Μετάβαση σε περιεχόμενο

Mελλουσες μανουλες, ρωτουν τις παλιες...!


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rosemary είπε:

     Συμφωνω ditaki!! Σε μια φιλη μου ογιατρος της ειπε να θηλασει μετα απο 8 ωρες κ μου φανηκε περιεργο...

    Ελπιζω να μην της δωσουν ξενο γαλα χωρις να μου το πουν...

Θα το ζητήσεις. Αν δεν τους το πεις θα της δώσουν σίγουρα. Τώρα δεν ξέρω τι γίνεται στα μαιευτήρια στην Αθήνα, αλλά σε αυτό που γέννησα το μωρό μετά την γέννα πήγαινε στο δωμάτιο αναμονής με τον μπαμπά. Έτσι ήξερα ότι δεν της έδωσαν σίγουρα. Άσε που έκλαιγε ασταμάτητα μέχρι να μπει στο στήθος...πεινούσε το πουλάκι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ditaki είπε:

Θα το ζητήσεις. Αν δεν τους το πεις θα της δώσουν σίγουρα. Τώρα δεν ξέρω τι γίνεται στα μαιευτήρια στην Αθήνα, αλλά σε αυτό που γέννησα το μωρό μετά την γέννα πήγαινε στο δωμάτιο αναμονής με τον μπαμπά. Έτσι ήξερα ότι δεν της έδωσαν σίγουρα. Άσε που έκλαιγε ασταμάτητα μέχρι να μπει στο στήθος...πεινούσε το πουλάκι μου!

   Ωωωωωωωω!! δε μπορω να κλαινε επιειδη πεινανε μωρε...!!

   Θα βαλω τον αντρα μου μπαστακα να προσεχει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια πλέον τ πρωτο πράγμα π σε ρωτάνε είναι αν θα κάνεις αποκλειστικό θηλασμο κ μάλιστα υπογράφεις χαρτιά. Σίγουρα θα ενημερώσετε κατά τη διάρκεια τ τοκετού άλλα δε δίνουν με τ έτσι θέλω ξένο. 

Ο θηλασμός έρχεται πολύ φυσιολογικά κ με τ γάλα παίζει ακριβώς όπως τ εξήγησαν τ ditaki κ η viki πιο πάνω. Αυτό π κουράζει τις γυναίκες κ τα παρατάνε με ρ θηλασμο δεν είναι η διαδικασία τ θηλασμού άλλα η συχνότητα και εξηγώ. Τα μωρά π θηλάζουν θέλουν να τρώνε ανά 2 ώρες μη σας πω κ ανά μιάμιση κ υπολογίζουμε πάντα από την ώρα π ξεκινάμε τ θηλασμο κ όχι όταν σταματάνε. Πχ αν τ βάλεις στο στήθος στις 10 υπολόγισε ότι τρώνε 20 λεπτα με μισή ώρα, άλλη τόση ώρα να τ κρατήσεις λίγο να χωνέψει άντε να αλλάξεις κ μια πάνα πήγε 11. Ε στις 11.30 μπορεί πάλι να θέλει να φάει. Έτσι άλλες επειδή πιστεύουν ότι δ χορταίνει άλλες επειδή κουράζονται δίνουν ξένο τ οποίο τα κρατάει τουλ 3 ώρες.Γι αυτό κ λένε ότι ο θηλασμός θέλει υποστήριξη. Γτ τ πρωτο καιρό δ κάνεις κ τπτ άλλο από τ να θηλαζεις. Βέβαια σιγά σιγά στρώνει τ πράγμα άλλα θέλει υπομονή.

@Rosemary το γατάκι μου εγινε ένα στρουμπουλο θηριακι 7100 κ 66 ποντους μόνο με μητρικό.

Μια συμβουλή π δίνω σε όλες τις νέες μανούλες κ π Εγώ κάνω γτ κ γω νέα μανούλα ειμαι. Θα κάνετε ότι εξυπηρετεί κ βολεύει εσάς. Θα ακούσετε πολλά. Θηλασε, δώσε ξένο, δώσε πιπίλα, μη δίνεις πιπίλα κτλ. Για μένα πάνω από όλα πρέπει να είναι καλα η μαμά. Όλα από αυτήν ξεκινάνε. Κ αν η μαμά νιώσει κπ στιγμή να πέφτει ψυχολογικά γτ πχ θέλει να βγει μια βόλτα έξω θα ντύσει Καλά τ μωρο κ θα τ κάνει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσια τελικα το να γινεις μαμα ειναι το πιο υπεροχο (φανταζομαι..ειμαι στον 7ο μηνα κ γενναω μεχρι 6 Μαρτιου)...αλλα εχει κ πολλες δυσκολιες...απο τν πρωτη μερα π μενεις εγκυος....

