Μετάβαση σε περιεχόμενο

Δεν εχω αλλη διεξοδο


Guest

Recommended Posts

Γνώμη μου είναι υποχρεωμένος να σου δώσει τις εξετάσεις και εννοείτε θα τις έχει και αυτός στο pc του καταχωρημένες!!Ετσι κάνουν και οι γυναικολόγοι μας!!Μας δίνουν το Παπ και το έχουν και αυτοί όπως και όλο το ιστορικό μας!!!Εγώ στη θέση σου θα πήγαινα και σε έναν ανδρολόγο για μια γνώμη ακόμα αφο'ύ θα είχα στα χέρια μου και τις καινούργιες εξετάσεις!!!Μη φοβάσαι ότι θα μπερδευτείς!!Καμια φορά μπορεί να πει κάτι που οι άλλοι δεν έχουν πει!!!Οσο για την εξωσωματική θα δείτε!!Ανοιξε θέμα για δημόσιο ή ιδιωτικό στη Θεσαλλονίκη και τα κορίτσια θα σου πουν τις εμπειρίες τους!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 298
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Νομίζω στη θέση σου θα μάζευα τις εξετάσεις μου και θα τις πηγαινα στον ανδρολογο να μου πει τι χρειαζεται να κανω περαιτερω και αντίστοιχα ως γυναικα θα τις επαιρνα να τις παω σε ειδικο για εξωσωματικη ωστε να παρω μια συνδυαστικη γνώμη. Θελει συνεργασια ειδικοτητων εδω, αλλά ακρη θα βγει. Απλά θελει λιγη υπομονη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο γενετιστης που σου κανει της εξετασεις συνεργαζεται λογικα αυτος  για το οταν γινει η εξωσωματικη; γτ αυτο που μου εδωσε να καταλαβω ειναι πως κατα καποιον τροπο θα μου κανει τις εξετασεις και θα με δρομολογησει αυτος στο παπαγεωργιου τουλαχιστον αυτο μου προτινε εκει ειπε να παω για εξωσωματικη αν παμε εν τελη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εντομεταξυ εχω χασει καθε ερωτικη  επαφη με τη γυναικα μου . Αρχισε να προσπαθει εκεινη για εμας εννοω να το παει προς τα εκει ομως δεν μπορω να λειτουργησω πλεον εχω θεμα με τη στυση. μονο δυο φορες απο  τονν δεκεμβριο ηρθαμε σε επαφη και μονο μια μπορεσα.  Υπαρχει περιπτωση εστω και μικρη εχει ακουσει κανεις περιπτωσεις να προκυπτει το θαυμα πχ με τοσο χαλια σπερμα να εχεβτε ακουσει φυσικη συλληωη; o γενετιστης ειπε οταν ειμασταν εκει να μην σταματησουμε οσο μπορουμε τις επαφες ειναι βασικο ειπε και ειπε σε εμενα δεν ξςες καμια φορα μπορει να γινει και θαυμα΄αλλωστε ο πατερας σου δεν ξερεις με τι σπερμα σε εκανε.ετσι ειπε. ισχυει αυτο ..΄΄;;exei ακουσει καποια τετοια περιπτωση κανεις:; παραλληλα με ολες τις εξετασεις μπορω να ελπιζω αν καταφερω και κανω ολοκληρωμενη επαφη πλεον:; ακομα πιστευω πως πρεπει χρειαζομαι ιατρικη βοηθεια και ψυχικα προς το παρον μονο οι δικοι μου μ=και ιδιαιτερα η μαμα μου με στηριζει με ακουει και με ηρεμει απλα πλεον εχω  ξεσπασματα και σε κλαματα πχ σημερα εκλαιγα για περιπου δυο ωρες ασταματητα το μεσημερι . δεν ξερω πως να το διαχειστω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φωτη αν εκανες σπερμοδιαγραμμα με 2 μηνες αποχη δεν υπηρχε περιπτωση να δειξει καλο και τιποτα να μην ειχες. Θελει μαξιμουμ εως 5-7 ημερες. Αυτος σας ειπε να συνεχισετε γιατι στην ουσια γυμναζεις τροπον τινα το σπερμα. Αυτο να κανεις λοιπον. Μην το σκεφτεσαι καθολου. Και βουρ στο γιατρο παραλληλα να προχωρατε ενα βημα πιο κατω καθε φορα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η fwths είπε:

εντομεταξυ εχω χασει καθε ερωτικη  επαφη με τη γυναικα μου . Αρχισε να προσπαθει εκεινη για εμας εννοω να το παει προς τα εκει ομως δεν μπορω να λειτουργησω πλεον εχω θεμα με τη στυση. μονο δυο φορες απο  τονν δεκεμβριο ηρθαμε σε επαφη και μονο μια μπορεσα.  Υπαρχει περιπτωση εστω και μικρη εχει ακουσει κανεις περιπτωσεις να προκυπτει το θαυμα πχ με τοσο χαλια σπερμα να εχεβτε ακουσει φυσικη συλληωη; o γενετιστης ειπε οταν ειμασταν εκει να μην σταματησουμε οσο μπορουμε τις επαφες ειναι βασικο ειπε και ειπε σε εμενα δεν ξςες καμια φορα μπορει να γινει και θαυμα΄αλλωστε ο πατερας σου δεν ξερεις με τι σπερμα σε εκανε.ετσι ειπε. ισχυει αυτο ..΄΄;;exei ακουσει καποια τετοια περιπτωση κανεις:; παραλληλα με ολες τις εξετασεις μπορω να ελπιζω αν καταφερω και κανω ολοκληρωμενη επαφη πλεον:; ακομα πιστευω πως πρεπει χρειαζομαι ιατρικη βοηθεια και ψυχικα προς το παρον μονο οι δικοι μου μ=και ιδιαιτερα η μαμα μου με στηριζει με ακουει και με ηρεμει απλα πλεον εχω  ξεσπασματα και σε κλαματα πχ σημερα εκλαιγα για περιπου δυο ωρες ασταματητα το μεσημερι . δεν ξερω πως να το διαχειστω. 

Φωτη νομιζω οτι πρεπει να επισκεφτεις εναν ψυχολογο γιατι θα αρρωστησεις. Επισης τι θα πει σου εδωσε μονο την καλλιεργεια? Ζητα κ το σπερμοδιαγραμμα λοιπον. Δε γινεται να μην μπορεις ουτε αυτο να διεκδικησεις. Μπορει κ να μην στο εκανε δηλαδη. που το ξερεις αν δε το δεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/27/2018 at 2:57 ΜΜ, ο/η fwths είπε:

οι ορμονες αυτες που λες ειναι και αυτες που ειπε να κανω ο γενετιστης; οταν πηγα στον ανδρολογο μου ειχε κανει υπερηχο αν και ηταν γρηγορος γτ μολις ειδε τους ορχεις μου ειπε πως ειναι πολυ μικροι και σε λαθος θεση .

δλδ να κρινεις πως δεν θα επρεπε να τον παρω τηλ απο εβδομαδα να κλεισω ραντεβου;

δεν ξερω κανει να λεμε ονοματα εδω μεσα: einai koryfaios υποτιθεται ειν αι γνωστος εδω στη θεσσαλονικη,πουνα παω πισω στον ανδρολογο ΄΄;  

Αυτο που σκεφτομαι ειναι να κανω οτι λεει αλλωστε τι αλλο να κανω δεν ξερω που να παω τι να κανω; υποτιθεται πρεπει να ακουω τους ειδικους δεν εχω γνωση του θεματος.

κλεισε ενα ραντεβου στον ενδοκρινολογο Γούλη στο παπαγεωργιου, πες για ανδρικη υπογονιμοτητα. θα σε κατευθυνει ο ανθρωπος. σε καθυστερει πολυ αυτος που βλεπεις. επρεπε ηδη να εχεις κανει ορμονικες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η fwths είπε:

ο γενετιστης που σου κανει της εξετασεις συνεργαζεται λογικα αυτος  για το οταν γινει η εξωσωματικη; γτ αυτο που μου εδωσε να καταλαβω ειναι πως κατα καποιον τροπο θα μου κανει τις εξετασεις και θα με δρομολογησει αυτος στο παπαγεωργιου τουλαχιστον αυτο μου προτινε εκει ειπε να παω για εξωσωματικη αν παμε εν τελη.

