Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η marillia είπε:

Βουλίτσα κάνε τεστάκι το πρωί!!!Ειδικά αν έχεις μέρες ενοχλησούλες και δεν βλέπεις περίοδο!!Πάντως το στήθος είναι καλό σημάδι!!!

@Voulitsa94 συμφωνώ με την @marillia

• Like 2

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
Pick Store

Κορίτσια μου Καλησπέρα!!! Θέλω να ευχηθώ σε όλες τις εγκυουλες όμορφη εγκυμοσινη!!! Πολύ όμορφο συναίσθημα η μητρότητα!!! Θετικό τεστ  5 ημέρες πριν από την αναμενόμενη περίοδο κι αισίως διανυω την 5 εβδομάδα!!! Θέλω να είμαι αισιόδοξη κι να πιστεύω πως όλα θα πάνε καλά! Εύχομαι να τα λέμε εδώ στην όμορφη παρέα κι να μοιραζόμαστε τις εμπειρίες μας!!!

• Like 1

Δεν ξέρω για σας κορίτσια μου.... Ξεκίνησαν φαγουρες στο στήθος και πιο συχνές εξαψεις και πιο πολλα υγρα!!! Σα κατουρημενο νοιώθω!!! 

Μουχαχαχα

• Haha 1

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Anria είπε:

Κορίτσια μου Καλησπέρα!!! Θέλω να ευχηθώ σε όλες τις εγκυουλες όμορφη εγκυμοσινη!!! Πολύ όμορφο συναίσθημα η μητρότητα!!! Θετικό τεστ  5 ημέρες πριν από την αναμενόμενη περίοδο κι αισίως διανυω την 5 εβδομάδα!!! Θέλω να είμαι αισιόδοξη κι να πιστεύω πως όλα θα πάνε καλά! Εύχομαι να τα λέμε εδώ στην όμορφη παρέα κι να μοιραζόμαστε τις εμπειρίες μας!!!

Όλα καλα θα πανε αγαπη!!! Ναι εδώ θα τα λέμε.... 

Το εύχομαι για όλες μας😊

Όσο για το στήθος ναι μεγαλώνει μέρα με την ημέρα όλο κι πιο πολύ!!!

Άσε που ήδη έβαλα κιλά... Αυτές οι λιγουρες 😐 κι είναι μόνο η αρχή...

στις πριν 15 ώρες, ο/η Voulitsa94 είπε:

Προσπαθούμε αρκετό καιρό με τον άντρα μου.. Τελικά του διαγνώστηκε κυρσοκήλη. Είχε πρόβλημα στον αριθμό των σπερματοζωαρίων. Ήταν 16.000.000 μόνο. Τελικά έκανε την επέμβαση πριν δυο μήνες και πριν μια εβδομάδα κάναμε σπερμοδιάγραμμα. Και το νούμερο τώρα?? 154.000.000. Δεν μπορούσα να το πιστέψω. Σήμερα είμαι στην έκτη μέρα καθυστέρησης. Με πονάει πολύ το στήθος μου και είναι αρκετά πρισμένο. Έχω πονάκια χαμηλά στην κοιλιά και στην μέση τα οποία έχω παρατηρήσει πως όταν ξεκουράζομαι περνάνε. Επίσης τρέχω συνέχεια στην τουαλέτα γιατί από τα πολλά υγρά που έχω νομίζω ότι μου ήρθε περίοδος!!!!!! 

Κοπελα μου μια χοριακη αμεσα!Ευχομαι να δειξει ενα υπεροχο νουμερο!!!!!

• Like 1

στις πριν 10 ώρες, ο/η Anria είπε:

Το εύχομαι για όλες μας😊

Όσο για το στήθος ναι μεγαλώνει μέρα με την ημέρα όλο κι πιο πολύ!!!

Άσε που ήδη έβαλα κιλά... Αυτές οι λιγουρες 😐 κι είναι μόνο η αρχή...

