Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπαθώ να γίνω μανούλα..


Rena88

Recommended Posts

Καλησπέρα,κορίτσια!!!Χρόνια πολλά σε όλες και καλά Χριστούγεννα!!.Παρακολουθω το forum αλλά πρώτη φορά αποφάσισα να γράψω..Ειμαι 29 χρονων και προσπαθουμε με τον άνδρα μου για μωράκι από τον Αύγουστο αλλά τιποτα ακόμα..Εχω σταθερό κύκλο 28-30 ημερών και ο προγεννητικος έλεγχος που ειχα κανει περυσι ειναι πολυ καλος!!Πήγα στη γιατρό μου και της ζήτησα να υποβληθούμε σε περαιτέρω εξετάσεις και μου είπε ότι αυτό θα γινει μετά απο 1,5 χρόνων προσπαθειών και να μην αγχώνομαι..Αλλα πείτε μου,βρε κοριτσια μου,πως να μην αγχώνομαι;?Κάθε μήνα που αδιάθετω,απογοητεύομαι όλο και περισσότερο..???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα @Rena88 και καλως ήρθες!

Ξέρω ότι δεν είναι εύκολο να μην αγχώνεσαι, αλλά έχει δίκιο η γιατρός σου, το άγχος χειροτερεύει την κατάσταση. Από την άλλη 1,5 χρόνος μου φαίνεται υπερβολή, συνήθως δίνουν ένα χρόνο προσπαθειών. Και πάλι βέβαια αν εσύ είσαι αποφασισμένη να το ψάξεις νωρίτερα, άποψή μου είναι να επιμείνεις, καθώς μπορεί να είναι κάτι πολύ απλό και μετά να συλλάβεις αμέσως.

Ό,τι κι αν αποφασίσεις σου εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία και σύντομα εγγυούλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Rena88!Οπως ειπε και η babybaby δεν θελει αγχος.Εφοσον ολα ειναι καλα κια οι εξετασεις ενταξει χρειαζεται να χαλαρωσετε.Το αγχος ειναι πολυ ανασταλτικός παραγοντας σε ολα.Καλη επιιτυχια σ ευχομαι και συντομα με ευχαριστα νεα!ΤΟ Forum ειναι τυχερο και γουρλιδικο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Rena88 είπε:

Καλησπέρα,κορίτσια!!!Χρόνια πολλά σε όλες και καλά Χριστούγεννα!!.Παρακολουθω το forum αλλά πρώτη φορά αποφάσισα να γράψω..Ειμαι 29 χρονων και προσπαθουμε με τον άνδρα μου για μωράκι από τον Αύγουστο αλλά τιποτα ακόμα..Εχω σταθερό κύκλο 28-30 ημερών και ο προγεννητικος έλεγχος που ειχα κανει περυσι ειναι πολυ καλος!!Πήγα στη γιατρό μου και της ζήτησα να υποβληθούμε σε περαιτέρω εξετάσεις και μου είπε ότι αυτό θα γινει μετά απο 1,5 χρόνων προσπαθειών και να μην αγχώνομαι..Αλλα πείτε μου,βρε κοριτσια μου,πως να μην αγχώνομαι;?Κάθε μήνα που αδιάθετω,απογοητεύομαι όλο και περισσότερο..???

Χρόνια πολλά και εύχομαι ο νέος χρόνος να κανει την επιθυμία σας πραγματικότητα. Είμαστε στην ίδια ακριβώς. Ηλικιακα αλλα και ως προς την χρονική περίοδο που προσπαθούμε. Απο όσα μπορώ να γνωρίζω ειναι λίγες οι πιθανότητες να συλλαβουμε αμέσως. Δεν ειναι οτι δεν συμβαίνει. Ο οργανισμός μας δέχεται κατι καινούριο για αυτόν κατα την πραξη οποτε προετοιμαζεται. Απο την στιγμή που είσαι υγιής τοτε λιγότερο αγχος και απόλαυσε τις στιγμές και θα γινει. Στο λέω γω που ειμαι η προσωποποίηση του αγχους. Χαχαχα Χαχαχα. Είμαι εν αναμονή Τωρα που γραφών και είμαι στα καρφια. Εύχομαι απο την καρδία μου τα καλύτερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ εν αναμονή ειμαι, @Erka....Κι έχω αγχωθεί πάρα πολύ για άλλη μια φορά..Δεν έχω βέβαια κανένα σύμπτωμα εγκυμοσύνης πάρα μόνο ποναλακια στη κοιλιά που τα έχω κάθε μήνα οπότε ξέρω ήδη το αποτέλεσμα..Ελπιζω το 2018 να ειναι τυχερο και για όλες τις κοπέλες που θέλουν παιδάκι και να φέρουμε στο κοσμο υγιέστατα μωράκια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Rena88 είπε:

Κι εγώ εν αναμονή ειμαι, @Erka....Κι έχω αγχωθεί πάρα πολύ για άλλη μια φορά..Δεν έχω βέβαια κανένα σύμπτωμα εγκυμοσύνης πάρα μόνο ποναλακια στη κοιλιά που τα έχω κάθε μήνα οπότε ξέρω ήδη το αποτέλεσμα..Ελπιζω το 2018 να ειναι τυχερο και για όλες τις κοπέλες που θέλουν παιδάκι και να φέρουμε στο κοσμο υγιέστατα μωράκια..

Ούτε εγώ έχω ως τώρα ιδιαίτερα συμπτώματα εγκυμοσύνης και είμαι 5μιση εβδομάδων έγκυος! Γι αυτό μην απελπίζεσαι! Μου φαίνεται τώρα πια αστείο που περίμενα να καταλάβω πως είμαι έγκυος επειδή θα είχα συμπτώματα! Όλα ξεκινούν πιο μετά! Τα πονάκια που έχεις μπορεί να ειναι σύμπτωμα περιόδου, τα ίδια όμως πονάκια μπορεί να είναι και το μοναδικό - σε τόσο πρώιμο στάδιο - σύμπτωμα εγκυμοσύνης! Κορίτσια, όπως έλεγα κι εγώ μέχρι να δούμε αίμα ΔΕΝ απελπιζόμαστε!!! Σας εύχομαι ολόψυχα και στις 2 να είστε ήδη εγκυούλες!!! @Rena88 @Erka

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η babybaby είπε:

Ούτε εγώ έχω ως τώρα ιδιαίτερα συμπτώματα εγκυμοσύνης και είμαι 5μιση εβδομάδων έγκυος! Γι αυτό μην απελπίζεσαι! Μου φαίνεται τώρα πια αστείο που περίμενα να καταλάβω πως είμαι έγκυος επειδή θα είχα συμπτώματα! Όλα ξεκινούν πιο μετά! Τα πονάκια που έχεις μπορεί να ειναι σύμπτωμα περιόδου, τα ίδια όμως πονάκια μπορεί να είναι και το μοναδικό - σε τόσο πρώιμο στάδιο - σύμπτωμα εγκυμοσύνης! Κορίτσια, όπως έλεγα κι εγώ μέχρι να δούμε αίμα ΔΕΝ απελπιζόμαστε!!! Σας εύχομαι ολόψυχα και στις 2 να είστε ήδη εγκυούλες!!! @Rena88 @Erka

Ευχαριστούμε πάρα πάρα πολυ, @babybaby!!! Με το καλο να ερθει το μωρακι σου ..Μακάρι η ευχή σου να πραγματοποιηθεί και για τις 2 μας,γιατί όλο αυτό είναι πολύ ψυχοφθόρο..Ασε που ο άντρας μου με θεωρεί υπερβολική και δεν καταλαβαίνει το άγχος μου!!Θα δείξει μέχρι αύριο..Και πάλι ευχαριστώ πάρα πολυ για τη στήριξη..Νομιζα οτι μονο εγω αγχώνομαι τόσο αλλά το forum μου έδειξε ότι υπάρχουν πολλές κοπέλες με τους δικούς μου προβληματισμούς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι μην ανησυχείς, όλες οι κοπέλες που προσπαθούν αγχώνονται... Οι άντρες έτσι είναι, δε σκέφτονται όπως εμεις, αλλά μη νομίζεις κι αυτοί έχουν το δικό τους τρόπο να "αγχώνονται".

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες και Χρόνια πολλά με υγεία,τύχη και αγάπη.Νέα κι εγώ εδώ και προσπαθώ όπως όλες. Έχουμε ξεκινήσει με τον άντρα μου προσπάθειες στο χαλαρό μεν αλλά κάθε μήνα ένα άγχος το έχω. Δεν ξέρω τι να πω....προφανώς από την ελεύθερη επαφή οι ορμόνες μου κάνουν ότι θέλουν.Τι να πω.... άβυσσος ο οργανισμός μας.Υπομονή κουράγιο και σύντομα με καλά αποτελέσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η zoi.ko είπε:

Καλησπέρα σε όλες και Χρόνια πολλά με υγεία,τύχη και αγάπη.Νέα κι εγώ εδώ και προσπαθώ όπως όλες. Έχουμε ξεκινήσει με τον άντρα μου προσπάθειες στο χαλαρό μεν αλλά κάθε μήνα ένα άγχος το έχω. Δεν ξέρω τι να πω....προφανώς από την ελεύθερη επαφή οι ορμόνες μου κάνουν ότι θέλουν.Τι να πω.... άβυσσος ο οργανισμός μας.Υπομονή κουράγιο και σύντομα με καλά αποτελέσματα!