Μην επαναπαφτεις στο τι θα σου πει για το που θα πας για εξωσωματικη παιζοντε πολλα να παρεις και αλλη γνωμη για εξωσωματικο.... Εγω τωρα παω Θεσσαλονικη embryolamb απλα κορυφη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@fwths Καλησπερα και απο εμενα Φωτη, λοιπον παρακολουθω το θεμα σου απο την αρχη και δεν ειχα παρει θεση για 2 λογους πρωτον γιατι δεν ξερω πολλα περι υπογονιμοτητας και δευτερον γιατι η αποψη μου πιστευω δεν ειναι πολυ δημοφιλης (ή μαλλον ο τροπος που θελω να θεσω την αποψη μου)  αλλα επειδη κατι που ξερω ειναι η ανθρωπινη ψυχολογια θελω να σου πω το εξης.

Δεν καταλαβαινω καθολου αυτο το τρυπακι στο οποιο μπαινετε οι αντρες αν εχετε καποιο οποιοδηποτε θεμα με το σπερμα γιατι πρωτον ειναι χαζο δευτερον ολα διορθωνονται και τριτον η ποιοτητα του σπερματος δεν συνδεεται σε τιποτα με τον "αντρισμο". Ξερω οτι σε αυτην την ρημαδοκοινωνια ετσι σε εχουν μαθει να σκεφτεσαι για τον εαυτο σου αλλα πρεπει να το ξεπερασεις. Ξερω γυναικα η οποια περασε 15 αποβολες , ναι 15!!! και παλι δεν το εβαλε ποτε κατω και μαλιστα αλλες εποχες πολυ πιο παλια και παλι προσπαθουσε και αποβολη στην αποβολη , μα ποτε δεν το βαλανε κατω και ας ειχαν φτασει τα 45 και οι δυο και οταν αποφασισαν να υιοθετησουν ηρθε και εμεινε το παιδι τους που σημερα ειναι 28 χρονων γαιδουρακι. Αυτη η γυναικα λοιπον μετα απο τοσα χαμενα παιδια πως θα επρεπε να νοιωσει; αν τα ειχε παρατησει θα ειχε χασει το δωρο που της ετοιμαζε αργοτερα η ζωη. Θελω να πω πως πρεπει να κανεις ενα αλμα, οσο χαλια και αν εισαι ψυχολογικα δεν μπορεις να περιμενεις πρεπει να σηκωθεις τωρα γιατι αν μενεις κατω κανεις κακο στον εαυτο σου και στον γαμο σου και στις πιθανοτητες σου να κανεις παιδια! Βαλε μπροστα απ ολα τα κινητρο σου , το οτι θες να γινεις πατερας και σηκω και πολεμησε για αυτο, για εσενα και για την γυναικα σου. Οσο δυσκολο και αν ειναι αυτο πρεπει να κανεις. Μην λυπασαι τον εαυτο σου, δεν εισαι για λυπηση. Νευριασε, βαλε πεισμα και ξανα λεω, μην επιτρεπεις στον εαυτο σου να πεφτει.

Φιλικα και συγνωμη για τον τροπο μου απλα ηθελα να ειμαι ειλικρινης. Ειναι απλα η αποψη μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

διαβασα οσα γραψατε και προσπαθω να κρινω αυτα που θα με βοηθησουν .σας ευχαριστω παντως ολες.

τον πηρα ξανα χθες τηλ και εκλεισα για την παρασκευη 1 η ωρα το μεσημερι ραντεβου για σπερμοδιαγραμμα.

αυτο που δεν μου αρεσε καθολου ειναι που μετα απο εμενα ηθελε να του μιλησει η γυναικα μου η οποια του ειπε γιατρε παραλληλα μηπως θα πρεπει και εγω να δρομολογηθω να να κανωω καποιες εξετασεις με καποιον αντιστοιχο γυναικολογο η την ομαδα που συνεργαζεστε εσεις;;  επισης του ειπε οπως και εγινε πως  πηραμε τηλεφωνο να κλεισουμε ραντεβου με την ομαδα ωυχολογων και μας εστειλε και μας εβαλαν ραντεβου μετα απο δυο μηνες και αυτος ειπε στη γυναικα μου πως ειναι απαραιτιτο για εκεινον να παει εκεινη σε ψυχολογο και μετα βλεπουμε.

