Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καθυστερηση απο αγχος;


Μπλε

Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσαρες,
Θελω να ρωτησω-διαμαρτυρηθω για το εξης...
Εχουμε που εχουμε τον πονο μας ολο τον μηνα να δουμε ααααν πιασαμε σπορακι και οχι απλα δεν πιανουμε σπορακι αλλα δεν ερχεται και η καταραμενη η περιοδος να μπουμε σε καινουριο κυκλο προσπαθειων. Συγκεκριμενα εμενα -οπως και πολλες κοπελες οπως διαβαζω- αυτον τον μηνα που ξεκινησαμε προσπαθειες ο κυκλος μου εχει παθει τα παντα . Περιμενω η καημενη απο χθες να ερθει η ρημαδα αλλα οοοοοχι εκει, το πηραμε αποφαση οτι δεν τα καταφεραμε αυτον τον μηνα, χαλαρωσαμε και αυτη ακομα εκει!!! Στην αναμονη... και να σου τα τεστ εγκυμοσυνης και να σου τα αρνητικα και παλι δεν μας νοιαζει, χαλαροι και ετοιμοι για τον επομενο μηνα αλλα που ειναι καλε;;; χαθηκε στον δρομο;;;; Οπως καταλαβαινετε ολος αυτο ο μονολογος γραφτηκε(με λιγο χιουμορ βρε αδερφε)  για να καταληξω σε μια ερωτηση. Εφοσον η ωορρηξια γινει πχ στις 10 του μηνα και εισαι εντελως χαλαρη και στις 12, στις 15 , αργοτερα βρε παιδι μου, ε σε φαει το αγχος ειναι δυνατον να καθυστερησει η περιοδος εφοσον εχει γινει η ωορρηξια κανονικα; Γιατι χωρις πλακα εγω χρονια νομιζα πως το μονο που μπορει να επηρεασει το ποτε θα ερθει η περιοδος ειναι η ωορρηξια...και προφανως δεν ισχυει;;; ειμαι χαζη ή ειναι καποιος μυθος; Επισης περα απο ψυχολογικους παραγοντες, ξερουμε γιατι τελικα αναστατωνεται τοσο πολυ ο κυκλος μας οταν ξεκιναμε προσπαθειες για παιδι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλωσηρθες στα κλαμπ! Μολις το προηγούμενο μηνα ξεκινησαμε προσπαθειες με τον αντρα μου εχω καθυστέρηση 5 μερες και η περίοδος αγνοείται κι εχω φρικαρει! Εκανα β χωριακη αλλα βγηκε αρνητικη.μου ειπαν οτι οι ορμονες τα παιζουν οταν αρχιζουν οι ελευθερες επαφες πάντως εγω πηρα τη γιατρο μου και μου ειπε αν δεν ερθει να παω μέχρι Παρασκευή. Το ιδιο να κανεις κι εσυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

   Κοριτσια μου, ορμονες ειναι αυτες!! Κ το στρες τις ανεβοκατεβαζει...! Η καταθλιψη πχ ξερω οτι επιρρεαζει τα οιστρογονα.. Επισης ειναι τοσα πολλα στον ογρανισμο μας που μπορει να οδηγησουν σε μια ορμονολογικη διαταραχη..!

   Συνεχισε να το αντιμετωπιζεις με χιουμορ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εννοείται ότι το άγχος παίζει ρόλο! !!!πάντως μια χαρα σε βρίσκω! !!!συνέχισε έτσι και γρήγορα θα έρθει το μωράκι! !!!!!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να πω κοριτσια αν δεν κανουμε λιγη πλακα θα το χασουμε. Οταν θες κατι τοσο πολυ παντα ξεφευγεις λιγο μεχρι να' ρθει...ποσο μαλλον οταν μιλαμε για σπορακια! Νομιζα οτι θα εχω αδιαθετησει μεχρι τωρα καθως ειχα πονακια κλπ κλπ οπως εχω στην περιοδο αλλα περασαν τα πονακια και περιοδος πουθενα. Ειμαι σιιιιγουρη οτι δεν ειμαι εγκυος αλλα ξερεις...κουβεντα να γινεται και ο πονος να λεγεται...Φιλιαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Μπλε είπε:

