Μετάβαση σε περιεχόμενο

Συμπτώματα


Recommended Posts

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Λευτέρης είπε:

Ποια μέρα του κύκλου έκανες χοριακη; @marylouchrys? Το 25 είναι χαμηλό, αλλά αυτό δεν είναι απαραίτητα κακό, μπορεί να έγινε αργά η σύλληψη και Να βιαστηκες κι εσυ να κανείς χοριακη... έχεις τεστ άλλο εγκυμοσύνης; εγώ ένας τρόπος που χρησιμοποιούσα ανάμεσα στις χοριακες ήταν από τεστ, αν σκπυραιναν κτλ. Βέβαια είχα πάρει τις ταινίες που ήταν πολύ οικονομικά και είχα καμία δεκαριά... 

σημερά που είναι η 27 μέρα. περίμενα περίοδο αύριο ή μεθαύριο. εννοείται ότι θα κάνω τεστ αύριο και μεθαυριο, αλλά και πάλι αν δε δω το αποτέλεσμα της χοριακής δε θα ηρεμήσω. εμφύτευση έγινε μάλλον χθες που είδα τα καφέ . σήμερα τπτ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 147
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 15 λεπτά, ο/η marylouchrys είπε:

σημερά που είναι η 27 μέρα. περίμενα περίοδο αύριο ή μεθαύριο. εννοείται ότι θα κάνω τεστ αύριο και μεθαυριο, αλλά και πάλι αν δε δω το αποτέλεσμα της χοριακής δε θα ηρεμήσω. εμφύτευση έγινε μάλλον χθες που είδα τα καφέ . σήμερα τπτ.

ΝΑΙ φυσικά θα κανείς και χοριακη, δεν το συζητάμε, απλά για να είσαι εσυ πιο ήρεμη και λίγο να απασχολήσεις το κεφάλι σου γιατί καταλαβαίνω ότι έπεσες πάνω στις αργίες.... κ είναι πίκρα η αναμονή... όσο δεν αδιαθετεις είναι καλό σημάδι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marylouchrys είπε:

Μου έδωσε προγεστερόνη και σημερα είχα χοριακη μόλις 25.ειχα και τη βιοχημικη και φοβάμαι πολύ . Σήμερα άρχισε να πονάει περισσότερο το στήθος μου. Χοριακη θα κάνω την Τρίτη ξανά.

Αχ,ποσο σε νιωθω... Ακριβως το ιδιο ειχα παθει στην προηγουμενη μου κυηση. Χοριακη 30, 3η ημερα καθυστερησης.. Βιοχημικη. Βεβαια, εχει σημασια σε ποια μερα εισαι κ ποτε εγινε η εμφυτευση.. Υπαρχουν περιπτωσεις που παιρνει φορα η χοριακη κ ευχομαι κ η δικη σου να παρει φορα..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marylouchrys εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία και την Τρίτη να κλαις από χαρά μόλις δεις τη χοριακή σου που θα έχει εκτοξευτεί!!!!

Ρε κορίτσια από εχθές είμαι ένα ερείπιο. Τάση για εμετό, ατονία, δε θέλω να φάω τίποτα, ζαλάδες και υπνηλία. Γενικά σα να έχω ίωση αλλά χωρίς πυρετό. Να είναι όντως ίωση ή μπορεί να είναι από την εγκυμοσύνη; Πάω από καναπέ σε καναπέ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ @babybaby κι εμένα με έχει τρελάνει αυτό το από καναπέ σε καναπέ. Εγώ μόνο το πρωι είχα ναυτία αλλά κι εγώ όλη μέρα ατονία κ δεν έχω όρεξη για τίποτα. Τρώω όμως κανονικά. Ίσως επειδή δεν έχω τάση για εμετό. Σκέφτομαι να βγω έξω. Φοβάμαι μην κρυώσω. Όταν βγαίνω, σε λίγη ώρα θέλω να γυρίσω να ξαπλώσω γιατί κουράζομαι εύκολα και λίγο ζαλίζομαι. Έλεγα τι ωραία που το μάθαμε μέσα στις γιορτές θα είναι τα πιο ωραία χριστούγεννα αλλά δεν παλεύεται. Σκέφτομαι πως σε λίγο θα ξαναρχισω δουλειά και με πιανει καταθλιψη που δεν κάνω τίποτα τώρα που μπορώ. Γενικά το φοβάμαι να μην πέσω πολύ ψυχολογικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η beauty bunny είπε:

Ναι Κατερίνα όλα καλά.Απάντησα σε άλλο θέμα. Είδαμε μόνο σάκο προς το παρόν. 

