Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2018


Recommended Posts

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Γεια σας κοριτσάκια και εγω ειμαι στο ψάξιμο ακομα σε κρεμες αλλα μαλλον θα καταλήξω σε λαδακι

Η γυναικολόγος εμενα με εχει αρχισει μαζι με το φιλισιν σιδηρο και μετα απο λιγες μερες θα αρχισω και μαγνήσιο και μετα απο λίγες μερες και ασβέστιο. Νομιζα οτι το ιδιο κάνουν ολοι αλλα βλεπω οτι καποιες εχετε αλλο πρόγραμμα!!!

Παρε το bio oil!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Μπλε είπε:

Για εκει με βλέπω! Νομιζω οτι τα λαδια κανουν καλυτερη ενυδάτωση.

κοιτα αντικειμενικα ειναι και φτηνο. Θαυματα δε θα κανει καμια οποτε απο το να δωσεις 30 ευρω για μια κρεμα παρε κατι πιο φτηνο. Διαφορες δεν εχουν μεγαλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια χρησιμοποιώ της weleda το λάδι για ραγάδες το βράδυ και της frezyderm την prevestria το πρωί, είμαι 7 1/2 μηνών κι ακόμα (φτου φτου) δεν έχω βγάλει ραγάδες.... νομίζω πάντως ότι αν είναι ν βγάλεις θα βγάλεις ότι κι αν χρησιμοποιείς, απλά αν είναι καλά ενυδατωμένο το δέρμα ίσως βγάλεις λιγότερες... 

κρεμες προσώπου μαλλιών σαμπουάν κτλ εγώ από την εγκυμοσύνη χρησιμοποιώ απιβιτα ή την beoanthol που είναι για εγκυμοσύνη (προσώπου) να μην έχουν ένα καρό χημικά μέσα αυτό να προσέχετε ειδικά στο πρώτο τρίμηνο! Φιλια σε όλες σας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραα,περιμενω το δεύτερο μωρακι 10/10 αλλά επειδή είμαι για καισαρική μάλλον θα είναι τέλος σεπτεμβρη :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα. Αυτό που ξέρω γω απο τις παλιές για ραγαδες ενυδατωση ειναι το ελαιόλαδο. Τι να πω Μπορει να έχουν δικιο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/3/2018 at 2:28 ΜΜ, ο/η Μπλε είπε:

Για εκει με βλέπω! Νομιζω οτι τα λαδια κανουν καλυτερη ενυδάτωση.

Εγώ είχα πάρει μπεπανθολ  για έγκυες .. Ούτε μια δεν έκανα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γενικα απο μια ερευνα προχειρη που εκανα ειδα οτι οντως αν ειναι να βγαλεις ραγαδες θα βγαλεις ο,τι και να χρησιμοποιεις. Απλα ΑΝ βγαλεις καλο ειναι να ριχνεις μια εξτρα ενυδατωση μεσα στις ραγαδες για να κρατανε μια ελαστικοτητα και να μην χειροτερευσουν.
Οποτε θεωρω οτι διαλεγουμε εναν τροπο ενυδατωσης που μας ταιριαζει εμας και κανουμε την προσευχη μας :P 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Ονουςμαςειναιαληταριο είπε:

Ευχαριστώ!! Με το καλό και εσύ το μωρακι σου!! Το πρώτο;;

Ναι το πρώτο :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μπλε είπε:

Γενικα απο μια ερευνα προχειρη που εκανα ειδα οτι οντως αν ειναι να βγαλεις ραγαδες θα βγαλεις ο,τι και να χρησιμοποιεις. Απλα ΑΝ βγαλεις καλο ειναι να ριχνεις μια εξτρα ενυδατωση μεσα στις ραγαδες για να κρατανε μια ελαστικοτητα και να μην χειροτερευσουν.
Οποτε θεωρω οτι διαλεγουμε εναν τροπο ενυδατωσης που μας ταιριαζει εμας και κανουμε την προσευχη μας :P 
 

Αγορασες τελικα? ¨Λενε παντως πως το καλυτερο ειναι να το ξεκινησεις πριν αρχισεις να φουσκωνεις, ωστε το δερμα να ειναι ηδη ενυδατωμενο και ελαστικο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

@Anna mommy Να χαίρεσαι το παιδάκι σου και με το καλό το νέο μέλος! Εγώ αύριο μπαίνω στην 9η.