Καλή επιτυχία,κορίτσι μου,και σε σένα..Μπορει να φταίει και αυτο και οι ορμόνες μας κάνουν πάρτυ!!Πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά και σύντομα θα έχουμε τα πολυπόθητα θετικά αποτελέσματα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η babybaby είπε:

Ναι μην ανησυχείς, όλες οι κοπέλες που προσπαθούν αγχώνονται... Οι άντρες έτσι είναι, δε σκέφτονται όπως εμεις, αλλά μη νομίζεις κι αυτοί έχουν το δικό τους τρόπο να "αγχώνονται".

Για τον δικό μου άντρα η λέξη άγχος ειναι αγνωστη!!Οπότε δεν με καταλαβαίνει καθόλου ως προς αυτό το θέμα..Δεν το συζητάμε συχνά αλλά οπότε το συζητησουμε πάντα καταλήγουμε στο ότι είμαι υπερβολική!!Τι να πω..Αβυσσος η ψυχή των ανδρών...Απλα δεν ξέρω πώς μπορώ να αποβαλλω το αγχος και να μην το σκέφτομαι..???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rena88 είπε:

Καλή επιτυχία,κορίτσι μου,και σε σένα..Μπορει να φταίει και αυτο και οι ορμόνες μας κάνουν πάρτυ!!Πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά και σύντομα θα έχουμε τα πολυπόθητα θετικά αποτελέσματα..

Ουφφφ κι όσο σκέφτομαι πόσο απλό το σκεφτόμασταν και το φοβόμασταν κάποτε.....μακάριιιιιι σε ευχαριστώ πολύ Rena88 ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Rena88 είπε:

Κι εγώ εν αναμονή ειμαι, @Erka....Κι έχω αγχωθεί πάρα πολύ για άλλη μια φορά..Δεν έχω βέβαια κανένα σύμπτωμα εγκυμοσύνης πάρα μόνο ποναλακια στη κοιλιά που τα έχω κάθε μήνα οπότε ξέρω ήδη το αποτέλεσμα..Ελπιζω το 2018 να ειναι τυχερο και για όλες τις κοπέλες που θέλουν παιδάκι και να φέρουμε στο κοσμο υγιέστατα μωράκια..

@Rena88 καλησπέρα. Είμαι νεα στο forum γι' αυτό δεν μπορούσα να απαντήσω νωρίτερα. Θα είναι τυχερό το 2018 θα το δεις. Εγώ Παντως αισθανομαι αισιόδοξη πολυ αυτό τον μηνα. Πότε περιμενεις εσυ την κυρια με τα κόκκινα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Rena88 είπε:

Ευχαριστούμε πάρα πάρα πολυ, @babybaby!!! Με το καλο να ερθει το μωρακι σου ..Μακάρι η ευχή σου να πραγματοποιηθεί και για τις 2 μας,γιατί όλο αυτό είναι πολύ ψυχοφθόρο..Ασε που ο άντρας μου με θεωρεί υπερβολική και δεν καταλαβαίνει το άγχος μου!!Θα δείξει μέχρι αύριο..Και πάλι ευχαριστώ πάρα πολυ για τη στήριξη..Νομιζα οτι μονο εγω αγχώνομαι τόσο αλλά το forum μου έδειξε ότι υπάρχουν πολλές κοπέλες με τους δικούς μου προβληματισμούς!!!

@babybaby σε ευχαριστούμε πολυ και εύχομαι να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη και ένα υγείες μωρακι. @Rena88 δεν ξέρω αν είμαι έγκυος όμως αισθανομαι πως κατι πήγε καλα αυτό το μηνα. Αγχος ειχα και έχω όμως ο κύριος σύζυγος ο οποίος ειλικρινα και να έχει δεν το εκφραζει μου τι γύρισε στο χαβαλε ολο αυτο τον μήνα και ο χαβαλες σε μένα λειτουργεί. Σκέψου τι είναι αυτό που λειτουργεί σε σένα και ζήτα το του θα στο δώσει απλα ειναι λογικό να μην ξέρει να αντιμετωπίσει το αγχος σου. Απόλαυσε τα παντα γύρω σου την καθε στιγμή ακόμη και τον αέρα που αναπνεεις. Όλα γύρω ειναι ζωή ζησε την ανέμελα προσευχησου και όλα θα γίνουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Erka είπε:

@Rena88 καλησπέρα. Είμαι νεα στο forum γι' αυτό δεν μπορούσα να απαντήσω νωρίτερα. Θα είναι τυχερό το 2018 θα το δεις. Εγώ Παντως αισθανομαι αισιόδοξη πολυ αυτό τον μηνα. Πότε περιμενεις εσυ την κυρια με τα κόκκινα? 