Συγνωμη κοριτσακι μου,δεν το ειδα!!τελεια!αντε με το καλο να ακούσετε καρδούλα!!!ποτε θα ξαναπατε τωρα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η marylouchrys είπε:

Τελικά έκανα χοριακη σήμερα το  πρωί και ήταν 25. Σχετικά χαμηλή και μπορώ να ξανακάνω την Τρίτη.  Θα πεθάνω από αγωνία αλλά δεν γίνεται αλλιώς με τις αργίες. 

Συγχαρητηρια κοπελα μου!!μην σκέφτεσαι αρνητικά!εισαι δυο η τρεις μερες πριν την αναμενόμενη περίοδο αν θυμάμαι καλα,οποτε μην βαζεις κακό με το μυαλό σου!!Υπομονη θετική σκέψη και επανάληψη την τριτη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@beauty bunny χαιρομαι που δεν ειμαι μονη μ!! Χαχαχα!! Ελα μωρε θα περασουν αυτα κ θ μεινουν μονο τα θετικα! Συντομα ελπιζω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου παιρνω 3 utrogestan την ήμερα και ειμαι σε κατασταση νιρβανα! Συνέχεια κοιμάμαι και ζαλίζομαι. Από καναπέ σε κρεβάτι όλη μέρα με το ζόρι σχεδόν έκανα μπάνιο. Τέτοια ξεκούραση που την είχα ξαναδεί? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Συγνωμη κοριτσακι μου,δεν το ειδα!!τελεια!αντε με το καλο να ακούσετε καρδούλα!!!ποτε θα ξαναπατε τωρα??

Σε 3 εβδομάδες μας είπε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η marylouchrys είπε:

Κοριτσια μου παιρνω 3 utrogestan την ήμερα και ειμαι σε κατασταση νιρβανα! Συνέχεια κοιμάμαι και ζαλίζομαι. Από καναπέ σε κρεβάτι όλη μέρα με το ζόρι σχεδόν έκανα μπάνιο. Τέτοια ξεκούραση που την είχα ξαναδεί? 

Βρε, μολις ειδα οτι το 25 ηταν πριν την καθυστερηση!! Ουουου..!! Χωρις να θελω να σε ξεσηκωσω, ειναι πολυ πιθανο να εχεις μια ομορφη εγκυμοσυνη... Αυτο που σου συμβαινει με την υπνήια, ειναι φυσιολογικο κ ισως δειγμα οτι κ η προγεστερονη του οργανισμου σου ειναι σε πολυ καλα επιπεδα!!! Περιμενουμε νεα σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marylouchrysΠηγές για εξέταση; 

καλη χρόνια σε όλες! Καλές εγκυμοσύνες, καλές γέννες γερά μωρακια και ότι επιθυμούμε :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη χρονια σε ολους!!! Με υγεια και γερα μωρα!!! Οντως, @marylouchrys πήγες για τη χοριακη; Κοριτσια, ειμαι 3 μερες πολυ χαλια! Ολη μερα (απο το πρωι ως το βραδυ χωρις υπερβολη) εντονη ταση για εμετο, παω να προσπαθησω αλλα τιποτα, δε μπορω να φαω τιποτα και νιωθω αρρωστηηη... Δεν πειραζει βεβαια να ειναι καλα ο σπορος κι ολα οκ... Ελπιζω ομως να μην ειναι ετσι ολη η εγκυμοσυνη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@babybaby καλημέρα και καλή χρόνια :) με έναν καλό υπέρηχο! (Αύριο; καλά θυμάμαι;) 

ολη την εγκυμοσύνη να σε πάει έτσι είναι πολύ δύσκολο... το πρώτο τρίμηνο όμως είναι πολύ πιθανό...... υπομονή και να σκέφτεσαι ότι μεγαλώνει το σποράκι του αυξάνονται οι ορμόνες σου για αυτό ανακατεύεσαι <3 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Λευτέρης είπε:

@babybaby καλημέρα και καλή χρόνια :) με έναν καλό υπέρηχο! (Αύριο; καλά θυμάμαι;) 

ολη την εγκυμοσύνη να σε πάει έτσι είναι πολύ δύσκολο... το πρώτο τρίμηνο όμως είναι πολύ πιθανό...... υπομονή και να σκέφτεσαι ότι μεγαλώνει το σποράκι του αυξάνονται οι ορμόνες σου για αυτό ανακατεύεσαι <3 

