Μετάβαση σε περιεχόμενο

Συμπτώματα


Recommended Posts

Η δεύτερη γραμμή φαίνεται κανονικά, αλλά είναι αχνή και δεν κάνουν πουλάκια τα ματια μου, χαχαχα. Εμφανίστηκε σχεδόν αμέσως. Απλά αν δε δεις τη χοριακή δεν πστεύεις τπτ , γτ λένε ότι καμιά φορά τα τεστ κάνουν λάθος. έχω ακούσει για ψευδώς αρνητικό βέβαια και όχι τόσο για ψευδώς θετικό. προσπάθησα να βγάλω φώτο αλλά δεν κάνει focus για να φανεί στη φώτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 147
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγώ πάντως όταν ήμουν στη θέση σου (πριν 2 βδομάδες) πήγα για χοριακή η οποία βγήκε 62. Μου είπε βέβαια μετά ο γιατρός ότι βιάστηκα αλλά τι πειράζει; Εγώ έμαθα αυτό που ήθελα! χαχαχαχ! Πάντως λάθος θετικό πολύ σπάνια, γιατί αν βγει θετικό πάει να πει ότι ανίχνευσε ορμόνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις με πμ που πήγες για χοριακή και βγήκε τοσο γρήγορα? γτ έχω μεγάλη ανησυχία. ευχαριστώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marylouchrys θεωρώ λίγο απίθανο ένα θετικό τεστ να είναι λάθος, σίγουρα ομως η χοριακή θα σου δώσει ένα πολύ πιο σίγουρο αποτέλεσμα.. Η θερμοκρασία είναι πολύ θετικό σημάδι, νομίζω οτι μπορείς να χαρείς!!! Πάντως δεν ξέρω αν είναι καλή ιδέα να κανεις σήμερα χοριακή, απο τη μια θα σιγουρευτείς για την εγκυμοσύνη σου αλλά απο την άλλη οι γιατροί συστήνουν μια επανάληψη σε 2 μέρες για να δεις πως εξελίσσεται, επομένως αν κανεις σήμερα την χοριακή δεν θα μπορέσεις να ξανά κανεις Κυριακή και ούτε καν Δευτέρα!! Βέβαια μποστα στην αγωνία τι σου είναι μια επιπλέον χοριακή!! Στη θέση σου θα είχα ήδη κάνει μια..... ?? Με το καλό, εύχομαι όλα να σου πανε καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marylouchrys Σου εύχομαι να είσαι εγκυούλα αν κ όπως λένε κ τα κορίτσια ψευδώς θετικό δύσκολα. Πάνε κάνε τη χοριακή σου να σου φύγει η αγωνία κ μετα ξανακάνεις όταν χρειαστεί.

Εμένα κορίτσια μου είναι αργά το ραντεβού μου, οπότε δεν έχω ακόμα νέα.

Ήθελα όμως να σας ρωτήσω. Νιώθετε να κρυώνετε; Θα μου πειτε χειμώνας είναι κ βέβαια. Εννοώ μη φυσιολογικά. Με πιανει εμένα ώρες-ώρες κάτι σαν κρίση κ δεν ζεσταινομαι με τίποτα. Ο άντρας μου την ίδια ώρα λέει πως έχουμε μια χαρά θερμοκρασία κ δεν κρυώνει. Ειδικά τα πέλματά μου τα νιώθω παγωμένα ενώ φοράω πόσα πράγματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η babybaby είπε:

Ναι κορίτσια έχω θετικό feeling, ήδη μέσα στο Δεκέμβριο γεμίσαμε εγκυούλες! Άντε η @Κατερινάκι/only love θα είναι η επόμενη!!!!

@beauty bunny γραψε μας μολις γυρισεις απο το γιατρο εδω να μας πεις τι εγινε!! Ανυπομονούμε!!!

Αχ κοριτσακι μου!με συγκινεις!!!αν πέσεις μεσα θελω διεύθυνση να σου στείλω δωρο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η marylouchrys είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και χρόνια πολλά. Είμαι στην 26 μέρα του κύκλου και είδα ελάχιστα ροζ υγρά και υπέθεσα ότι μου έρχεται περίοδος νωρίτερα. Έχω κύκλο 28 ημερών συνήθως συν ότι πονάω όπως όταν έρχεται. Το μεσημέρι που γύρισα σπίτι είπα να κάνω ένα τεστ έτσι από περιέργεια και βγήκε αχνό θετικό. Υπάρχει περίπτωση να είναι λάθος το τεστ? Χαζή ερώτηση αλλά δεν ξέρω αν πρέπει να το πιστέψω ή όχι. Περιμένω να περάσει η ώρα να πάρω το γιατρό μου. Θα μου πει μάλλον να πάω για χοριακή, απλά θα ήθελα να μου πείτε και τη δική σας εμπειρία.

