Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χωριακη αρνητικη και περίοδος τιποτα ακομα!


Βασω27

Recommended Posts

Γεια σας ειμαι νεα στο φορουμ και με τον αντρα μου μολις ξεκινήσαμε το προηγούμενο μηνα για παιδακι! Ειχα περιοδο τελευταία φορα 18/11 εμενα παντα μου ερχεται νωριτερα 27 ημερες κυκλο εχω! Βασει μαυτο εχω καθυστέρηση 3 μερες.εκανα χωριακη χτες και βγηκε αρνητική αλλα περιοδος τίποτα ακομα! Παιζει να έδειξε λαθος επειδή ηταν νωρις η να παω στο γιατρό μηπως εχω κατι αλλο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, καλώς ήρθες και καλή επιτυχία στις προσπάθειές σου. Τον πρώτο καιρό που ξεκινάς τις ελεύθερες επαφές παρουσιάζεται καθυστέρηση, σε εμένα τουλάχιστον έχει συμβεί. Από εκεί και πέρα έχουμε παραδείγματα γυναικών που παρόλο που είχαν αρνητική χοριακή ήταν έγκυες. Θα πρότεινα σαφώς να μιλήσεις με τον γιατρό σου, ειδικά αν τέτοια καθυστέρηση δεν σου έχει παρουσιαστεί ποτέ. Εύχομαι σε μερικές μέρες να έχεις μια μεγάλη θετική χοριακή και σε μερικούς μήνες ένα γερό μωρό στην αγκαλιά σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχες σου και την απαντηση σου @misofeggaro ! Να και κατι που δε το ηξερα ουτε το ειχα ακουσει ποτε..οτι στις πρωτες ελεύθερες  επαφες εμφανίζεις καθυατερηση..μίλησα με τη γιατρο και μου ειπε να περιμένω μέχρι Παρασκευή αλλοιως αν δεν ερθει να παω απο εκει να με δει! Στην αναμονη λοιπον..δεν ελπιζω οτι βγηκε λάθος η χωριακη για να μην απογοητευτω αλλα τουλάχιστον ελπιζω να ναι ολα καλα! Αν κι εχω αγχωθει δε σας κρυβω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμένα φίλη μου μου το είπε @Βασω27 όταν ξεκίνησα ελεύθερες επαφές κ ύστερα από 2 μήνες είχα καθυστέρηση, μου είπε ότι είναι συνηθισμένο και είναι και καλό, προετοιμάζεται το σώμα! Ουφ η Παρασκευή είναι τόσο κοντά μα και τόσο μακρυά! Όλες τις ίδιες ανησυχίες έχουμε, πριν μετά και κατά τη διάρκεια και της περιόδου και της εγκυμοσύνης. Καλά αποτελέσματα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μήπως θυμασαι ποσες μερες ειχες καθυστέρηση? Ακριβώς αυτο @misofeggaro τοσο κοντά και τοσο μακριά..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξεκινήσαμε ελεύθερες επαφές τέλη Μαρτίου, στην περίοδο του Απριλίου είχα 5 μέρες καθυστέρηση. @Βασω27 Ενδιάμεσα  και μέχρι σήμερα, είχα πάλι 2-3 κύκλους με καθυστέρηση όπως και οι 2 τελευταίοι όπου είχα 3 μέρες. Δεν ξέρω αν είναι μόνο από αυτό, γιατί η αλήθεια είναι ότι τους τελευταίους 3 μήνες έχω βάλει αρκετά κιλά. Μακάρι να είσαι τυχερή και η πρώτη σας προσπάθεια να απέδωσε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακαρι @misofeggaro αν και δε νομιζω μαλλον κατι τετοιο θα Ναι και απο μενα η απο αγχος δεν ερχεται.σκέφτηκα μεχρι Παρασκευή να παρω κανα τεστ να το ξανακοιταξω αν είμαι η οχι απο την αλλη δεν έχει νοημα αφου Παρασκευή θα παω στο γιατρό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μ Εγώ ενώ είχα κύκλο ρολόι 28 ημερων χωρίς μέρα καθυστέρησης μόλις ξεκινήσαμε τις προσπάθειές ο κύκλος μ τα παίξε εντελώς από 24 έως 33 μέρες έφθασε. Έτσι ήταν για ένα χρόνο περίπου. Μετά έστρωσε πάλι. Μην αγχώνεσαι το πιο πιθανό είναι να μην έχεις κάτι. Εύχομαι σύντομα ένα γερό μωρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni αχ ποσο με ανακουφιζετε ρε κοριτσια με αυτα που λετε! Το θεμα ειναι οτι θα ναι πολυ εκνευριστικο απο δω και πέρα!  Θα αναρωτιεμαι ειναι απλη καθυστερηση η εγκυμοσυνη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Βασω27 είπε:

@Diwni αχ ποσο με ανακουφιζετε ρε κοριτσια με αυτα που λετε! Το θεμα ειναι οτι θα ναι πολυ εκνευριστικο απο δω και πέρα!  Θα αναρωτιεμαι ειναι απλη καθυστερηση η εγκυμοσυνη

   Γεια σου Βασω! Γενικοτερα, η χοριακη ειναι πολυ αξιοπιστη εξεταση. Με 2 μερες καθυστερηση σιγουρα θα σου εδειχνε εγκυμοσυνη..

