Μετάβαση σε περιεχόμενο

Συμπτώματα


Recommended Posts

Κοριτσια μου καλημερα! Ειμαι καινουργια εγκυουλα κ οπως καταλαβαινετε ολα τα συμπτωματα μ φαινονται ξενα κ με φοβιζουν, οποτε θελω τα φωτα σας. Καταρχας να πω οτι το εμαθα με χοριακη την παρασκευη(62.1) ημουν 2 μερες πριν την καθυστερηση κ θα επαναλαβω τ δευτερα. Λοιπον, κςταρχας το στηθος με ποναει λιγο οπως πριν την περιοδο αλλα δεν εχει πρηστει τοοοσο πολυ ουτε εχουν σκουρυνει οι θηλες οπως εχω διαβασει. Εχω ανορεξια κ ξυπναω με πολυ εντονη ταση για εμετο. Επισηε εχω καποια πονακια χαμηλα σα τσιμπιματα, υπαρχουν ομως στιγμες (κυριως οταν καθομαι καθιστη αρκετη ωρα) που με πιανουν κ πιο εντονοι πονοι τυπου περιοδου. Τελος σημερα πρωι πρωι εκανα μια διαρροια. Ειναι ολα αυτα νορμαλ; φοβαμαι πολυ μηπως παω αυριο για χοριακη κ δεν ανεβαινει οπωε πρεπει. Συγγνωμη για το μεγαλο κειμενο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 147
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοπέλα μου διαβάζω αυτά που γράφεις και πραγματικά είναι σαν να τα έχω γράψει εγώ!!! Ακριβώς τα ίδια... Ελαφρά πρησμένο στήθος χωρις σκούρες θηλές και τα πονάκια τα έχω και ειδικά όταν τρώω φουσκώνει τόσο πολύ η κοιλιά μου που λέω πάει τώρα θα σκάσει... Διάρροια με έχει πιάσει εδώ και 3-4 μερες.. Το μόνο που δεν έχω είναι τάση για εμετό!! Όλα καλα θα πάνε αύριο, να έχεις θετικη σκέψη!! Μαζί θα το περάσουμε αυτό το υπέροχο ταξίδι!!! ❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ τι ωραια @Mariloux μου πολυ χαιρομαι που εχουμε τα ιδια και κυριως που θα το περασουμε μαζι! Ειναι αλλιως να ξερεις πως μπορεις να τα συζητας με κποιον που περναει ακριβως τα ιδια! ΕΠισης ξεχασα εχω κςι πολλη βλεννη, μια συνεχη υγρασια... Ξερεις το περπατημα κανει κακο τωρα στην αρχη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μας πάνε όλα καλα!!! Χαίρομαι και εγώ που έχουμε τις ίδιες ημερομηνίες!!! Και εγώ νιώθω πολύ υγρή, αλλά εγώ παίρνω και φάρμακα λόγω εξωσωματικής!! Δεν έχω μιλήσει ακόμα με τον γιατρό μου, δεν νομίζω να κάνει κακό το περπάτημα απλά να προσπαθήσεις να μην το παρακάνεις!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό με τη διάρροια λες δεν είναι ανησυχητικό; Παντού διαβάζω για δυσκοιλιότητα στην εγκυμοσύνη...

Αύριο που θα μιλήσω με το γιατρό για το αποτέλεσμα της 2ης χοριακής θα του το αναφέρω. 

Εσύ θα επαναλάβεις αύριο τη β χοριακή;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν με ανησυχεί ιδιαίτερα, η κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική, εγώ διάβασα οτι πολλές φορές υπάρχει διάρροια λόγω του οτι ο οργανισμος αποβάλλει τις τοξίνες... Θα επαναλάβω και εγώ τη χοριακή αύριο, θα μιλήσω με τον γιατρό και θα τον ρωτήσω!! Το μόνο που θέλει προσοχή είναι να πίνεις πολλά υγρά για να κρατάς ενυδατωμένο το σώμα σου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!Τι υπεροχα νεα!!ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ και στις δυο σας..με το καλο να εχουμε διπλάσιες χοριακουλες σημερα!!!θα περιμένουμε νεα σας!!Νομιζω δεν υοαρχει λόγος να ανησυχειτε για τιποτα..οι ορμονες τωρα κάνουν πάρτυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

   Οοοοοοτι αναφερεις, ειναι φυσιολογικοτατο... Συμπτωματα περιοδου ειχα νομιζω μεχρι την 7η βδομαδα..! Οσι για τις θηλες, σκουραινουν πολυ αργοτερα... Τελος η δυσκοιλιοτητα μπορει να σου εμφανιστει τις επομενες βδομαδες που θα ανεβει πολυ η προγεστερονη σου- αλλα δεν ειναι κ νομος οτι θα υπαρχει..!

