Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Σαν πέρσι τέτοια μέρα ήρθες στον κόσμος. Είχες ταλαιπωρηθεί πολύ μετά από 25 ώρες και το κλάμα σου όταν σε βγάλανε από την κοιλιά μου ήταν γοερό, μου σπάραξε την καρδιά αλλά με ανακούφισε κιόλας, ήξερα ότι είσαι καλά, ότι ανέπνευσες κανονικά. Σε έφεραν να σε δω και να σε φιλήσω αλλά από την ένταση της στιγμής δεν θυμάμαι εκείνη την πρώτη σου εικόνα, πόσες τύψεις νιώθω για αυτό δεν φαντάζεσαι! Αφού με ράψανε, με βάλανε σε ένα δωμάτιο να συνέλθω λίγο. Ήρθε ο μπαμπάς σου να με δει και μου είπε ότι είσαι μικρούλης και κόκκινος από το ζόρι αλλά είδα στα μάτια του μια απέραντη ευτυχία και ευγνωμοσύνη που σε έφερα στον κόσμο μας. Μόλις με πήγανε στο δωμάτιο, σε φέρανε δίπλα μου. Ήσουν ένα μικρό κόκκινο ζαρωμένο ανθρωπάκι με κάτι μακρυά λεπτά δαχτυλάκια που τα πλαισίωναν κάτι τεράστια νύχια. Τα ματάκια σου ήταν κλειστά και έκλαιγες αλλά σε έβαλα αμέσως στο στήθος μου και εσύ, σαν να είχες εμειρία ετών, άνοιξες το στοματάκι σου και έπιασες την θηλή και ξεκίνησες να ρουφάς με ανακούφιση το γάλα, όσο είχα μέχρι εκείνη την ώρα.

Από τότε μέχρι σήμερα πέρασε ένας ολόκληρος χρόνος, με τα δύσκολα και τα εύκολά του, με ξενύχτια, κλάμα, άγχος, γέλια και παιχνίδια και σήμερα θα σβήσεις το πρώτο σου κεράκι! Να είσαι γερός καμάρι μου και η μαμά θα είναι πάντα δίπλα σου σε ό,τι την χρειάζεσαι! Σ'αγαπώ πολύ!

Σας ευχαριστώ όλες για τις υπέροχες συζητήσεις που έχουμε κάνει εδώ μέσα, την πολύτιμη ανταλλαγή απόψεων και σας εύχομαι η κάθε μια να πάρει ως δώρο για το νέο έτος αυτό που επιθυμεί! Να χαίρεσται τα παιδάκια σας, στις εγκυούλες μια καλή εγκυμοσύνη και στα κορίτσια που παλέυουν με την υπογονιμότητα να την νικήσουν σύντομα και να σφίξουν στην αγκαλιά τους τα μωράκια τους!

• Like 14

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@KONSTANTIA να σου ζησει το μπεμπακι σου & να ειναι γερο και δυνατο και εσεις να τον καμαρωνετε❣️ 😍

σε ευχαριστουμε πολυ για τις ευχες, μακαρι και εμεις να ζησουμε συντομα αυτο το θαυμα!🤩

• Like 2

Πολύχρονος ο γιος σου!!! Να είναι πάντα καλα και να τον δεις όπως επιθυμείς!! Τι όμορφα πράγματα που έγραψες!!! 😍😍

• Like 1

Να τον χαίρεσαι,να είναι γέρος και να τον καμαρώνεις όπως επιθυμεις :)

• Like 1

Με συγκινησες... Να χαιρεσαι το μικρο σου ζουζουνακι! Γερο και καλοτυχο να ειναι σε ολη του τη ζωη! Εμεις σε ευχαριστουμε που εισαι διπλα μας κ δε μας ξεχνας! 

• Like 1

Πόσο συγκινητικο μηνυμα... Αγγιξες την ψυχη μας. Να το χαιρεσαι το αγορι σου! Ευχομαι υγεια, αγαπη και πολλες πολλες ομορφες χαμογελαστες οικογενειακες στιγμες! [smilie=occasion16.:🎂🎉🎊🎁🎀:ymparty:[smilie=occasion15.:[smilie=occasion13.:

• Like 1

Ενταξει... Κλαιω..!! Οι πιο δυνατες εμπειριες ειναι στα πιο φυσιολογικα πραγματα!!