Α είμαστε πολύ κοντά!!!! 

Ακούσατε καρδουλα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Anna mommy Ναι καρδούλα ακούσαμε στις 6ε + 5η. Λογικά σε λίγες μέρες θα πάω να με ξαναδει, να του πάω και τις εξετάσεις του προγεννητικου. Μέχρι 8-4 πρέπει να κάνω και την αυχενική διαφάνεια και αγχώνομαι λίγο λόγω ηλικίας. Τον Μάιο πάω 37. Εσύ πόσο είσαι; Καρδιά έχετε ακούσει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

@Anna mommy Ναι καρδούλα ακούσαμε στις 6ε + 5η. Λογικά σε λίγες μέρες θα πάω να με ξαναδει, να του πάω και τις εξετάσεις του προγεννητικου. Μέχρι 8-4 πρέπει να κάνω και την αυχενική διαφάνεια και αγχώνομαι λίγο λόγω ηλικίας. Τον Μάιο πάω 37. Εσύ πόσο είσαι; Καρδιά έχετε ακούσει;

Να έχεις θετικές σκέψεις κ όλα κανα θα πάνε . 

Με το καλό....

Εγώ 22 είναι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Anna mommy είπε:

Να έχεις θετικές σκέψεις κ όλα κανα θα πάνε . 

Με το καλό....

Εγώ 22 είναι... 

Με το καλο κοριτσι μου ιδια ηλικία είμαστε και εγω 22 στα 23 παω 8 Μαρτίου και περιμένω το δεύτερο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια να σας ρωτήσω κατι; απο ρούχα εγκυμοσύνης τι έχετε κανει; προσωπικα τζιν δεν αντεχω πλεον καθολου ούτε με ανοιχτό κουμπωμα αλλα η γυναικολόγος μου λεει να κανω λιγη υπομονή με κολαν και να αγοράσω κατευθείαν καλοκαιρινά καθως άνοιξη και καλοκαίρι θα περασω το μεγαλύτερο κομματι της εγκυμοσύνης. Εσεις έχετε παρει ήδη κατι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μπλε μονο 2 κολάν εχω παρει εγκυμοσύνης! Καλα τα τζιν τα εχω ξεχασει εννοειται, λιγο ακομα τις φόρμες αντέχω γιατι εχουν λαστιχο.δεν εχω κανει ιδιαίτερη κοιλιά βεβαια ακομα αλλα κ αυτο το λιγο φούσκωμα ειναι αρκετό για να γίνονται αποπνικτικα ολα τα παντελονια... Κατα τ’αλλα ακομα απο μπλούζες φούτερ ζακέτες κτλ ειμαι οκ με αυτα που εχω. Κ εγω αυτό περιμενω να ανοίξει λιγο ο καιρός να ψωνίσω κανα φορεμα κανα T-shirt πιο φαρδύ πιο ριχτό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η NicolVall είπε:

@Μπλε μονο 2 κολάν εχω παρει εγκυμοσύνης! Καλα τα τζιν τα εχω ξεχασει εννοειται, λιγο ακομα τις φόρμες αντέχω γιατι εχουν λαστιχο.δεν εχω κανει ιδιαίτερη κοιλιά βεβαια ακομα αλλα κ αυτο το λιγο φούσκωμα ειναι αρκετό για να γίνονται αποπνικτικα ολα τα παντελονια... Κατα τ’αλλα ακομα απο μπλούζες φούτερ ζακέτες κτλ ειμαι οκ με αυτα που εχω. Κ εγω αυτό περιμενω να ανοίξει λιγο ο καιρός να ψωνίσω κανα φορεμα κανα T-shirt πιο φαρδύ πιο ριχτό

