Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πάει κι αυτός ο μήνας


BabyBlue

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια! είμαι new entry! από την Τρίτη 2/1 το βράδυ έχω καφέ βλεννώδη εκκρίσεις. Κανονικά πρέπει να αδιαθετήσω  αύριο Παρασκευή 5/1. Ο κύκλος μου είναι σε γενικές γραμμές 28 ημερών. Πφφφ....αχ κορίτσια είμαι πολύ χάλια! Έκανα ένα τεστ άλλα δεν ξέρω αν είναι η ιδέα μου άλλα δεν μ φαίνεται ξεκάθαρα αρνητικό....Έχω κάτι πονάκια αλλά συνήθως εγώ όταν έχω καφέ μ έρχεται αμέσως η περίοδος...Προσπαθούμε με τον άντρα μου από τον Αύγουστο! Πάει και αυτός ο μήνας, τζίφος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και καλως ήρθες! Μην απογοητεύεσαι! Τι εννοείς δεν το βλέπεις ξεκάθαρα αρνητικό; Αν υπάρχει υπόνοια εγκυμοσύνης και δεν είσαι σίγουρη για το τεστ, κάνε αύριο μια χοριακή επειδή απ' όσο έχω ακούσει εδώ από τα κορίτσια αν είσαι έγκυος κι έχεις καφέ υγρά πρέπει να το μάθει άμεσα ο γιατρός σου. Καλή επιτυχία σου εύχομαι και γρήγορα με ένα μπεμπε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η BabyBlue είπε:

Γεια σας κορίτσια! είμαι new entry! από την Τρίτη 2/1 το βράδυ έχω καφέ βλεννώδη εκκρίσεις. Κανονικά πρέπει να αδιαθετήσω  αύριο Παρασκευή 5/1. Ο κύκλος μου είναι σε γενικές γραμμές 28 ημερών. Πφφφ....αχ κορίτσια είμαι πολύ χάλια! Έκανα ένα τεστ άλλα δεν ξέρω αν είναι η ιδέα μου άλλα δεν μ φαίνεται ξεκάθαρα αρνητικό....Έχω κάτι πονάκια αλλά συνήθως εγώ όταν έχω καφέ μ έρχεται αμέσως η περίοδος...Προσπαθούμε με τον άντρα μου από τον Αύγουστο! Πάει και αυτός ο μήνας, τζίφος!

Κοριτσι μου όπως σου είπε και η κοπέλα ποιο πάνω, κανε μια οριακή να είσαι σίγουρη, γιατι αν είσαι έγκυος και εχεις καφέ πρεπει να μιλήσεις στον γιατρό σου! Δεν εχεις να χάσεις κατι. Οι πόνοι περιόδου ειναι ίδιοι με τα πονάκια των πρώτων μηνών. Ακομα και να μην είσαι εγκυουλα, παλι θα πρεπει να δεις γιατι σου καθυστερεί και αντικαταστάθηκε με καφέ υγρά. Αν δεν είσαι δεν πειράζει κανε υπομονή και προσπάθειες. Δεν ειναι παντα σίγουρο οτι με την πρώτη θα μείνεις. Εγω την κόρη μου την έπιασα με την πρώτη καταλαθος απο προσπερματικα και για το δεύτερο προσπαθούσαμε ενα χρόνο μεχρι και σε γιατρό για ορμονικές είχα παει, αλλα μόλις ξεαγχωθηκα, έμεινα και τωρα ειμαι 10 εβδομάδων. Θέλει υπομονή και οχι άγχος!!!! Σου εύχομαι ολα να πανε καλα και να σου ερθουν όπως θελεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια μου ειλικρινά μόνο εσείς μπορείτε να καταλάβετε! τα κρατάω μέσα μου και κάπου πρέπει να ξεσπάσω...στον άντρα μου προσπαθώ να μην δείχνω απογοήτευση αλλιώς θα τον επηρεάσω! και σήμερα μια από τα ίδια! Λίιιιγα καφέ.... Χοριακή δν προλάβαινα να πάω να κάνω δυστυχώς δούλευα όλη μέρα μέχρι τέτοια ώρα. Ετρεχα σαν το κατσίκι και αυτή ακόμα να κατέβει. πόνους δεν έχω σχεδόν καθόλου. Όσο για το τέστ που έκανα εχτές  (μπορεί να είναι η ιδέα μου) άλλα σαν να βλέπω πολύυυ αχνή την κάθετη γραμμή. Αν δν έχω αδιαθετήσει μέχρι την Κυριακή θα κάνω χοριακούλα την Δεύτερα το πρωί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στην ίδια φάση είμαστε περιπου! Εγώ τα τεστ που έκανα ήταν καθαρά αρνητικά και η περιοδος έρχεται σιγά σιγά. ...εσυ όμως παίζει να έχεις αίμα εμφυτευσης! Στο εύχομαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ και γω το ευχομαι σε όλες τις μέλλουσες μανούλες με θετικές τεράαααστιες χοριακούλες! Θα ενημερώσω.....φιλιά κορίτσια!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@BabyBlue καλησπέρα. Κι εγώ έτσι νόμιζα για γραμμή φαντασμα αλλα.... τελικα δεν ήταν καθόλου φαντασμα.. Χαχαχα. Πόσο νωρίς έκανες το τεστ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μαντέψτε!!!! Πιο αδιάθετη δν γίνεται! Πφφ.....δεν πειράζει, άλλος ένας μήνας τρελίτσες. Παρήγγειλα και test ωορρηξίας από το hometest. Λένε ότι βοηθάνε, να παρακολουθώ τουλάχιστον την ωορρηξία μου. Κάνω τλκ η δν κάνω η γυναίκα;;; Σε γενικές γραμμές έχω κύκλο 28 ημερών, αλλά τελευταία μου κάνει κάτι τσαλιμάκια(βασικά, από τότε που ξεκινήσαμε προσπάθειες) φτάνω 29-30 ημέρες. Εσείς κορίτσια;;;;  @babybaby σε τι φάση είσαι;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