 

χθες που το συζητησαμε δεν μας αρεσε που ειναι τοσο αοριστος και αυτη την φορα λεμε οταν παμε για τα αποτελεσματα να προσπαθησουμε να τον κανουμε να γινει συγκεκριμενος. ξερει κανεις αν απαραιτητο για να πας για εξωσωματικη ειναι η δραση ψυχολογου:; ζητειται καποιο χαρτι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

https://gennima.com/el/exosomatiki-gonimopoiisi/ivf/documents-for-e

 

σε αυτο αλλα και αλλα σαιτ που εψαξα δεν βρηκα κατι που να δικαιολογει την εμμονη του να παει η γυαναικα μου εδικα σε ψυχολογο αντι να παει και εκεινη για εξετασεις παραλληλα. ειναι και το αλλο βασικο δεν λεω ομως και αυτοςδεν πρεπει να ειναι σαφης:;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@fwths νομίζω σωστά σου απάντησε ο γενετιστης σε αυτά τα πράγματα παίζει μεγάλο ρόλο και η κληρονομικότητα σε άντρες-γυναίκες.Μη σταματήσεις τις προσπάθειες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η fwths είπε:

https://gennima.com/el/exosomatiki-gonimopoiisi/ivf/documents-for-e

 

σε αυτο αλλα και αλλα σαιτ που εψαξα δεν βρηκα κατι που να δικαιολογει την εμμονη του να παει η γυαναικα μου εδικα σε ψυχολογο αντι να παει και εκεινη για εξετασεις παραλληλα. ειναι και το αλλο βασικο δεν λεω ομως και αυτοςδεν πρεπει να ειναι σαφης:;

Χαρτι απο ψυχολογο δεν θελουν! Η γυναικα σου να μηλησει με τον γυναικολογο της και θα δει τι θα της πει και μετα αν φτασετε για εξωσωματικη πατε σε εξωσωματικο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η fwths είπε:

διαβασα οσα γραψατε και προσπαθω να κρινω αυτα που θα με βοηθησουν .σας ευχαριστω παντως ολες.

τον πηρα ξανα χθες τηλ και εκλεισα για την παρασκευη 1 η ωρα το μεσημερι ραντεβου για σπερμοδιαγραμμα.

αυτο που δεν μου αρεσε καθολου ειναι που μετα απο εμενα ηθελε να του μιλησει η γυναικα μου η οποια του ειπε γιατρε παραλληλα μηπως θα πρεπει και εγω να δρομολογηθω να να κανωω καποιες εξετασεις με καποιον αντιστοιχο γυναικολογο η την ομαδα που συνεργαζεστε εσεις;;  επισης του ειπε οπως και εγινε πως  πηραμε τηλεφωνο να κλεισουμε ραντεβου με την ομαδα ωυχολογων και μας εστειλε και μας εβαλαν ραντεβου μετα απο δυο μηνες και αυτος ειπε στη γυναικα μου πως ειναι απαραιτιτο για εκεινον να παει εκεινη σε ψυχολογο και μετα βλεπουμε.

 

χθες που το συζητησαμε δεν μας αρεσε που ειναι τοσο αοριστος και αυτη την φορα λεμε οταν παμε για τα αποτελεσματα να προσπαθησουμε να τον κανουμε να γινει συγκεκριμενος. ξερει κανεις αν απαραιτητο για να πας για εξωσωματικη ειναι η δραση ψυχολογου:; ζητειται καποιο χαρτι;

  Νομιζω οτι το θεμα του ψυχολογου θα το αποφασισετε εσεις κ οχι ο γιατρος σου... Επισης να ρωτησω κατι? Ποτε εκανες το προηγουμενο σπερμοδιαγραμμα κ θα κανεις τοσο συντομα καινουργιο? Ηδη δεν εχεις κανει 2?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/1/2018 at 1:38 ΜΜ, ο/η fwths είπε:

τα αποτελεσματα δεν ηταν καλα. πηγαμε χθες στον γενετιστη οπου μολις καθησαμε αρχισε απο τα δηθεν ευχαριστα δλδ δεν βρηκε τιποτα απολυτως στην καλλιεργεια ειναι πεντακαθαρη. το περιεργο ηταν πως δεν ανεφερε απο μονος του τιποτα απολυτως για το σπερματοδιαγραμα σαν να προσπαθουσε να αλλαξει θεμα. εχω κομπλαρα και το αφησα να το διαχειριστει η γυναικα μου, η οποια ξεκαθαρα τον ρωτησε το τι εγινε με το σπερμοδιαγραμμα αυτη την φορα και εκεινος απαντησε αοριστα και ειπε πως μεσα στην αλλη εβδομαδα να παω να ξαναδωσω σπερμα για σπερμοδιαγραμμα μονο και θα δουμε πως θα συνεχισουμε.

