Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσο καιρο προσπαθουμε;;


Guest

Recommended Posts

στις πριν 6 ώρες, ο/η Rena28 είπε:

Είναι πολύ θετικό το ότι μένεις και μάλιστα με.μεγαλη ευκολια...οσο για το ότι δε προχώρησαν οι γιατροί λένε αν συμβεί μια φορά μπορεί να'ναι ένα τυχαίο γεγονός αν συμβεί παραπάνω το ψάχνεις...εχεις κάνει τις ανάλογες εξετάσεις τι σου έχει πει ο γιατρός ?μη πτοησε..υπαρχει για όλα λύση κ αιτία ..

τα παντα εκανα....το μονο που μου βρηκαν ηταν συμφυσεις στην υστεροσκοποηση...εξαντλησα τις εξετασεις λοιπον σε αιματολογο, γενετιστη και γυναικολογικα με την υστεροσκοπηση (χωρια τις ορμονικες κ σαλπιγγογραφια)..μακαρι να ερθει....περιμενω να περασει ο πρωτος μηνας της υστεροσκοπησης κ μετα εγω θα προσπαθησω...οτι κ να πει ο γυναικολογος εγω το γεναρη θα ξεκινησω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Diwni είπε:

@antzy9 κορίτσι μ πόσο δύσκολο είναι αυτό που πέρασες κ μάλιστα 3 φορές. Εγώ δυσκολεύτηκα να μείνω έγκυος κάναμε 2 χρόνια για ρη μπουμπού μας κ έλεγα δ πειράζει να αργήσει αρκεί όταν έρθει να μείνει. Δε μπορώ να διανοηθώ τη στεναχώρια σου. Σίγουρα έχεις κάνει ένα σωρό εξετάσεις. Έχεις ψάξει για τα nk κύτταρα;

ουτε η αιματολογος ουτε ο γυναικολογος τα παραδεχονται....τα θεωρουν ξεπερασμενα...αυτο μου απαντησαν...βλεπω να με σπρωχνουν σε προεμφυτευτικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@antzy9 το ξέρω πως είναι αμφιλεγόμενα άλλοι πιστεύουν πως φταίνε άλλοι πως δ επηρεάζουν. Μήπως να τ ψάξεις ομως; έχω φίλη που της βρήκανε αυξημένα 4 χρόνια είχε κάνει τα πάντα κ αυτή. Μόλις το βρήκαμε κ ξεκίνησε θεραπεία μέσα στον ίδιο χρόνο έμεινε έγκυος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Diwni είπε:

@nikona φυσικά κ επιτρέπεται. Ξεκινήσαμε τις προσπάθειες Σεπτέμβριο τ 2014. Δεκέμβριο του 2015 ξεκινήσαμε να τ ψάχνουνε κ βρήκαμε θέμα στο σπέρμα. Κινητικότητα γύρω στα 3.500.000 ανά ml  κ πρώτη κινητικότητα μηδεν! Περιμέναμε 2 μήνες να κάνει επαναληπτικό τα ιδια. Ξεκίνησε βιταμίνες έκοψε τ κάπνισμα κ παράλληλα κάναμε κι άλλες εξετάσεις κ οι δυο. Εκείνος για να δούμε αν οφείλεται κάπου κ γώ για να είμαστε σίγουροι ότι φταίει μόνο αυτό. Εξέταση στην εξέταση έφθασε καλοκαίρι και είπαμε να περάσουμε καλά κ ήσυχα κ τ Σεπτέμβριο να κάνουμε ότι χρειαστεί. Αρχές Σεπτέμβριού έκανα μια σπερματεγχυση κ 21 Σεπτεμβρίου 2016 αδιαθετησα την ίδια μέρα πήρα τηλ στην Επιτροπή κ μ κλείσανε ραντεβού 8 Δεκεμβρίου. Περάσαμε Επιτροπή πήγαμε κ στο κέντρο εξωσωματικής κ είπαμε επειδή τις επόμενες μέρες περίμενα περίοδο δ προλαβαιναμε τ κύκλο τ Δεκέμβριου έπεφτα πάνω στις γιορτές οπότε αρχές Ιανουαρίου θα ξεκινούσαμε. 13 Δεκεμβρίου  θετική χοριακη Ούτε τα φάρμακα πρόλαβα να πάρω. Μας πρόλαβε η μπουμπού. Να σ πω ότι από τ Φεβρουάριο μέχρι τ Νοέμβριο π τελικά έγινε η σύλληψη η ποσότητα τ σπέρματος ήταν η ίδια άλλα η κινητικότητα πρώτη κ δεύτερη έφθασε στο 60 τοις 100.

