Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χαμηλή χοριακη..


Σουσαμακι

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσιαα θέλω τη γνώμη σας πριν πάω στο γιατρό γιατί έχω φοβηθεί ήδη.. είχα τελευταία περίοδο 9/11/17 στις δυο μέρες καθυστέρηση δηλαδή στις 11/12 έκανα τεστ εγκυμοσύνης βγήκε παρά πολύ αχνη γραμμουλα θετικό την επόμενη το πρωί πήγα στον μικροβιολόγο κ έκανα και εκεί μια ούρων το οποιο ήταν επίσης πολύ αχνό κ είπε ότι το παίρνει σαν αρνητικό αλλά επειδή εμενα μ φαινόταν περίεργο έκανα μια β χοριακη κ βγήκε θετικό αλλά οι μονάδες ήταν μόνο 45.99 κ φοβάμαι μήπως κάτι δεν πάει καλά..περίοδος ακόμα δεν μ έχει έρθει κ υποθετικά σήμερα κλείνω την 5η εβδομάδα με βάση Τ.Ε.Ρ ποια είναι η γνώμη σας; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου @Σουσαμακι! Με το γιατρο σου μιλησες; Εγω νομιζω ειναι θετικο και πρεπει να το επαναλαβεις σε 2 μερες να δεις να διπλασιαστει. 

Κοιταξα τωρα κατι δικα μου παλια και ειδα οτι 2η-3η εβδομαδα κυησης οι τιμες ειναι 9-130. Σε αυτο εστω που ειχα κανει εγω το μικροβιολογικο. 

Σου ευχομαι να πανε ολα καλα και να μην φοβασαι.. εχει ξεκινησει ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@eriv μακάρι να έχει διπλασιαστεί στο γιατρό δεν έχω πάει ακόμα γιατί δεν έχω κάποιο συγκεκριμένο είμαι και σε νησί κ όπως καταλαβαίνεις είναι λίγο περίεργα τα πράγματα εδώ από θέμα γιατρού..φοβάμαι να πάω από τώρα μην μπυ πει ότι δεν βλέπει τίποτα και απογοητευτώ με έχει πιάσει μια φοβία λόγω μιας γνωστής που είχε πάθει κάτι αντίστοιχο για αυτό και οι ανησυχίες!! Μακάρι να πάνε όλα καλά σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περιμενε κανα 2 μερες και πηγαινε ξανα για χοριακη! Και μετα πρεπει να ερθεις σε επαφη με καποιο γιατρο! 

Προσπαθησε να μην ανησυχεις, δεν σημαινει οτι θα παθεις οτι επαθε η γνωστη σου σε καμια περιπτωση!

Νομιζω οτι πρωτα επαναλαμβανεις καποιες φορες την χοριακη (3-4 φορες) και εφοσον διπλασιαζεται, μετα σε βλεπει ο γιατρος γιατι ειναι νωρις ακομα να δειτε κατι! 