Mariloux

   τι υπεροχα νεα ειναι αυτα?? Εχασα καποια επεισοδια μαλλον..! Καλη κυηση να εχεις κοριτσαρα μου, να την ευχαριστηθεις, να την απολαυσεις κ με το καλο να χαρεις το πλασματακι σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για τις διάρροιες λίγο να έχετε το νου σας γιατί αυτή την περίοδο κυκλοφορεί ίωση γαστρεντερίτιδας (μαμά γαρ)...κατά τα άλλα όλα νορμαλ μου φαίνονται.

Εγώ φούσκωμα έχω φοβερό, η κοιλιά μου είναι όπως ήταν 4 μηνών στην πρώτη μου εγκυμοσύνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Κατερινάκι/only love & @Rosemary σας ευχαριστώ παααααραααα πολύ για τις ευχές σας!! @ditaki εγώ δεν έχω κάποιο άλλο σύμπτωμα που να υποδηλώνει γαστρεντερίτιδα αλλά σίγουρα πρεπει να έχουμε το νου μας!!! ???

Εγω μόλις πριν απο λίγο πήρα την επαναληπτική χοριακή και έχει διπλασιαστεί!!! Μίλησα με τον γιατρό μου και κλείσαμε ραντεβού σε 10 μερουλες για τον 1ο μας υπέρηχο!!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Mariloux είπε:

@Κατερινάκι/only love & @Rosemary σας ευχαριστώ παααααραααα πολύ για τις ευχές σας!! @ditaki εγώ δεν έχω κάποιο άλλο σύμπτωμα που να υποδηλώνει γαστρεντερίτιδα αλλά σίγουρα πρεπει να έχουμε το νου μας!!! ???

Εγω μόλις πριν απο λίγο πήρα την επαναληπτική χοριακή και έχει διπλασιαστεί!!! Μίλησα με τον γιατρό μου και κλείσαμε ραντεβού σε 10 μερουλες για τον 1ο μας υπέρηχο!!! ??

Κοπελα μου υπεροχα νεα!!!!σε δεκα μερες δλδ στις 28/12 ???Αχχχχ..πρωτοχρονιάτικο δωρο ο ήχος της καρδούλας του μωρού σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Κατερινάκι/only love στις 27/12.. Λες να ακούσουμε τόσο γρήγορα καρδούλα; Αχ μακάρι, θα είναι ο καλύτερος ήχος που έχω ακούσει ποτέ.. Την περιμένω πως και πως αυτή τη στιγμή!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Mariloux είπε:

@Κατερινάκι/only love στις 27/12.. Λες να ακούσουμε τόσο γρήγορα καρδούλα; Αχ μακάρι, θα είναι ο καλύτερος ήχος που έχω ακούσει ποτέ.. Την περιμένω πως και πως αυτή τη στιγμή!! 

Ποτε εκανες εμβρυομεταφορα??Κατι μου λέει πως θα ακούσετε..αλλα και να μην ακούσετε στις 27 θα ακούσετε μια εβδομάδα μετα..Ειλικρινα ευχομαι ολόψυχα να μείνει στα αυτιά σου η μελωδία αυτη της ευτυχιας για παντα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Κατερινάκι/only love ΤΕΡ 19/11 και εμβρυομεταφορα 08/12 με βλαστοκύστες!!!! Αααααχχχχ θα είναι το καλύτερο πρωτοχρονιάτικο δώρο!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mariloux είπε:

@Κατερινάκι/only love ΤΕΡ 19/11 και εμβρυομεταφορα 08/12 με βλαστοκύστες!!!! Αααααχχχχ θα είναι το καλύτερο πρωτοχρονιάτικο δώρο!!!!!!! 