εχω ψωνισει νμζ δλδ τ παντα γ τν μπεμπα μ... στην αρχη ειχα αγχωθει...τωρα εχω ηρεμησει εγω κ εχει ενας υπερκαταναλωτισμος ν τ πω.?! τν μαμα μ... 

ψωνιζει συνεχως γ τν μπεμπα κτ φορμακια κ κτ τετοια..κ τς λεω καθε φορα μν παιρνεις αλλα,δν ξερουμεποσα κιλα υ βγει,τ θ βαλει,τ οχι...ειναι κριμα ν πετας τ χρηματα...

μηπως εγω ειμαι περιεργη κ λυπαμαι απλα τ χρηματα.?

εχει παρει πανω απο 10 μακρυμανικα βαμβακερα κ βελουτε φορμακια...  2-3 κοντομανικα κ τε λεω φτανουν..θ μας φερουν κ ολας,αλλα θ αγορασουμεκ αργοτερα...μπορει ν βγαλω ενα γατακι μπορει ν βγαλω ομως κ μια αρκουδιτσα..!! παντως λιγο κοντουλα ειναι μας τ ειπε ο γιατρος....

εσεις στις 25+6 ποσα κιλακια ησασταν? εμεις 824 γρ.. τωρα ειμαι 28+4,κ θ παμε στο γιατρο οταν θ ειμαι 30+2...φανταζομαι πως θ ειναι πανω απο κιλο κατω 1.5....

με το καλο σ ολες μας..κ ν σας ζησουν οσες τ εχετε ηδη..!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

   Κοριτσια, λεω αυτες τις ημερες  να παραγγειλω σαμπουαν για το μωρο (δεν ξερω αν ειναι ιδιο κ με του σωματος), κρεμα για τον ποπο κ πανες... Εχετε να μου προτεινεται κατι?

   Επισης, βαζουμε κ ενυδατικη ή λαδακι στο μωρο ή αυτα τα χρησιμοποιουμε αργοτερα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

   Κοριτσια, λεω αυτες τις ημερες  να παραγγειλω σαμπουαν για το μωρο (δεν ξερω αν ειναι ιδιο κ με του σωματος), κρεμα για τον ποπο κ πανες... Εχετε να μου προτεινεται κατι?

   Επισης, βαζουμε κ ενυδατικη ή λαδακι στο μωρο ή αυτα τα χρησιμοποιουμε αργοτερα??

Με το καλο το μωρο σου! Εγω χρησιμοποιουσα σαμπουαν της chicco που τα πουλουσε η θεια μου και απο πανες στην αρχη χρησιμοποιουσα τα παμπερς και μετα ανακαλυψα τα αγνοτης τα οποια ειναι πολυ οικονομικα και μου φανηκαν το ιδιο καλα με τα παμπερς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rosemary είπε:

   Κοριτσια, λεω αυτες τις ημερες  να παραγγειλω σαμπουαν για το μωρο (δεν ξερω αν ειναι ιδιο κ με του σωματος), κρεμα για τον ποπο κ πανες... Εχετε να μου προτεινεται κατι?

   Επισης, βαζουμε κ ενυδατικη ή λαδακι στο μωρο ή αυτα τα χρησιμοποιουμε αργοτερα??

Εμας μας εχει βολεψει το σαμπουαν-αφρολουτρο της helenvita, υπεροχη μυρωδια και δεν του δημιουργησε ποτε ερεθισμο. Απο πανες pampers premium care και κρεμα συγκαματος frezyderm baby cream. Ενυδατικη που και που χρησιμοποιω μια της la roche posay lipikar baume λεγεται. Καλες αγορες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα με είχε βολέψει πολύ η σειρά της frezyderm είχε αφρόλουτρο, σαμπουάν και κρέμα για την πάνα. Ενυδατική της έβαζα μόνο όταν είχε ξηρό δέρμα την bepanthol. Από πάνες μέχρι 6 μηνών της φορούσα pampers (πολύ βολικές οι 1 & 2 που έχουν μια κίτρινη γραμμή που βλέπεις αν έκανε τσίσα) και μετά της babylino γιατί είχε αρχίσει να ερεθίζεται το δερματάκι της. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On ‎22‎/‎12‎/‎2017 at 2:16 ΜΜ, ο/η ditaki είπε:

Εμένα με είχε βολέψει πολύ η σειρά της frezyderm είχε αφρόλουτρο, σαμπουάν και κρέμα για την πάνα. Ενυδατική της έβαζα μόνο όταν είχε ξηρό δέρμα την bepanthol. Από πάνες μέχρι 6 μηνών της φορούσα pampers (πολύ βολικές οι 1 & 2 που έχουν μια κίτρινη γραμμή που βλέπεις αν έκανε τσίσα) και μετά της babylino γιατί είχε αρχίσει να ερεθίζεται το δερματάκι της. 

