Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αχνό θετικό τεστ εγκυμοσύνης


beauty bunny

Recommended Posts

@Mariloux @beauty bunny πως πάνε τα συμπτώματα; Εγώ ρε κορίτσια εκτός από λίγη ναυτία το πρωί δεν έχω τίποτα άλλο όλη μέρα, τόσο που δεν αισθάνομαι καν έγκυος. Να ανησυχήσω; @Mariloux έχω διαβάσει ότι είχες παλλίνδρομη παλιότερα, είχες κανένα σύμπτωμα τότε; πως το κατάλαβες; Φοβάμαι πολύ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!! @babybaby Εγώ που και που έχω ένα πονακι κάτω χαμηλά στην κοιλιά αλλά μόνο απο την αριστερή πλευρά!! Επίσης το στήθος μου έχει γίνει πολύ ευαίσθητο, τίποτα άλλο και εγώ ξεχναω οτι είμαι έγκυος!! Μακάρι να κυλήσουν έτσι οι εγκυμοσύνες μας, τι το καλύτερο!!! 

Στην παλινδρομη δεν είχα κανενα σύμπτωμα που να υποδηλώνει πως κάτι δεν πάει καλα, απλά δεν ακούσαμε πότε καρδούλα & κάποια στιγμή είδαμε τον σάκο να μικραίνει!! Εκει μου είπε ο γιατρός πως δεν έχει νόημα να περιμένουμε άλλο γτ έχει σταματήσει η ανάπτυξη!! Αλλά η χοριακή μου απο την αρχή δεν είχε τέλειο διπλασιασμό ήταν πάντα ένα τσακ πιο κάτω απ'οτι έπρεπε!! Αχ εύχομαι αυτή τη φορά να μην ξαναζήσω το ίδιο, δεν θα το αντέξω!! Περιμένω πως και πως να ακούσω καρδούλα για να ηρεμήσω λιγάκι!! Εσύ, όμως, γτ φοβάσαι; Θα σκεφτόμαστε και οι δυο θετικά και όλα θα μας πάνε καλα!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φοβαμαι επειδη ειμαι πολυ αγχωδης γενικα κι εχω ακουσει πολλες ιστοριες κοριτσιων που τους συνέβησαν διαφορα... Αλλα αυτο που ειπες οτι απο την αρχη η χοριακη σου δε διπλασιαζοταν κανονικα με ηρεμησε καπως! Κι εγω εχω ευαισθητο στηθος, δε μπορω σκεψου να φορεσω το κανονικο μου σουτιεν και φοραω ενα αθλητικο, πονακια χαμηλα εχω καποια σαν περιοδου που και που ή τιποτα τσιμπιματακια... Αν ολα ειναι καλα, φυσικα και μακαρι να κυλησουν ετσι οι εγκυμοσυνες μας!!!!!!

Αντε μακαρι να ακουσουμε τις καρδουλες μας να ηρεμησουμεεεε!!!! (αν και νομιζω πως θα ηρεμησω εντελως μονο οταν γεννησω!!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η babybaby είπε:

έχω διαβάσει ότι είχες παλλίνδρομη παλιότερα, είχες κανένα σύμπτωμα τότε; πως το κατάλαβες; Φοβάμαι πολύ...

Γλυκιά μου μη φοβάσαι καθόλου!!!Δεν είναι σίγουρο ότι θα έχεις από αρχή βαρβάτα συμπτώματα!!!Μπορεί να σε πιάσουν αργότερα μπορεί και όχι!!Και γω που είχα παλίνδρομη δεν κατάλαβα από συμπτώματα ότι θα συνέβαινε !!!Η χοριακή είναι η ένδειξη!!!Θα είσαι μια χαρά!!!Απολαυσέτο και να περάσεις όμορφα τις γιορτούλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marillia είπε:

Γλυκιά μου μη φοβάσαι καθόλου!!!Δεν είναι σίγουρο ότι θα έχεις από αρχή βαρβάτα συμπτώματα!!!Μπορεί να σε πιάσουν αργότερα μπορεί και όχι!!Και γω που είχα παλίνδρομη δεν κατάλαβα από συμπτώματα ότι θα συνέβαινε !!!Η χοριακή είναι η ένδειξη!!!Θα είσαι μια χαρά!!!Απολαυσέτο και να περάσεις όμορφα τις γιορτούλες!!!