Ωωωωω...τι ομορφααααααα!!Αν εχει γίνει σωστά το τεστ και διαβάστηκε στον χρόνο που γραφει,τοτε ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ εισαι εγκυουλα!!!φυσικα αυριο το πρωι πρεπει να πας για χοριακη και να μιλήσεις με τον γιατρό σου,λογικα θα σου πει να επαναλάβεις παλι σε 48 ώρες μετα την πρωτη..Αναμενουμε τα υπεροχα νεα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mariloux είπε:

@marylouchrys θεωρώ λίγο απίθανο ένα θετικό τεστ να είναι λάθος, σίγουρα ομως η χοριακή θα σου δώσει ένα πολύ πιο σίγουρο αποτέλεσμα.. Η θερμοκρασία είναι πολύ θετικό σημάδι, νομίζω οτι μπορείς να χαρείς!!! Πάντως δεν ξέρω αν είναι καλή ιδέα να κανεις σήμερα χοριακή, απο τη μια θα σιγουρευτείς για την εγκυμοσύνη σου αλλά απο την άλλη οι γιατροί συστήνουν μια επανάληψη σε 2 μέρες για να δεις πως εξελίσσεται, επομένως αν κανεις σήμερα την χοριακή δεν θα μπορέσεις να ξανά κανεις Κυριακή και ούτε καν Δευτέρα!! Βέβαια μποστα στην αγωνία τι σου είναι μια επιπλέον χοριακή!! Στη θέση σου θα είχα ήδη κάνει μια..... ?? Με το καλό, εύχομαι όλα να σου πανε καλά!!!

Εχεις δικιο σε ολα όσα γράφεις,θα διαφωνήσω μονο στο οτι δεν μπορει να κανει επανάληψη της χοριακης,αν της γράψει ο γιατρός της παραπεμπτικό παει σε μεγάλο μαιευτήριο κανονικά!ειχα παει πέρυσι την δευτερη μερα των Χριστουγέννων στο ιασω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωχ @Κατερινάκι/only love έχεις απόλυτο δίκιο!! Είχα στο μυαλό μου τα μικροβιολογικά που έχουμε γύρω γύρω & μου ξέφυγε τελείως οτι υπάρχουν και τα νοσοκομεία!!! Συγγνώμη κορίτσια μου..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά κι εγώ που είχα κανει την πρώτη Παρασκευή απόγευμα τη δεύτερη την έκανα Δευτέρα πρωί, δεν έψαξα να βρω κλινική κυριακή απόγευμα. Και επανέλαβα άλλη μία Τετάρτη πρωί για να δούμε ακριβώς στο 48ωρο.

Συγγνώμη @marylouchrys έλειπα και τώρα είδα το μήνυμά σου οπότε η απάντησή μου μάλλον σου είναι άχρηστη. Πάντως εγώ την έκανα σε ένα μικροβιολογικό της γειτονιάς μου σε αντίθεση με τη Βιοιατρική που έκανα τις 2 επόμενες κι ενώ τις έκανα 6 το πρωί τα αποτελέσματα βγήκαν 7 το απόγευμα! Έλεος! Έχεις κάνα νέο;

@Κατερινάκι/only love ας είσαι εσύ και δε θέλω δώρα!

@beauty bunny μήπως τώρα έχεις κάνα νέο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mariloux είπε:

Ωχ @Κατερινάκι/only love έχεις απόλυτο δίκιο!! Είχα στο μυαλό μου τα μικροβιολογικά που έχουμε γύρω γύρω & μου ξέφυγε τελείως οτι υπάρχουν και τα νοσοκομεία!!! Συγγνώμη κορίτσια μου..... 

Τι ζητάς συγνωμη κοπελα μου..ειναι απολύτως φυσιολογικό..και γω αν δεν ειχα εμπειρία θα πίστευα πως δεν γινεται..έπαθα πανικό πέρυσι οταν ειδα την ημερομηνία και μου το είπε ο γιατρός!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η marylouchrys είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και χρόνια πολλά. Είμαι στην 26 μέρα του κύκλου και είδα ελάχιστα ροζ υγρά και υπέθεσα ότι μου έρχεται περίοδος νωρίτερα. Έχω κύκλο 28 ημερών συνήθως συν ότι πονάω όπως όταν έρχεται. Το μεσημέρι που γύρισα σπίτι είπα να κάνω ένα τεστ έτσι από περιέργεια και βγήκε αχνό θετικό. Υπάρχει περίπτωση να είναι λάθος το τεστ? Χαζή ερώτηση αλλά δεν ξέρω αν πρέπει να το πιστέψω ή όχι. Περιμένω να περάσει η ώρα να πάρω το γιατρό μου. Θα μου πει μάλλον να πάω για χοριακή, απλά θα ήθελα να μου πείτε και τη δική σας εμπειρία.

Να παρεις αμεσα τον γιατρο σου γιατι σε περιπτωση εγκυμοσυνης μαλλον θα σου δωσει προγεστερονη. Κατσ την γνωη μου μην περιμενεις.. Εγω ειχα στην τωρινη μου λιγο ροζ κ αργοτερα εμφανισα καποιες φορες λιγο αιματακι. Πηρα κατευθειαν προγεστερονη. Το εχω παθει ομως αυτο κ σε βιοχημικη κυηση..