 

η γυναικα μου τον ρωτησε τι εννοουσε και της ειπε πως αν βγει και το αλλο κακο θα πρεπει να κανω εξετασεις περαιτερω δλδ αιματολογικες , ορμονης ,dna και αλλες που ειπε και δεν θυμαμαι.

 

εκει μιλησα εγω γιατι κατι δεν μου κολλουσε και του λεω καλα δλδ μας προτεινετε να κανουμε εξετασεις και να φευγουν ετσι οι μηνες για να γινει τι;  το θαυμα αφου αν καταλαβα καλα και αυτο χαλια βγηκε γτ δεν μας λετε και εκει ειπε καταρχην αν δεν με εμπιστευεστε μπορειτε να πατε αλλου να κανετε οτι σας πουνε 

 

εγω κοιταζω να μην εκμεταλλευτω την κατασταση που σας βλεπω και να σας δρομολογησω σε μια σειρα εξετασεων που ουτως η αλλιως θα κανατε οπουδηποτε πηγαινατε πχ ακομα και για εξωσωματικη απλα εγω θελω να δω και πρεπει στο που οφειλεται ενα κακο σπερμα πχ ειναι εκ γενετης μια ανωμαλια ; αυτοσ ε οποιοδηποτε κεντριο εξωσωματικης και να πηγαινατε θα σας εδειναν ενα πακετο εξετασεων απ΄λα πιο γρηγορα και πιο ακριβα, εγω λοιπον λεει καταρχην προτινω επαναληψη σπερματοδιαγραμματος τουλαχιστον αλλες δυο φορες ακομα επιπλεον εξετασεις αιμα ορμονη και αλλες και επισης αν γινει εξωσωματικη να την κανετε μας ειπε ακριβως ποθ ενα μεγαλο νοσοκομειο της θεσσαλονικης .  φευγοντας μας πηρε τα μισα χρηματα απο οσα μας ειχε προπει , επισης μου εδωσε ενα φακελο οπου μεσα ειχα μονο τα αποτελεσματα της καλλιεργειας και ειπε στη γυναικα μου πως θα χρειαστουμε υποστηριξη απο ψυχολογους για την υπογονιμοτητα και μας εδωσε τα στοιχεια να ερθουμε σε επαφη και ακομα ειπε σε εμενα αν θελω να συνεχισουμε μαζι τη συνεργασια να τον καλεσω οποτε θελω και μπορω να κανω επαναληπτικο σπερματοδιαγραμμα. τελος ειπε στην γυναικα που αν θελει κατι να τον ρωτησει αντι να ψαχνεται στο ιντερνετ να τον παρει τηλεφωνο και οταν τον ρωτησε φευγοντας  εμεις αρα τωρα μετα απο εσας απο εδω σεν πρεπει να παμε στον ανδρολογο οοπως μας ειχε πει ,γτ ο ανδρολογος μας εστειλε σε εσας και μας ειπε να ξαναπαμε σε εκεινον με τα αποτελεσματα τοτε ο γενετιστης μας ειπε οχι δεν υπαρχει λογος να ξαναπατε σε ανδρολογο αυτη τησ στιγμη χρειαζεστε περαιτερω πακετο εξετασεων.

 

αυτα εγιναν χθες και δεν εγραωα νωριτερα γτ καταλαβαινετε νομιζω το κλιμα.βγηκα για ποτο το βραδυ να ξεχαστω με φιλους  και να πιω να χαλαρωσω. αυτα και οποιος καταλαβε καταλαβε γτ εγω ειμαι μπερδεμενος.πρεπει να τα ξαναβαλω σε σειρα. επισης για να μην με εδωσε αποτελεσματα σπερματοδιαγραμματος πιστευω πως ηταν χειροτερα η τα ιδια και τελος θεωρω κακο νεο πω ς δεν ειχα μικροβιο γτ μαλλον οδηγει απο μονο του σε κατι περιργο  και κατι που δεν ξερω που οφειλεται εν τελη και μαλλον θα δυσκολευτω να το μαθω...αλλα και ετσι..εχει καποιο νοημα αραγε...εννοω αν εχει δικιο ο γενετιστης..εχει νοημα να κανω ενα σωρο εξετασεις για να δω που οφειλεται παιζει ρολο αυτο βοηθαει πχ σε μια εξωσωματικη να ξες το που οφειλεται ενα χαλια σπερμα; αυτο δεν το καταλαβα.

