Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Erka  μου πόσο χαίρομαι για σένα!!!!🤗🤗🤗🌹🌹🌹🌷🌷🌷Μπράβο κοπέλα μου!!! Κοίτα τώρα να τηρείς τις οδηγίες του γιατρού σου!

Ξάπλα κι μην κάνεις τίποτα!!!!

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
στις πριν 16 λεπτά, ο/η Erka είπε:

Κορίτσια μου ειχα αρκετό αιματακι χθες. Όμως Πηγα στον γιατρό. Λοιποοοοον....... το Μωρακι μου είναι καλα κ η καρδουλα του χτυπαει, το αιματακι οφείλεται στο οτι δεν έχει κολλήσει Καλα ο πλακούντας. Οποτε ξαπλα αυστηρα. Θα παω παλι την αλλη Τρίτη. 

Εύχομαι ό,τι καλύτερο!!!

Θέλω να σας ευχαριστήσω κορίτσια μου για τα καλά σας λόγια κι εύχομαι σε όλες μας να πάνε όλα καλά!!!🌷

• Like 1

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Erka είπε:

Κορίτσια μου ειχα αρκετό αιματακι χθες. Όμως Πηγα στον γιατρό. Λοιποοοοον....... το Μωρακι μου είναι καλα κ η καρδουλα του χτυπαει, το αιματακι οφείλεται στο οτι δεν έχει κολλήσει Καλα ο πλακούντας. Οποτε ξαπλα αυστηρα. Θα παω παλι την αλλη Τρίτη. 

Μπράβο κοριτσι μου! Αρα ξαπλα ξεκούραση κ ολα θα πανε περίφημα!

εγώ πάω σήμερα για υπέρηχο κ θελω να του πω για τις αναγούλες κ τις καούρες που εχω σε καθημερινη βάση σχεδον καθε φορα που θα φαω κ κατι μηπως μου δωσει κατι κ με ανακουφίζει 

στις Just now, ο/η NicolVall είπε:

Μπράβο κοριτσι μου! Αρα ξαπλα ξεκούραση κ ολα θα πανε περίφημα!

εγώ πάω σήμερα για υπέρηχο κ θελω να του πω για τις αναγούλες κ τις καούρες που εχω σε καθημερινη βάση σχεδον καθε φορα που θα φαω κ κατι μηπως μου δωσει κατι κ με ανακουφίζει 

Αναμένουμε τα νέα σου.... ε κατι θα σου δώσει... Γενικα όμως να ξέρεις οι έγκυες χωνευουμε κανονικά σε 8 ώρες. 

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Erka είπε:

Αναμένουμε τα νέα σου.... ε κατι θα σου δώσει... Γενικα όμως να ξέρεις οι έγκυες χωνευουμε κανονικά σε 8 ώρες. 

Ναι όταν τρώμε :Ρ... εγω ζήτημα να μπορω να φαω δυο πιρουνιες ... 

στις πριν 14 λεπτά, ο/η NicolVall είπε:

Ναι όταν τρώμε :Ρ... εγω ζήτημα να μπορω να φαω δυο πιρουνιες ... 

Αντε.... θα υπαρχει λύση. Περιμένουμε λοιπόν τα νέα σου αν θέλεις. 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Anria είπε:

Erka  μου πόσο χαίρομαι για σένα!!!!🤗🤗🤗🌹🌹🌹🌷🌷🌷Μπράβο κοπέλα μου!!! Κοίτα τώρα να τηρείς τις οδηγίες του γιατρού σου!

Ξάπλα κι μην κάνεις τίποτα!!!!

Να σαι καλά αγαπη μ. Εσυ πως είσαι? 

Καλά είμαι Erka μου σε ευχαριστώ!

Θέλω να πιστεύω πως όλα θα πάνε καλά κι να είμαι όσο είναι δυνατόν αισιόδοξη.  Έχω αγωνία έως την Πέμπτη που θα πάμε στην γιατρό...

Όσο για το αιματακι που έχεις... 

Είχα κι εγώ όχι λίγο αλλά πολυ μεγάλη αιμορραγία στην δευτερη εγκυμοσινη μου λόγω αποκόλλησης... Ήμουν σε ακινησία 3 εβδομάδες. Η συνέχεια της εγκυμοσύνης ήταν πολύ όμορφη χωρίς κανένα πρόβλημα! Οπότε κι εσύ οπωσδήποτε πρέπει να είσαι ξαπλωμένη. Απόλαυσε το κιόλας μιας κι όταν θα έρθει με το καλό το μωρό θα χρειαστεις δυναμεις!!!😊

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Anria είπε:

Καλά είμαι Erka μου σε ευχαριστώ!

Θέλω να πιστεύω πως όλα θα πάνε καλά κι να είμαι όσο είναι δυνατόν αισιόδοξη.  Έχω αγωνία έως την Πέμπτη που θα πάμε στην γιατρό...