Σε ευχαριστω πολυ για τα ομορφα σου λογια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ κορίτσια πού και πού έχω ελαφριούς πόνους περιόδου και τσιμπηματάκια. Φυσιολογικό μου είπε ο γιατρός. Το στήθος συνεχίζει πρησμένο. Επίσης καμια φορα αν είμαι αρκετή ώρα όρθια, θέλω να κάτσω. Σαν ελαφριά ζαλάδα. Εσείς έχετε τίποτα τέτοιο; Μακάρι να μην αρχίσουμε τους εμετούς αργότερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η beauty bunny είπε:

Κι εγώ κορίτσια πού και πού έχω ελαφριούς πόνους περιόδου και τσιμπηματάκια. Φυσιολογικό μου είπε ο γιατρός. Το στήθος συνεχίζει πρησμένο. Επίσης καμια φορα αν είμαι αρκετή ώρα όρθια, θέλω να κάτσω. Σαν ελαφριά ζαλάδα. Εσείς έχετε τίποτα τέτοιο; Μακάρι να μην αρχίσουμε τους εμετούς αργότερα.

Ναι ζαλάδα έχω που και που κι επίσης τάση για εμετό, αλλά όχι εμετό ως τώρα. Επίσης η όρεξη για φαί μου έχει ψιλοκοπεί, τρώω κανονικά ως τώρα τα φρούτα και το μεσημεριανό μου, αλλά δεν έχω λιγούρες κτλ΄για να φάω βλακείες, γλυκά και τέτοια. Ρε κορίτσια μια ερώτηση, απ έξω τι τρώτε; Μπήκα σήμερα σε ένα φούρνο να πάρουμε κάτι να φάμε και δε μπορούσα τίποτα εκτός από κουλούρι θεσ/νίκης, καθώς όλα είχαν τυρί (ο γιατρός μου είπε να είμαι πολύ προσεκτική με τα τυριά - όχι μαλακά τυριά και η φέτα μόνο συσκευασμένη κι όχι χύμα) ή μαρούλια και λοιπά λαχανικά που μου τα έχει απαγορέψει απ' έξω. Επίσης από μια ταβέρνα- σουβλατζίδικο δε ξέρω αν υπάρχει κάτι που να μπορώ να φάω καθώς τα κρέατα δε ξέρω αν είναι τόσο καλά ψημένα κι όλα τα ορεκτικά έχουν τυρί ή λαχανικά.

