Μετάβαση σε περιεχόμενο

Συμπτώματα


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 147
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εξωσωματική δεν είχε κάνει; Στην εξωσωματική δεν ξέρεις πόσα έμβρυα σου μετέφεραν; Οπότε λογικά δεν θα ήξερε ότι είναι δυο; Σόρρυ κορίτσια μου είμαι καινούργια και δεν ξέρω από τέτοια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου σας ευχαριστώ πολύ, το απόγευμα έχω το ραντεβού μου!! @beauty bunny αν λες για μένα ναι είμαι απο εξωσωματική και βάλαμε 2 εμβρυακια αλλά δεν ξέρουμε πόσα έχουν πιάσει μπορεί μόνο το ένα μπορεί και τα δυο (απο την ψηλή τιμή της χοριακης υποπτευόμαστε οτι πιάσαν και τα δυο αλλά μόνο ο υπέρηχος θα μας το επιβεβαιώσει).. @babybaby αν δούμε δυο σπορακια θα τρελαθούμε τελείως, το θέλουμε παααααραααα πολύ!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η beauty bunny είπε:

Διορθώστε με πάλι αν κάνω λάθος αλλά στην έκτοπη ή εξωμήτριο νομίζω πως ανεβαίνει κανονικά η χοριακή απλά στον υπέρηχο φαίνεται να είναι το έμβρυο εκτός μήτρας και συνήθως στη σάλπιγγα. Στην παλίνδρομη πέφτει σιγά-σιγά η χοριακή αντί να ανεβαίνει.

@babybaby Αυτήν την εβδομάδα έχω ραντεβού αλλά Παρασκευή, όχι μεθαύριο.

Στο εξωμητριο η χοριακη ανεβαινει αλλα με πιο αργο ρυθμο. Δηλ δε διπλασιαζεται αλλ ανεβαινει πχ 50%..

Κοριτσια με το καλο να ακουσετε ολες τον πρωτο χτυπο της καρδιας του μπιζελιου σας!! Θεωρω οτι ειναι απο τα πιο συγκλονιστηκα της εγκυμοσυνης..! Ειναι ενας ηχος, σαν να βγαινει απο τα ενγκατα της γης..! Θα ανατριχιασετε, θα συγκινηθειτε, θα συνειδητοποιησετε οτι εχετε μεσα σας.........κατι ζωντανο!!! Μοναδικες στιγμες..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Λευτέρης μου έγραψα και χθες τα νέα μου σε ένα άλλο θέμα βέβαια, έχουμε ανοίξει και τόσα πολλά που δεν ξέρω που να πρωτογραψω!! Χθες στον υπέρηχο είδαμε δυο σάκους με εμβρυικα στοιχεία και επόμενο ραντεβού σε δυο εβδομάδες για να ακούσουμε καρδούλες!! ❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Mariloux είπε:

@Λευτέρης μου έγραψα και χθες τα νέα μου σε ένα άλλο θέμα βέβαια, έχουμε ανοίξει και τόσα πολλά που δεν ξέρω που να πρωτογραψω!! Χθες στον υπέρηχο είδαμε δυο σάκους με εμβρυικα στοιχεία και επόμενο ραντεβού σε δυο εβδομάδες για να ακούσουμε καρδούλες!! ❤❤

Αχ τι τέλεια!!! Μπράβο μπράβο μπράβο!!! Όλα καλά :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mariloux για πες μας λιγο σε εμας τις ασχετες (!) πως ειναι η διαδικασια της πρωτης φορας; Απλα σε εβαλε στον υπερηχο κατευθειαν και βλεπατε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Λευτέρης σε ευχαριστώ πολύ..

Δεν έχω αλλά reactions για να κάνω like στα σχόλια σας ?? αμάν με αυτούς τους περιορισμούς στις αντιδράσεις μας, καταπιεζομαστε εδώ!! Χαχα 

@babybaby δεν καταλαβαίνεις τίποτα, ξαπλωνεις στη καρέκλα για κολπικο υπέρηχο (δεν ξέρω αν έχεις κάνει ποτέ), βάζει λοιπόν τον υπέρηχο και τσουπ να το το σποράκι, εμένα ο γιατρός δεν είναι των πολλά πολλά και δεν έκανε καμία απολύτως μέτρηση μου είπε μάλιστα έχουμε εγκυμοσύνη και τελείωσε... Η βοηθός του του είπε γιατρέ ένα έχουμε ή δυο; Και τότε ξαναβάζει τον υπέρηχο και λέει αααααα δυο έχουμε καλε!! Κατευθείαν στον υπέρηχο και όσον αφορά τις απαραίτητες εξετάσεις μου είπε θα τις κάνουμε αφού ακούσουμε καρδιακή λειτουργία!! Αύριο έχεις ραντεβού; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

όχι @Mariloux την τεταρτη 3/1. Ανυπομονω! Μακαρι να τα δει και σε εμας μια χαρα τα πραγματα! Αυριο εχει η @beauty bunny.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Mariloux είπε:

@Λευτέρης μου έγραψα και χθες τα νέα μου σε ένα άλλο θέμα βέβαια, έχουμε ανοίξει και τόσα πολλά που δεν ξέρω που να πρωτογραψω!! Χθες στον υπέρηχο είδαμε δυο σάκους με εμβρυικα στοιχεία και επόμενο ραντεβού σε δυο εβδομάδες για να ακούσουμε καρδούλες!! ❤❤

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ κοριτσακι μου!!τι υπεροχα σας αποχαιρετά το 17..και τα καλυτερα ερχονται!!ευχομαι απο καρδιάς να ακούσετε τους πιο όμορφους ήχους της ζωης σας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Κατερινάκι/only love σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου για τις ευχές σου!!! Και εσύ με το καλό να πάρεις μια τεράστια χοριακή!!!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η babybaby είπε:

όχι @Mariloux την τεταρτη 3/1. Ανυπομονω! Μακαρι να τα δει και σε εμας μια χαρα τα πραγματα! Αυριο εχει η @beauty bunny.

Με το καλο και στα δικά σου "οπτικοακουστικό" θαυματακι!!!Θα περιμένουμε εναγωνίως δλδ την μια μετα την αλλη!!!Μπραβο κοριτσια χωρις ανάσα να μαθαίνουμε υπεροχα νεα!!!! @beauty bunny ανυπομονούμε σημερα τα νεα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mariloux είπε:

@Κατερινάκι/only love σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου για τις ευχές σου!!! Και εσύ με το καλό να πάρεις μια τεράστια χοριακή!!!! ??

Ποσο σε ευχαριστω γλυκό μου κορίτσι..Να εισαι καλα..η αληθεια ειναι πως αργά η γρήγορα θα την πάρουμε ολες στα χερια μας την τεράστια χοριακη και θα κλαίμε απο χαρα!!Το νεο έτος θα γεμίσουμε μωρακιααααααααα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Κατερινάκι/only love μπράβο για τον τρόπο που σκέφτεσαι, εννοείται πως όλες μας θα γίνουμε μανούλες και όσες είναι ήδη θα ξανά γίνουν!! Προβλέπεται ο καινούργιος χρόνος να γεμίσει πολλές αγκαλιές!! ❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι κορίτσια έχω θετικό feeling, ήδη μέσα στο Δεκέμβριο γεμίσαμε εγκυούλες! Άντε η @Κατερινάκι/only love θα είναι η επόμενη!!!!

@beauty bunny γραψε μας μολις γυρισεις απο το γιατρο εδω να μας πεις τι εγινε!! Ανυπομονούμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια και χρόνια πολλά. Είμαι στην 26 μέρα του κύκλου και είδα ελάχιστα ροζ υγρά και υπέθεσα ότι μου έρχεται περίοδος νωρίτερα. Έχω κύκλο 28 ημερών συνήθως συν ότι πονάω όπως όταν έρχεται. Το μεσημέρι που γύρισα σπίτι είπα να κάνω ένα τεστ έτσι από περιέργεια και βγήκε αχνό θετικό. Υπάρχει περίπτωση να είναι λάθος το τεστ? Χαζή ερώτηση αλλά δεν ξέρω αν πρέπει να το πιστέψω ή όχι. Περιμένω να περάσει η ώρα να πάρω το γιατρό μου. Θα μου πει μάλλον να πάω για χοριακή, απλά θα ήθελα να μου πείτε και τη δική σας εμπειρία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η marylouchrys είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και χρόνια πολλά. Είμαι στην 26 μέρα του κύκλου και είδα ελάχιστα ροζ υγρά και υπέθεσα ότι μου έρχεται περίοδος νωρίτερα. Έχω κύκλο 28 ημερών συνήθως συν ότι πονάω όπως όταν έρχεται. Το μεσημέρι που γύρισα σπίτι είπα να κάνω ένα τεστ έτσι από περιέργεια και βγήκε αχνό θετικό. Υπάρχει περίπτωση να είναι λάθος το τεστ? Χαζή ερώτηση αλλά δεν ξέρω αν πρέπει να το πιστέψω ή όχι. Περιμένω να περάσει η ώρα να πάρω το γιατρό μου. Θα μου πει μάλλον να πάω για χοριακή, απλά θα ήθελα να μου πείτε και τη δική σας εμπειρία.

Αχνό θετικό 2 ημέρες πριν την καθυστέρηση και με ούρα που δεν είναι πρωινά; Καλώς ήρθες στο club! Μαζί θα γεννάμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η babybaby είπε:

Αχνό θετικό 2 ημέρες πριν την καθυστέρηση και με ούρα που δεν είναι πρωινά; Καλώς ήρθες στο club! Μαζί θα γεννάμε!

εχω 37 από θερμοκρασία, το στήθος μου δεν μπορώ να  πω ότι πονάει πολύ και τσιμπήματα αριστερα. σίγουρα ή άδικα θα χαρώ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marylouchrys είπε:

εχω 37 από θερμοκρασία, το στήθος μου δεν μπορώ να  πω ότι πονάει πολύ και τσιμπήματα αριστερα. σίγουρα ή άδικα θα χαρώ?