Μα και εγω ακομα δεν εχω κατι ασε που εχω χάσει πλεον 4 κιλα απ τους εμετους ΚΑΙ ΠΑΛΙ δεν μου χωρανε τα τζιν. Κανενα νόημα. Τεσπα εγω εχω μονο ενα κολάν που αντέχω τα υπολοιπα με στενεύουν στο λάστιχο, ισως πρεπει να αγοράσω μεγαλύτερα κολαν;  αυτο δε που λες με τα φορέματα πολυ με αγχώνει καθως πραγματικά απορω ...οσο φουσκωνεις ΠΩΣ ΞΥΡΙΖΕΙΣ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΣΟΥ;;; χαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μπλε ααααχου σαν να ακουω εμενα!!!! Εμενα μου λες που εκανα κερί κ μου το απαγόρευσε ο γιατρός για το πρωτο τρίμηνο κ αναγκάστηκα να βάλω κ ξυράφι κ φτύνω αιμα καθε 2 μερες παλι...

αλλά το ειπα...ηδη δηλαδή αφήνω να μεγαλώσουν καλα κ παω για αποτρίχωση. Απλα δεν γινεται ολο το καλοκαίρι με το ξυραφάκι,κ πως;;;; Πως θα διπλώνουμε θα σκύβουμε κτλ;;; Ασε ρε. Κεράκι καλο!!!!

Ετσι κ γω απο εμετό σε εμετό ειμαι +1 κιλό τελικα...κ παλι καλα να λέω που δεν έχασα...γιατι ξεκίνησα 52 κιλα...για σκέψου να έχανα κιολας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η NicolVall είπε:

@Μπλε ααααχου σαν να ακουω εμενα!!!! Εμενα μου λες που εκανα κερί κ μου το απαγόρευσε ο γιατρός για το πρωτο τρίμηνο κ αναγκάστηκα να βάλω κ ξυράφι κ φτύνω αιμα καθε 2 μερες παλι...

αλλά το ειπα...ηδη δηλαδή αφήνω να μεγαλώσουν καλα κ παω για αποτρίχωση. Απλα δεν γινεται ολο το καλοκαίρι με το ξυραφάκι,κ πως;;;; Πως θα διπλώνουμε θα σκύβουμε κτλ;;; Ασε ρε. Κεράκι καλο!!!!

Ετσι κ γω απο εμετό σε εμετό ειμαι +1 κιλό τελικα...κ παλι καλα να λέω που δεν έχασα...γιατι ξεκίνησα 52 κιλα...για σκέψου να έχανα κιολας 

Αχ τι τραβαμε καλε!!!Πρεπει να στο κανει αλλος ομως το κερι... :( Παντως ναι ευτυχως να λες γιατι απο 52 δεν θες να χασεις σε εγκυμοσυνη. Η διατροφολογος μου ειπε οτι ευτυχως που ειχα παρει καποια κιλα και ειχα περιθωριο να χασω και εχω φτασει τωρα τα 58 γιατι μεχρι και πριν παχυνω ημουν 45! Αισχος δηλαδη αντε βγαλε παιδι σε αυτα τα κιλα. Αλλα πως καταφερες και πηρες με εμετους δεν ξερω!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μου!!!μολις γυρισα απο την αυχενικη!ολα καλα ευτυχως!θα βγουν και οι αιματολογικες σε 3-4 μερες. φυλο δεν καταφεραμε να δουμε αλλα μας αφησε υπονοουμενα για κοριτσακι! τρελαθηκε ο αντρας μου απο χαρα! ονειρευεται απο τωρα την 2η κορη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...