Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αχνό θετικό τεστ εγκυμοσύνης


beauty bunny

Recommended Posts

Το πάνω είναι χθεσινό και το κάτω είναι παλιότερο αρνητικό. Βλέπετε κι εσείς διαφορά; Είχατε ποτέ τέτοιο τεστ και τι σήμαινε τελικά;

 

9MkwUdX.jpg

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι ξεκάθαρη η γραμμουλα!!! Νομίζω πως δεν θα πρέπει να έχεις καμία αμφιβολία!!!! ?? Εγώ ποτέ δεν έχω κάνει τεστ εγκυμοσύνης πάντα έχω προτιμήσει τις χοριακουλες που δίνουν και την τιμή σε περίπτωση εγκυμοσύνης!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ! Είναι τελικά όντως θετικό. Την επόμενη μέρα που ήταν Δευτέρα έκανα χοριακή και ήταν 239,66. Πήρα τον γιατρό μου και μου είπε πως αυτην την εβδομάδα δεν θα φανεί τίποτα ακόμη και μου έκλεισε ραντεβού για την επόμενη. Δεν μου είπε όμως να ξανακάνω χοριακή. Λέτε να ξανακάνω μια μόνη μου να δω πώς πάει (αν ανεβαίνει) μέχρι τότε; @babybaby Εσύ ποια διαδικασία ακολουθείς που είμαστε στα ίδια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοιτα, εγω το ανακαλυψα 2 μερες πριν την καθυστερηση κ ειχα ακομα 62. ΜΟυ ειπε ο γιατρος να επαναλαβω σε 48 ωρες αλλα επειδη επεφτε σκ την εκανα λιγο αργοτερα κ ειχε τριπλασιαστει. Σημερα θα παω ν κανω μια τελευταια (προαιρετικα μ ειπε αλλα σιγα μην κρατιεμαι εγω!) για να ειναι ακριβως 48 ωρες μετα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@beauty bunny συγχαρητήρια!!! Σου εύχομαι μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη... Παρεούλα θα πάμε (είμαι και εγώ νέα εγκυουλα) μαζί με την @babybaby η οποία θα μας πει πως πάει η χοριακουλα της σήμερα!!! ❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@babybaby @beauty bunny @Mariloux Είστε πολύ ωραία παρέα! Μια καλή εγκυμοσύνη με 3 γερά μωρά σας εύχομαι ολόψυχα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου και σε εσάς τα καλύτερα έυχομαι!

Κι εγώ το Σάββατο που μου βγήκε αχνό πήγα για χοριακή αλλά εκλεινε σε μια ώρα το μικροβιολογικό και μου είπε πως δεν θα βγει την ίδια μέρα. Οπότε αφού θα το μάθαινα Δευτέρα είπα να κάνω και Δευτέρα την εξέταση που θα είχε αυξηθεί κιόλας. Άρα @babybaby πρέπει να είμαστε ακριβώς στα ίδια. Πόσο είχες σήμερα χοριακή τελικά;

@Mariloux εσύ σε ποια φάση είσαι ακριβώς;

Κορίτσια πού θα συζητάμε την κοινή μας πορεία; χιχι Εδώ νομίζω θα βγούμε εκτός θέματος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@beauty bunny εγώ είμαι απο εξωσωματική αλλά αυτό δεν αλλάζει τίποτα βέβαια απο εδώ και πέρα.. ΤΕΡ 19/11, είχα χοριακή Δευτέρα 18/12 αλλά σαν ανυπόμονη που είμαι την έκανα Σάββατο 16/12 και ήταν 469.. Έκανα και μια επαναληπτική την Δευτέρα και μου βγήκε 1035... Τώρα έχω ραντεβού για τον 1ο υπέρηχο στις 27/12!!!!!

Ειναι ένα θεματάκι ΜΩΡΑΚΙΑ.. ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ 2018, νομίζω πως θα το φάμε στην μάπα όλο το καλοκαίρι αλλά μπορείς να μπεις εκει να συζητάμε την πορεία & τις ανησυχίες μας!!! ❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@beauty bunny εγω εχω ΤΕΡ 20/11, στις 15/12 (2 μερες πριν την αναμενομενη περιοδο) εκανα χοριακη κ βγηκε 62. Στις 18/12 βγηκε 188 κ σημερα 20/12 558! Ο γιατρος ειναι πολυ ικανοποιημενος! Τη @Mariloux τη βλεπω για διδυμακια!χιχιχι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@babybaby τι υπέροχα νέα είναι αυτά!!! Πήρε μπρος για τα καλα η χοριακή σου, μπράβο κοπέλα μου!!! Με το καλό να ακούσετε και καρδούλα!! Εγώ δεν νομίζω να ακούσω καρδούλα στον 1ο υπέρηχο γτ θα τον κάνω πολύ πολύ νωρίς 5w3d αλλά έχω μια αγωνία (λόγω της παλινδρομης που ειχα πριν μερικούς μήνες), φοβάμαι μήπως κάτι δεν πάει καλα αλλά προσπαθώ να αποβάλλω τις αρνητικές σκέψεις!! Αν είναι διδυμάκια θα τρελαθώ τελείως, το θέλω με όλη μου την καρδιά!! Εσύ απ'οτι είδα θα κανεις τον 1ο σου υπέρηχο ακριβώς μια εβδομάδα μετά απο εμένα, είμαστε πάρα πολύ κοντά στις ημερομηνίες, τι κοντά δηλαδή, τις ίδιες ακριβώς έχουμε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια μου ΤΕΡ 15/11 αλλά θετικό τεστ ωορρηξίας 2/12. Πρώτο υπέρηχο εχω στις 29/12 και λογικά ούτε εμείς θα ακούσουμε καρδούλα αλλά δεν πειράζει ένα-ένα τα βήματα για να χαιρόμαστε κάθε φορά :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια μου είμαστε και οι τρεις πολυ μαζι!! @Mariloux πως ξέρεις πόσο ακριβώς εβδομάδων είσαι, το υπολογίζεις με βάση την τελευταία περίοδο; Εμένα ο γιατρός μου είπε 3/1 που θα πάω θα είμαι 6 εβδομάδων αλλά δε ξέρω πως το υπολόγισε!