Κι εσύ ε? Κι εγώ. Δεν έχω λιγουρες αλλα εγώ δεν μετακινουμε κιόλας 

Εγώ δεν κάθομαι καθόλου. Όλο σε κίνηση βρίσκομαι. Όμως κι αυτό δεν είναι πολύ καλό. Κουράζομαι αρκετά. Απόψε δεν κοιμήθηκα. Είχα πονακια κι αποφάσισα να πάω στην γιατρό μου. Είμαι στην αναμονή κι έχω φοβερό άγχος.....

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Anria είπε:

Εγώ δεν κάθομαι καθόλου. Όλο σε κίνηση βρίσκομαι. Όμως κι αυτό δεν είναι πολύ καλό. Κουράζομαι αρκετά. Απόψε δεν κοιμήθηκα. Είχα πονακια κι αποφάσισα να πάω στην γιατρό μου. Είμαι στην αναμονή κι έχω φοβερό άγχος.....

Δεν μετακινουμε λόγω προβλήματος με την εγκυμοσύνη μου. Ειμαι σε ακινησια. Καλο θα είναι να μην κουραζεσαι να έχεις λογικές δραστηριότητες την ημέρα και όσο το δυνατόν περισσότερο να ξεκούραζεσαι. Τα πονακια ειναι λογικα όλα αλλαζουν εκεί μέσα. Ποτε θα πας? 

Καλημέρα καλημέρα! Σας παρακολουθώ καιρό με συμβουλεύετε καιρό μου δίνατε κουράγιο καιρό μεχρι που ΝΑΙΙΙΙΙ τα κατάφερα κ εγω!!! 

ΠΗΤ 01/09/2018. 

Καλως σας βρήκα! ❤️

στις πριν 6 λεπτά, ο/η NicolVall είπε:

Καλημέρα καλημέρα! Σας παρακολουθώ καιρό με συμβουλεύετε καιρό μου δίνατε κουράγιο καιρό μεχρι που ΝΑΙΙΙΙΙ τα κατάφερα κ εγω!!! 

ΠΗΤ 01/09/2018. 

Καλως σας βρήκα! ❤️

Καλώς όρισες κορίτσι μου!!! Να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη!!!! 💙💚💛💜

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Erka είπε:

Καλώς όρισες κορίτσι μου!!! Να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη!!!! 💙💚💛💜

Ευχαριστω πολύ, εύχομαι ολόψυχα το ίδιο κ σε εσένα. Το πρώτο σου μωράκι;

στις πριν 1 λεπτό, ο/η NicolVall είπε:

Ευχαριστω πολύ, εύχομαι ολόψυχα το ίδιο κ σε εσένα. Το πρώτο σου μωράκι;

Ναι το πρώτο μου Αύριο κλείνω 6 εβδομαδων. Εσένα το πρώτο? Σε ποια έβδομαδα είσαι? 

στις Just now, ο/η Erka είπε:

Ναι το πρώτο μου Αύριο κλείνω 6 εβδομαδων. Εσένα το πρώτο? Σε ποια έβδομαδα είσαι? 

Με το καλό!!!Εγω είμαι σχεδον 8η. Πριν 5 μερες ακούσαμε καρδούλα..τι μαγικό συναίσθημα...το πρωτο μου ναι κ έχω τοοοοσο άγχος να πάνε όλα καλα, παιδευτηκαμε πολύ σχεδόν 2 χρόνια χωρίς να υπάρχει κανένα «ιατρικό» προβλημα

στις πριν 12 λεπτά, ο/η NicolVall είπε:

Με το καλό!!!Εγω είμαι σχεδον 8η. Πριν 5 μερες ακούσαμε καρδούλα..τι μαγικό συναίσθημα...το πρωτο μου ναι κ έχω τοοοοσο άγχος να πάνε όλα καλα, παιδευτηκαμε πολύ σχεδόν 2 χρόνια χωρίς να υπάρχει κανένα «ιατρικό» προβλημα

Έλα όλα καλα θα πανε. Εγώ θα κανω έναν υπέρηχο έκτακτο την Κυριακή γιατί έχω λιγο αιματακι. Ελπίζω να ακούσω καρδουλα θα είμαι 6+3. Μετα Εχω κανονικα ραντεβού 26/01 εκεί πια πρέπει να ακούσω. 