Κοίτα από τη δική μου εμπειρία, 3 μέρες πριν τη καθυστέρηση ασχνό θετικό τεστάκι ήταν εγκυμοσύνη. Βέβαια δεν είχα αίμα/ ροζ υγρά. Τα πονάκια τα είχα, και αυτό. Τα υπόλοιπα συμπτώματα σχεδόν ακόμα δεν έχουν έρθει! Δεν πας για χοριακή μόνη σου τώρα; Κι εγώ Παρασκευή 5μιση ηώρα την είχα κάνει και είχε βγει στις 19:00. Το αχνό θετικό πως το εννοείς βέβαια; Η δεύτερη γραμμή φαίνεται έτσι; Δεν είναι γκρι και φαίνεται μόνο σε συγκεκριμένο φως; Μην είναι καμιά evaporation line και χαιρόμαστε τσάμπα. Μπορείς να βάλεις φωτό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εγω θα πω μην κοιτάτε πως ήταν η περίοδο πριν την γεννά και πως τώρα όλα αλλάζουν εκεί μέσα δεν είναι τίποτα πλέον ίδιο μετά από μια γεννά.. ειδικά στις πρωτες περιόδου μας καμία σχέση.. θέλει χρόνο να στρώσει πάλι το πράγμα ☺️ εγω παράδειγμα είχα πάντα καφέ υγρά πριν έρθει η περιοδος.. μετά την γεννά αυτό σταμάτησε είχα αμέσως αίμα 
    • Είχα θέμα και εγω με προλακτινη άλλοι λένε εμποδιζει στην σύλληψη άλλοι λένε όχι από την δικιά μου εμπειρία θα πω εμποδίζει… η αγωγή που σου έδωσε 2 χάπια την εβδομάδα ήταν μεγάλη έπρεπε με πιο μικρή δόση κάνετε επανέλεγχο και αν δεν είχε αποτελέσματα τότε αυξάνουν την δόση σιγά σιγά.. αυτά ξέρω εγω από την δίκη μου εμπειρία  τωρα όσο για τους γιατρους αυτό γινόταν και θα γίνετε πάντα,υπάρχουν πολλοί που δεν ξέρουν τι τους γίνετε και κοιτάνε να αρπάξουν και κάποιοι καλοί γιατροί μου προσπαθούν να βοηθήσουν πρέπει να έχουμε και μια άλφα αντίληψη μην καταπίνουμε αμάσητο ότι μας πασάρουν  Καλά εκανες και πήρες δεύτερη γνωμη και αν χρειαστεί και τριτη να πας ☺️
    • Ελπίζω να μην φτάσετε μέχρι την ρήξη κορίτσι μου θα είναι δύσκολο για όλους σας κάτι τέτοιο 
    • Από τιμές πάνω κάτω ο Ενδοκρινολογος τα ίδια μας έδωσε 120 μετά το φαγητό και το νηστείας κάτω από 95 εμένα τώρα τα είπε ο γυναικολογος αυτά γιατί στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν πήρε θέση για το ζαχαρο αλλά επειδή είχα θεματάκι και στη πρώτη και το μωρο γεννήθηκε με καλά κιλά το αμνιακό ήταν φυσιολογικό και εγω δεν πήρα πολύ βαρος 12,5 κιλά ούτε είχα παραπανίσια κιλά όταν άρχισε η εγκυμοσύνη τώρα σε αυτήν είπε και λίγο πιο πανω πηγαίνεις μια στο τόσο δεν πειράζει μόνο να μην τρώω κάθε μέρα γλυκά μου λέει πες πχ κάθε Σάββατο θα τρώω ένα παγωτο και τέλος  εμενα το Μηχανάκι μου με τις μετρησεις από την μικροβιολογικό είναι ότι να ναι είχε 16 μονάδες διαφορά πάνω το μηχανάκι από το μικροβιολογικό εχτές πήγα έκανα πάλι εξετάσεις να δω τι θα με στείλουν σήμερα  Αλλά τώρα αλλαξα γυναικολόγο όποτε ο καινούργιος δεν ξέρω τι γνωμη έχει για το ζαχαρο περιμενει την καμπύλη μου 😬
    • Καλημέρα κορίτσια! Ήθελα λίγο την γνώμη σας, σε όσες έχετε γεννήσει. Πριν μείνω έγκυος είχα θετικό τεστ ωορρηξίας 14-15η μέρα. Είχα βέβαια κ πολύ έντονα συμπτώματα, πονάκια και αίμα την ημέρα της ωορρηξίας, οπότε την καταλάβαινα. Τώρα είναι ο πρώτος κύκλος μετά την γεννά κ είμαι 16η μέρα κ δεν έχω νιώσει τίποτα. Έκανα κ τεστ ψηφιακό που έχω κ η γραμμή είναι τρομερά άχνη. Δεν το ρωτάω για να προσπαθήσουμε, αλλά κυρίως για να δω αν υπάρχει περίπτωση να «χάλασε» ο κύκλος μου. Επίσης, ενώ είχα έντονη ροή για 5-6 μέρες, αυτήν την φορά ήταν 4 μέρες. Αλλάζει δλδ ο κύκλος μετά από γέννα;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...