καλησπέρα Φώτη διαβάζω αρκετα την ιστορία σου εν μέρει μου θυμίζει τη δική μας ιστορία με την μόνη διαφορά ότι ο άντρας μου έχει αζωοσπερμια.Λοιπον έχοντας επαφή με τον Ουρολογο τον Γενετιστή και το Γυναικολόγο το αποτελεσμα είναι να κάνεις 2 σπερμοδιαγραμματα καρυοτυπου ζεύγους (Εκεί θα δουν αν υπάρχει κάποια ανωμαλία και κυρίως γινεται για το ατομο που έχει το προβλημα)οπωσδήποτε ορμονικές fash τεστοστερόνη  sοςΚυστική ινώδη και από εκεί ουσιαστικά θα μάθεις από τι προήλθε..το 80%μορφής μεταλλαξης κ Άνω..υπερηχο Ορχεως ΑΝ ΥΠΆΡΧΕΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΉ ΔΥΝΑΤΌΤΗΤΑ ΆΜΕΣΑ ΚΆΝΕ ΚΥΣΤΙΚΉ ΙΝΩΣΗ Κ ΚΑΤΥΟΤΥΠΟ ΑΥΤΈΣ ΕΊΝΑΙ ΑΚΡΙΒΈΣ.ΑΛΛΙΩΣ ΆΜΕΣΑ ΚΛΕΊΣΕ ΡΑΝΤΕΒΟΎ ΣΤΟ 1535 ΓΙΑΤΊ ΚΛΕΊΝΟΥΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΌ ..φιλικη συμβουλή κανε και κατάτμηση σπέρματος εσύ που έχεις μπορείς να την κάνεις ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/1/2018 at 10:47 ΠΜ, ο/η fwths είπε:

To θεμα ειναι αν μπω σε σειρα να μην ειναι φαυλος κυκλος... γιατι ακουσα τοσες εξετασεις οτι πρεπει να γινουν και πραγματικα ευχομαι να εχει νοημα ολο αυτο και να οδηγησει καπου σωστα.

 

αυτο που δεν καταλαβαινω με τιποτα εγω ειναι γτ δεν μου δινει παραλληλα ουτε αυτος ουτε ο ανδρολογος που ειχα παει μια βιταμινα. εχω διαβασει πως δινουν εχω διαβασει περιπτωσεις πολλες που ειδαν εστω βελτιωση γτ οχι σε εμενα. πρεπει να ρωτησω.

μπορείς να πιεις τις profertil πολύ καλές ακριβουτσικες βεβαια η αν είσαι τολμηρός ο Ουρολογία μας είχε προτεινει ενεσειςpregnyl για 3 μήνες ανεβαίνει η τεστοστερόνη κ μειώνει λίγο τα επίπεδα fsh

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το πρωτο σπερμοδιαγραμμα το εκανα 13 .12 και το αλλο περιπου 15 μερες πριν τωρα τον ιανουαριο.

 

ο γενετιστης δεν πρεπει υποτιθετε να προτεινει γυναικολογο στη γυναικα μου αφου μαζι θα συνεργαστουμε η γυναικα μου καπως ετσι του το ειπε στο τηλ.τον ρωτησε ν παει εκεινη σε αυτους που ειχε ηδη η εχει εκεινος ομαδα που συνεργαζεται και ειπε εκεινος ενα ναι φυσικα. αρα ...

 

και κατι αλλο γινεται με μια φορα που θα μου παρει το αιμαι να κανει ολες τισ εξετασεισ μαζι η θα με πηγαινει περα δωθε παλι:;;;;;;;;;;;;';; γιατι μεσα σε δυο μηνες με τωρα την παρασκευη ιθα δωσω 3η φορα σπερμα για ποιον λογοο:;;;;;  με το ενα δεν γινοταν τιο αλλαζει!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 ΚΥΣΤΙΚΉ ΙΝΩΣΗ Κ ΚΑΤΥΟΤΥΠΟ  ;αυτες γινονται μεσα απο το αιμαl;;;; ποσο ακριβες ειναι περιπου ξερει κανεις να με πει:;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η fwths είπε:

 ΚΥΣΤΙΚΉ ΙΝΩΣΗ Κ ΚΑΤΥΟΤΥΠΟ  ;αυτες γινονται μεσα απο το αιμαl;;;; ποσο ακριβες ειναι περιπου ξερει κανεις να με πει:;;

kαλησπέρα κ πάλι με αίμα γίνονται .Η Κυστική ινώσηκοστιζει 300€κ ο καρυοτυπος 90/ατομο.Γιαυτο σου προτείνω να καλέσεις 1535 να κλείσεις .μια φίλη σε ερώτημα για διαγνωστικο σε Θεσσαλονίκη γράφει για ένα στην Ερμού για καρυοτυπου με παραπεμπτικό εοππυ 20€οπότε ψαξτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δινεις δηλαδη μια φορα αιμα και γινονται και οι δυο μαζι ; η θα με καλει συνεχεια να δινω αιμα; δεν με πειραζει να δωσω αυτα τα χρηματα αρκει να με δρομολογησει. εισαι απο θεσσαλονικη:;;;  εχει και εσενα ο συζυγος με το σπερμα θεμα:;;  εσεις κανατε εξωσωματικη που εδω:;;;;;; και σε ποιον εισαι:;;  αν εισαι απο θεσσαλονικη στειλε μου αν θες μνμ για να σου πω και εγω σε πποιους πηγα ως τωρα μηπως εχεις καποια γνωμη σε ολο αυτο/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η fwths είπε:

δινεις δηλαδη μια φορα αιμα και γινονται και οι δυο μαζι ; η θα με καλει συνεχεια να δινω αιμα; δεν με πειραζει να δωσω αυτα τα χρηματα αρκει να με δρομολογησει. εισαι απο θεσσαλονικη:;;;  εχει και εσενα ο συζυγος με το σπερμα θεμα:;;  εσεις κανατε εξωσωματικη που εδω:;;;;;; και σε ποιον εισαι:;;  αν εισαι απο θεσσαλονικη στειλε μου αν θες μνμ για να σου πω και εγω σε πποιους πηγα ως τωρα μηπως εχεις καποια γνωμη σε ολο αυτο/

ΦΏΤΗ ΠΆΡΕ ΤΗΛ ΣΕ ΔΙΑΓΝΩΣΤΙΚΌ ΚΈΝΤΡΟ ΚΑΙ ΡΏΤΗΣΕ ΑΝ ΚΆΝΟΥΝ ΕΞΈΤΑΣΗ ΚΑΡΥΟΤΥΠΟΥ ΚΑΙ ΚΙΣΤΙΚΗΣ ΙΝΏΣΗΣ ΠΑΣ ΑΎΡΙΟ ΠΡΩΊ ΔΊΝΕΙΣ ΑΊΜΑ Κ ΞΕΜΠΕΡΔΕΎΕΙΣ ΜΕ ΑΥΤΌ ΜΑΘΑΊΝΕΙΣ ΤΙ ΓΊΝΕΤΑΙ .ΑΘΉΝΑ ΜΈΝΟΥΜΕ ΑΚΌΜΗ ΔΕ ΈΧΟΥΜΕ ΠΡΟΧΩΡΉΣΕΙ ΣΕ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΉ ΓΙΑΤΊ ΠΡΟΗΓΕΊΤΑΙ ΝΑ ΚΆΝΕΙ ΒΙΟΨΊΑ ΟΡΧΕΩΣ ΣΤΟ ΓΈΝΕΣΙΣ ΘΑ ΤΗ ΚΆΝΟΥΜΕ.Ο ΆΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΌΠΩΣ ΣΟΥ ΠΡΟΕΊΠΑ ΈΧΕΙ ΑΖΩΟΣΠΕΡΜΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η fwths είπε:

 ΚΥΣΤΙΚΉ ΙΝΩΣΗ Κ ΚΑΤΥΟΤΥΠΟ  ;αυτες γινονται μεσα απο το αιμαl;;;; ποσο ακριβες ειναι περιπου ξερει κανεις να με πει:;;

Ο καρυοτυπος γράφεται πλέον εδώ κ λιγους μηνες. 13.5€ πληρώνεις την συμμετοχή σου . Στο karyo έρμου 51 Θεσσαλονίκη. Για κυστικη ινωση δεν ξέρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω ομως πρεπει να παω εκει που θα μου πει ο γενετιστης λογικα.

αν εν τελη αλλαξω γιατρο αν δω πως χρονοτριβει και αλλο ειδικα με το να πηγαινω για το ιδιο πραγμα συνεχεια τοτε θα γυρισω πισω στον ανδρολογο να δω τι θα κανω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...