Μετάβαση σε περιεχόμενο

Δεν εχω αλλη διεξοδο


Guest

Recommended Posts

Θα σου προτείνει σίγουρα και αυτός κάποιον,πάντως γνώμη μου στα ιατρικά είναι να αποφεύγεις τις πάρα πολλές γνώμες. Βρες έναν που θα νιώσεις εμπιστοσύνη και ξεκίνα μαζί του και θα δεις άμα μπεις σε πρόγραμμα θα πάνε όλα καλά! Για αυριο παντως δε θα πρεπε να αγχώνεσαι τόσο αφού ή τα ίδια θα ήταν ή καλύτερα και επειδή η ιστορία δείχνει πάντα πως οι επαναληπτικές ειναι κάπως καλύτερες πιστευω θα ειναι πιο ενθαρρυντικά τα πραγματα από τη μαυρίλα που σε εχει πιασει τώρα ότι τέλειωσαν όλα και θα δεις πως λύσεις υπάρχουν. Άλλες φορές λίγο πιο δύσκολες αλλά υπάρχουν. Το αποτέλεσμα θα σε ανταμείψει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 298
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

τα αποτελεσματα δεν ηταν καλα. πηγαμε χθες στον γενετιστη οπου μολις καθησαμε αρχισε απο τα δηθεν ευχαριστα δλδ δεν βρηκε τιποτα απολυτως στην καλλιεργεια ειναι πεντακαθαρη. το περιεργο ηταν πως δεν ανεφερε απο μονος του τιποτα απολυτως για το σπερματοδιαγραμα σαν να προσπαθουσε να αλλαξει θεμα. εχω κομπλαρα και το αφησα να το διαχειριστει η γυναικα μου, η οποια ξεκαθαρα τον ρωτησε το τι εγινε με το σπερμοδιαγραμμα αυτη την φορα και εκεινος απαντησε αοριστα και ειπε πως μεσα στην αλλη εβδομαδα να παω να ξαναδωσω σπερμα για σπερμοδιαγραμμα μονο και θα δουμε πως θα συνεχισουμε.

 

η γυναικα μου τον ρωτησε τι εννοουσε και της ειπε πως αν βγει και το αλλο κακο θα πρεπει να κανω εξετασεις περαιτερω δλδ αιματολογικες , ορμονης ,dna και αλλες που ειπε και δεν θυμαμαι.

 

εκει μιλησα εγω γιατι κατι δεν μου κολλουσε και του λεω καλα δλδ μας προτεινετε να κανουμε εξετασεις και να φευγουν ετσι οι μηνες για να γινει τι;  το θαυμα αφου αν καταλαβα καλα και αυτο χαλια βγηκε γτ δεν μας λετε και εκει ειπε καταρχην αν δεν με εμπιστευεστε μπορειτε να πατε αλλου να κανετε οτι σας πουνε 

 

