Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυμοσύνη η πρώιμη περίοδος;;


Ηλέκτρα

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια... Χρειάζομαι βοήθεια.. έχω κύκλο 28-29.. και σήμερα έχω πόνους χαμηλά , έντονους και λίγο ροζ αίμα. Η περίοδος ξεκίνησε 15 με 19/12 και στις 24, 26, 28/12 είχαμε ελεύθερες επαφές με τον άντρα μου.. υπάρχει περίπτωση να είναι εγκυμοσύνη;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 83
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα κοριτσι μου. Αν τα μέτρησα Καλα οι ημέρες που ήρθατε σε επαφή ήταν οι γονιμες σου. Αν τα λεω Σωστα ίσως το ροζακί ήταν λόγω ωορηξιας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ήταν οι γόνιμες...απλά έχω συχνοουρια και έντονο πόνο δεξιά χαμηλά. Και δεν ξέρω τι να σκεφτώ.. προφανώς αν είμαι έγκυος από βδομάδα θα είχα συμπτώματα..σωστά;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Ηλέκτρα είπε:

Ναι ήταν οι γόνιμες...απλά έχω συχνοουρια και έντονο πόνο δεξιά χαμηλά. Και δεν ξέρω τι να σκεφτώ.. προφανώς αν είμαι έγκυος από βδομάδα θα είχα συμπτώματα..σωστά;;

Και ούτε... Είναι πολύ νωρίς. Καλή επιτυχία εύχομαι και να έρθει πολύ πολύ σύντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η babybaby είπε:

Και ούτε... Είναι πολύ νωρίς. Καλή επιτυχία εύχομαι και να έρθει πολύ πολύ σύντομα!

Ευχαριστώ πολύ..έχω ήδη δύο κορίτσια..αλλά μετά από 9 και 6 χρόνια..έχω ξεχάσει μερικά...?.. περιμένω στις 12/1 περίοδο..και μάλλον έχω ανυπομονησία..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η babybaby είπε:

Να σου ζήσουν οι κουκλάρες σου και συγχαρητήρια που προσπαθείτε για 3ο! Με το καλό!

Να σαι καλα...και σε σένα εύχομαι ( παρόλο που δεν ξέρω αν έχεις η όχι) τα καλύτερα... Αυτό το αίμα μπορεί να είναι εμφύτευση η απώλεια ωαρίου;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Ηλέκτρα είπε:

Ευχαριστώ πολύ..έχω ήδη δύο κορίτσια..αλλά μετά από 9 και 6 χρόνια..έχω ξεχάσει μερικά...?.. περιμένω στις 12/1 περίοδο..και μάλλον έχω ανυπομονησία..

Να σου ζήσουν τα κοριτσακια σου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια.. θέλουμε ένα τρίτο παιδάκι..και θα σκάσω... Ότι τεστ και να κάνω είναι νωρίς..και έχω αγωνία..? πριν λίγο έκανα πυρετό 37.8. Φοβάμα μήπως αρρώστησα και δεν είναι τίποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Erka είπε:

@Ηλέκτρα σίγουρα έχεις την ωορηξια σου στη μέση του κύκλου σου? 

Η γιατρός μου μου είχε πει 10η με 15η μέρα.. στη μέση δεν είναι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Ηλέκτρα είπε:

Η γιατρός μου μου είχε πει 10η με 15η μέρα.. στη μέση δεν είναι;;

Ναι αμε. Και τώρα είσαι σε ποια μέρα? 

Είσαι στην 15η. Αφού είσαι σίγουρη για την ωορηξια σου Λογικα απο αυτήν θα ήταν το ροζ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Erka είπε:

Ναι αμε. Και τώρα είσαι σε ποια μέρα? 

Είμαι στην 15η αλλά από την 10η κάνουμε ελεύθερα μέχρι και χθες.... Και υπεθεσα μήπως ήταν αίμα εμφύτευσης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ηλέκτρα είπε:

Είμαι στην 15η αλλά από την 10η κάνουμε ελεύθερα μέχρι και χθες.... Και υπεθεσα μήπως ήταν αίμα εμφύτευσης

Απο την ημέρα της γονιμοποιησης θέλει 6-12 μέρες λένε να εμφυτευτει δηλαδή θα έπρεπε την 10η μέρα του κύκλου σου να έγινε η γονιμοποίηση που και παλι δύσκολα θα γινόταν η εμφύτευση στις 5 μέρες και αμέσως να έχεις συχνοουρια. Εύχομαι όμως απο την καρδία μου να είσαι εξαίρεση η κανω λαθος. ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Erka είπε:

Απο την ημέρα της γονιμοποιησης θέλει 6-12 μέρες λένε να εμφυτευτει δηλαδή θα έπρεπε την 10η μέρα του κύκλου σου να έγινε η γονιμοποίηση που και παλι δύσκολα θα γινόταν η εμφύτευση στις 5 μέρες και αμέσως να έχεις συχνοουρια. Εύχομαι όμως απο την καρδία μου να είσαι εξαίρεση η κανω λαθος. ??