Ελπιζω να μας μεταφερεις πολυ ομορφα νεα..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ σήμερα ξύπνησα πρώτη φορά με ναυτία. Έφαγα δυο φρυγανιές και πέρασε. Ελπίζω να μη με ξαναπιασει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η beauty bunny είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ σήμερα ξύπνησα πρώτη φορά με ναυτία. Έφαγα δυο φρυγανιές και πέρασε. Ελπίζω να μη με ξαναπιασει.

Εγώ έχω 4-5 μέρες που είμαι έτσι, αλλά δεν περνάει με τίποτα. Και συνεχίζεται και μετά το πρωινό... Δε βλέπω να τους γλυτώνω τους εμετούς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!! @beauty bunny Τι εγινε με τον γιατρό σου??ειδατε το μωρούλι σας??Κοριτσι μου ναυτίες και τα σχετικά ειναι δύσκολα,αλλα εσεις θα σκέφτεστε ΜΟΝΟ πως δηλώνουν πως η εγκυμοσυνη σας προχωράει καλα!!!Λογο ορμονών συμβαίνει αυτο..και για να το περιορίσετε θα πρεπει να κάνετε συχνά μικρά γευματα(και ας εχετε αναγούλα!) λογικα μετα το πρώτο τρίμηνο θα περάσει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η babybaby είπε:

Καλημέρα @marylouchrys εχεις κανα νεο; Τι εγινε τελικα;

Τελικά έκανα χοριακη σήμερα το  πρωί και ήταν 25. Σχετικά χαμηλή και μπορώ να ξανακάνω την Τρίτη.  Θα πεθάνω από αγωνία αλλά δεν γίνεται αλλιώς με τις αργίες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Rosemary είπε:

Να παρεις αμεσα τον γιατρο σου γιατι σε περιπτωση εγκυμοσυνης μαλλον θα σου δωσει προγεστερονη. Κατσ την γνωη μου μην περιμενεις.. Εγω ειχα στην τωρινη μου λιγο ροζ κ αργοτερα εμφανισα καποιες φορες λιγο αιματακι. Πηρα κατευθειαν προγεστερονη. Το εχω παθει ομως αυτο κ σε βιοχημικη κυηση..

Ελπιζω να μας μεταφερεις πολυ ομορφα νεα..!

Μου έδωσε προγεστερόνη και σημερα είχα χοριακη μόλις 25.ειχα και τη βιοχημικη και φοβάμαι πολύ . Σήμερα άρχισε να πονάει περισσότερο το στήθος μου. Χοριακη θα κάνω την Τρίτη ξανά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Εχεις δικιο σε ολα όσα γράφεις,θα διαφωνήσω μονο στο οτι δεν μπορει να κανει επανάληψη της χοριακης,αν της γράψει ο γιατρός της παραπεμπτικό παει σε μεγάλο μαιευτήριο κανονικά!ειχα παει πέρυσι την δευτερη μερα των Χριστουγέννων στο ιασω!

 Ο γιατρός μου είπε να ξανακάνω την Τρίτη . Του ειπα χαμηλη είναι και είπε θα δούμε. Μάλλον θα αλλάζω χρόνο και θα σκέφτομαι τι θα γίνει.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλο @marylouchrys ολα καλα ευχομαι να πανε!!!!! Ελα να σκεφτεσαι θετικα! Αν κάνεις αυτό που λενε τα κοριτσια και βρεις κλινικη ανοιχτη το σκ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marylouchrys είπε:

 Ο γιατρός μου είπε να ξανακάνω την Τρίτη . Του ειπα χαμηλη είναι και είπε θα δούμε. Μάλλον θα αλλάζω χρόνο και θα σκέφτομαι τι θα γίνει.

 

Α οκ τωρα ειδα που λες σου ειπε ο γιατρος σου να την κανεις Τριτη. Οκ τοτε! Καλα αποτελεσματα θα περιμενουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η babybaby είπε:

Με το καλο @marylouchrys ολα καλα ευχομαι να πανε!!!!! Ελα να σκεφτεσαι θετικα! Αν κάνεις αυτό που λενε τα κοριτσια και βρεις κλινικη ανοιχτη το σκ;

Το σκέφτηκα αλλά από την άλλη λέω να ξαναπάω στο ίδιο εργαστήριο για να είναι αξιόπιστη η τιμή σε σχέση με την προηγούμενη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ποια μέρα του κύκλου έκανες χοριακη; @marylouchrys? Το 25 είναι χαμηλό, αλλά αυτό δεν είναι απαραίτητα κακό, μπορεί να έγινε αργά η σύλληψη και Να βιαστηκες κι εσυ να κανείς χοριακη... έχεις τεστ άλλο εγκυμοσύνης; εγώ ένας τρόπος που χρησιμοποιούσα ανάμεσα στις χοριακες ήταν από τεστ, αν σκπυραιναν κτλ. Βέβαια είχα πάρει τις ταινίες που ήταν πολύ οικονομικά και είχα καμία δεκαριά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...