Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσο καιρο προσπαθουμε;;


Guest

Recommended Posts

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Athena D. είπε:

Καλημερα!Για να δουμε ποια ειναι η παλαιοτερη εδω μεσα ,χωρις επιτυχια...Εγω απο τον Αυγουστο του 2016!

Αν και δεν ξέρω κατά πόσον είναι εύστοχο να μιλάω εγώ μιας και είμαι είδη 4 μηνών έγκυος Αλλά μπορώ να σας πω την εμπειρία μου. Πέρσι προσπαθούσαμε με τον άντρα μου για 8 μήνες χωρίς αποτέλεσμα μέχρι που εξαντληθηκαμε να μετράμε μέρες ώρες και τα λοιπά και σταματήσαμε τελείως. Μετα απο ενα πολύ δύσκολο εργασιακά καλοκαίρι με πολυ τρέξιμο  το Σεπτέμβριο και χωρίς να έχουμε προφυλακτικά λέμε δεν κάνουμε ελεύθερα και με 2 φορές έτσι ξαφνικά έπιασε. Δεν θέλει ανχος κορίτσια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Εμείς από τον Δεκέμβριο του 2015. Τώρα είμαστε σε διαδιακσία εξωσωματικής.

Καλη δύναμη κοπέλα μου!Καλή επιτυχία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Laika είπε:

Αν και δεν ξέρω κατά πόσον είναι εύστοχο να μιλάω εγώ μιας και είμαι είδη 4 μηνών έγκυος Αλλά μπορώ να σας πω την εμπειρία μου. Πέρσι προσπαθούσαμε με τον άντρα μου για 8 μήνες χωρίς αποτέλεσμα μέχρι που εξαντληθηκαμε να μετράμε μέρες ώρες και τα λοιπά και σταματήσαμε τελείως. Μετα απο ενα πολύ δύσκολο εργασιακά καλοκαίρι με πολυ τρέξιμο  το Σεπτέμβριο και χωρίς να έχουμε προφυλακτικά λέμε δεν κάνουμε ελεύθερα και με 2 φορές έτσι ξαφνικά έπιασε. Δεν θέλει ανχος κορίτσια 

Τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν ειμαι σε φαση προσπαθειας..αλλα οποτε κ αν προσπαθησα εμεινα εγκυος!!! τι να τις κανω λοιπον τις θετικες χοριακες???? και τις τρεις φορες παλινδρομησαν......το χειροτερο βεβαια οτι δεν βρηκαμε τιποτα...δεν ξερω τι να κανω ακομα!!!!δεν αρκει δηλαδη απλα μια θετικη χοριακη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η antzy9 είπε:

δεν ειμαι σε φαση προσπαθειας..αλλα οποτε κ αν προσπαθησα εμεινα εγκυος!!! τι να τις κανω λοιπον τις θετικες χοριακες???? και τις τρεις φορες παλινδρομησαν......το χειροτερο βεβαια οτι δεν βρηκαμε τιποτα...δεν ξερω τι να κανω ακομα!!!!δεν αρκει δηλαδη απλα μια θετικη χοριακη

Είναι πολύ θετικό το ότι μένεις και μάλιστα με.μεγαλη ευκολια...οσο για το ότι δε προχώρησαν οι γιατροί λένε αν συμβεί μια φορά μπορεί να'ναι ένα τυχαίο γεγονός αν συμβεί παραπάνω το ψάχνεις...εχεις κάνει τις ανάλογες εξετάσεις τι σου έχει πει ο γιατρός ?μη πτοησε..υπαρχει για όλα λύση κ αιτία ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια..ηθελα να σας ρωτησω εκανα επαφη την 6 μερα περιοδου...υπαρχει πιθανοτητα εγκυμοσυνης?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@antzy9 κορίτσι μ πόσο δύσκολο είναι αυτό που πέρασες κ μάλιστα 3 φορές. Εγώ δυσκολεύτηκα να μείνω έγκυος κάναμε 2 χρόνια για ρη μπουμπού μας κ έλεγα δ πειράζει να αργήσει αρκεί όταν έρθει να μείνει. Δε μπορώ να διανοηθώ τη στεναχώρια σου. Σίγουρα έχεις κάνει ένα σωρό εξετάσεις. Έχεις ψάξει για τα nk κύτταρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η antzy9 είπε:

δεν ειμαι σε φαση προσπαθειας..αλλα οποτε κ αν προσπαθησα εμεινα εγκυος!!! τι να τις κανω λοιπον τις θετικες χοριακες???? και τις τρεις φορες παλινδρομησαν......το χειροτερο βεβαια οτι δεν βρηκαμε τιποτα...δεν ξερω τι να κανω ακομα!!!!δεν αρκει δηλαδη απλα μια θετικη χοριακη

antzy9, εύχομαι η επόμενη να είναι τελειόμηνη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@antzy9 κορίτσι μ πόσο δύσκολο είναι αυτό που πέρασες κ μάλιστα 3 φορές. Εγώ δυσκολεύτηκα να μείνω έγκυος κάναμε 2 χρόνια για ρη μπουμπού μας κ έλεγα δ πειράζει να αργήσει αρκεί όταν έρθει να μείνει. Δε μπορώ να διανοηθώ τη στεναχώρια σου. Σίγουρα έχεις κάνει ένα σωρό εξετάσεις. Έχεις ψάξει για τα nk κύτταρα;

Diwni, αν επιτρέπεται, προσπαθούσατε δύο χρόνια και τελικά έμεινες με φυσιολογική σύλληψη ή με υποβοήθηση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Athena D. Θα έρθει όταν είναι η ώρα του.. Τι να κάνω μόνο υπομονή. Σε εσένα έρθει πολύ σύντομα όπως και σε όλα τα κορίτσια να έρθει πολύ σύντομα και να μείνει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς από το Μουντιάλ του 2014 και από τότε έχουμε κάνει πρόκληση σπερματεγχυση χειρουργείο για ενδομητρίωση. Από αρχές του χρόνου άρχιζα να μαζεύω χαρτουρα για επιτροπή και αρχές Δεκέμβριο έκανα την πρώτη μου εξωσωματική ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η αρετουλα458 είπε:

γεια σας κοριτσια..ηθελα να σας ρωτησω εκανα επαφη την 6 μερα περιοδου...υπαρχει πιθανοτητα εγκυμοσυνης?