Diwni, συγχαρητήρια!! Μπράβο σασ!!! Πόσο αισιοδοξη η ιστορία σας!!!
Μασ δίνεισ κουράγιο και ελπίδα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξέρω κορίτσι μου είμαι από τις περιπτώσεις που ακους κ λες σιγά μην τύχει σε μένα κ όμως μ έτυχε! Επίσης ξέρω κ άλλες κοπέλες π τα κατάφεραν πριν την εξωσωματική. Γι αυτό βλέπεις πως συμμετέχω σε θέματα εξωσωματικής κ εξετάσεων γτ έχω μια ιδέα κ χω κάνει κ πολλές εξετάσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sunshine 88 δεν είναι ο μόνος με δίδυμο φοβια χχαχα! Πολλά ζευγάρια βάζουν ένα από επιλογή. Τυχερό να είναι κ να ρθει για να μείνει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Diwni είπε:

@Sunshine 88 δεν είναι ο μόνος με δίδυμο φοβια χχαχα! Πολλά ζευγάρια βάζουν ένα από επιλογή. Τυχερό να είναι κ να ρθει για να μείνει!

Είχαμε κοντινό ζευγάρι φίλων και είδα ότι ταλαιπωρήθηκε πολύ η κοπέλα και μετά με τα μικρά στο μενν για περίπου δύο μήνες τα είχαν μεσα και μαλλον αυτα σκέφτεται ο γλυκουλης μου και επιμένει στο ένα μωρό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοίτα λες από κανένα καλυτετα δύο από την άλλη κ η εγκυμοσύνη είναι υψηλού κινδύνου κ μετά είναι πιο δύσκολα! Όλα καλά εύχομαι να πανε κορίτσι μου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/12/2017 at 8:32 ΠΜ, ο/η Athena D. είπε:

Καλημερα!Για να δουμε ποια ειναι η παλαιοτερη εδω μεσα ,χωρις επιτυχια...Εγω απο τον Αυγουστο του 2016!

Καλησπέρα κορίτσια! Από τον Ιανουάριο του 2013 προσπαθούμε για μωράκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/12/2017 at 9:32 ΠΜ, ο/η Athena D. είπε:

Καλημερα!Για να δουμε ποια ειναι η παλαιοτερη εδω μεσα ,χωρις επιτυχια...Εγω απο τον Αυγουστο του 2016!

χα σε πέρασα! Αύγουστο/2015

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Athena D. είπε:

Καλη δύναμη κοπέλα μου!

Επίσης.....Γελάω για να μην κλαίω....Καλό κουράγιο σε όλες όσες προσπαθούν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η OLY10 είπε:

Επίσης.....Γελάω για να μην κλαίω....Καλό κουράγιο σε όλες όσες προσπαθούν!

Ολες το ιδιο κανουμε ,μη φοβασαι...εχεις αρκετη παρεα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/12/2017 at 8:22 ΜΜ, ο/η Eleana992 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Από τον Ιανουάριο του 2013 προσπαθούμε για μωράκι!

Καλη δύναμη στις προσπάθειες σου κ συντομα με το όνειρο αληθινό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και Χρόνια Πολλά!!!

Εμείς προσπαθούμε από τον Οκτώβριο του '16....λέγαμε να ξεκινήσουμε εξετάσεις από τον Απρίλιο,αλλά επειδή έχω αρχίσει να έχω θέματα με την περίοδό μου (αργεί αρκετές μέρες και δεν έχει την κανονική ροή) και μιας και έπιασα και δουλειά λέμε μετά τις γιορτές να ξεκινήσω τουλάχιστον εγώ τις εξετάσεις....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/12/2017 at 11:10 ΠΜ, ο/η Νινα85 είπε:

Καλημέρα κορίτσια και Χρόνια Πολλά!!!