Κι εγω της frezy πηρα... Ειχα ομως την εντυπωση οτι χρησιμοποιουμε ενα προιον για το μπανιο του μωρου κ οχι 2 ( χωρια για το σωμα κ χωρια για το κεφαλι)...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοίτα τον πρώτο καιρό με το σαμπουαν την έπλενα μόνο. Μετά που μεγάλωσε λίγο χρησιμοποιούσα και τα δύο. Βέβαια υπάρχει και 2 σε 1 αλλά δεν θυμάμαι ποιας εταιρείας είναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Κοριτσια, θελω να κανω μια χαζη ερωτηση..

Αυτες τις μερες θα στησουμε το κρεβατακι της μπεμπας κ μου δημιουργηθηκε η εξης απορρια..

Το μωρο, πού κοιμαται κατα τη διαρκεια της ημερας?? Εννοω, το πρωτο πχ μηνα, που ειμαστε συνεχεια απο πανω του, το ταΐζουμε, το αλλαζουμε κ με το ζορι προλαβαινουμε να κλεισουμε ματι, δεν πρεπει το μωρο να κοιμαται καπου κοντα μας?? Στο σαλονι για παραδειγμα.. Μηπως πρεπει να παρω καλαθουνα? Μηπως μπορω να το κοιμιζω κ να το ακουμπω στον καναπε-διπλα μου ή θα ηταν καλυτερο να μαθει κατευθειαν στο κρεβατακι του?

Απλα στην αρχη νομιζω πως θα θελω συνεχεια να το βλεπω... Κ θα αγχωνομαι μηπως ξυπνησει κ δεν το ακουσω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ θελω να ρωτησω κ κατι ακομα... Παντα κ παπλωματακι να παρω?? Η' ειναι αχρειαστα? Ποια ειναι η χρηση της παντας??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η παντα χρειαζεται για να μην χτυπησει το βρεφος στα καγκελα αλλα μπορεις να την παρεις και αργοτερα οταν θα αρχισει το μωρο σου τις πιο εντονες κινησεις. Επισης βοηθα στο να μην του αποσπαται η προσοχη οταν το βαζεις για υπνο βλεποντας μεσα απο τα καγκελα. Το μωρο καλυτερα να το κοιμιζεις στον χωρο του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η πάντα νομίζω πως χρειάζεται για τους λόγους π είπε κ η lila πιο πάνω. Παπλωματακι Όχι καθώς οι παιδίατροι λένε όχι στη χρήση τ πριν νομίζω τ ένα έτος. Μπορείς να τ αφήσεις για αργότερα. Εγώ τη μπέμπα κατά τη διάρκεια της ημέρας την έχω στο σαλόνι. Τ βράδυ στο κρεβατάκι της. Πριν να γεννήσω έλεγα θα την πήγαινε  στο κρεβατάκι της άλλα δ μπορούσα τα πήγαινε έλα. Ήμουν κ από καισαρική κ όλο τ πρωί μόνη μ οπότε την ήθελα δίπλα μου. Βλέπεις κ κάνεις όπως βολεύει εσενα. Δεν υπάρχει σωστό κ λάθος στο πως θα μεγαλώσεις τ παιδί σου. Κάθε μανούλα κάνει αυτό π την εξυπηρετεί καλύτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Η πάντα νομίζω πως χρειάζεται για τους λόγους π είπε κ η lila πιο πάνω. Παπλωματακι Όχι καθώς οι παιδίατροι λένε όχι στη χρήση τ πριν νομίζω τ ένα έτος. Μπορείς να τ αφήσεις για αργότερα. Εγώ τη μπέμπα κατά τη διάρκεια της ημέρας την έχω στο σαλόνι. Τ βράδυ στο κρεβατάκι της. Πριν να γεννήσω έλεγα θα την πήγαινε  στο κρεβατάκι της άλλα δ μπορούσα τα πήγαινε έλα. Ήμουν κ από καισαρική κ όλο τ πρωί μόνη μ οπότε την ήθελα δίπλα μου. Βλέπεις κ κάνεις όπως βολεύει εσενα. Δεν υπάρχει σωστό κ λάθος στο πως θα μεγαλώσεις τ παιδί σου. Κάθε μανούλα κάνει αυτό π την εξυπηρετεί καλύτερα.

Ωωωωω..!! Ποσο ευχαριστω για τις απαντησεις..!

Κι εγω αυτα σκεφτομουν σχετικα με τον υπνο. Που το ξαπλωνεις ομως? Σε καλαθουνα? Δεν εχω κ σκεφτομαι ή να παρω ενα ωραιο παραδοσιακο καλαθι (κ ενα στρωματακι φυσικα) η να το ξαπλωνω στον καναπε..

