Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2018


Recommended Posts

στις πριν 8 ώρες, ο/η Deir είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Νέα στο φόρουμ, νέα στην παρέα! Το δικό μου στορυ έχει ως εξής: τελευταία περίοδος 10/12 , 6+7/1 θετικά τεστ εγκυμοσύνης πριν την αναμενόμενη περίοδο, 8/1 Δευτέρα πρώτη ημέρα αναμονής περιόδου χοριακη 658.5 και Τετάρτη 1396. Την ερχομενη Τετάρτη παω για την πρώτη επίσκεψη στη γιατρό! Πως βλέπετε τα νουμερα? Είμαι αγχωμενη φουλ μήπως κάτι δεν παει καλα. 

Τα νουμερα σου, δειχνουν οτι το σπορακι σου αναπτυσσεται φουλ δυναμικα!!!

Ειμαι στον 8ο μηνα κ ειχα παρομοια νουμερα με τα δικα σου!! 3η ημερα λιγο πανω απο 1400!! Φυσικα ως πρωταρα ανησυχησα κ πηρα εντρομη τον γιατρο μου ο οποιος γελουσε κ μου ειπε οτι μονο η χαμηλη χοριακη μας ενοχλει, οχι η υψηλη! Επισης ειχα κ πααααρα πολυ ηψηλη προγεστερονη (που ειναι επισης πολυ καλο).

Αποτελεσμα αυτων των τιμων μου?? 5+3 βδομαδων, οχι μονο ειδαμε σακο κ εμβρυικα στοιχεια αλλα ακουσαμε κ μια παρα πολυ δυνατη καρδια αφου η χοριακη μου ηταν τεραστια εκεινη την βδομαδα!!

Συντομα θα ζησεις υπεροχες στιγμες!!

Με το καλο ολες σας τα μωρακια σας..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Rosemary είπε:

Τα νουμερα σου, δειχνουν οτι το σπορακι σου αναπτυσσεται φουλ δυναμικα!!!

Ειμαι στον 8ο μηνα κ ειχα παρομοια νουμερα με τα δικα σου!! 3η ημερα λιγο πανω απο 1400!! Φυσικα ως πρωταρα ανησυχησα κ πηρα εντρομη τον γιατρο μου ο οποιος γελουσε κ μου ειπε οτι μονο η χαμηλη χοριακη μας ενοχλει, οχι η υψηλη! Επισης ειχα κ πααααρα πολυ ηψηλη προγεστερονη (που ειναι επισης πολυ καλο).

Αποτελεσμα αυτων των τιμων μου?? 5+3 βδομαδων, οχι μονο ειδαμε σακο κ εμβρυικα στοιχεια αλλα ακουσαμε κ μια παρα πολυ δυνατη καρδια αφου η χοριακη μου ηταν τεραστια εκεινη την βδομαδα!!

Συντομα θα ζησεις υπεροχες στιγμες!!

Με το καλο ολες σας τα μωρακια σας..!

Μακάρι να ειναι όπως τα λες κορίτσι μου. Όλα για όλες να κυλούν μόνο όμορφα! Με το καλο και εσυ και παρεμπιπτόντως να τονίσω την ψυχολογική πρωτίστως βοήθεια που παρέχετε σε καθε ανθρωπο που παλευει με τις ανησυχίες του ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η babybaby είπε:

@Erka μου υπομονη... κανε ο,τι σου λεει ο γιατρός σου κι ολα θα πανε τελεια!

Ναι κορίτσι μου!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Νανα! είπε:

Κοριτσια καλησπερα ειμαι καινουργια εδω!! Ποσο αιμα ειχατε κ ποσες μερες;

Καλώς όρισες. Τι εννοεις? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Erka είπε:

Καλώς όρισες. Τι εννοεις? 

Σε ευχαριστω!!! Στην αρχη της εγκυμοσυνης οσες κοπελες ειχαν αιμα.. γτ ενω νομιζα πως ημουν εγκυος μ ηρθε περιοδος αλλα ημουν κ αρρωστη με πυρετο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Νανα! είπε:

Σε ευχαριστω!!! Στην αρχη της εγκυμοσυνης οσες κοπελες ειχαν αιμα.. γτ ενω νομιζα πως ημουν εγκυος μ ηρθε περιοδος αλλα ημουν κ αρρωστη με πυρετο

Εγώ πολύ λίγες σταγόνες αλλες πολύ περισσότερο. Εκανες τεστ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι ακομα αλλα θα κανω με τν πρωτη ευκαιρια γιατι βλεπω υγρα στο εσωρουχο κ με μια δυο κηλιδες ασπρα υγρα που ειχα κ στην πρωτη εγκυμοσυνη. Τα ιδια ειχα κ μια μερα πριν την περιοδο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου χαίρομαι πολύ για όλες σας!!!!!!! :D Ήθελα λοιπόν να σας ρωτήσω τι συμπτώματα έχετε τις πρώτες 4 εβδομάδες της κύησης??!!! :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Voulitsa94 είπε:

Κορίτσια μου χαίρομαι πολύ για όλες σας!!!!!!! :D Ήθελα λοιπόν να σας ρωτήσω τι συμπτώματα έχετε τις πρώτες 4 εβδομάδες της κύησης??!!! :) 

Σε ευχαριστούμε πολυ!!! Εννοεις πριν την καθυστέρηση??? Βρίσκεσαι σε προσπαθεία?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Erka είπε:

Σε ευχαριστούμε πολυ!!! Εννοεις πριν την καθυστέρηση??? Βρίσκεσαι σε προσπαθεία?? 

Προσπαθούμε αρκετό καιρό με τον άντρα μου.. Τελικά του διαγνώστηκε κυρσοκήλη. Είχε πρόβλημα στον αριθμό των σπερματοζωαρίων. Ήταν 16.000.000 μόνο. Τελικά έκανε την επέμβαση πριν δυο μήνες και πριν μια εβδομάδα κάναμε σπερμοδιάγραμμα. Και το νούμερο τώρα?? 154.000.000. Δεν μπορούσα να το πιστέψω. Σήμερα είμαι στην έκτη μέρα καθυστέρησης. Με πονάει πολύ το στήθος μου και είναι αρκετά πρισμένο. Έχω πονάκια χαμηλά στην κοιλιά και στην μέση τα οποία έχω παρατηρήσει πως όταν ξεκουράζομαι περνάνε. Επίσης τρέχω συνέχεια στην τουαλέτα γιατί από τα πολλά υγρά που έχω νομίζω ότι μου ήρθε περίοδος!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Voulitsa94 είπε:

Προσπαθούμε αρκετό καιρό με τον άντρα μου.. Τελικά του διαγνώστηκε κυρσοκήλη. Είχε πρόβλημα στον αριθμό των σπερματοζωαρίων. Ήταν 16.000.000 μόνο. Τελικά έκανε την επέμβαση πριν δυο μήνες και πριν μια εβδομάδα κάναμε σπερμοδιάγραμμα. Και το νούμερο τώρα?? 154.000.000. Δεν μπορούσα να το πιστέψω. Σήμερα είμαι στην έκτη μέρα καθυστέρησης. Με πονάει πολύ το στήθος μου και είναι αρκετά πρισμένο. Έχω πονάκια χαμηλά στην κοιλιά και στην μέση τα οποία έχω παρατηρήσει πως όταν ξεκουράζομαι περνάνε. Επίσης τρέχω συνέχεια στην τουαλέτα γιατί από τα πολλά υγρά που έχω νομίζω ότι μου ήρθε περίοδος!!!!!! 

Κανε τεστ εγκυμοσύνης αμεσα η χοριακη εξέταση!!!! Βασικα με 6 μέρες καθυστέρηση εγώ θα έπαιρνα τώρα τεστ κ θα έκανα απο εφημερευον φαρμακείο Χαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Νανα! είπε:

Οχι ακομα αλλα θα κανω με τν πρωτη ευκαιρια γιατι βλεπω υγρα στο εσωρουχο κ με μια δυο κηλιδες ασπρα υγρα που ειχα κ στην πρωτη εγκυμοσυνη. Τα ιδια ειχα κ μια μερα πριν την περιοδο.

Έχεις καθυστέρηση? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Erka είπε:

Κανε τεστ εγκυμοσύνης αμεσα η χοριακη εξέταση!!!! Βασικα με 6 μέρες καθυστέρηση εγώ θα έπαιρνα τώρα τεστ κ θα έκανα απο εφημερευον φαρμακείο Χαχαχα 

Φοβάμαι να μην το δω πάλι αρνητικό!!!!!! :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Voulitsa94 είπε:

Ναι είχα και άλλη φορά!!!

Αν βλέπεις στον οργανισμό σου πραγματα που σε παραξενευουν κανε. Πόσο καιρό προσπαθείτε!? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Erka είπε:

Αν βλέπεις στον οργανισμό σου πραγματα που σε παραξενευουν κανε. Πόσο καιρό προσπαθείτε!? 

Πάνω από δυο χρόνια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Voulitsa94 είπε:

Πάνω από δυο χρόνια...

Βουλίτσα κάνε τεστάκι το πρωί!!!Ειδικά αν έχεις μέρες ενοχλησούλες και δεν βλέπεις περίοδο!!Πάντως το στήθος είναι καλό σημάδι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...