Όλα καλα θα πανε εσυ Πέμπτη εγώ την παραπανω Τρίτη. Να μας ενημερώσεις αν θέλεις. 

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Anria είπε:

Είχα κι εγώ όχι λίγο αλλά πολυ μεγάλη αιμορραγία στην δευτερη εγκυμοσινη μου λόγω αποκόλλησης... Ήμουν σε ακινησία 3 εβδομάδες. Η συνέχεια της εγκυμοσύνης ήταν πολύ όμορφη χωρίς κανένα πρόβλημα! Οπότε κι εσύ οπωσδήποτε πρέπει να είσαι ξαπλωμένη. Απόλαυσε το κιόλας μιας κι όταν θα έρθει με το καλό το μωρό θα χρειαστεις δυναμεις!!!😊

Στην αρχή είχες το αίμα? 

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Anria είπε:

Δηλαδή εχεις ήδη δύο παιδακια? 

Κορίτσια μου τι κάνετε??? Άργησα λίγο να σας απαντήσω.. Που λέτε έκανα 3 τεστ εγκυμοσύνης.. Και τα 3 θετικά... Σήμερα είχα ραντεβού με την γιατρό μου.. Τελευταία περίοδος 15/12... Κάναμε κολπικό υπερηχογράφημα.. Το ενδομήτριο πολύ παχύ.. Μου λέει η γιατρός κάτι αρχίζει να δημιουργείται, είσαι έγκυος όμως δεν φαίνεται καθαρά ο σάκος.. Στην ουσία είμαι 5 εβδομάδων και 3 ημερών.. Αύριο πάω για χοριακή... Φοβάμαι πολύ.. Εσείς τι λέτε???

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Voulitsa94 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε??? Άργησα λίγο να σας απαντήσω.. Που λέτε έκανα 3 τεστ εγκυμοσύνης.. Και τα 3 θετικά... Σήμερα είχα ραντεβού με την γιατρό μου.. Τελευταία περίοδος 15/12... Κάναμε κολπικό υπερηχογράφημα.. Το ενδομήτριο πολύ παχύ.. Μου λέει η γιατρός κάτι αρχίζει να δημιουργείται, είσαι έγκυος όμως δεν φαίνεται καθαρά ο σάκος.. Στην ουσία είμαι 5 εβδομάδων και 3 ημερών.. Αύριο πάω για χοριακή... Φοβάμαι πολύ.. Εσείς τι λέτε???

Δεν έχεις κανει καμία χοριακη? 

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Voulitsa94 είπε:

Αύριο η πρώτη.......

Λογικό την ημερομηνία που είσαι να ζοριζεται να δει ακόμη και τον σακο. Κι εγώ 5+3 πηγα για τον πρώτο υπέρηχο. Τι σε αγχωνει ακριβώς? 

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Erka είπε:

Λογικό την ημερομηνία που είσαι να ζοριζεται να δει ακόμη και τον σακο. Κι εγώ 5+3 πηγα για τον πρώτο υπέρηχο. Τι σε αγχωνει ακριβώς? 

Που δεν φαινόταν ακόμα καθαρά.. Μήπως έχει γίνει κάτι.. Εσύ πότε είδες τον σάκο???

στις πριν 3 ώρες, ο/η Anria είπε:

NicolVall  μην ξεχάσεις να μας ενημερώσεις!!!! Έχουμε αγωνία!!!!

Κορίτσια μου τωρα γύρισα από τον γιατρο...ανάμεικτα συναισθήματα!!! Το μωρακι μας καλά κ ζωηρό κ η καρδούλα του χτυπάει βροντερά κ γρήγορα αλλά μου βρήκαν στην καλλιέργεια κολπικού το μικρόβιο ουρεοπλασμα κ θα πρεπει απο την 13η εβδομαδα να αρχίσω αντιβίωση κ εγω κ ο σύζυγος.. αυτο με εχει στεναχωρήσει πολύ κ με εχει αγχώσει. Εχει καμια σας ιδεα αν ειναι κατι πραγματικα επικίνδυνο ; Ο γιατρός μου δεν ηταν κ πολυ ανήσυχος βεβαια αλλά δεν ξερω μηπως ηταν χαλαρός για να μην ανησυχήσει εμενα πολυ

• Like 1

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Voulitsa94 είπε:

Που δεν φαινόταν ακόμα καθαρά.. Μήπως έχει γίνει κάτι.. Εσύ πότε είδες τον σάκο???

Εχθές 6+3. Όταν πηγα 5+4 μου έδειξε ένα μαύρο πραγμα τόσο μικρό ηταν ο σακος. Καλε μην αγχωνεσαι. Εγώ όταν πηγα Φαντασου ειχα ήδη αιμα. Εσυ που όλα ειναι Κομπλε? Μα δεν σου είπε κατι ανησυτικο η κανω λαθος? 