Εμείς προσπαθούμε από τον Οκτώβριο του '16....λέγαμε να ξεκινήσουμε εξετάσεις από τον Απρίλιο,αλλά επειδή έχω αρχίσει να έχω θέματα με την περίοδό μου (αργεί αρκετές μέρες και δεν έχει την κανονική ροή) και μιας και έπιασα και δουλειά λέμε μετά τις γιορτές να ξεκινήσω τουλάχιστον εγώ τις εξετάσεις....

Ναι Νινάκι ξεκίνα γιατί μπορεί να έχεις κανένα απλό πολύποδα και σε ένα μήνα να τον βγαλεις και να μείνεις εγκυούλα αμέσως!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

στις πριν 9 ώρες, ο/η babybaby είπε:

Ναι Νινάκι ξεκίνα γιατί μπορεί να έχεις κανένα απλό πολύποδα και σε ένα μήνα να τον βγαλεις και να μείνεις εγκυούλα αμέσως!!!

Τί να πω...μακάρι κορίτσι μου...προς το παρόν έχω μόνο ελάχιστο αίμα εδώ και 8 μέρες και τις τελευταίες 3 μέρες βγαίνει και μαύρο και έχω τρομάξει πολύ....ανοίγει πάλι το ιατρείο την Τρίτη και θα πάρω να κλείσω ραντεβου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Νινα85 είπε:

 

Τί να πω...μακάρι κορίτσι μου...προς το παρόν έχω μόνο ελάχιστο αίμα εδώ και 8 μέρες και τις τελευταίες 3 μέρες βγαίνει και μαύρο και έχω τρομάξει πολύ....ανοίγει πάλι το ιατρείο την Τρίτη και θα πάρω να κλείσω ραντεβου...

Nίνα μου να πας στο γιατρό!!Αλλά μη φοβάσαι!!Το πιο πιθανό το μαύρο είναι παλιό αίμα!!!Τις τελευταίες μέρες της περιόδου και μένα σχεδόν μαύρο είναι!!Καλή χρονιά και εύχομαι το 2018 να είναι η καλύτερη χρονιά σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Nίνα μου να πας στο γιατρό!!Αλλά μη φοβάσαι!!Το πιο πιθανό το μαύρο είναι παλιό αίμα!!!Τις τελευταίες μέρες της περιόδου και μένα σχεδόν μαύρο είναι!!Καλή χρονιά και εύχομαι το 2018 να είναι η καλύτερη χρονιά σας!!!

Το θέμα είναι ότι και τις προηγούμενες μέρες δεν είχε καμμία σχέση με την περίοδο που έχω κανονικά....τί να πω...θα δείξει...σε ευχαριστούμε πολύ!!!...και εσύ ό,τι επιθυμείς,με υγεία και πολύ γρήγορα εγκυούλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 16/12/2017 at 1:55 ΜΜ, ο/η antzy9 είπε:

δεν ειμαι σε φαση προσπαθειας..αλλα οποτε κ αν προσπαθησα εμεινα εγκυος!!! τι να τις κανω λοιπον τις θετικες χοριακες???? και τις τρεις φορες παλινδρομησαν......το χειροτερο βεβαια οτι δεν βρηκαμε τιποτα...δεν ξερω τι να κανω ακομα!!!!δεν αρκει δηλαδη απλα μια θετικη χοριακη

Μετα απο μια παλυνδρομη σου δωσανε κανενα φαρμακο να παρεις για κανενα αυτοανοσο και γενηκα να μην γινει ξανα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η love30 είπε:

Εμεις προσπαθουμε απο το 2005! Και ειναι 2018!!!! ??

Κοπέλα μου!Τις ευχες μου να είναι το 2018 η τυχερη σου χρονιά!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η love30 είπε:

Το ευχομαι και σε εσενα και σε ολα τα κοριτσια @Athena D. και γρυγορα!!!!να ειναι η χρονια μας!!!!!

Ξανα αμην!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...