Να τον χαιρεσαι Κωνσταντια μου!! Ειμαι σιγουρη οτι μεγαλωνοντας το παιδι σου θα ειναι πολυ περιφανο για'σενα!!

Ευχομαι ολες να ζησουμε αυτες τις δυνατες στιγμες που περιγραφεις..!!

• Like 1

στις πριν 18 ώρες, ο/η peacock είπε:

Με συγκινησες... Να χαιρεσαι το μικρο σου ζουζουνακι! Γερο και καλοτυχο να ειναι σε ολη του τη ζωη! Εμεις σε ευχαριστουμε που εισαι διπλα μας κ δε μας ξεχνας! 

Να σας ξεχάσω??? Μα τι είναι αυτά που λες!!!! Δεν φεύγω και να με διώξετε!!!!

• Like 2

στις πριν 4 ώρες, ο/η Rosemary είπε:

Ενταξει... Κλαιω..!! Οι πιο δυνατες εμπειριες ειναι στα πιο φυσιολογικα πραγματα!!

Να τον χαιρεσαι Κωνσταντια μου!! Ειμαι σιγουρη οτι μεγαλωνοντας το παιδι σου θα ειναι πολυ περιφανο για'σενα!!

Ευχομαι ολες να ζησουμε αυτες τις δυνατες στιγμες που περιγραφεις..!!

Να είσαι σίγουρη ότι το καλύτερο πράγμα που θα έχεις κάνει στην ζωή σου θα είναι το παιδί σου! Ποιές σπουδές, ποιά επαγγελματική καταξίωση, ποιά χρήματα....Τπτ δεν θα έχει την παραμικρή αξία μπροστά στο θαύμα σου!

• Like 1

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Γειά σας κορίτσια!!  Βρίσκομαι στην 22η εβδομάδα κ χθες κάναμε τη Β επιπέδου.  Όλα καλά με το μωρό. Το μόνο π μ είπε ο εμβρυολογος ήταν πως ο πλακούντας είναι χαμηλά (11mm από τον τραχηλο)  κ να το ξαναδώ με το γιατρό,  μήπως χρειαστεί καισαρική. Δ με ανησύχησε καθόλου. Δ μ είπε ότι θα υπάρξει κάποιο άλλο πρόβλημα πάρα μόνο με τον τρόπο της γέννας. Εγώ βέβαια προβληματιστηκα κ το έψαξα στο Internet οπου διάβασα τα όσα, Δλδ για αιμορραγίας, για κίνδυνο της μάνας κ διαφορά αλλά. Έχετε κάποια παρόμοια εμπειρία? Έχω τρομάξει αρκετά. 
    • @stergiou συγχαρητήρια!😘😘😘 Σου εύχομαι μια τέλεια εγκυμοσύνη και με το καλο το μωράκι σου!😆❤❤ χάρηκα παρα πολυ!!!! Ολα να σου πάνε τέλεια!! ❤ Σχεδόν 9 μηνών εμείς...Πώς μεγάλωσαν τοσο γρηγορα;; θηλαζουμε ακόμα κ δειλα δειλα ειμαστε ετοιμες να μπουσουλησουμε!!!
    • Πραγματικά δε θ μπορούσα να αντέξω το σύστημα Αγγλία... με τίποτα!!!!! Δυστυχώς είχαμε θέματα με το internet κ το τηλ.. Γενικά καλα είμαι αλλά πάνω που μου περνάνε τα ψυχολογικά μου έρχεται η κάθε μια γειτονισσα (κ οχι μόνο)κ με τρελενει... δε νομίζω να μου έχει κάνει dobbler.. μόνο black and white υπέρηχους κάνω..  Κάθε πότε έχετε εσείς ραντεβού τώρα;; εγω κάθε 2 βδομάδες
    • Τώρα περιμένουμε το Σάββατο την χοριακη της @bebe2. Όσο για την φάση της καθεμιας.. Χαμός. Από όλα έχει ο μπαξές.. 
    • @bebe2 τι έχεις καλό μου? Μην πέφτεις.. Λίγες μέρες ακόμα έμειναν. Δώσε μας λίγο ελπίδα♥♥ @Πιου-πιου να είναι όλα καλά αύριο! @satya καλή επιτυχία με την ωοληψια! @Bloublou85 με την λαπαροσκόπηση θα δει όλα τα όργανα. Όμως εάν δεν είναι απαραίτητο θα το απέφευγα..   
  • Νέες συζητήσεις