αρετούλα458 λίγο δύσκολα. Είναι αρκετά νωρίς. Τι κύκλο έχεις;; Αν είναι μικρός και κάνεις ωορρηξία 10η μέρα ίσως να υπάρχει πιθανότητα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Athena D. είπε:

Παλι επιτυχία sunshine!

Περιμένω πως και πως να βάλω τα κατεψυγμένα μου ζουζούνια αν και ο γιατρός μου είπε ότι θα μου βάλει ένα ??λόγο ηλικιας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikona φυσικά κ επιτρέπεται. Ξεκινήσαμε τις προσπάθειες Σεπτέμβριο τ 2014. Δεκέμβριο του 2015 ξεκινήσαμε να τ ψάχνουνε κ βρήκαμε θέμα στο σπέρμα. Κινητικότητα γύρω στα 3.500.000 ανά ml  κ πρώτη κινητικότητα μηδεν! Περιμέναμε 2 μήνες να κάνει επαναληπτικό τα ιδια. Ξεκίνησε βιταμίνες έκοψε τ κάπνισμα κ παράλληλα κάναμε κι άλλες εξετάσεις κ οι δυο. Εκείνος για να δούμε αν οφείλεται κάπου κ γώ για να είμαστε σίγουροι ότι φταίει μόνο αυτό. Εξέταση στην εξέταση έφθασε καλοκαίρι και είπαμε να περάσουμε καλά κ ήσυχα κ τ Σεπτέμβριο να κάνουμε ότι χρειαστεί. Αρχές Σεπτέμβριού έκανα μια σπερματεγχυση κ 21 Σεπτεμβρίου 2016 αδιαθετησα την ίδια μέρα πήρα τηλ στην Επιτροπή κ μ κλείσανε ραντεβού 8 Δεκεμβρίου. Περάσαμε Επιτροπή πήγαμε κ στο κέντρο εξωσωματικής κ είπαμε επειδή τις επόμενες μέρες περίμενα περίοδο δ προλαβαιναμε τ κύκλο τ Δεκέμβριου έπεφτα πάνω στις γιορτές οπότε αρχές Ιανουαρίου θα ξεκινούσαμε. 13 Δεκεμβρίου  θετική χοριακη Ούτε τα φάρμακα πρόλαβα να πάρω. Μας πρόλαβε η μπουμπού. Να σ πω ότι από τ Φεβρουάριο μέχρι τ Νοέμβριο π τελικά έγινε η σύλληψη η ποσότητα τ σπέρματος ήταν η ίδια άλλα η κινητικότητα πρώτη κ δεύτερη έφθασε στο 60 τοις 100.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Sunshine 88 είπε:

Περιμένω πως και πως να βάλω τα κατεψυγμένα μου ζουζούνια αν και ο γιατρός μου είπε ότι θα μου βάλει ένα ??λόγο ηλικιας

Να ειναι ενα και τυχερο!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sunshine 88 γιατί λογο ηλικιας; πρώτη φορά τ ακούω. Ένα βάζουν μόνο σε φυσικό κύκλο η από επιλογή τ ζευγαριού. Μέχρι 2 σε κοπέλες κάτω των 40 κ μέχρι 3 σε άνω. Εγώ αυτό ξέρω ότι ισχύει πλέον βάση νόμου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Sunshine 88 γιατί λογο ηλικιας; πρώτη φορά τ ακούω. Ένα βάζουν μόνο σε φυσικό κύκλο η από επιλογή τ ζευγαριού. Μέχρι 2 σε κοπέλες κάτω των 40 κ μέχρι 3 σε άνω. Εγώ αυτό ξέρω ότι ισχύει πλέον βάση νόμου.

Δεν ξέρω αγάπη έτσι μας είπε χτες ίσως επειδή είμαι στο δημόσιο δεν έχω ιδέα να είμαι ειλικρινής και 30 κοντεύω δεν είμαι και τόσο μικρή ?? θα προσπαθήσω όμως να τον πείσω να μπούνε δυο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν κατάλαβα καλά εισαι του 88; Εγώ τ 88 είμαι κ πέρυσι π ηταν να κάνουμε εξωσωματική τέτοιο καιρο μας είχε πει μέχρι δύο. Δ ξερω αν έχει διαφορά στο δημόσιο. Ίσως κπ κοπέλα σου πει σχετικά. Όπως κ να χει καλή επιτυχία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Αν κατάλαβα καλά εισαι του 88; Εγώ τ 88 είμαι κ πέρυσι π ηταν να κάνουμε εξωσωματική τέτοιο καιρο μας είχε πει μέχρι δύο. Δ ξερω αν έχει διαφορά στο δημόσιο. Ίσως κπ κοπέλα σου πει σχετικά. Όπως κ να χει καλή επιτυχία!!

Ναι ναι του 88 είναι αυτό ήξερα και εγω αλλά χτες μου είπε να βάλουμε ένα ίσως έχει βάλει το χεράκι του και ο σύζυγός μου που δεν θέλει ούτε να ακούσει για δίδυμα φοβία έχει χιχιχιχι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...