στις πριν 28 λεπτά, ο/η BabyBlue είπε:

Κορίτσια μαντέψτε!!!! Πιο αδιάθετη δν γίνεται! Πφφ.....δεν πειράζει, άλλος ένας μήνας τρελίτσες. Παρήγγειλα και test ωορρηξίας από το hometest. Λένε ότι βοηθάνε, να παρακολουθώ τουλάχιστον την ωορρηξία μου. Κάνω τλκ η δν κάνω η γυναίκα;;; Σε γενικές γραμμές έχω κύκλο 28 ημερών, αλλά τελευταία μου κάνει κάτι τσαλιμάκια(βασικά, από τότε που ξεκινήσαμε προσπάθειες) φτάνω 29-30 ημέρες. Εσείς κορίτσια;;;;  @babybaby σε τι φάση είσαι;;;

Καλημέρα!
Και εγώ πήρα τεστ ωορρηξίας, γιατί είχα την ίδια απορία με εσένα, κάνω ή δεν κάνω;Και αν κάνω πότε κάνω; Τώρα είμαι στην 9η μέρα του κύκλου οπότε από αύριο λέω να αρχίσω να τεστάρω. Αυτό με τα τσαλιμάκια ισχύει, και εγώ όταν ξεκινήσαμε ελεύθερες επαφές είχα αλλαγή του κύκλου. Δεν προσπαθούμε πολύ καιρό ούτε με μεγάλη προσοχή, οπότε ελπίζω τώρα να είμαστε πιο τυχεροί. 
Καλή επιτυχία και σε εσένα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η misofeggaro είπε:

 

Καλημέρα!
Και εγώ πήρα τεστ ωορρηξίας, γιατί είχα την ίδια απορία με εσένα, κάνω ή δεν κάνω;Και αν κάνω πότε κάνω; Τώρα είμαι στην 9η μέρα του κύκλου οπότε από αύριο λέω να αρχίσω να τεστάρω. Αυτό με τα τσαλιμάκια ισχύει, και εγώ όταν ξεκινήσαμε ελεύθερες επαφές είχα αλλαγή του κύκλου. Δεν προσπαθούμε πολύ καιρό ούτε με μεγάλη προσοχή, οπότε ελπίζω τώρα να είμαστε πιο τυχεροί. 
Καλή επιτυχία και σε εσένα. 

Και εμείς μπορώ να πω ότι το προηγούμενο μήνα  ήμασταν εντατικά ενεργοί. Οι προηγούμενοι ήταν λίγο ανέμελοι :P  Και γω την 10η μέρα λέω να ξεκινήσω! :x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια για τα τέστ ωορηξίας όταν τα είχα αναφέρει στην γυναικολόγο μου που είπε ότι όταν ανιχνεύεται η ορμόνη στα ούρα ίσως και να έχει περάσει το peak της οπότε καλό θα είναι να τα κάνετε συνεχώς  και να μην σου πω και δυο φορές την μέρα όταν πλησιάζει το διάστημα ειδικά τα πιο απλά που είναι σαν stick. Πιο ευχαριστημένη είχα μείνει το clear blue ovulation (πολύ πιο ακριβό βέβαια) γιατί σε προειδοποιούσε δύο μέρες πιο πριν. Διαδικτυακά εννοείται ότι ειναι πιο φθηνά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσιααααα! Παρέλαβα σήμερα τα τεστ ωορρηξίας! Λέω να ξεκινήσω από την 10η μέρα  τον έλεγχο....ή από τη 11η; πφφφ.... οι επαφέ βέβαια θα ξεκινήσουν με το που τελειώ με την περίδι. Μη σας πω και νωρίτερα χαχαχα:evil::evil: Εύχομαι το Φλεβάρη να έχουμε ευχάριστα νέα σε όλες όσες προσπαθούν!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η BabyBlue είπε:

Κορίτσιααααα! Παρέλαβα σήμερα τα τεστ ωορρηξίας! Λέω να ξεκινήσω από την 10η μέρα  τον έλεγχο....ή από τη 11η; πφφφ.... οι επαφέ βέβαια θα ξεκινήσουν με το που τελειώ με την περίδι. Μη σας πω και νωρίτερα χαχαχα:evil::evil: Εύχομαι το Φλεβάρη να έχουμε ευχάριστα νέα σε όλες όσες προσπαθούν!

 

 

Μακαρι!!Για ολες μας!Πηρα κι εγω σημερα τα τεστ της predictor.Ειμαι στη 15η μερα του κυκλου μου και εχω πολυ μπερδευτει.Ο γυναικολογος μου βλεπει με υπερηχο να εχω ωορηξια σε καμμια 10ρια μερες. Ειχα 2.5 μηνες να αδιαθετησω και  τωρα οπως βλεπει τα ωαρια αναπτυσσονται αργα...Μπορει λεει και  να μην εχω ωορηξια...

Εκανα το τεστ και η γραμμη αποτελεσματος φαινεται μεν αλλα ειναι αλαφρως πιο αχνη απο την ελεγχου! Μοιαζει να γινει κοκκινη σε κανα 2 μερες..Ουφ!Θα κανω και αυριο και να δουμε...Πολυ εχω μπερδευτει τωρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Athena D. Έκανες ξανά το τεστ σήμερα;  Πάντως έχω διαβάσει ότι από την στιγμή που σ βγει θετικό η ωορρηξία θα γίνει τις επόμενε 24-48 ώρες! Οπότε επαφούλες οπωσδήποτε! Εμένα αύριο τελειώνει η περίοδος μου! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/1/2018 at 10:20 ΠΜ, ο/η BabyBlue είπε:

Κορίτσια μαντέψτε!!!! Πιο αδιάθετη δν γίνεται! Πφφ.....δεν πειράζει, άλλος ένας μήνας τρελίτσες. Παρήγγειλα και test ωορρηξίας από το hometest. Λένε ότι βοηθάνε, να παρακολουθώ τουλάχιστον την ωορρηξία μου. Κάνω τλκ η δν κάνω η γυναίκα;;; Σε γενικές γραμμές έχω κύκλο 28 ημερών, αλλά τελευταία μου κάνει κάτι τσαλιμάκια(βασικά, από τότε που ξεκινήσαμε προσπάθειες) φτάνω 29-30 ημέρες. Εσείς κορίτσια;;;;  @babybaby σε τι φάση είσαι;;;

@BabyBlue εγω ειμαι εγκυουλα. 7μιση εβδομαδων. Το ιδιο ευχομαι να εισαι κι εσυ σε λιγο! Καλη επιτυχια με τα τεστακια σου. Τα χρησιμοποιησα κι εγω (οχι τα συγκεκριμενα) το μηνα που εμεινα εγκυος πρωτη φορα. Δε ξερω αν βοηθησαν, βασικα βρηκα την ωορρηξια μου, αλλα η "δουλεια" είχε γινει ετσι κι αλλιως λιγο πριν! :oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η BabyBlue είπε:

@Athena D. Έκανες ξανά το τεστ σήμερα;  Πάντως έχω διαβάσει ότι από την στιγμή που σ βγει θετικό η ωορρηξία θα γίνει τις επόμενε 24-48 ώρες! Οπότε επαφούλες οπωσδήποτε! Εμένα αύριο τελειώνει η περίοδος μου! :x

Καλημερα!Ναι εκανα το τεστ και σημερα.Βγηκε λιγο πιο κοκκινο απο χτες...Οχι ομως πιο κοκκινο απο τη γραμμη ελεγχου...οποτε μαλλον δεν ειναι ακομα η ωρα..Αντε να δουμε και σημερα...Ωστοσο εμεις καναμε αγαπουλες ετσι κ αλλιως ,να προετοιμαζομαστε.:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...