   Υπαρχει μια ακραια περιπτωση η χοριακη να βγει αρνητικη οχι ομως γιατι βγηκε λαθος, αλλα γιατι η γυναικα μπορει να εχει προβλημα με πολυκυστυκες ωοθηκες οποτε ειναι τοσο αστατος ο κυκλος της που μπορει να κρινει λαθος την καθυστερηση της κ να κανει την εξεταση χοριακης κοντα στην ημερα εμφυτευσης, νομιζοντας η ιδια πως εχει καθυστερηση.

   Εσυ εφ'οσων εχεις σταθερο κυκλο, δε νομιζω οτι εχεις πολυκυστικες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω τη μια ωοθηκη ελαφρώς πολυκυστικη! Η περιοδος μου ρχεται νωρίτερα αλλα ποτε στανταρ! Μια φορα μου ρχεται τρεις μερες νωριτερα αλλες 5 νωριτερα κι αλλες δυο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Βασω27 είπε:

Εχω τη μια ωοθηκη ελαφρώς πολυκυστικη! Η περιοδος μου ρχεται νωρίτερα αλλα ποτε στανταρ! Μια φορα μου ρχεται τρεις μερες νωριτερα αλλες 5 νωριτερα κι αλλες δυο! 

 Αυτο παντως θεωρειται σταθερη περιοδος. Εχεις δηλαδη κυκλο 25-28 ημερων (μια χαρα)!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rosemary ναι λογικα απο το αγχος δεν εχει ερθει η μπλοκαρε ο οργανισμός μου επειδη ηταν οι πρωτες ελεύθερες επαφες.θα παω τη παρασκευη στο γιατρο προληπτικά και μια χαρα! Καλη προσπαθεια σε ολες μας που θέλουμε παιδακι! Μη απογοητευεστε την επομενη.ο θεος ξερει ποτε θα το στειλει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Βασω27 κορίτσι μου κ γω ίδια περίπτωση με εσένα είμαι.. Ξεκινήσαμε προσπάθειες για μωράκι εδώ κ 2 μήνες κ τώρα περιμένω περίοδο από Δευτέρα αλλά τίποτα... Η τελευταία μου περίοδος ήταν 21/11.έκανα κ δύο τεστ εγκυμοσύνης αλλά αρνητικά.. Επαφές είχαμε μετά την ωορρηξία οπότε σίγουρα δεν είμαι έγκυος αλλά επειδή αγχώθηκα κ ήθελα να μου έρθει στην ώρα της τώρα δεν μου έρχεται η άτιμη.. Κ μένα η γυναικολόγος μου είπε να περιμένω ολη αυτήν την εβδομάδα κ μετά να πάω να με δει.. Έχεις κανένα σύμπτωμα; εγώ τίποτα.. Ουτε η κοιλιά μου πρηστηκε, ούτε η μέση μου πονάει ούτε τίποτα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Anna_magda εγω είχα επαφη τη προηγούμενη μερα απο την ωορηξια..και το περιεργο ειναι οτι εχω συμπτώματα και πρηξιμο κοιλιάς και κατα διαστηματα με ποναγε και η μεση μου.κι εχω και τρελα νευρα..κι ομως δεν ειμαι.μαλλον τα παιξαν οι ορμονες και εχουμε αγχωθεί και οι δυο επειδη ηταν οι πρωτες ελευθερες επαφες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άσε άσε κ μένα τα νεύρα μου είναι σε τρελή κατάσταση.. Εμένα σήμερα πονούσε η μέση μου αλλά πάλι τίποτα.. Πφφφ έχω τρελαθεί.. Θέλω να μου έρθει τωωωωωωωωρα!!!!! Ελπίζω μόνο να μου έρθει μόνη της και να μη χρειαστεί να πάρω χάλια για να μου έρθει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Anna_magda και εμενα τιποτα! Δε γλιτωνω την επίσκεψη στο γιατρο! Τώρα δεν εχω καθολου συμπτώματα και ειμαι σίγουρη οτι δε θα έρθει μέχρι Παρασκευή!  Οποτε περιμένω απλα να ερθει Παρασκευή να δω τι θα μου πει  η γιατρος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Anna_magda τελικά μου ρθε περιοδος εμένα!  Χαλάρωσε και θα σου ρθει και σενα πιστευω και παμε για την επομενη προσπαθεια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Βασω27 είπε:

@Anna_magda τελικά μου ρθε περιοδος εμένα!  Χαλάρωσε και θα σου ρθει και σενα πιστευω και παμε για την επομενη προσπαθεια..

