Μετάβαση σε περιεχόμενο

8ος μηνας ΞΕΠΡΗΣΤΗΚΕ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ


Recommended Posts

Πρεπει να παρω αμεσα γιατρο ή ειναι κατι που συμβαινει..?? Χθες νομιζα οτι ηταν η ιδεα μου κ δεν εδωσα σημασια.. Σημερα ομως το ειδα κ στον καθρεφτη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όταν λες ξεπρήστηκε....εννοείς εντελώς ή λίγο?

Μίλα με τον γιατρό σου, εμένα τούμπανο είχε γίνει στον 8ο.

Δεν νοιώθεις κάτι άλλο? Το μωρό το νοιώθεις με την ίδια συχνότητα ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rosemary δεν ξέρω να σου πω, αλλά αυτό που θα έλεγα στην κολλητή μου, ειναι πάρε τον γιατρό σου! Τι τους πληρώνουμε αν δεν τους παίρνουμε τηλέφωνα όταν ανησυχούμε; 

οταν έχεις νέα και διάθεση πες μας τι έγινε... εύχομαι όλα καλά :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Όταν λες ξεπρήστηκε....εννοείς εντελώς ή λίγο?

Μίλα με τον γιατρό σου, εμένα τούμπανο είχε γίνει στον 8ο.

Δεν νοιώθεις κάτι άλλο? Το μωρό το νοιώθεις με την ίδια συχνότητα ε?

Το μωρο το νιωθω κανονικα-παλι καλα. Οταν λεω ξεπρηστηκε εννοω πως ενω μεχρι πριν 2 μερες μου ηταν σφριγυλο κ στιτο, τωρα το ειδα στον καθρεφτη σαν να εχει πλαδαρεψει.. Ηταν ψιλοπεσμενο. Αυριο θα παρω τηλ. Φοβαμαι μηπως σταματησε να εκκρινεται καμια ορμονη..

Ευχαριστω παντως κοριτσια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Rosemary είπε:

Το μωρο το νιωθω κανονικα-παλι καλα. Οταν λεω ξεπρηστηκε εννοω πως ενω μεχρι πριν 2 μερες μου ηταν σφριγυλο κ στιτο, τωρα το ειδα στον καθρεφτη σαν να εχει πλαδαρεψει.. Ηταν ψιλοπεσμενο. Αυριο θα παρω τηλ. Φοβαμαι μηπως σταματησε να εκκρινεται καμια ορμονη..

Ευχαριστω παντως κοριτσια..

Κοριτσι μου το πρώτο που πρεπει να κανείς ειναι να είσαι ήρεμη. Όπως σου είπαν και τα κορίτσια πάρε τον γιατρό σου να τον ενημερώσεις αλλα να σου πω την αλήθεια στην πρώτη μου εγκυμοσύνη το στήθος μου δεν πρήστηκε ποτέ και καθόλου! Τίποτα μιλάμε ούτε σκουρηναν οι θηλές ούτε γάλα έσταξε, τίποτα! Και φαντάσου οτι είχα και προβλημα με πρόωρη γήρανση πλακούντα ( αναπασα ωρα θα σταματούσε να συντηρεί το μωρο και θα σταματούσε το οξυγόνο ) και ο γιατρός μου οταν ειπα οτι δεν εχει πρηστεί το στήθος μου δεν ανησύχησε ποτέ για αυτ. Επειδή όμως σαφώς η κάθε εγκυμοσύνη ειναι διαφορετική ( τωρα παλι που ειμαι έγκυος ειναι τόσο πρησμένο που πονάω οταν ξαπλώνω ) πάρε την συμβουλή του γιατρού σου. Όπως και να εχει το παν ειναι να μην αγχώνεσαι όσο μπορεις! Σου εύχομαι μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Rosemary είπε:

Πρεπει να παρω αμεσα γιατρο ή ειναι κατι που συμβαινει..?? Χθες νομιζα οτι ηταν η ιδεα μου κ δεν εδωσα σημασια.. Σημερα ομως το ειδα κ στον καθρεφτη...