εγω κοιταζω να μην εκμεταλλευτω την κατασταση που σας βλεπω και να σας δρομολογησω σε μια σειρα εξετασεων που ουτως η αλλιως θα κανατε οπουδηποτε πηγαινατε πχ ακομα και για εξωσωματικη απλα εγω θελω να δω και πρεπει στο που οφειλεται ενα κακο σπερμα πχ ειναι εκ γενετης μια ανωμαλια ; αυτοσ ε οποιοδηποτε κεντριο εξωσωματικης και να πηγαινατε θα σας εδειναν ενα πακετο εξετασεων απ΄λα πιο γρηγορα και πιο ακριβα, εγω λοιπον λεει καταρχην προτινω επαναληψη σπερματοδιαγραμματος τουλαχιστον αλλες δυο φορες ακομα επιπλεον εξετασεις αιμα ορμονη και αλλες και επισης αν γινει εξωσωματικη να την κανετε μας ειπε ακριβως ποθ ενα μεγαλο νοσοκομειο της θεσσαλονικης .  φευγοντας μας πηρε τα μισα χρηματα απο οσα μας ειχε προπει , επισης μου εδωσε ενα φακελο οπου μεσα ειχα μονο τα αποτελεσματα της καλλιεργειας και ειπε στη γυναικα μου πως θα χρειαστουμε υποστηριξη απο ψυχολογους για την υπογονιμοτητα και μας εδωσε τα στοιχεια να ερθουμε σε επαφη και ακομα ειπε σε εμενα αν θελω να συνεχισουμε μαζι τη συνεργασια να τον καλεσω οποτε θελω και μπορω να κανω επαναληπτικο σπερματοδιαγραμμα. τελος ειπε στην γυναικα που αν θελει κατι να τον ρωτησει αντι να ψαχνεται στο ιντερνετ να τον παρει τηλεφωνο και οταν τον ρωτησε φευγοντας  εμεις αρα τωρα μετα απο εσας απο εδω σεν πρεπει να παμε στον ανδρολογο οοπως μας ειχε πει ,γτ ο ανδρολογος μας εστειλε σε εσας και μας ειπε να ξαναπαμε σε εκεινον με τα αποτελεσματα τοτε ο γενετιστης μας ειπε οχι δεν υπαρχει λογος να ξαναπατε σε ανδρολογο αυτη τησ στιγμη χρειαζεστε περαιτερω πακετο εξετασεων.

 

αυτα εγιναν χθες και δεν εγραωα νωριτερα γτ καταλαβαινετε νομιζω το κλιμα.βγηκα για ποτο το βραδυ να ξεχαστω με φιλους  και να πιω να χαλαρωσω. αυτα και οποιος καταλαβε καταλαβε γτ εγω ειμαι μπερδεμενος.πρεπει να τα ξαναβαλω σε σειρα. επισης για να μην με εδωσε αποτελεσματα σπερματοδιαγραμματος πιστευω πως ηταν χειροτερα η τα ιδια και τελος θεωρω κακο νεο πω ς δεν ειχα μικροβιο γτ μαλλον οδηγει απο μονο του σε κατι περιργο  και κατι που δεν ξερω που οφειλεται εν τελη και μαλλον θα δυσκολευτω να το μαθω...αλλα και ετσι..εχει καποιο νοημα αραγε...εννοω αν εχει δικιο ο γενετιστης..εχει νοημα να κανω ενα σωρο εξετασεις για να δω που οφειλεται παιζει ρολο αυτο βοηθαει πχ σε μια εξωσωματικη να ξες το που οφειλεται ενα χαλια σπερμα; αυτο δεν το καταλαβα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η fwths είπε:

τα αποτελεσματα δεν ηταν καλα. πηγαμε χθες στον γενετιστη οπου μολις καθησαμε αρχισε απο τα δηθεν ευχαριστα δλδ δεν βρηκε τιποτα απολυτως στην καλλιεργεια ειναι πεντακαθαρη. το περιεργο ηταν πως δεν ανεφερε απο μονος του τιποτα απολυτως για το σπερματοδιαγραμα σαν να προσπαθουσε να αλλαξει θεμα. εχω κομπλαρα και το αφησα να το διαχειριστει η γυναικα μου, η οποια ξεκαθαρα τον ρωτησε το τι εγινε με το σπερμοδιαγραμμα αυτη την φορα και εκεινος απαντησε αοριστα και ειπε πως μεσα στην αλλη εβδομαδα να παω να ξαναδωσω σπερμα για σπερμοδιαγραμμα μονο και θα δουμε πως θα συνεχισουμε.

 

η γυναικα μου τον ρωτησε τι εννοουσε και της ειπε πως αν βγει και το αλλο κακο θα πρεπει να κανω εξετασεις περαιτερω δλδ αιματολογικες , ορμονης ,dna και αλλες που ειπε και δεν θυμαμαι.

