Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυμοσύνη η πρώιμη περίοδος;;


Ηλέκτρα

Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Sunshine 88 είπε:

Καλημέρα καλή επυτυχια στης προσπάθειες σας μάλλον η καφέ η κηλίδα είναι από την ωροξια σου οπότε υπομονή και καλή σκέψη για δέκα μέρες ?? αν και έχουμε ακούσει πολλές ιστορίες από κορίτσια ότι και από τόσο νωρίς είχαμε συμπτώματα. 

Ευχαριστώ πολύ!

Το τεστ παρόλα αυτά βγήκε αρνητικό κ χτες κ σήμερα. Λες από την ημέρα που κορυφώθηκε η ορμόνη να χρειάστηκε δυο μέρες η ωορρηξία; 

Αν είναι έτσι πρέπει να του ορμήξω ξανά σήμερα! Η καλύτερή του 4 μέρες σερί ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 83
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Kukki είπε:

Ευχαριστώ πολύ!

Το τεστ παρόλα αυτά βγήκε αρνητικό κ χτες κ σήμερα. Λες από την ημέρα που κορυφώθηκε η ορμόνη να χρειάστηκε δυο μέρες η ωορρηξία; 

Αν είναι έτσι πρέπει να του ορμήξω ξανά σήμερα! Η καλύτερή του 4 μέρες σερί ?

Ναι μετά απ δύο μέρες γίνετε σχεδόν 36 ώρες θέλει οπότε κάνετε πάρτι αυτές της μέρες κρασάκι κεράκια κτλ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuki καλημέρα! ή εμφύτευση βιολογικά είναι ικανή 6 μέρες μετά την ωορρηξία να ξεκινήσει καθώς τότε έχει το γονιμοποιημένο ωάριο τα απαραίτητα κύτταρα , έχει φτάσει δλδ στο επίπεδο της βλαστοκυστης. πιο πριν είναι αδύνατον. οπότε εμφύτευση δύο μέρες μετά στους ανθρώπους απλά δεν γίνεται. όσο για τις ώρες που μεσολαβούν από το θετικό τεστ μέχρι την ωορρηξία είναι αόριστο και επ' ουδενί δεν ακολουθεί τον κανόνα των 36 ωρών. μπορεί να γίνει από λίγες ώρες μετά μέχρι και 2 3 εικοσιτετράωρα αργότερα ανάλογα τον οργανισμό. για αυτό με το θετικό έχουμε επαφές τρεις μέρες συνεχόμενες ώστε να εξασφαλίσουμε σπέρμα στις σάλπιγγες για 4 μέρες συνεχόμενες. καλές επαφές και καλή επιτυχία! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η donnat είπε:

kuki καλημέρα! ή εμφύτευση βιολογικά είναι ικανή 6 μέρες μετά την ωορρηξία να ξεκινήσει καθώς τότε έχει το γονιμοποιημένο ωάριο τα απαραίτητα κύτταρα , έχει φτάσει δλδ στο επίπεδο της βλαστοκυστης. πιο πριν είναι αδύνατον. οπότε εμφύτευση δύο μέρες μετά στους ανθρώπους απλά δεν γίνεται. όσο για τις ώρες που μεσολαβούν από το θετικό τεστ μέχρι την ωορρηξία είναι αόριστο και επ' ουδενί δεν ακολουθεί τον κανόνα των 36 ωρών. μπορεί να γίνει από λίγες ώρες μετά μέχρι και 2 3 εικοσιτετράωρα αργότερα ανάλογα τον οργανισμό. για αυτό με το θετικό έχουμε επαφές τρεις μέρες συνεχόμενες ώστε να εξασφαλίσουμε σπέρμα στις σάλπιγγες για 4 μέρες συνεχόμενες. καλές επαφές και καλή επιτυχία! ?

Ευχαριστώ πολύ!