Μακάρι να ακούσουμε και οι 3 καρδούλα με την πρώτηηη!!!!! (άντε με τη δεύτερη- σημειωτέον, αν δεν καταφέρουμε να την ακούσουμε στο 1ο ραντεβού, εγώ θα του γίνω μπάστακας, κάθε μέρα εκεί θα μαι!!)χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@babybaby ξέρω ακριβώς πόσο είμαι λόγω του οτι είμαι απο εξωσωματική και γνωρίζουμε πότε έγινε η "σύλληψη"!!! Πάντως απο άλλες κοπέλες ξέρω πως η εγκυμοσύνη συνήθως υπολογίζεται με βάση την τελευταία περίοδο αλλά την ακριβή ημερομηνία θα στη δίνει και ο υπέρηχος!! Έχω πολύ αγωνία, θέλω να ακούσω καρδούλα για να ηρεμήσω λιγάκι!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό σε όλες! Να ακούσετε και οι τρεις καρδούλα με την πρώτη!

Οι εβδομάδες που είστε υπολογίζονται από την πρώτη μέρα της τελευταίας περιόδου. 

Δηλ. με ΤΕΠ 15/11 σήμερα είναι 5+2

Επίσης ο μήνας υπολογίζεται από την ΤΕΠ+7 

Άρα 15+7=22 κάθε 22 του μηνός αλλάζει ο μήνας και η ΠΗΤ είναι 22/08

Ελπίζω να βοήθησα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστούμε @ditaki. Κι εγώ αυτό ήξερα για τις ημερομηνίες αλλά αυτό δεν ισχύει για έναν κύκλο 28ημερών; Αν έχεις μεγαλύτερο τι γίνεται; Εγώ για παράδειγμα αν είχα κύκλο 28 ημερών θα έπρεπε να κάνω ωορρηξία στις 14 ημέρες από την ΤΕΡ (15/11) δηλαδή στις 28/11. Όμως θετικό τεστ ωορρηξίας είχα στις 2/12 που σημαίνει ότι ωορρηξία μπορεί να έγινε και 3/12 ή ακόμα και 4/12. Έτσι μετατοπίζεται η πιθανή ημερομηνία τοκετού και το πώς υπολογίζονται οι εβδομάδες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η beauty bunny είπε:

Ευχαριστούμε @ditaki. Κι εγώ αυτό ήξερα για τις ημερομηνίες αλλά αυτό δεν ισχύει για έναν κύκλο 28ημερών; Αν έχεις μεγαλύτερο τι γίνεται; Εγώ για παράδειγμα αν είχα κύκλο 28 ημερών θα έπρεπε να κάνω ωορρηξία στις 14 ημέρες από την ΤΕΡ (15/11) δηλαδή στις 28/11. Όμως θετικό τεστ ωορρηξίας είχα στις 2/12 που σημαίνει ότι ωορρηξία μπορεί να έγινε και 3/12 ή ακόμα και 4/12. Έτσι μετατοπίζεται η πιθανή ημερομηνία τοκετού και το πώς υπολογίζονται οι εβδομάδες;

Αυτό ισχύει και σε μεγαλύτερο κύκλο, απλά το πιο πιθανό είναι να αλλάξει η ΠΗΤ σου στην αυχενική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστουμε τόσο @ditaki τα ανελυσες τελεια! Πολύ μπερδεμένα πάντως βρε παιδί μου, κι αυτό που τις 2 πρώτες εβδομάδες της "εγκυμοσύνης" σου δεν είσαι έγκυος με ξεπερνάει! Εγώ ας πούμε τώρα λογικά είμαι 4 εβδομάδων και 5 ημερών αλλά τις 2 πρώτες εβδομάδες από τις 4 δεν ημουν έγκυος! χαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...