 

εκει μιλησα εγω γιατι κατι δεν μου κολλουσε και του λεω καλα δλδ μας προτεινετε να κανουμε εξετασεις και να φευγουν ετσι οι μηνες για να γινει τι;  το θαυμα αφου αν καταλαβα καλα και αυτο χαλια βγηκε γτ δεν μας λετε και εκει ειπε καταρχην αν δεν με εμπιστευεστε μπορειτε να πατε αλλου να κανετε οτι σας πουνε 

 

εγω κοιταζω να μην εκμεταλλευτω την κατασταση που σας βλεπω και να σας δρομολογησω σε μια σειρα εξετασεων που ουτως η αλλιως θα κανατε οπουδηποτε πηγαινατε πχ ακομα και για εξωσωματικη απλα εγω θελω να δω και πρεπει στο που οφειλεται ενα κακο σπερμα πχ ειναι εκ γενετης μια ανωμαλια ; αυτοσ ε οποιοδηποτε κεντριο εξωσωματικης και να πηγαινατε θα σας εδειναν ενα πακετο εξετασεων απ΄λα πιο γρηγορα και πιο ακριβα, εγω λοιπον λεει καταρχην προτινω επαναληψη σπερματοδιαγραμματος τουλαχιστον αλλες δυο φορες ακομα επιπλεον εξετασεις αιμα ορμονη και αλλες και επισης αν γινει εξωσωματικη να την κανετε μας ειπε ακριβως ποθ ενα μεγαλο νοσοκομειο της θεσσαλονικης .  φευγοντας μας πηρε τα μισα χρηματα απο οσα μας ειχε προπει , επισης μου εδωσε ενα φακελο οπου μεσα ειχα μονο τα αποτελεσματα της καλλιεργειας και ειπε στη γυναικα μου πως θα χρειαστουμε υποστηριξη απο ψυχολογους για την υπογονιμοτητα και μας εδωσε τα στοιχεια να ερθουμε σε επαφη και ακομα ειπε σε εμενα αν θελω να συνεχισουμε μαζι τη συνεργασια να τον καλεσω οποτε θελω και μπορω να κανω επαναληπτικο σπερματοδιαγραμμα. τελος ειπε στην γυναικα που αν θελει κατι να τον ρωτησει αντι να ψαχνεται στο ιντερνετ να τον παρει τηλεφωνο και οταν τον ρωτησε φευγοντας  εμεις αρα τωρα μετα απο εσας απο εδω σεν πρεπει να παμε στον ανδρολογο οοπως μας ειχε πει ,γτ ο ανδρολογος μας εστειλε σε εσας και μας ειπε να ξαναπαμε σε εκεινον με τα αποτελεσματα τοτε ο γενετιστης μας ειπε οχι δεν υπαρχει λογος να ξαναπατε σε ανδρολογο αυτη τησ στιγμη χρειαζεστε περαιτερω πακετο εξετασεων.

 

αυτα εγιναν χθες και δεν εγραωα νωριτερα γτ καταλαβαινετε νομιζω το κλιμα.βγηκα για ποτο το βραδυ να ξεχαστω με φιλους  και να πιω να χαλαρωσω. αυτα και οποιος καταλαβε καταλαβε γτ εγω ειμαι μπερδεμενος.πρεπει να τα ξαναβαλω σε σειρα. επισης για να μην με εδωσε αποτελεσματα σπερματοδιαγραμματος πιστευω πως ηταν χειροτερα η τα ιδια και τελος θεωρω κακο νεο πω ς δεν ειχα μικροβιο γτ μαλλον οδηγει απο μονο του σε κατι περιργο  και κατι που δεν ξερω που οφειλεται εν τελη και μαλλον θα δυσκολευτω να το μαθω...αλλα και ετσι..εχει καποιο νοημα αραγε...εννοω αν εχει δικιο ο γενετιστης..εχει νοημα να κανω ενα σωρο εξετασεις για να δω που οφειλεται παιζει ρολο αυτο βοηθαει πχ σε μια εξωσωματικη να ξες το που οφειλεται ενα χαλια σπερμα; αυτο δεν το καταλαβα.