Καλησπέρα, @Erka !!Μακάρι η χρονιά που θα 30ρισουμε να είναι η τυχερή μας!!??? Σήμερα την περιμένω τη κυρία με τα κόκκινα..Εχω τους συνηθίσμενους πονους στη κοιλιά και στη μέση,οποτε από μερα σε μέρα θα με επισκεφθεί..Εσυ,πότε περιμένεις;?;Εύχομαι πραγματικά το ένστικτο σου να είναι αλάνθαστο και να μην σε επισκεφθεί για τους επόμενους 9 μήνες..????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rena88 Αχ αυτο το άγχος!!! Όταν σταματήσεις να το σκέφτεσαι συνέχεια θα σου ρθει σαν δώρο! Το μυαλό, μας κάνει ό,τι θέλει! Μην μπαίνεις σε αυτό το τριπάκι. Χαλάρωσε και όλα θα γίνουν.. Βέβαια είναι και στο χαρακτήρα.. Μιλάω εγώ που γένναγα και η μαία μου έλεγε, μα θα νιώσεις λίγο άγχος?δε σ αντέχω άλλο :mrgreen: Είμαι πολύ ζεν άτομο. Και επειδή το θέλεις τόσο πολύ, το σύμπαν συνήθως συνωμοτεί για να πετύχουμε αυτό που θέλουμε! Είμαι σίγουρη πως είναι η χρονιά σου! :-bd

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Rena88 είπε:

Καλησπέρα, @Erka !!Μακάρι η χρονιά που θα 30ρισουμε να είναι η τυχερή μας!!??? Σήμερα την περιμένω τη κυρία με τα κόκκινα..Εχω τους συνηθίσμενους πονους στη κοιλιά και στη μέση,οποτε από μερα σε μέρα θα με επισκεφθεί..Εσυ,πότε περιμένεις;?;Εύχομαι πραγματικά το ένστικτο σου να είναι αλάνθαστο και να μην σε επισκεφθεί για τους επόμενους 9 μήνες..????

Καλησπέρα @Rena88 περιμένω 04/01. Σουηδία ηρθε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Erka είπε:

@Rena88 σου ήρθε ήθελα να πω όχι Σουηδία Χαχαχα Χαχαχα Χαχαχα 

Το κατάλαβα,κορίτσι μου, @Erka..???

Όχι,ακομα περιμένω ..Λεω αν δεν έρθει μέχρι τη Πρωτοχρονιά να κάνω ένα τεστάκι..???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η elenian είπε:

@Rena88 Αχ αυτο το άγχος!!! Όταν σταματήσεις να το σκέφτεσαι συνέχεια θα σου ρθει σαν δώρο! Το μυαλό, μας κάνει ό,τι θέλει! Μην μπαίνεις σε αυτό το τριπάκι. Χαλάρωσε και όλα θα γίνουν.. Βέβαια είναι και στο χαρακτήρα.. Μιλάω εγώ που γένναγα και η μαία μου έλεγε, μα θα νιώσεις λίγο άγχος?δε σ αντέχω άλλο :mrgreen: Είμαι πολύ ζεν άτομο. Και επειδή το θέλεις τόσο πολύ, το σύμπαν συνήθως συνωμοτεί για να πετύχουμε αυτό που θέλουμε! Είμαι σίγουρη πως είναι η χρονιά σου! :-bd

Δεν το σκέφτομαι συνέχεια..Αλλα κάθε φορά που περιμένω,αγχώνομαι..Και γενικά αγχώνομαι εγώ..Μακαρι να μπορουσα να το αποβαλλω!!Εύχαριστω πολύ για την υποστήριξη,κορίτσια!!??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rena88 είπε:

Το κατάλαβα,κορίτσι μου, @Erka..???

Όχι,ακομα περιμένω ..Λεω αν δεν έρθει μέχρι τη Πρωτοχρονιά να κάνω ένα τεστάκι..???

Για μένα αν δεν έρθει κανε χοριακη να  είσαι απόλυτα σίγουρη. Αφού ήδη θα έχεις καθυστέρηση. Περιμένω νέα σου όμορφη!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...