Σήμερα είναι Πέμπτη προς έκτη μέρα.. έχω μπερδευτεί γιατί ανέβασα λιγάκι πυρετό νωρίς το βράδυ.. και δεν ξέρω τι να υποθέσω.. μήπως κόλλησα καμία λοίμωξη ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξέρω βρε κορίτσι αλλα αν έχεις καιρό να κανείς ΠΑΠ κανε ένα. Εγώ Παντως ένα μήνα ειχα αυτα Τελικα το ροζ ήταν ωορηξια κ η συχνοουρια ιδέα μου. Αλλα δεν σημαίνει ότι εινσι παντα ετσι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Erka είπε:

Δεν ξέρω βρε κορίτσι αλλα αν έχεις καιρό να κανείς ΠΑΠ κανε ένα. Εγώ Παντως ένα μήνα ειχα αυτα Τελικα το ροζ ήταν ωορηξια κ η συχνοουρια ιδέα μου. Αλλα δεν σημαίνει ότι εινσι παντα ετσι. 

Μήπως να περιμένω καμία βδομάδα.. και να το δω μετά;; Θα κανω οπωσδήποτε πάντως.. ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας και τον χρόνο σας

..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τίποτα κοριτσι μου σίγα. Περιμενε αν θες μέχρι κ την αναμενόμενη μέρα περιόδου εκτός κι εμφανιστεί φαγούρα οποτε ΠΑΠ αμεσα. Αν θες μας λες νεα σου. Φιλακια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Erka είπε:

Τίποτα κοριτσι μου σίγα. Περιμενε αν θες μέχρι κ την αναμενόμενη μέρα περιόδου εκτός κι εμφανιστεί φαγούρα οποτε ΠΑΠ αμεσα. Αν θες μας λες νεα σου. Φιλακια 

Καλημέρα...ναι θα περιμένω δέκα μέρες..να δω πως θα πάει..θα σας ενημερώσω ?? καλή χρονιά ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ηλέκτρα είπε:

Καλημέρα...ναι θα περιμένω δέκα μέρες..να δω πως θα πάει..θα σας ενημερώσω ?? καλή χρονιά ?

Καλή χρονιά!!!! Να χαίρεσαι την οικογένεια σου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα, εγω στην πρώτη μου εγκυμοσύνη οταν έγινε η εμφύτευση είχα ροζ αίμα όπως εσυ και φοβερό πονοκοιλο που νόμιζα θα αδιαθέτησω και φόρεσα και σερβιέτα και μετα νόμιζα απλά οτι μου σταμάτησε! Εύχομαι τα αποτελέσματα να ειναι όπως επιθυμείς! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας!

Έχουμε ξεκινήσει κι εμείς τελευταία προσπάθειες για μωράκι. έχω κύκλο 24-26 μέρες με τελευταία περίοδο 23-27/12.

Αυτή τη φόρα αποφάσισα να ελέγξω την ωορρηξία μου με τα τεστ ξεκινώντας την 7η ημέρα του κύκλου κ έπειτα ένα κάθε ημέρα την ίδια ωρα. 

Προχθές (13η ημέρα) βγήκε θετικό κ είχαμε επαφές την προηγούμενη, την ίδια κ την επόμενη κ πέραν αυτού έχουμε επαφές μέρα παρά μέρα. 

Σήμερα λοιπόν (15η ημέρα του κύκλου) που πήγα να κάνω το τεστ ωορρηξίας (αποφάσισα να κάνω όλες τις μέρες του κύκλου για να είμαι σίγουρη) είδα μια καφέ κηλίδα στο εσώρουχο μου. 

Διάβασα σε άλλες συζητήσεις ότι η αιμορραγία εμφύτευσης εμφανίζεται 10-12 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο. Εγώ περιμένω περίοδο σε 10 ημέρες (17/01) όμως το τεστ ωορρηξίας βγήκε θετικό μόλις πριν 2 μέρες.

Υπάρχει πιθανότητα η κηλίδα να είναι εμφύτευσης;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Kukki είπε:

Καλημέρα σας!

Έχουμε ξεκινήσει κι εμείς τελευταία προσπάθειες για μωράκι. έχω κύκλο 24-26 μέρες με τελευταία περίοδο 23-27/12.

Αυτή τη φόρα αποφάσισα να ελέγξω την ωορρηξία μου με τα τεστ ξεκινώντας την 7η ημέρα του κύκλου κ έπειτα ένα κάθε ημέρα την ίδια ωρα. 

Προχθές (13η ημέρα) βγήκε θετικό κ είχαμε επαφές την προηγούμενη, την ίδια κ την επόμενη κ πέραν αυτού έχουμε επαφές μέρα παρά μέρα. 

Σήμερα λοιπόν (15η ημέρα του κύκλου) που πήγα να κάνω το τεστ ωορρηξίας (αποφάσισα να κάνω όλες τις μέρες του κύκλου για να είμαι σίγουρη) είδα μια καφέ κηλίδα στο εσώρουχο μου. 

Διάβασα σε άλλες συζητήσεις ότι η αιμορραγία εμφύτευσης εμφανίζεται 10-12 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο. Εγώ περιμένω περίοδο σε 10 ημέρες (17/01) όμως το τεστ ωορρηξίας βγήκε θετικό μόλις πριν 2 μέρες.

Υπάρχει πιθανότητα η κηλίδα να είναι εμφύτευσης;

Καλημέρα καλή επυτυχια στης προσπάθειες σας μάλλον η καφέ η κηλίδα είναι από την ωροξια σου οπότε υπομονή και καλή σκέψη για δέκα μέρες ?? αν και έχουμε ακούσει πολλές ιστορίες από κορίτσια ότι και από τόσο νωρίς είχαμε συμπτώματα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...