Φώτη να κάνεις ορμόνες γιατί και αυτές επηρρεάζουν το σπέρμα όπως tsh,fsh,prl,testo κλπ!!!Νομίζω προς το παρόν άλλο σπερμοδιάγραμμα δεν χρειάζεται!!!Ισως σε ένα δίμηνο!!!Τώρα έτσι όπως τα λες δεν τρελαίνομαι και με την αντιμετωπισή του σαν συμπεριφορά!!!Εννοείτε εσείς θα το κρίνετε αυτό!!!Υπέρηχο έχεις κάνει?Ξεκινά με αυτά και βλέπετε τις παρακάτω ενέργειες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οι ορμονες αυτες που λες ειναι και αυτες που ειπε να κανω ο γενετιστης; οταν πηγα στον ανδρολογο μου ειχε κανει υπερηχο αν και ηταν γρηγορος γτ μολις ειδε τους ορχεις μου ειπε πως ειναι πολυ μικροι και σε λαθος θεση .

δλδ να κρινεις πως δεν θα επρεπε να τον παρω τηλ απο εβδομαδα να κλεισω ραντεβου;

δεν ξερω κανει να λεμε ονοματα εδω μεσα: einai koryfaios υποτιθεται ειν αι γνωστος εδω στη θεσσαλονικη,πουνα παω πισω στον ανδρολογο ΄΄;  

Αυτο που σκεφτομαι ειναι να κανω οτι λεει αλλωστε τι αλλο να κανω δεν ξερω που να παω τι να κανω; υποτιθεται πρεπει να ακουω τους ειδικους δεν εχω γνωση του θεματος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επισης ουτε η γυναικαμου ξερει τι πρεπει να κανουμε τωρα. μου ειπε αφου ειπε να ξαναπας να δωσεις πηγαινε δεν ξερει και εκεινη . απο καπου πρεπει να πιαστουμε και να εμπιστευτουμε.

 

αυτος αν λεει παμε εν τελη σε εξωσωματικη μας προτεινε δημοσιο νοσοκομειο αν και η γυναικα μου του ειπε πως καλυτερα ηταν να παμε σε κλινικη ιδιωτικη αλλα εκεινος ειπε πως ουσιαστικα ειναι το ιδιο.

 

δεν ξερω πως πρεπει να συνεχισουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πρεπει καπια στιγμη να κανεις ενα σπερμοδιαγραμμα σωστο σε καταλυλη θερμοκρασια να το πας στην ωρα του,,,,,,,,τις εξετασερις πολυ σωστα ειπε να τις κανεις σε οποιον και να πας θα σου πουν για εξετασεις,,,,,,,ο ανδρολογος δεν σου ειπε τιποτα για βυταμινες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@fwths γιατί δεν πας σε έναν ανδρολογο που που ενάντια υπογονιμότητα και όχι σε έναν απλό ανδρολογο; πάρε και καμία 2η γόνιμη από γενετιστή γιατί όπως και να έπρεπε τα αποτελέσματα έπρεπε να στα δώσει και να σου πει όπως γνώμη μου φυσικά να σου έδινε κάποια βιταμίνη στο να κάνεις απλά σπερματοδιαγραμμα χωρίς να σου έχει δώσει κάτι μου φενετε κάπως παράξενο και σε τόσο Μικρό διάστημα. Όπως σου είπαν τα κορίτσια να κάνεις της εξετάσεις αίματος που σου είπαν και αυτό που σου είπε ο γιατρός. Φυσικά λέω την γνώμη μου.!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι δεν μου εδωσε καμια βιταμινα και αυτο που σκεφτομαι ειναι να παρω τηλ και να τον ρωτησω την δευτερα αν μπορει να χρειαζεται βιταμινα.

 

επισης ο ανδρολογος που ειχα παει σας το ειχα ξανααναφερει κοριτσια ηταν ειναι ειδικος για υπογονιμοτητα δεν ξερω να πω το ονομα τοu΄΄

 

επισης οπως εγραψα τον ρωτησαμε αν πρεπει να παμε σε ανδρολογο παλι με το χαρτι της καλλιεργειας και ειπε πως οχι πρεπει να γιβνουν εξετασεις και αλλες.