Αχ αντε ωραία, μακάρι να έρθει κ η δικιά μου.. Προσπαθώ να μη το σκέφτομαι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σου ηρθε? Χαλαρωσε και ολα θα γίνουν. Εγω υπισχεθηκα στον ευατο μου να μη ξανααγχωθω κι οτι μετα τις δεκα ημερες καθυστέρηση θα αρχισω να ψαχνομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσι μου, δε μπορείς να ανεβάσεις φωτο γιατί είσαι δοκιμαστικό μέλος. Για τον ίδιο λόγο αργούν να ανέβουν οι αναρτήσεις σου. Μόλις συμπληρώσεις τις 20 αναρτήσεις θα φαίνονται κατευθείαν κ θα μπορείς να ανεβάσεις κ φωτο. Τί δείχνει το τεστάκι σου;
    • Ναι είναι κουραστικό και αυτό μωρέ τοση ώρα εκεί δεν σε αφηνουν να πας βόλτα για να μην επηρεάσει το αποτέλεσμα  Εσενα σου ειπα ποτε να την κανείς; Εμένα μου είπε μετά το Πάσχα 
    • Καλώς ήρθες αργούν να εμφανιστούν όπως είπες και katiana 1987 γιατί είσαι νέο μέλος οσο  σου επιτρέπει να γράφεις ώστε να φταστείς τα 20 μνμ για να εμφανίζονται αμέσως 😊
    • Καλημέρα και καλώς ήρθες στην παρέα με το καλό το μωρακι σας 😊 επειδη εισαι καινούργιο μέλος αργούν λίγο τα μνμ σου αλλά μόλις τα βλέπουμε θα σας απαντάμε  εμενα είναι το δεύτερο παιδάκι θα σου πω εγω τι έκανα γιατί κάθε κοπέλα θέλει και χρειάζεται διαφορετικά πράγματα  Στο ιδιωτικό που γέννησα εγω στο Ιασώ στο μαιευτήριο θα πάρεις ένα φορμάκι με το οποίο θα φύγει το μωρο από εκεί.. εγω την είχα βάλει κοντομάνικο φορμάκι και γέννησα τέλη Αυγούστου έχει πολύ ζεστη αλλά είχα μαζί μου άλλο ένα μακρυμάνικο καβάτζα το οποίο δεν χρειάστηκε..  εγω είχα πάρει νούμερο 1 το 0 είναι πολύ μικρό και γέννησα 3280γρ 49cm ήταν φαρδύ το ηθελα να είναι άνετο όλα τα είχα πάρει κοντομάνικα τα μωρά   θέλουν ελαφρυ ντύσιμο ειδικά το καλοκαίρι άσε που μεγαλωνουν πολύ γρήγορα.. από orchestra είχα πάρει  ήταν καλά γενικα τα πιο πολλά ρούχα ακόμα και τώρα που είναι 1,5 χρόνων ψωνίζω από εκεί  εγω είχα ένα μπιμπερό και μια πιπιλα κανονικά λένε η πιπιλα μπαίνει μετά που σαραντίσει το μωρο όχι νωρίτερα όποτε μάλλον η πιπιλα είναι άχρηστη στην αρχή αφού δεν επιτρέπεται αν θηλαζεις το παιδί για να μην πάθει σύγχυση θηλων.. εδώ να πω ότι εμένα πιπιλα το παιδί δεν πήρε ποτε..  τωρα ότι άλλο θες και μπορω να βοηθησω πες μου 😊
    • Καλημέρα και καλώς ήρθες κορίτσι μου. Κι εγώ τα σκέφτομαι αυτά. Αλλά όλες οι ήδη μανούλες μου είπαν να μην πάρω πολλά για αρχή και να το δω στην πορεία! Δηλαδή... 5-6 ζιπουνάκια, 5-6 φορμάκια κ.ο.κ. Το νούμερο θα το δούμε ανάλογα με τα κιλά του μωρού που θα έχει περίπου στο τέλος του 7ου φαντάζομαι! Δεν ξέρω αν λέω κάτι λάθος. Απλά κι εμένα ως πρώτο μωράκι, πάω ψάχνοντας!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...