα η ιδια... τοσο σιγουρη ηταν πως εκεινη εχει το θεμα...Αλλωστε ποτε δεν πιστευα ουτε και ακομα μπορω να πιστεψω ολο αυτο. Η αμη της τελεια για την ηλικια της, 32 ετων ο γυναικολογος με αυτην και κατι αλλες εξετασεις πρωτου το ψαξει περισσοτερο ειδικα με εκεινη το θεμα, προετρεψε εμενα να κανω ενα απο σπερμοδιαγραμμα. Αν και ο εγωισμος μου δεν ξερω πως να το πω να το εκφρασω ειπα απο μεσα μου μα πως εγω...εγω ι θεμα θα μπορουσα να εχω... δεν με προιδεαζε κατι για αυτο που ακολουθησε.... στις 13-12 μετα απο ενα απλο σπερμοδιαγραμμα εχασα τη γη κατω απο τα ποδια μου. Με Επιασε κρυος ιδρωτας  110.000 χιλιαδες ναι ναι ΧΙΛΙΑΔΕΣ... σπερματοζωαρια οχι εκατομμυρια αλλα χιλιαδεςςςς... εκ των οποιων 98 τις εκατο ανωμαλες μορφες και 0 να ναι 0 ταχυτητα ...0/// ΚΟΝΤΕΥΩ ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΩ...δεν ξερω πως απο που γιατι σε εμας... Ειμαι 41 χρονων .. δεν μπορω να καταλαβω πως..γιατι... μετα απο αυτο η επισκεψη στον ανδρολογο ακομα παρατινει απλα την καταθλιψη μας...μονο μετα απο ενα ακομα σπερμοδιαγραμμα με καλλιεργεια  θα μπορω πλεον να ασας πω μια καθαρη γνωμη ως τοτε απλα εχετε στο νου σας πως ειναι αδυνατον η φυσικη συλληψη ακομα και σαν ελπιδα. μετα απο αυτα τα λογια σαν μαχαιρια μεσα μου απλα αναμενω..να περασουν οι μερες που εθεσε για να ξανακανω.. και τι να ελπιζωl;; ακομα και θαυμα...δεν σωζει εδω την κατασταση. α γιατι σε εμας...ΓΙΑΤΙΙΙΙΙ...  αργησα να βρω την γυναικα μου... ενιωσα τοσο τυχερος... εναν χρονο πριν... ποιος να μου το ελεγε αυτο...  ψαχνω απο τοτε στο ιντερνετ...εχω φαει ολα τα σαιτ...μια ελπιδα η ενα ασπρο φως να βρω ομως ματαια... ολοι ειχαν εστω και λιγα εκατομυρρια κανεις ομως χιλιαδες ολοι ειχαν εστω και 10 τις εκατο ταχυτητα 0 κανεις... ΚΥΡΣΟΚΙΛΗ ελεγαν τα σαιτ... ο ανδρολογος δεν βρηκε τιποτα τετοιο στην εξεταση...  τα χειροτερα Χριστουγεννα της ζωης μου ηταν αυτα.. ηλπιζα πως μετα τον γαμο μου τα κακα και οι απογοητευσεις στη ζωη μου ειχαν τελειωσει... Να ομως που για εμενα η ζωη ....   εχει παντα κατι ακομα.. δεν υπαρχει χειροτερο πραγμα απο την ζηλεια... να περπατας και να βλεπεις ζευγαρια με παιδακια , με καροτσια χαρουμενες μανες...χαρουμενους πατεραδες...δεν θελω να βγαινει και να περπατω πλεον εξω ουτε να παω σε αλλα βαπτισια...καθε εικονα πλεον με ματωνει.

Μην στεναχωριέσαι.. εγώ είναι 25 και ο σύντροφος μου 38.. είμαστε μαζί 3 χρόνια.. πριν είχε άλλη σχέση αρκετά χρόνια και προσπαθούσε να κάνει παιδιά αλλά οι γιατροί και οι εξετάσεις ήταν απογοητευτικές.. η πρώην σύντροφος του έκανε παιδιά..εμείς νομίζαμε ότι αφού δεν συνέβη κάτι 3 χρόνια δεν πρόκειται να γίνει ή ότι θα δυσκολευτούμε γενικά.. κι όμως..  με το που αλλάξαμε χώρα πριν λίγους μήνες.. αφήσαμε πίσω τα πάντα.. άγχος, κακές σκέψεις κλπ   αμέσως ήρθε το μωρακι.. δεν πιστεύαμε ότι ειχε 2 γραμμές το τεστ εγκυμοσύνης.. πρέπει για κανένα 5 λεπτό Α κοιταζόμαστε ν έκπληκτοι και Α διαβάζαμε και Α ξανά διαβάζαμε θα οδηγίες μήπως κάτι καταλάβαμε λάθος.. εύχομαι όλα να πάνε καλά.. μην απογοητευεσαι με τους αριθμούς.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/1/2018 at 9:32 ΜΜ, ο/η jazz είπε:

Ο καρυοτυπος γράφεται πλέον εδώ κ λιγους μηνες. 13.5€ πληρώνεις την συμμετοχή σου . Στο karyo έρμου 51 Θεσσαλονίκη. Για κυστικη ινωση δεν ξέρω.

Απο τι ειδικοτητας γιατρο πρεπει να γραφτεί γνωρίζεις κοπελα μου??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Απο τι ειδικοτητας γιατρο πρεπει να γραφτεί γνωρίζεις κοπελα μου??

 

στις πριν 5 ώρες, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Απο τι ειδικοτητας γιατρο πρεπει να γραφτεί γνωρίζεις κοπελα μου??

Ο γυναικολόγος μου τον έγραψε κοριτσάκι μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...