2 με 3 24ωρα ε; Εγώ νόμιζα 12-24 ώρες... Αν είναι έτσι κ σήμερα πάρτυ με κεριά και τα συναφή!

Πάντως συγκριτικά με τον κύκλο μου (24-26 ημέρες) δεν έχω κάπως αργά ωορρηξία; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kukki είπε:

Ευχαριστώ πολύ!

2 με 3 24ωρα ε; Εγώ νόμιζα 12-24 ώρες... Αν είναι έτσι κ σήμερα πάρτυ με κεριά και τα συναφή!

Πάντως συγκριτικά με τον κύκλο μου (24-26 ημέρες) δεν έχω κάπως αργά ωορρηξία; 

Ένα δίκαιο το έχεις αλλά να ξέρεις δεν είναι και στάνταρ πάντα η περίοδος σε μένα πχ έβγαινε πάντα θετικό το τεστ 11 μέρα η 12 και είχα κύκλο 28 ημερών πάντα ? απόλαυσε την φάση χωρίς άγχος γιατί ο οργανισμός μπλοκάρει χειρότερα καλά αποτελέσματα ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Sunshine 88 είπε:

Ένα δίκαιο το έχεις αλλά να ξέρεις δεν είναι και στάνταρ πάντα η περίοδος σε μένα πχ έβγαινε πάντα θετικό το τεστ 11 μέρα η 12 και είχα κύκλο 28 ημερών πάντα ? απόλαυσε την φάση χωρίς άγχος γιατί ο οργανισμός μπλοκάρει χειρότερα καλά αποτελέσματα ??

Ναι έχεις δίκιο, θα δουμε πως θα πάει!

Άλλωστε δεν έχει πολύ καιρό που ξεκινήσαμε προσπάθειες για παιδί,  βρισκόμαστε όμως ελεύθερα εδώ και 2 χρόνια. 

Επίσης, μετά από ένα σπερμοδιάγραμμα που είχε κάνει πέρσι για άσχετο λογο, μάθαμε ότι είναι λίγο τεμπέλικο το σπέρμα του για αυτό κ ξεκίνησα με τεστ ωορρηξίας απο νωρίς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/1/2018 at 12:07 ΜΜ, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα. @Ηλέκτρα πως είσαι; 

Καλησπέρα ,@misofeggaro,είμαι καλά...αν και σήμερα εχω πόνο στην μέση και χαμηλά στην κοιλια.. δεν ξέρω αν είμαι έγκυος η αν ειναι πόνοι περιόδου. Περιμένω να αδιαθετισω στις 12/1..οπότε είμαι σε αναμμένα κάρβουνα.

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Kukki είπε:

@Ηλέκτρα μαζί μας βλέπω να αγωνιούμε! Εγώ περιμένω στις 17/01

Καλή μας τύχη λοιπόν!

Καλημέρα @kukki.. εγώ περιμένω Πέμπτη με Παρασκευή..εχει πέσει πολύ αγωνία.. η αλήθεια είναι ότι επειδή έχω ήδη δύο κορίτσια..είμαι λιγάκι πιο χαλαρή...αλλά πραγματικά περιμένω να δω θετικοοο...καλή μας επιτυχία ??..ο θεος να βάλει το χέρι του...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γκαλοπ...Μήπως να κάνω ένα τεστακι αύριο...;;;το clearblue γράφει ότι μπορεί να γίνει και τέσσερις μέρες πριν την περίοδο...εγω περιμένω Πέμπτη με Παρασκευή...:roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Ηλέκτρα είπε:

Γκαλοπ...Μήπως να κάνω ένα τεστακι αύριο...;;;το clearblue γράφει ότι μπορεί να γίνει και τέσσερις μέρες πριν την περίοδο...εγω περιμένω Πέμπτη με Παρασκευή...:roll:

Εγώ λέω όχι κοριτσι μου.... περιμενε την καθυστέρηση.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Erka είπε:

Εγώ λέω όχι κοριτσι μου.... περιμενε την καθυστέρηση.... 