Τι να πω κοριτσια αν δεν κανουμε λιγη πλακα θα το χασουμε. Οταν θες κατι τοσο πολυ παντα ξεφευγεις λιγο μεχρι να' ρθει...ποσο μαλλον οταν μιλαμε για σπορακια! Νομιζα οτι θα εχω αδιαθετησει μεχρι τωρα καθως ειχα πονακια κλπ κλπ οπως εχω στην περιοδο αλλα περασαν τα πονακια και περιοδος πουθενα. Ειμαι σιιιιγουρη οτι δεν ειμαι εγκυος αλλα ξερεις...κουβεντα να γινεται και ο πονος να λεγεται...Φιλιαααα

Τα ιδια ειμαι κι εγω Μπλε,αλλα με 2,5  μηνεςκαθυστερηση ενω παντα ειχα σταθερο κυκλο...Ερχονται πονακια φευγουν και ξανα απο την αρχη και περασε τοσος καιρος.Και τελικα εχω θυροειδη ,που απο οτι μ ειπαν τα κοριτσια διαταράσσει την περιοδο...Κανε καμμια ορμονικη εξεταση αν καθυστερησει πολυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια !!! :D@Athena D. Λοιπόν, θυροειδή έχω κοιτάξει άπειρες φορές γιατί μέχρι κάποια στιγμή δεν μπορούσα να βάλω κιλά αλλά τελικά ήταν λόγω απλής διαταραχής άγχους κ ο μεταβολισμός δούλευε υπερωρίες. Ορμονολογικες έχω κανονίσει ήδη να κάνω κ πρέπει, έχεις δίκιο. Καθώς μικρότερη είχα χειρουργήσει ινοαδενωμα στο στήθος αλλα ο τότε γυναικολόγος μου είπε απλά "ε οι ορμόνες " κ δεν το ψάξαμε παραπάνω. @babybaby  Οχι δεν έχω κάνει η αλήθεια είναι αλλά είμαι ακόμα στην 33η μέρα από 29 μέρες κύκλο κ θα περιμένω λίγες μέρες ακόμα καθώς τα τεστ βγήκαν αρνητικά κ δεν πιστεύω ότι παίζει εγκυμοσύνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α να συμπληρώσω κ το εξής όπως έγραψα και σε άλλο ποστ κάνοντας τεστακι ωορρηξίας για χαβαλε στην 23η μέρα του κύκλου μου βγήκε θετικό οπότε αν όντως ήταν τότε η ωορρηξία (εμείς κάναμε προσπάθειες με τον αντρουλη κ τότε) είναι νωρίς για περίοδο καθώς είμαι 10 μέρες μετά αυτή τη στιγμή. Απλά στις 19 του μήνα(δλδ 28η μέρα του κύκλου)  κ μέχρι σήμερα κάποιες μέρες είχα πόνους κανονικά περιόδου κ λέω α! Θα αδιαθετησω κανονικά . Όμως οι πόνοι έρχονται κ φεύγουν εντελώς οπότε τι να πω.... Πάντως παίζει απλά να περιμένω γύρω στις 27 του μήνα περίοδο. Ελπίζω να έβγαλε νόημα το ποστ γτ μεχρι κ εγώ μπερδευομαι...χαχαχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια χαρά έβγαλε νόημα το ποστ σου. Οπότε σε αυτή τη δεύτερη περίπτωση περιμένεις στις 27, αλλά παίζει να μην έρθει κιόλας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ ενταξει, ηρθε η ρημαδα! Πρωτη φορα χαιρομαι τοσο που βλεπω περιοδο....χαχαχα Ευχαριστω πολυ πολυ για την βοηθεια σας και τον επομενο μηνα με σπορακι. :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...