Μετάβαση σε περιεχόμενο

Έντονοι πόνοι περιόδου λίγες μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο


Μαρκέλλα 83

Recommended Posts

Χρονια πολλα σε ολους και ειδικα σε οσους προσπαθουν για μωρακι, το νεο ετος να τους το φερει συντομα <3 Προσπαθουμε με τον συζυγο ενα χρονο περιπου. Το αγχος εχει χτυπησει κοκκινο. Με μικρα θεματακια στο σπερμα κ με μια πολυκυστικη ωοθηκη ο γιατρος μας υποστηριζει οτι μπορουμε να επιτυχουμε φυσιολογικη συλληψη, ελα ομως που αυτη δεν ερχεται. Εχω κυκλο 27 ημερες σταθερος, πανω κατω μια δυο μερες. Ολους τους μηνες που προσπαθουμε η περιοδος δε με εχει αφησει να χαρω ουτε μια φορα.. Παντα στην ωρα της κ καμια φορα κ μια μερα νωριτερα. Αυτη τη φορα με εχει μπερδεψει το εξης: Σε τρεις μερες περιμενω περιοδο κ εδω και 2 μερες εχω πολυ εντονα τα συμπτωματα που εμφανιζουμε ολες πριν την περιοδο. Δε μου εχει ξανασυμβει, να ποναει υπερβολικα η μεση, να με ενοχλει το στομαχι μου, σαν φουσκωμα, να εχω ενα απιστευτο βαρος χαμηλα στις ωοθηκες, τοσο που νομιζω οτι θελω να παω τουαλετα, αλλα δεν εχω τπτ (με χτυπαει κ στο εντερο ο πονος). Επισης, το στηθος προ δυο ημερων πονουσε παρα πολυ κ πρηστηκε, ενω τωρα ηρεμησε λιγο απλα εχει μεινει ο πονος μονο στις θηλες. Εχει τυχει σε καμια χωρις προηγουμενη παρομοια εμπειρια να εχει τοσο εντονα συμπτωματα; Εγω παντα 1-2 μερες πριν την περιοδο εχω εντονη ενοχληση στη μεση κ μετα οταν αδιαθετησω λιγο με πονα η κοιλια. Σπανια επαιρνα ενα ντεπον κ ημουν μια χαρα. Τωρα εχω παρει τρια απο προχθες κ δεν μπορω να συνελθω. Μηπως ειναι ενδομητριωση; Πριν ενα μηνα εκανα τεστ παπ υπερηχο κ ηταν ολα οκ.. Τι να πω... Εχουμε να δουμε πολλα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα @Μαρκέλλα 83 και χρόνια πολλά!

Κι εγώ ποτέ δεν ένιωθα νωρίτερα συμπτώματα περιόδου εκτός από τον περασμένο μήνα που έμαθα πως είμαι έγκυος! Δε θέλω να σε ξεσηκώσω, κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός, αλλά αυτά που περιγράφεις μπορεί αν είναι συμπτώματα είτε περιόδου είτε όμως και εγκυμοσύνης.

Όπως και να χει σου εύχομαι καλή επιτυχία, κι αν δεν είναι τώρα να είναι οπωσδήποτε τον επόμενο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα @babybaby χρονια πολλα! Σ'ευχαριστω παρα πολυ! Με το καλο το μωρακι σας! Μια τελειομηνη και ομορφη εγκυμοσυνη σου ευχομαι! Δε με ξεσηκωνεις καθολου, εχω φαει τις κατραπακιες μου κ ειμαι στη φαση αποδοχης κ ψαξιματος. Ποσες μερες ειχες αυτα τα εντονα συμπτωματα; Επαιρνες καποιο παυσιπονο; Νομιζω τα ντεπον δεν πειραζουν κ σε περιπτωση εγκυμοσυνης. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στην πρώτη εγκυμοσύνη μου είχα τόσο έντονα συμπτώματα. Σου το εύχομαι ολόψυχα! Τώρα για την ενδομητριωση δε γνωρίζω, καλύτερα να μιλήσεις με τον γιατρό σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Μαρκέλλα 83 είπε:

Χρονια πολλα σε ολους και ειδικα σε οσους προσπαθουν για μωρακι, το νεο ετος να τους το φερει συντομα <3 Προσπαθουμε με τον συζυγο ενα χρονο περιπου. Το αγχος εχει χτυπησει κοκκινο. Με μικρα θεματακια στο σπερμα κ με μια πολυκυστικη ωοθηκη ο γιατρος μας υποστηριζει οτι μπορουμε να επιτυχουμε φυσιολογικη συλληψη, ελα ομως που αυτη δεν ερχεται. Εχω κυκλο 27 ημερες σταθερος, πανω κατω μια δυο μερες. Ολους τους μηνες που προσπαθουμε η περιοδος δε με εχει αφησει να χαρω ουτε μια φορα.. Παντα στην ωρα της κ καμια φορα κ μια μερα νωριτερα. Αυτη τη φορα με εχει μπερδεψει το εξης: Σε τρεις μερες περιμενω περιοδο κ εδω και 2 μερες εχω πολυ εντονα τα συμπτωματα που εμφανιζουμε ολες πριν την περιοδο. Δε μου εχει ξανασυμβει, να ποναει υπερβολικα η μεση, να με ενοχλει το στομαχι μου, σαν φουσκωμα, να εχω ενα απιστευτο βαρος χαμηλα στις ωοθηκες, τοσο που νομιζω οτι θελω να παω τουαλετα, αλλα δεν εχω τπτ (με χτυπαει κ στο εντερο ο πονος). Επισης, το στηθος προ δυο ημερων πονουσε παρα πολυ κ πρηστηκε, ενω τωρα ηρεμησε λιγο απλα εχει μεινει ο πονος μονο στις θηλες. Εχει τυχει σε καμια χωρις προηγουμενη παρομοια εμπειρια να εχει τοσο εντονα συμπτωματα; Εγω παντα 1-2 μερες πριν την περιοδο εχω εντονη ενοχληση στη μεση κ μετα οταν αδιαθετησω λιγο με πονα η κοιλια. Σπανια επαιρνα ενα ντεπον κ ημουν μια χαρα. Τωρα εχω παρει τρια απο προχθες κ δεν μπορω να συνελθω. Μηπως ειναι ενδομητριωση; Πριν ενα μηνα εκανα τεστ παπ υπερηχο κ ηταν ολα οκ.. Τι να πω... Εχουμε να δουμε πολλα 

Καλημερα!Καλως ηρθες στην παρεα μας!Τα συμπτωματα της περιοδου κυμαινονται και μπορει να ειναι απο ολα η τιποτα. Σε εμενα αλλες φορες ερχεται περιοδος χωρις να καταλαβω τιποτα κ αλλες φορες ποναω για ημερες ,με πρισμενο στηθος και τα λοιπα.Φαινεται εχει να κανει με τις ορμονες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μαρκέλλα 83 καλημέρα! Τα συμπτώματα αυτά τα είχε 1-2 ημέρες και μετά εξαφανίστηκαν! Όχι, δεν ήταν τόσο έντονα ώστε να πάρω παυσίπονο, αλλά εγώ γενικά ποτέ δεν παίρνω παυσίπονο ούτε για την περίοδό μου, αντέχω και τα αποφεύγω. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ευχές, γρήγορα να έρθει το σποράκι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Μαρκέλλα 83 είπε:

Χρονια πολλα σε ολους και ειδικα σε οσους προσπαθουν για μωρακι, το νεο ετος να τους το φερει συντομα <3 Προσπαθουμε με τον συζυγο ενα χρονο περιπου. Το αγχος εχει χτυπησει κοκκινο. Με μικρα θεματακια στο σπερμα κ με μια πολυκυστικη ωοθηκη ο γιατρος μας υποστηριζει οτι μπορουμε να επιτυχουμε φυσιολογικη συλληψη, ελα ομως που αυτη δεν ερχεται. Εχω κυκλο 27 ημερες σταθερος, πανω κατω μια δυο μερες. Ολους τους μηνες που προσπαθουμε η περιοδος δε με εχει αφησει να χαρω ουτε μια φορα.. Παντα στην ωρα της κ καμια φορα κ μια μερα νωριτερα. Αυτη τη φορα με εχει μπερδεψει το εξης: Σε τρεις μερες περιμενω περιοδο κ εδω και 2 μερες εχω πολυ εντονα τα συμπτωματα που εμφανιζουμε ολες πριν την περιοδο. Δε μου εχει ξανασυμβει, να ποναει υπερβολικα η μεση, να με ενοχλει το στομαχι μου, σαν φουσκωμα, να εχω ενα απιστευτο βαρος χαμηλα στις ωοθηκες, τοσο που νομιζω οτι θελω να παω τουαλετα, αλλα δεν εχω τπτ (με χτυπαει κ στο εντερο ο πονος). Επισης, το στηθος προ δυο ημερων πονουσε παρα πολυ κ πρηστηκε, ενω τωρα ηρεμησε λιγο απλα εχει μεινει ο πονος μονο στις θηλες. Εχει τυχει σε καμια χωρις προηγουμενη παρομοια εμπειρια να εχει τοσο εντονα συμπτωματα; Εγω παντα 1-2 μερες πριν την περιοδο εχω εντονη ενοχληση στη μεση κ μετα οταν αδιαθετησω λιγο με πονα η κοιλια. Σπανια επαιρνα ενα ντεπον κ ημουν μια χαρα. Τωρα εχω παρει τρια απο προχθες κ δεν μπορω να συνελθω. Μηπως ειναι ενδομητριωση; Πριν ενα μηνα εκανα τεστ παπ υπερηχο κ ηταν ολα οκ.. Τι να πω... Εχουμε να δουμε πολλα 

Καλησπέρα και χρόνια πολλά

Πρίν κάποιο καιρό είχα ακριβώς τα ίδια....+ αναγουλες (τελικά είχα θεματάκι με το στομάχι) και είπα το πιάσαμε.Δυστυχώς η χωριακη είχε αντίθετη γνώμη και βγήκε αρνητική.Ο κάθε οργανισμός με την ελεύθερη επαφή μπορεί να έχει διαφορες αντιδράσεις και θέλει υπομονή όπως μου είπε και ο γιατρός μου.Αυτόν το μήνα ξανά τα ίδια και από εχθές βλέπω λίγο καφέ οπότε λέω ότι όπου να ναι θα έρθει η ακατανομαστη. Η αλήθεια είναι πως δε φανταζόμουν ποτέ ότι θα χρειαστεί προσπάθεια σε αυτό αλλά.....χρειάζεται τελικά!Αυτό που συμβάλει πολύ σε όλες τις...ας πούμε ανωμαλίες είναι το τρίπτυχο: άγχος-κούραση-στεναχώρια! Υπομονή και όλα θα γίνουν.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On ‎26‎/‎12‎/‎2017 at 9:14 ΜΜ, ο/η Μαρκέλλα 83 είπε:

Στην πρώτη εγκυμοσύνη μου είχα τόσο έντονα συμπτώματα. Σου το εύχομαι ολόψυχα! Τώρα για την ενδομητριωση δε γνωρίζω, καλύτερα να μιλήσεις με τον γιατρό σου.

Μπερδευτηκα λιγακι με αυτο το μηνυμα... Ειναι σαν να απαντας στον εαυτο σου..

Στο 1ο μνμ γραφεις οτι προσπαθεις καιρο για μωρο κ οτι φοβασαι για ενδομητριωση κ απο κατω σου ευχεσαι να εισαι εγκυος κ μιλας για την 1η εγκυμοσυνη σου κ απαντας για την ενδομητριωση σαν να εισαι αλλη κοπελα..

Βρε, μπας κ δεν εχεις μονο ενα προφιλ κ μπερδευτηκες???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...