Σαββατοκύριακο τότε..απλά έλεγα μήπως δείξει ..πιο νωρίς όπως γράφει το τεστ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν αντί για τεστ Εγώ να είχα βάλει τα λεφτά σε ένα κουμπαρά άνετα αύριο θα έβγαινα για ψώνια να πάρω ότι θέλω χαχαχα κορίτσια μου έχουμε πει τεστ το νωρίτερο την ημερα που περιμένουμε καλύτερα την πρώτη της καθυστερήσεις οπότε αγαπουλεςμου υπομονή λίγες μέρες και με πολλά θετικά τεστακια σας εύχομαι ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Ηλέκτρα είπε:

Σαββατοκύριακο τότε..απλά έλεγα μήπως δείξει ..πιο νωρίς όπως γράφει το τεστ

Εμένα μου χε δείξει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Erka είπε:

Εμένα μου χε δείξει... 

Και εμενα ειχε δειξει, αλλα οχι το clear blue, που προσωπικα δεν το εμπιστευομαι καθολου, ποσο μαλλον 4 μερες πριν την αναμενομενη περιοδο. Εγω εκανα τεστακι one step 3 μερες πριν και χωρις πρωινα ουρα και μου εδειξε πολυ αχνα. Αλλα αν αντεχεις καλυτερα κρατησου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η babybaby είπε:

Και εμενα ειχε δειξει, αλλα οχι το clear blue, που προσωπικα δεν το εμπιστευομαι καθολου, ποσο μαλλον 4 μερες πριν την αναμενομενη περιοδο. Εγω εκανα τεστακι one step 3 μερες πριν και χωρις πρωινα ουρα και μου εδειξε πολυ αχνα. Αλλα αν αντεχεις καλυτερα κρατησου!

Θες να σου πω ποτε μου έδειξε το clear blue που είναι για 4 μέρες νωρίτερα? Αλλα μην με κραξεις Χαχαχα Χαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Erka είπε:

Θες να σου πω ποτε μου έδειξε το clear blue που είναι για 4 μέρες νωρίτερα? Αλλα μην με κραξεις Χαχαχα Χαχαχα 

Α ναι, εσύ το τεστάκι που έκανες (3 μέρες πριν, σωστά;) ήταν clear blue ε; Ενταξει ρε κοριτσια τι να πω, εγω το εχω παρει με πολυ κακο ματι. 2 τεστ εχω κανει απο δαυτα και εδειχναν και τα 2 ο,τι ναναι... και ειναι και πανακριβα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η babybaby είπε:

Α ναι, εσύ το τεστάκι που έκανες (3 μέρες πριν, σωστά;) ήταν clear blue ε; Ενταξει ρε κοριτσια τι να πω, εγω το εχω παρει με πολυ κακο ματι. 2 τεστ εχω κανει απο δαυτα και εδειχναν και τα 2 ο,τι ναναι... και ειναι και πανακριβα.

Ναι τρεις μέρες πριν. Αλλα.... δεν στο ειχα πει τοτε... το τεστακι ήταν διπλό και δεν ξέρω γιατί μου την έδωσε και εκανα 7 μέρες πριν απογευμα κιόλας ήμουν χαλια ψυχολογικα. Είχε δείξει αχνή γραμμή Χαχαχα Χαχαχα αλλα δεν Ελεγα τίποτα μην με περασουν για τρελη. Χαχαχα Χαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/1/2018 at 11:58 ΠΜ, ο/η Ηλέκτρα είπε:

Καλημέρα @kukki.. εγώ περιμένω Πέμπτη με Παρασκευή..εχει πέσει πολύ αγωνία.. η αλήθεια είναι ότι επειδή έχω ήδη δύο κορίτσια..είμαι λιγάκι πιο χαλαρή...αλλά πραγματικά περιμένω να δω θετικοοο...καλή μας επιτυχία ??..ο θεος να βάλει το χέρι του...