Ολα καλα θα πανε! ?Να με ενημερωσεις ❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα πάω αύριο λοιπόν αν είναι!! Γιατί έκανα προχθές την πρώτη!! Όποτε λογικά θα πρέπει να έχει διπλασιαστεί!! Μακαριιιι!! Θα σε ενημερώσω ελπίζω το μικρό σουσαμακι να είναι εκεί που πρέπει κ να μεγαλώνει☺️☺️☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σουσάμακι με το ωραίο παρατσουκλι...το πιο πιθανό απ'όσα διαβάζω είναι καθυστερημένη συλληψη ..εχεις λίγο μεγαλουτσικο κύκλο δηλ 32αρη περίπου ; τώρα διανυω την 11η εβδομαδα κύησης με 3 μέρες καθυστέρησης είχα 85 χοριακη ο μικροβιολόγος μ λέει ποτέ περιμενες; λέω πριν 3 μέρες μ λέει επανέλαβε μετά από 2 μέρες επανέλαβα είχα 240 ...δηλ ξεκίνησα με σχετικά μικρή....δεν έχει σημασία αν ξεκινήσεις και με 20 αρκεί να διπλασιάζεται...το 46 είναι θετικό ..παρακολουθησε το και μη σκέφτεσαι εβδομαδες κ τιμες είναι όλα τόσο σχετικά ...οταν είδαμε σακο ήμουν 5 εβδ και 5 ημερών κ ιιιισα π φαινόταν με έβγαζε μια εβδομάδα λιγότερο ο γιατρός είχε ανησυχησει αλλά όλα κυλάνε καλά !Στην κόρη μ 6 εβδ είχα ακούσει κ καρδιά άρα βλέπεις πόσο διαφορετικά λειτουργεί κάθε εγκυμοσύνη !!εγω εύχομαι με το καλο !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 Κοριτσι, οπως κ να εχει, πρεπει να παρεις τηλ εναν γιατρο ο οποιος το πιθανοτερο ειναι να σου χορηγησει αμεσα φιλισιν ισως κ προγεστερονη.. μην αφησεις να περασει κ το ΣΚ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όπως τα λένε τα κορίτσια και η Rosemary(δεν εχω αλλα like να σου κανω!). Πήγαινε σήμερα για χοριακή και αμέσως τηλεφωνο σε γιατρό. Καλά αποτελέσματα και να πάνε όλα καλά εύχομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ όλες σας για τις συμβουλές σας!! Σηκώνομαι τώρα κ θα ξεκινήσω για το μικροβιολόγο όταν γυρίσω θα σας ενημερώσω ελπίζω να είναι όλα καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άμεσα επαναληπτική χοριακή και επικοινωνείς με γιατρό. Πέραν του αν μπορεί να δει κάτι, θα ξέρει να κρίνει τις τιμές της χοριακής και να σου πει τι πρέπει να κάνεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου όλα καλαααα η χοριακη έχει ανεβεί 230 όποτε το σουσαμακι μου αναπτύσσεται με γοργούς ρυθμούς!! Τώρα θα επικοινωνήσω κ με τη γιατρό να μ πει τι να κάνω! ΠΑντως τα νέα είναι καλά και ηρεμισα αρκετά???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ παρά πολύ όλες κοριτσάκια μου!! Εύχομαι κ σε εσάς τα καλύτερα να χαίρεστε τα παιδάκια σας και με το καλό αυτά που θα έρθουν❤️ Ανυπομονώ να ακούσω την καρδούλα του μικρού σουσαμιου μου☺️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Σουσαμακι είπε:

Κορίτσια μου όλα καλαααα η χοριακη έχει ανεβεί 230 όποτε το σουσαμακι μου αναπτύσσεται με γοργούς ρυθμούς!! Τώρα θα επικοινωνήσω κ με τη γιατρό να μ πει τι να κάνω! ΠΑντως τα νέα είναι καλά και ηρεμισα αρκετά???

μπραβο!!!!!!!!πολλα φιλια στο σουσαμακι σου δωσε!!!!!!!!!!!:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Σουσαμακι είπε:

Σας ευχαριστώ παρά πολύ όλες κοριτσάκια μου!! Εύχομαι κ σε εσάς τα καλύτερα να χαίρεστε τα παιδάκια σας και με το καλό αυτά που θα έρθουν❤️ Ανυπομονώ να ακούσω την καρδούλα του μικρού σουσαμιου μου☺️❤️

Με το καλό κορίτσι!! ❤ ❤ ❤ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλο @Σουσαμακι χάρηκα πολύ για τα νέα σου, εγώ τη Δευτέρα θα πάω για τη 2η χοριακή, μακάρι να ανεβαίνει κι εμένα φυσιολογικά! Θα είμαστε ίσα περίπου... Εγω είχα τελευταία περίοδο 20-11...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η babybaby είπε:

Με το καλο @Σουσαμακι χάρηκα πολύ για τα νέα σου, εγώ τη Δευτέρα θα πάω για τη 2η χοριακή, μακάρι να ανεβαίνει κι εμένα φυσιολογικά! Θα είμαστε ίσα περίπου... Εγω είχα τελευταία περίοδο 20-11...

Ευχαριστώ πολύ!!ευχομαι να πάνε όλα καλά γιατί έχω κάτι τσιπηματακια τώρα κάποια ώρα κ κάτι κράμπες μέσα στη νύχτα στη κοιλιά κ με τρομάζουν λίγο? Ευχομαι κ σένα η χοριακη να είναι όπως πρέπει κ να κάνουμε κ οι δυο υγιέστατα μωρουλια τον Αύγουστο ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εχω τσιμπιματακια κ κραμπουλες δ νομιζω ν ειναι ανησυχητικο... αλλα το στομαχι μ με εχει κυριολεκτικα ταραξει. Δε μπορω να φαωσχεδον τιππτα κ εχω συνεχεια ταση για εμετο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...