 

τελος αρχισα να κανω ερευνα για το τι χαρτια χρειαζονατι για εξωσωματικη να δω αν ισχυουν πανω κατω αυτα που μεειπε

 

και  γραφουν!!! για σπερματοδοαγραμα κατω του ενος εκατομμυριου χρειαζεται να βρεθει η αιτια γνωματευση το γραφει οποτε στεκει αυτο που μου ειπε.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φώτη για να λες ότι είναι κορυφαίος θα είναι... Λοιπόν εσύ θα κάνεις όλες εξετάσεις που Θ σου πει.. Κ ορμονικες Κ. Αιματολογικες Κ ίσως χρειαστεί ν ξανακάνεις υπέρηχο των γεννητικών οργάνων... Τώρα για την αιτία ..πιστεψε με ο γιατρός αυτός θα σας βάλει σε μια σειρά Κ εννοείται θα βρεθεί η αιτία Π έχεις πιο λίγο αριθμό...σπερματοζωαριων... Οι λόγοι μπορεί ναναι παρά πολλοί.. Άλλοι άντρες έχουν κήλη... Άλλοι έχουν περάσει παιδική ασθένεια σε μεγάλη ηλικία.. Άλλοι έχουν έναν ορχη  Κ πολλοί πολλοί άλλοι λόγοι αλλά όποιος Κ αν είναι ο λόγος που σίγουρα θα τον βρείτε μετά θα σου ξεκινήσει αγωγή... Βιταμίνες η ορμόνες Κ οι άντρες παίρνουν ορμόνες..κ ακόμα κ σε εξωσωματικη να καταλήξετε πρώτα θα σου κάνει ήδη διάγνωση τι έχεις κ γιατί το έχεις μετά εξετάσεις της γυναίκας σου...οπως Κ να χει υπάρχει λύση...αλλα θαθελει όλες τις εξετάσεις για να σου πει τη διάγνωση γιαυτό δε σου είπε μάλλον τώρα πολλά πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καθόλου ίδιο δεν είναι το δημόσιο με το ιδιωτικό σε θέματα εργαστηρίου όπως εσύ...Φώτη εγώ μια πρόταση θα κάνω κι αν θες Μ ακούς..πάρε τηλέφωνο στο μητέρα( την κλινική) ζητά να σε συνδέσουν με το βιοτικό ζητά τον Τριανταφύλλου που είναι μακράν ο καλύτερος εμβριομεταφορα( ψάξε σχετικά αν θες) ζητά του ραντεβού ή πες του επιτόπου..φίλε έχω αυτό κι αυτό το σπέρμα διάγραμμα..θεωρείσαι κορυφή πες μου αξίζουν εξετάσεις υπάρχει βελτίωση από την ως τώρα εμπειρία σου να φύγω σφαίρα για εξωσωματική;;!

Τέλος αν σώνει κ ντε θες δημόσιο κλείσε στο αυτοκίνητο που έχει σχετικά εύκολα ραντεβού ή ζητά να μιλήσεις με την κυρία Τερέζα την εμβριομεταφορα.κ ρώτα την τι εξετάσεις θα σου πρότεινε..κοινώς μην κάθεσαι κ χάνεις χρόνο..αν πας στο Αττικό ξεκινά διαδικασία;δια κι ας είναι σχεδιαστή..μέχρι να περάσετε επιτροπή για φάρμακα κτλ απαιτείται χρόνος..τέλος εγώ το Ρέα δεν το αλλάζω με κανένα..έχει ένα από τα υπερσύγχρονα εργαστήρια( το έστησε ο Τριανταφύλλου πριν πάει στο μητέρα εγώ αυτόν είχα αλλά κ ο έλεγχος εμβριομεταφορα τώρα καλός..ο Παπαδόπουλος...κι αυτόν μπορείς να πάρεις τηλέφωνο..)τέλος κορυφαίους γενετιστές έχει ΜΟΝΟ το χωραιμειο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