@NicolVall πώς ενοιωσες που την ακουσες? Τοτε συνειδητοποιησες οτι μεγαλώνει μια ζωουλα μεσα σου ε? 

Γεια σας και απο εμενα κορίτσια. Δεν εχω μωράκι Σεπτεμβρίου αλλα Αυγούστου!!! ΠΗΤ 15/08/2018 καλώς σας βρήκα και εγω!!!

• Like 1

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mama2015 είπε:

Γεια σας και απο εμενα κορίτσια. Δεν εχω μωράκι Σεπτεμβρίου αλλα Αυγούστου!!! ΠΗΤ 15/08/2018 καλώς σας βρήκα και εγω!!!

Καλως την !Μια  υπεροχη και τελειομηνη εγκυμοσυνη σου ευχομαι !Μακαρι να σε ακολουθησουμε συντομα κ οι υπολοιπες που το λαχταραμε!

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Erka είπε:

@NicolVall πώς ενοιωσες που την ακουσες? Τοτε συνειδητοποιησες οτι μεγαλώνει μια ζωουλα μεσα σου ε? 

Ολα καλά θα πανε μην ανησυχείς! Κ η κολλητή μου ειχε λιγο αιματακι,2 φορες κιολας στο πρωτο τρίμηνο,ξεκουράστηκε κ τωρα ειναι στον 8ο μηνα με εναν παιδαρο σε αναμονή.Εγώ 6+1 δεν ακουσα τιποτα πάντως όποτε κ τωρα να μην ακούσεις να μην αγχωθείς μεχρι κ 7+ ο γιατρός μου ειναι καθησυχαστικός!

Τρελαθηκα!!!! Εκει λες φιλε εδω ειναι σοβαρα τα πράγματα ...τέτοια ευθύνη τετοιο άγχος αλλα κ τόση λαχτάρα κ ευτυχία!!!!

• Like 1

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Mama2015 είπε:

Καλησπέρα! Μια υπέροχη εγκυμοσύνη σου εύχομαι ολόψυχα!!! Κ εμενα ΠΗΤ 01/09 ειναι αλλα ποτέ δεν ξερεις !!! Ειμαι στο μεταίχμιο Αυγούστου - Σεπτεμβρίου! 

@NicolVall ποτέ δεν ξέρεις ποτέ θα θέλουν να βγουν, εύχομαι όλες να έχουμε μια καλή εγκυμοσύνη..

@Athena D. σε ευχαριστω και σου εύχομαι σε εσένα και σε όλα τα κορίτσια που προσπαθούν να πάρετε τα επιθυμητά αποτελέσματα και να έχετε μια τελεια εγκυμοσύνη (έτσι και αλλιώς και εγω για 1 χρόνο ήμουν στην θέση σας) όσο εύκολα έπιασα την κόρη μου, τόσο δύσκολα έπιασα 2ο..

στις πριν 23 λεπτά, ο/η NicolVall είπε:

Ολα καλά θα πανε μην ανησυχείς! Κ η κολλητή μου ειχε λιγο αιματακι,2 φορες κιολας στο πρωτο τρίμηνο,ξεκουράστηκε κ τωρα ειναι στον 8ο μηνα με εναν παιδαρο σε αναμονή.Εγώ 6+1 δεν ακουσα τιποτα πάντως όποτε κ τωρα να μην ακούσεις να μην αγχωθείς μεχρι κ 7+ ο γιατρός μου ειναι καθησυχαστικός!

Τρελαθηκα!!!! Εκει λες φιλε εδω ειναι σοβαρα τα πράγματα ...τέτοια ευθύνη τετοιο άγχος αλλα κ τόση λαχτάρα κ ευτυχία!!!!

Ναι οκ δεν θα αγχωθω.... αααχ.... αλλα μακαρι... 

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Mama2015 είπε:

Καλώς όρισες στην παρεαααα μας!! 