Κορίτσι μου τι έγινε? Όλα καλά? Πήρες το γιατρό? Το είχα πάθει κι εγώ αλλά στον 3ο...Τρόμαξα και πηρα τη γιατρό που μου είπε ότι δεν της λεει κάτι αυτό, αλλά αφού ήθελα ας πάω για υπέρηχο και φυσικά ήταν όλα καλά! Πάντως σημασία έχει να σου φεύγει το άγχος και να μη διστάζεις να ενοχλείς το γιατρό σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια ευχαριστω για το ενδιαφερον..! Θα με παρει το βεαδυ τηλ ο γιατρος μου για κατι σποτελεσματα οποτε θα του το πω τοτε. Σημερα παντως τα βιωθω καλυτερα. Αλλα χθες τρομαξα. Παντα ειχα σκληρο στηθος κ μου εκανε τρομερη εντυπωση το οτι ηταν τοσο μαλακα. Σε λιγεςμςρες κανω κ doppler οποτε ελπιζω να μου πουν οτι ολα ειναι καλα!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η babybaby είπε:

Όλα καλά θα είναι με το καλό να υποδεχτείς το νινάκι σου!!!

Κι εσυ το ιδιο!!!! Διαβαζω τα νεα σου κ τα πας μια χαρα!! Κ οι ανακατωσουρες, ειναι καλο σημαδι-να ξερεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  Μιλησα!! Μου ειπε πως εφ οσων το νιωθω σημερα καλα κ νιωθω κ το μωρο να μην ανησυχω-αλλωστε σε 3 μερες θα κανουμε κ ντοπλερ. Μου ειπε οτι γενικοτερα αλλαζει σχηματα το στηθος αλλα θα μου το εξετασει κ αυτος (θα ειναι παρον στο doppler)..

   Αχ ρε κοριτσια, σε ολη την εγκυμοσυνη μια τεραστια αγωνια... Σημερα εβλεπα στον υπνο μου οτι αιμορραγω... Βλεπω υγρα κ φοβαμαι μηπως ειναι αμνιακο υγρο... Δε νιωθω καποιες στιγμες την μικρη κ καρδιοκτυπω μεχρι να την ξανανιωσω...

   Σε ολη την εγκυμοσυνη ειχα τα μικροθεματακια μου κ λιγο αγχος αλλα δεν ημουν τοσο πολυ αγχωμενη ρε γαμωτο μεχρι πριν 2 μηνες... Οσο πλησιαζω στον 9ο, τοσο αγχωνομαι-οχι για τον τοκετο, αλλα μηπως γινει καμια στραβη λιγο πριν το τελος... Χθες ελεγα στον συντροφο μου, οτι θελω εναν γιατρο, να τον εχω μονιμα σπιτι μου!!! Τωρα γυναικολογος θα'ναι.........ψυχιατρος??????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rosemary μου άντε κοντεύεις έτσι είναι η μητρότητα είναι η απόλυτη ευλογία κ ευτυχία αλλά κ η απόλυτη αγωνία δε θέλω να σε αγχωσω αλλά αυτό δε σταματάει ποτέ μάλλον ...απλα μαθαίνεις να τ διαχειρίζεσαι ..τωρα με τ μωρο μέσα στη κοιλιά μετά απεξω...οσο για το στήθος κ μένα στον 8ο δεν ήταν τοοοσο πρισμενο όσο στον 5ο πχ...αλλα να ξέρεις το αμνιακό  υγρό είναι σαν ουρά δηλ δεν είναι στυλ υγρών γι'αυτό μην ανησυχείς υγρά είχα πάρα πολλά και τότε κ τώρα ειναι στη γυναίκα ...αλλα είναι φυσιολογικό τόσες ορμόνες τρελαίνονται στην εγκυμοσύνη !!με το καλο το doppler!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκιά μου δεν θα φύγει ποτέ ξανά το άγχος. Τώρα για να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος, μετά για να πάνε όλα καλά στον τοκετό και για την υπόλοιπη ζωή σου...για να είναι το παιδί καλά για μια ολόκληρη ζωή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κορίτσι... Μην αγχονεσαι εμένα σχεδόν σε όλη την εγκυμοσύνη δεν ήτανε πρησμένο λίγο στην αρχή και μετά τπτ και εγώ με άγχος και τηλ στον γιατρό αλλά όλα πηγαίνανε πολύ καλά... ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

   Σημερα που ειδα τον γιατρο μου μου ανεφερε οτι μπορει να ηταν ακομα κ απο την διατροδη εκεινων των ημερων ή επειδη εχασα εκεινες τις ημερες 1 κιλο..

   Σας ςυχαριστω παρα πολυ κοριτσια... Πρεοει να χαλαρωσω μαλλον..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...