finally μισο! στη θεσσαλονικη ειμαι oxi αθηνα. λοιπον βλεπω γραφονται ονοματα γιατρων μπορω να γραψω ακριβως και τους δικους μου εδω μηπως καποιος εχει παει σε αυτους;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@fwths χαιρομαι γιατι σε βλεπω πιο ψυχραιμο και σαφως πιο συνειδητοποιημενο. μεσα σε ενα χρονο ειχα δυο ατυχεις εγκυμοσυνες. η μια πολυ προχωρημενη. εχω επισκεφτει πανω απο 10 γιατρους. διαφορων ειδικοτητων. μην σε φοβιζουν οι γιατροι. φυσικα δεν ειναι θεοι, αλλα ειναι οι μονοι που μπορουν να μας βοηθησουν σε αυτες τις περιπτωσεις. ακουσε τι σου λενε και τα κοριτσια που ξερουν και παμε μπροστα. μην χανεις ουτε μερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η fwths είπε:

finally μισο! στη θεσσαλονικη ειμαι oxi αθηνα. λοιπον βλεπω γραφονται ονοματα γιατρων μπορω να γραψω ακριβως και τους δικους μου εδω μηπως καποιος εχει παει σε αυτους;;;;

Φαντάζομαι πως ναι..Συγγνώμη νόμιζα είσαι Αθήνα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η fwths είπε:

finally μισο! στη θεσσαλονικη ειμαι oxi αθηνα. λοιπον βλεπω γραφονται ονοματα γιατρων μπορω να γραψω ακριβως και τους δικους μου εδω μηπως καποιος εχει παει σε αυτους;;;;

Φώτη εγώ αυτό που θέλω να πω είναι ότι κανείς μας δεν ήταν έτοιμος.. φάγαμε γερό χαστούκι όταν ξεκινήσαμε κ απανωτά αλλά..6 χρόνια πάλεψα..κι εγώ δεν ήθελα γιατρούς αλλά μετά δε τους άφηνα σε ξερό κλαδί..από την καρδια μου μέσα καλή αρχή..αν τότε μου λέγει πως θα κοιμιζω 2 παιδια μέσα θα λέγαμε οκ το λες για να με παρηγορήσεις..κι όμως..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φωτη, δε καταλαβαινω γιατι ο γιατρος δεν σου εδωσε τις εξετασεις σου... Εννοω, τις πληεωσες κ τις εκανες γιατι θελεις να ξερεις τι δειχνουν.. Τι θα πει δεν στις δινει? Κι αν θες να πας σε αλλον γιατρο?? Πως θα τιτ τις δειξεις? Παντως βλεπω οτι μπαινεις σε μια σειρα κ σ'ακουω λιγο καλυτερα.. Μπραβο σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

To θεμα ειναι αν μπω σε σειρα να μην ειναι φαυλος κυκλος... γιατι ακουσα τοσες εξετασεις οτι πρεπει να γινουν και πραγματικα ευχομαι να εχει νοημα ολο αυτο και να οδηγησει καπου σωστα.

 

αυτο που δεν καταλαβαινω με τιποτα εγω ειναι γτ δεν μου δινει παραλληλα ουτε αυτος ουτε ο ανδρολογος που ειχα παει μια βιταμινα. εχω διαβασει πως δινουν εχω διαβασει περιπτωσεις πολλες που ειδαν εστω βελτιωση γτ οχι σε εμενα. πρεπει να ρωτησω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η fwths είπε:

To θεμα ειναι αν μπω σε σειρα να μην ειναι φαυλος κυκλος... γιατι ακουσα τοσες εξετασεις οτι πρεπει να γινουν και πραγματικα ευχομαι να εχει νοημα ολο αυτο και να οδηγησει καπου σωστα.

 

αυτο που δεν καταλαβαινω με τιποτα εγω ειναι γτ δεν μου δινει παραλληλα ουτε αυτος ουτε ο ανδρολογος που ειχα παει μια βιταμινα. εχω διαβασει πως δινουν εχω διαβασει περιπτωσεις πολλες που ειδαν εστω βελτιωση γτ οχι σε εμενα. πρεπει να ρωτησω.