Αν σκεφτεις πως το μετράνε και καλα με την τελευταία περίοδο θα σαι ήδη 5 εβδομάδων!!οποτε ειναι πολυ πιθανό..και πράγματι θα ναι ΥΠΕΡΟΧΟ!!το πιο όμορφο δωρο ολη σας της ζωης!!Με τον καλο σου μαζι πηγατε για την χοριακη?πως του το ειπες?.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το Σάββατο ξύπνησα πρωί πρωί εφόσον δεν δουλεύω ΣΚ και πήγα να κάνω χοριακή, εκείνος κοιμόταν του καλού καιρού και δεν πήρε χαμπάρι τίποτα!! Είχα κάνει τόσες πολλές σκέψεις και όνειρα για το πως θα του το πω αλλά μόλις έμαθα τα νέα τον πήρα κλαίγοντας τηλ και του το είπα (καμία σχέση με το πως είχα φανταστεί να του το ανακοινώνω)... Εκείνος ήταν στη δουλειά και δεν μπορούσε να εκφράσει τη χαρά του αλλά όταν ήρθε σπίτι με πήρε μια μεγάλη αγκαλιά και κοιτάζαμε ο ένας τον άλλο με ένα χαμόγελο μέχρι τα αυτιά!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mariloux αχαχαχχαχα...πραγματικά θελω να μάθω αν υπαρχει καποια κοπελα που να το χει ανακοινώσει στον καλο της οπωσδήποτε το φαντάζοταν!!!ευχομσι ετσι να σαστε παντα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια, εγώ πήγα πρωί πρωί για τη χοριακή, αλλά μου είπαν στις 19:00 θα μου πουν το αποτέλεσμα. Έχω κατααγχωθεί, ελπίζω να είναι τουλαχιστον 120 (η διπλάσια) που ζήτησε ο γιατρός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@babybaby μην αγχώνεσαι το πρώτο βήμα έχει ήδη γίνει!!! Όλα καλα θα πάνε και η χοριακουλα σου θα έχει ανεβεί όσο πρέπει!!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η babybaby είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια, εγώ πήγα πρωί πρωί για τη χοριακή, αλλά μου είπαν στις 19:00 θα μου πουν το αποτέλεσμα. Έχω κατααγχωθεί, ελπίζω να είναι τουλαχιστον 120 (η διπλάσια) που ζήτησε ο γιατρός.

Ολα καλα θα ειναι!μην αγχώνεσαι!!οεριμενουμε μαζι σου την υπέροχη τιμη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσιααααα!!! Μου είχε πει ο γιατρός ότι πρέπει να είναι περίπου 120 και ήταν 188!!! Τώρα μου είπε για μια τελευταία φορά (επειδή η μέτρηση ήταν και σε διαφορετικό διαγνωστικό και όχι ακριβώς 48 ώρες μετά), να κάνω μια τελευταία αν θέλω τετάρτη πρωί για να δούμε να διπλασιάζεται και πάλι!

Μετά μου είπε θα περιμένουμε, τι να περιμένουμε δε ξέρω... Θα τον ρωτήσω την Τετάρτη να μου πει... Θέλω κι εγώ να πάμε να ακούσουμε καρδούλαααα!!! (βιάζομαι ε;;;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@babybaby μια χαρά είναι η χοριακουλα σου!! Ξέρω οτι πρέπει να διπλασιάζεται κάθε 48-72 ώρες, λογικά ο γιατρός σου θέλει να δει πόσο αυξάνεται στο 48ωρο για να μπορέσει να υπολογίσει πότε θα δείτε σάκο (αν δεν κάνω λάθος εμφανίζεται μετά τις 1500 μοναδες)... Και εγώ ανυπομονώ για την καρδούλα, είμαστε πολύ βιαστικές μου φαίνεται!!! (Δεν χρειάζεται και πολύ, αν σκεφτείς οτι και οι δυο κάναμε την χοριακή πριν την ώρα της χαχαχα) ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο κορίτσια!!!! Τέλεια νέα @babybaby! Εγω σάκο είδα στις 5εβδομαδες με αρχομενα εμβρυικα στοιχεία και καρδιά άκουσα στις 6 εβδομάδες, αλλά ήταν νωρις, ήταν επιφυλακτικός όταν πήγα πολλοί ακούνε και την 7η.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι κι εμένα απ'ότι βλέπω θα μου πει να πάω μάλλον κατευθείαν γύρω στην 7η.. Έτσι τον κόβω. @Λευτέρης εσύ που το έχεις περάσει, στο πρώτο ραντεβού τι ακριβώς σου κάνει;; Κάνει και τεστ παπ και τέτοια; Γενικώς τον κολποδιαστολέα δεν τον γλυτώνω στο πρώτο ραντεβού ε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...