Κι εγώ 2 κοριτσάκια έχω και το τριτο μωράκι ακόμα δεν έχει ερθει!2 βιοχημικες μας έτυχαν! Θα έρθει όμως που θα πάει! !!!!!εύχομαι να μη σου έρθει η περιοδος στις 12 του μηνός! !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Κι εγώ 2 κοριτσάκια έχω και το τριτο μωράκι ακόμα δεν έχει ερθει!2 βιοχημικες μας έτυχαν! Θα έρθει όμως που θα πάει! !!!!!εύχομαι να μη σου έρθει η περιοδος στις 12 του μηνός! !!!!

Να σου ζήσουν οι κούκλες και καλή επιτυχία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια...από χθες ψάχνω σε φαρμακεία μήπως βρω και κανενα άλλο τεστ πέρα από το clearblue...μήπως και αλλάξει κάτι..Τζιφός τελικά ,πάλι το ίδιο πήρα. Σήμερα πρωί πρωί πριν πάω σχολείο την κόρη μου το έκανα και φαίνεται πολυ πολύ άχνα σαν να ειναι θετικό..περίοδο περιμένω αύριο μέχρι Παρασκευή..παίζει να είμαι έγκυος;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ηλέκτρα είπε:

Καλημέρα κορίτσια...από χθες ψάχνω σε φαρμακεία μήπως βρω και κανενα άλλο τεστ πέρα από το clearblue...μήπως και αλλάξει κάτι..Τζιφός τελικά ,πάλι το ίδιο πήρα. Σήμερα πρωί πρωί πριν πάω σχολείο την κόρη μου το έκανα και φαίνεται πολυ πολύ άχνα σαν να ειναι θετικό..περίοδο περιμένω αύριο μέχρι Παρασκευή..παίζει να είμαι έγκυος;;

Και σε είχα έγνοια να σου στείλω αύριο να δω αν έχεις ευχάριστα να μας πεις!

Δυστυχώς, δεν έχω εμπειρία με τεστ εγκυμοσύνης, όμως σου εύχομαι ολόψυχα να είναι καραθετικότατο!

Γιατί δεν πας για μια χοριακή την Παρασκευή το πρωί; Από ότι έχω διαβάσει στο φόρουμ είναι η πιο αξιόπιστη επιλογή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ηλέκτρα είπε:

Καλημέρα κορίτσια...από χθες ψάχνω σε φαρμακεία μήπως βρω και κανενα άλλο τεστ πέρα από το clearblue...μήπως και αλλάξει κάτι..Τζιφός τελικά ,πάλι το ίδιο πήρα. Σήμερα πρωί πρωί πριν πάω σχολείο την κόρη μου το έκανα και φαίνεται πολυ πολύ άχνα σαν να ειναι θετικό..περίοδο περιμένω αύριο μέχρι Παρασκευή..παίζει να είμαι έγκυος;;

Παιζειιιι κ παραπαιζειιιι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Kukki είπε:

Και σε είχα έγνοια να σου στείλω αύριο να δω αν έχεις ευχάριστα να μας πεις!

Δυστυχώς, δεν έχω εμπειρία με τεστ εγκυμοσύνης, όμως σου εύχομαι ολόψυχα να είναι καραθετικότατο!

Γιατί δεν πας για μια χοριακή την Παρασκευή το πρωί; Από ότι έχω διαβάσει στο φόρουμ είναι η πιο αξιόπιστη επιλογή!

Είπα να πάω αύριο..αλλά επειδή έχω και την μικρή μου άρρωστη και έχω ραντεβού με τον παιδίατρο το πρωί..αν δεν καταφέρω θα πάω Παρασκευή πουρνο πουρνο....αχαχαχαχαχαχαχαχα απλα ήταν τοσο αχνο που λες μπας ....και είμαι ...μπας και δεν ειμαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...