Καλημέρα ! Δεν σου δίνουν κάτι γιατί θέλουν να δουν από που προκύπτει το θέμα σας ! Αν είναι γενετικό δεν θα σου κάνουν κάτι τρομερό οι βιταμίνες ! Κάνε τις εξετάσεις που σου λένε γιατί εκεί μέσα θα βρουν την αιτία ! Ο γενετιστής με τον ανδρολόγο είναι συνεργάτες ; Γτ αν είναι , ο γενετιστής θα πρέπει να έχει στείλει και στον ανδρολόγο τις εξετάσεις για να έχουν κι οι δυο τα στοιχεία που αφορούν εσένα ! 

Το συντομότερο δυνατό πάντως να κάνεις τι εξετάσεις σου για να μην το αργοπορείτε άλλο το θέμα . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

oxi δεν νομιζω να ειναι συνεργατες και ο γενετιστης ειπε να μην ξαναπαω στον ανδρολογο ακομα δεν εχει νοημα μου ειπε πρεπει να γινουν εξετασεις. 

μονο του αργοπορει μα και σπερμα να παω να δωσω απο εβδομαδα παλι μετα μου ειπε θελει και αλλο σπερμοδιαγραμμα και μετα αιματολογικες και ορμονης και dna και και και..............................................

τι μπορω να κανω αλλο; AYTOS ειπε πρεπει να γινουν αυτα. αυτη ειναι η γνωμη του οπως ειπε αν θελετε πατε αλλου ξεκαθαρος ηταν!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η fwths είπε:

oxi δεν νομιζω να ειναι συνεργατες και ο γενετιστης ειπε να μην ξαναπαω στον ανδρολογο ακομα δεν εχει νοημα μου ειπε πρεπει να γινουν εξετασεις. 

μονο του αργοπορει μα και σπερμα να παω να δωσω απο εβδομαδα παλι μετα μου ειπε θελει και αλλο σπερμοδιαγραμμα και μετα αιματολογικες και ορμονης και dna και και και..............................................

τι μπορω να κανω αλλο; AYTOS ειπε πρεπει να γινουν αυτα. αυτη ειναι η γνωμη του οπως ειπε αν θελετε πατε αλλου ξεκαθαρος ηταν!!!!

Μα θα πρέπει να έχεις και τον ανδρολόγο σου ! Καλό θα είναι ο ανδρολόγος σου να σε βάλει σε μια σειρά και να σου δώσει τις εξετάσεις σου για να έχεις κ εσύ αρχείο . Είτε είναι μηδενικό είτε όχι είναι υποχρεωμένοι να το δίνουν ! Καθυστέρηση σου κάνει κατ εμέ . Μπορείς να πας να κανεις τις αιματολογικές σου και να κάνεις κ το dna σου ... μην χάνετε χρόνο . Εφόσον σας είπε αυτά που όντως πρέπει να γίνουν να τα κάνετε χωρίς να περιμένετε να δώσεις κ να ξαναδώσεις ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπορω να του το ζητησω αυτο ; δηλαδη να του πω με μια φορα που θα παρει το σπερμοδιαγραμα ξανα τωρα να δει αυτα που θελει να δει και να μου παρει μια φορα αν χρειαστει αιμα για αιματολογικες και ορμονες και dna  kai κατι αλλα που μου ειπε. γινεται με μια φορα να τα δει ολα; ειναι γενετιστης βιολογος αυτη τη στιγμη χρειαζεται αραγε οπως μου ειπε και αυτος ο ανδρολογος:; na moy kanei τι σε αυτη τη φαση ο ανδρολογος; exei νοημα στη περιπτωση μου...:;;;; den γιατρευεται κατι ...απλα πρεπει να δουν τι ειναι..εχει λογικη μεν αυτο που λεει ο γενετιστης θεωρω .αλλωστε ο ανδρολογος πραγματικα τι θα εκανε παραπανω:;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...