Ο αντρας μου λεει οτι μπορει να κοιμαται κ στο ρηλαξ αλλα εγω θεωρω πως στο ρηλαξ το μωρο δεν ειναι τελειως οριζοντιο κ αυτη η σταση δεν ειναι σωστη για υπνο...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στον καναπέ την έχω. Έχουμε καναπέ γωνία κ έχω βγάλει ένα μαξιλάρι στη γωνία κ της έχω φτιάξει φωλίτσα. Έχω στρώσει μια κουβερτούλα φλις διπλωμενη κ από πάνω σεντονακι. Καλά τώρα η δικιά μ είναι 5 μηνων κ θέλει να βλέπει οπότε της έχω κ μαξιλαράκι από κάτω. Την καλαθουνα την χρησιμοποίησα μόνο στη βόλτα στο καροτσι δηλαδη μου φαινόταν πολύ μεγάλη για να τη βάλω πάνω στον καναπέ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι στο ριλάξ το μωρό πριν αρχίσει να στηρίζει το κεφάλι του.

Μπορείς αν δεν έχεις καλαθούνα να την βάζεις πάνω στο σεντονάκι της στον καναπέ. (βάλε και ένα extra σεντόνι από κάτω για να μην ιδρώνει από το ύφασμα του καναπέ.

Εμένα μου είχαν δώσει καλαθούνα και την είχα εκεί την ημέρα στο σαλόνι και στο μπαλκόνι αργότερα (ήταν καλοκαίρι) μέχρι 3 μηνών, μετά στον καναπέ. Μεσημέρι και βράδυ την είχα στην κούνια. Βέβαια κι αυτή δεν την χρησιμοποιήσε πολύ. Βασικά μετά τους 8 μήνες ξυπνούσε όταν την έβαζα στην κούνια.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Όχι στο ριλάξ το μωρό πριν αρχίσει να στηρίζει το κεφάλι του.

Μπορείς αν δεν έχεις καλαθούνα να την βάζεις πάνω στο σεντονάκι της στον καναπέ. (βάλε και ένα extra σεντόνι από κάτω για να μην ιδρώνει από το ύφασμα του καναπέ.

Εμένα μου είχαν δώσει καλαθούνα και την είχα εκεί την ημέρα στο σαλόνι και στο μπαλκόνι αργότερα (ήταν καλοκαίρι) μέχρι 3 μηνών, μετά στον καναπέ. Μεσημέρι και βράδυ την είχα στην κούνια. Βέβαια κι αυτή δεν την χρησιμοποιήσε πολύ. Βασικά μετά τους 8 μήνες ξυπνούσε όταν την έβαζα στην κούνια.

 

  Τι ωραια εικονααααααα...!! Καλαθουνα στο μπαλκονι με ενα μωρο μεσαααααα!!! Ελιωσα τωρα!!\

ΠΑΩ ΤΩΡΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΛΑΘΟΥΝΑ!! ΤΩΩΩΡΑΑΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχαχα....νομίζω οι ορμόνες τις ευτυχίας σε έχουν κυριεύσει!

Αχ..εγώ κοιτάω για καρότσι. Έσπασε αυτό που μου είχαν δώσει και έχω μείνει με το καλοκαιρινό. Είπα τώρα που είναι εκπτώσεις να πάρω...

Είμαι ανάμεσα σε 4....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ditaki είπε:

Χαχαχαχα....νομίζω οι ορμόνες τις ευτυχίας σε έχουν κυριεύσει!

Αχ..εγώ κοιτάω για καρότσι. Έσπασε αυτό που μου είχαν δώσει και έχω μείνει με το καλοκαιρινό. Είπα τώρα που είναι εκπτώσεις να πάρω...

Είμαι ανάμεσα σε 4....

Δεν εχεις απο κανεναν γνωστο να παρεις?? Ψαξε κ στο σκρουτζ αυτα που σε ενδιαφερουν..Ευτυχως εμενα αυτα τα ακριβα πραγματα μου τα εδωσαν..! Κ μαλιστα το καροτσι ειναι τοσο ακριβο, που κ να ειχα, δε παιζει να εδινα τοσα λεφτα για καροτσι.. Μονο καλαθουνα δε βρηκα γαμωτο (ε ας αγορασω κι εγω κατι)!!

Τωρα ψαχνω απο που θα αγορασω σεντονακια κ μικρες πετσετουλες για τον ποπο!! Εβλεπα νεφ-νεφ, κεντια, μοδερκερ... αλλα ειδα κ πολλα αλλα που επειδη δεν τα ξερω, φοβαμαι μηπως ειναι σκληρα...

Εχετε καμια ιδεα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...