Μήπως έχω παραφοβηθεί; Δε λέω ότι θα τρώω συχνά απ' έξω, αλλά εσείς τι τρώτε; Τι σας έχει πει; Μέχρι και τα μακαρόνια χωρίς τυρί τα τρώω έξω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ δεν είπα ακόμη πολλά με τον γιατρό γιατί έχουμε την Παρασκευή ραντεβού. Το μόνο που μου είπε τηλεφωνικώς να κάνω μέχρι το ραντεβού είναι καλά πλυμένα λαχανικά και καλά ψημένο κρέας και το φυλλικό οξύ μου. Εγώ πέρα με το από έξω που έτσι κι αλλιώς το αποφεύγω, έχω θέμα με τα τραπέζια ή κεράσματα σε άλλα σπίτια. Πας και όλα είναι λαχανικά, κρέας, τυριά και γλυκά. Τη βγάζω με πατάτες και ρύζια. Όχι ότι δεν τους έχω εμπιστοσύνη αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Τώρα στις γιορτές θα τρελαθούμε και στα τραπέζια με κρέας...  Δεν το έχουμε πει ακόμη πουθενά. Αλήθεια εσείς το είπατε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμεις το εχουμε πει μονο στους γονεις μ κ τους γονεις τ αντρα μ. Ειναι νωρις νομιζω κ αν κ θελω ν το φωναξω παντου φοβαμαι ακομα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς ούτε στους γονείς μας. Λέμε αφού ακούσουμε καρδούλα και μετά. Στους υπόλοιπους μετά την αυχενική. Αν και μέχρι τότε όλο και θα έχει "ξεφύγει" σε κάποιους από τους γονείς μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια και χρόνια πολλά!!!με υγιή μωρά το 2018 και χαρούμενες μαμάδες ! Λοιπόν για το πότε το είπαμε εμείς από τη πρώτη στιγμή σ γονείς ...κ από εκεί τ μαθε κ η κουτσή Μαρία ειμαι της άποψης ότι αν ειναι να.παει καλά θα παει...δηλ αν το πω στο 4ο μου εγγυάται κάνεις ότι όλα θα πάνε τελεια; αυτή είναι η δική μ γνωμη...Φυσικά όσο για τα κρέατα μόνο λαχανικά δε τρώω απέξω κυρίως μαρούλι γιατί δεν έχω περάσει τοξόπλασμα αν είχα περάσει θα έτρωγα τ πάντα. .εκεί προσέχω και στη 1η κ τωρα..οσο για τ κρέατα τ ζητάω καλοψημένα..ειδικα τ κοτόπουλο.  αυτο..κατα τ'άλλα ειμαι πολύ πιο χαλαρή τώρα ...καναμε τ Αυχενική μας είδαμε τ ζουζούνι δόξα το Θεο οι μετρήσεις όλες καλές ...φυλο μετά τις 12 Γενάρη θα μας πει. . Αυτά τα δικά μ νέα!!!?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rena28 Σίγουρα μπορεί να συμβεί κάτι άσχημο κ αργότερα απλώς και επιστημονικά είναι πολύ λιγότερες οι πιθανότητες. Ενώ τώρα στην αρχή, μια στις 4 εγκυμοσύνες δεν θα συνεχιστούν. Δεν είναι ότι δεν το λέω για το κακό μάτι.. Ούτε που το σκέφτομαι αυτό. Απλώς για να μη στεναχωρηθούν αν συμβεί κάτι και για να μην είναι δύσκολο σε εμάς να εξηγούμε σε όλους τι συνέβη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η beauty bunny είπε:

@Rena28 Σίγουρα μπορεί να συμβεί κάτι άσχημο κ αργότερα απλώς και επιστημονικά είναι πολύ λιγότερες οι πιθανότητες. Ενώ τώρα στην αρχή, μια στις 4 εγκυμοσύνες δεν θα συνεχιστούν. Δεν είναι ότι δεν το λέω για το κακό μάτι.. Ούτε που το σκέφτομαι αυτό. Απλώς για να μη στεναχωρηθούν αν συμβεί κάτι και για να μην είναι δύσκολο σε εμάς να εξηγούμε σε όλους τι συνέβη.

Πω πω τόσες πολλές είναι οι πιθανότητες να πάει κάτι στραβα; 25%; Ακόμα και τώρα που έχουμε δει τη χοριακή να διπλασιάζεται κάποιες φορές;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν είμαι γιατρός αλλά με βάση τα όσα έχω διαβάσει, με τη χοριακή βλέπεις ότι δεν είναι βιοχημική κύηση, εφόσον διπλασιάζεται. Παλίνδρομη και έκτοπη όμως δεν μπορείς να το ξέρεις ακόμη. Τέλοσπάντων δεν θέλω να συζητάμε τέτοια. Όλα καλά θα πάνε! Απλώς εμείς λέμε να ακούσουμε καρδούλα και μετά να το πούμε σε γονείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμείς δεν το έχουμε πει ακόμα σε κανέναν, όχι γιατί είμαστε προληπτικοί αλλά γτ θελουμε να ακούσουμε πρώτα καρδούλα και μετά να τους το πούμε!! Στην προηγούμενή μου εγκυμοσύνη το είπαμε στους γονεις απο την αρχή, τελικά παλινδρομησε και στεναχωρήθηκαν πολύ!! Είπαμε αυτή τη φορά να κρατηθούμε λίγο, εύχομαι όλα να πάνε καλα και σύντομα πιστεύω πως θα τους το ανακοινώσουμε!! 

Και εγώ είμαι της άποψης οτι είναι να γίνει θα γίνει είτε το ξέρουν πολλοί είτε δεν το ξέρει κανένας!! Αν είναι να πάει καλα θα πάει!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε μην κάνετε αρνητικές σκέψεις....μόνο θετικές!

Εγώ και σε αυτή και στην προηγούμενη κύηση μόνο σαλάτες δεν έτρωγα έξω. Το κρέας το ζητάω πάντα καλοψημένο.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...