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Voulitsa94 είπε:

@Voulitsa94 κοριτσι μου κ εμενα μεχρι σχεδον 6 εβδομάδων δεν ειχε δει τιποτα! Μην αγχωνεσαι!!!

Καλη τελειομηνη εγκυμοσύνη να εχεις !!!! 

στις πριν 1 λεπτό, ο/η NicolVall είπε:

Κορίτσια μου τωρα γύρισα από τον γιατρο...ανάμεικτα συναισθήματα!!! Το μωρακι μας καλά κ ζωηρό κ η καρδούλα του χτυπάει βροντερά κ γρήγορα αλλά μου βρήκαν στην καλλιέργεια κολπικού το μικρόβιο ουρεοπλασμα κ θα πρεπει απο την 13η εβδομαδα να αρχίσω αντιβίωση κ εγω κ ο σύζυγος.. αυτο με εχει στεναχωρήσει πολύ κ με εχει αγχώσει. Εχει καμια σας ιδεα αν ειναι κατι πραγματικα επικίνδυνο ; Ο γιατρός μου δεν ηταν κ πολυ ανήσυχος βεβαια αλλά δεν ξερω μηπως ηταν χαλαρός για να μην ανησυχήσει εμενα πολυ

Είναι το πιο ακίνδυνο μικρόβιο που υπαρχει. Στα 19 μου το ειχα κολλήσει η γυναικολόγος τοτε μου είχε πει πως στις 3000 γυναίκες το έχουν οι 2999 και πώς είναι τόσο ακίνδυνο που ούτε στις έγκυες δεν δίνουν αντιβιωση. Αυτα μου χε πει Τοτε. Μην ανησυχείτε και συγχαρητήρια για το ζωηρό μωρακι σας. 

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Κορίτσι εγώ έχω πάρει αντισυλληπτικά λόγω κύστης.Ρυθμίζουν τις ορμόνες,ρίχνουν ελαφρώς την fsh και την ε2,μην ανησυχείς,ο γιατρός σου ξέρει.Δες κι αυτό με την κοιλιοκακη,γιατί ίσως πρέπει να αποφεύγεις τη γλουτένη.
    • Αυτό δεν το περίμενα 😮😮 να σου ζήσει @xara1 μου! Να είστε ευτυχισμένοι και να τον δείτε όπως ποθείτε! Να μας λες κι εσύ τα νέα σου και του μπεμπουλη! Θα περιμένω με αγωνία να μας λες πως μεγαλώνει μέρα με τη μέρα 😊❤
    • κορίτσια εχω χαθει λιγο ειναι πολυ δυσκολο να τα διαβασω ειμαι πολυ πισω αν μπορειτε πειτε μου τλχ ποιες περιμενουν η σε ποια φαση εισαστε; οσο για τις δουλειες που ειδα οτι συζητατε δηλωνω και εγω ανεργη φιλολογος και με το παιδι και τη δουλεια του αντρα μου να μην μπορω να κοιταξω καποια αλλη δουλεια ακομη και τις 4 ωρες που λειπει το παιδι απο το σπιιτι αργιες γιορτες και αρρωστιες δεν εχω που να τον αφησω  οποτε και εγω μονο τα ιδιαιτερα θα ηθελα να ειχα τλχ 2 ακομη γιατι μονο στις 2-3 ωρες τη βδομαδα ειμαι και θελω τοσο πολυ να ειμαι ενεργη αλλα ειμαι και καινουργια στη περιοχη οποτε απλα ευχομαι για ενα καλυτερο μελλον
    • εμενα δεν μου αρεσει να βαφω ουτε μαλλια ουτε νυχια οποτε δεν ειχα ασχοληθει ξερω υπαρχουν φυτικες βαφες αλλα ναι καλυτερα να ρωτησεις
    • καλησπερα σας κορίτσια μου σημερα εμεις γυρισαμε απο το ταξιδι βλεπω απειρα ποστ που δεν προλαβαινα να απαντησω οσο ημουν κυπρο θα προσπαθησω να σας διαβασω ολες εμεις τα περασαμε πολυ ωραια ο μικρος κολλησε δεν ηθελε να φυγουμε σε αντιθεση με εμας που ωραια ολα μια χαρα ηταν αλλα ενταξεθ θελουμε και το σπιτι μας οσο αφορα το θεμα μας ακομη αρχικα εγω περιμενω το αποτελεσμα του παπ  κορίτσια παντως αν η γυναικολογος μου εχει δικαιο με βαση τον υπερηχο για την ημερα που εκανα ωορρηξια να ξερετε οτι τα διαφανα υγρα κρατανε πανω απο τρεις μερες εγω λοιποβ στην αναμονη για την περιοδο που ειμαι σιγουρη οτι θα ερθει και για τα αποτελεσματα καλες επιτυχιες σε ολες σας
  • Νέες συζητήσεις