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mama2015 είπε:

@NicolVall ποτέ δεν ξέρεις ποτέ θα θέλουν να βγουν, εύχομαι όλες να έχουμε μια καλή εγκυμοσύνη..

@Athena D. σε ευχαριστω και σου εύχομαι σε εσένα και σε όλα τα κορίτσια που προσπαθούν να πάρετε τα επιθυμητά αποτελέσματα και να έχετε μια τελεια εγκυμοσύνη (έτσι και αλλιώς και εγω για 1 χρόνο ήμουν στην θέση σας) όσο εύκολα έπιασα την κόρη μου, τόσο δύσκολα έπιασα 2ο..

Σ ευχαριστώ πολυ!!☺

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Γάλα Μαγνεσησιας λεγεται..
    • @Vivi.Nik. και η δικιά μ μπουσουλαει άλλα πάει εκεί που θεκει για να πιαστεί να σηκωθεί. Στο τραπεζάκι, στον καναπέ, μέχρι κ στο καλοριφέρ πάει κ προσπαθεί να σηκωθεί. Δηλ έλεος! Δ μπορείς να απέχεις πάνω από μισό μέτρο γτ κάπου θα τ φάει τ κεφάλι της. Ναι κ ο γιατρός αυτό μας είπε ότι όταν αρχίσει να περπατάει θα αλλάξει πολύ. Μπορεί κ για μήνες να μην πάρει ούτε γραμμάριο. Ρε κορίτσια έμας μας έχει τρελάνει στο θέμα ύπνος. Πότε δ κοιμήθηκε ώρες συνεχόμενες η εύκολα. Για 2.5 μήνες ενώ κοιμόταν από τις 10 στην αγκαλιά μ μόλις την έβαζα στο κρεβατάκι ούρλιαζε λες κ την χτυπούσε ρεύμα. Μέχρι τις 2 2.30 δ μπορούσα να την αφήσω. Μετά ξυπνούσε ανά μισή με μια ωρα. Είχα να κοιμηθώ πάνω από μιάμιση ώρα συνεχόμενα 2.5 μήνες. Έστρωσε κάπως τ πράγμα όταν ξεκινήσαμε τ αποθηλασμο δηλ 7.5 μηνων. Κοιμόταν στις 10 ξυπνούσε 2 φορές ως τις 12 ίσα ίσα για αγκαλιά μετά στις 3 για γάλα μετά στις 7 πάλι για γαλα κ στις 8 μια κ εξω. Ενδιάμεσα βέβαια ξυπνουσε μια δύο φορές. Αλλά για πολύ λίγο. Σύνολο δηλ μετά τις 12 σηκωνομουν γύρω στις 4 φορές λ ήμουν πολύ ικανοποιημένη σε σχέση με τις 10 κ 15 π ξυπνούσα. Τώρα έχει 15 μέρες περίπου π αν δ πάει 12 δ κοιμάται. Δ χορταίνει παιχνίδι. Νυστάζει γύρω στις 10 την κάνουμε μπάνιο πίνει γάλα κ χαζό κοιμάται μόλις τελειώσει τ γάλα με σμπρωχνει κ παλεύει να ξύπνησει. Τελικά ξυπνάει κ θέλει παιχνίδια ως τις 12. Κ να πω μετά τ παίρνει ως τ πρωι πάει κ έρχεται. Ξυπναει 3 4 φορες. Μας έχει τεντωσει κανονικα. Δ έχουμε πλέον ούτε μισή ώρα τ βράδυ να χαλαρώσουμε. Ελπίζω να είναι φάση γτ πραγματικά δ θα την παλέψουμε.  Άσχετο με τ θέμα μας αλλα ήθελα να πω τον πόνο μου.
    • Θέλει κάτω από 2 να είναι μια χαρά πίεση έχω θα το δω 
    • Κάνε ένα τεστακι!!!!!εύχομαι να είναι θετικοτατο! !!!!!!😊😊😊
    • Ο επόμενος μήνας θα είναι ο τυχερός! !!!!!!!😊😊😊😊
  • Νέες συζητήσεις