Σε ευχαριστω πολυ!! Τα είχες κι εσυ αυτα;;; Αυτό που μου κανει εντυπωση ειναι οτι μαλλον ξεκινησαν λιγακι νωρις.. Απο το τελος της 5ης εβδομαδας δλδ... Ναι αυριο ειναι ο υπερηχουλης μας, σε ευχαριστω πολυ!!! Ανυπομονω να το δω!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η babybaby είπε:

Σε ευχαριστω πολυ!! Τα είχες κι εσυ αυτα;;; Αυτό που μου κανει εντυπωση ειναι οτι μαλλον ξεκινησαν λιγακι νωρις.. Απο το τελος της 5ης εβδομαδας δλδ... Ναι αυριο ειναι ο υπερηχουλης μας, σε ευχαριστω πολυ!!! Ανυπομονω να το δω!!!!!

Εγώ όχι, μόνο υπνηλία από συμπτώματα και δυστυχώς επειδή είχα και ινομυωμα τρελούς πόνους στον τρίτο μήνα και νοσηλευτηκα για 7 μέρες. Αλλά μια φίλη μου που είναι ένα μήνα περισσότερο από μένα  είχε στο πρώτο τρίμηνο ανακατωσουρες όπως κ πολλές άλλες γυναίκες βέβαια.

να είναι φανταστικός ο αυριανός υπέρηχος σου και να ανοίξει το δρόμο για τους υπόλοιπους φανταστικούς υπερήχους :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή χρονιά!!! Εύχομαι ο νέος χρόνος να φέρει σε όλες αυτό που λαχταρούν στην αγκαλιά τους!!! Πήγα για χοριακή το πρωί και περιμένω...η αγωνία έχειχτυπήσει κόκκινο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marylouchrys είπε:

Καλή χρονιά!!! Εύχομαι ο νέος χρόνος να φέρει σε όλες αυτό που λαχταρούν στην αγκαλιά τους!!! Πήγα για χοριακή το πρωί και περιμένω...η αγωνία έχειχτυπήσει κόκκινο!!!

Όλα καλαααααααα θα είναι! Τι ώρα σου είπαν; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marylouchrys είπε:

Καλή χρονιά!!! Εύχομαι ο νέος χρόνος να φέρει σε όλες αυτό που λαχταρούν στην αγκαλιά τους!!! Πήγα για χοριακή το πρωί και περιμένω...η αγωνία έχειχτυπήσει κόκκινο!!!

Καλή χρονιά και με μια τεράστια Χοριακη  κοπέλα μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@karen καλή χρόνια! Εγώ δεν έχω υπέρηχο αύριο, μακάρι να είχα δηλαδή.... αλλά ο επόμενος υπέρηχος είναι η β επιπέδου και τα κάνω πάνω μου μόνο που το σκέφτομαι! Τουλάχιστον η μικρή κλωτσάει όποτε είμαστε σε ανοιχτή επικοινωνία :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@karen εγω εχω αυριο τον πρωτο μου υπερηχο!!!

@Λευτέρης γιατι φοβασαι για τη β επιπεδου;

@marylouchrys με το καλο, τελεια θα ειναι η χοριακη σου!!! οταν την παρεις πες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η babybaby είπε:

@karen εγω εχω αυριο τον πρωτο μου υπερηχο!!!

@Λευτέρης γιατι φοβασαι για τη β επιπεδου;

@marylouchrys με το καλο, τελεια θα ειναι η χοριακη σου!!! οταν την παρεις πες μας!

Πρώτος υπέρηχος υπέροχα  ?αντΕ με το καλό νΑ δεις το σποΡακι σου Αύριο Θα περιμένουμε νέα σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@babybaby γενικά έχω πολύ άγχος στους μεγάλους υπερήχους... και στην αυχενική είχα και τώρα στην β επιπέδου. Λίγο η δουλειά μου, λίγο ότι είμαι μεγαλουτσικη κι έχουν προλάβει όλες μου οι φίλες εγκυμοσύνες και έχουν ιστορίες να πούνε...λίγο ότι έτσι κι αλλιώς είμαι αγχωτική, ε τα κάνω πάνω μου ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Λευτέρης μια χαρα θα ειναι το φασολι σου!!! Μην ακους κανεναν και τιποτα! Ετσι αγχωνομαι για ολα και εγω, αλλα δεν πρεπει. Να σκεφτεσαι θετικα, ολα θα πανε τελεια!!!! Θα δειτε και το φυλο λες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...