Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ....ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ 2018


Recommended Posts

στις πριν 21 ώρες, ο/η beauty bunny είπε:

Με το καλό @Ellie TrueLucky . Εγώ δεύτερη μέρα καθυστέρησης χοριακή 240. Πρώτο ραντεβού 11 μέρες μετά, είδαμε σάκο. Έχω την Παρασκευή ξανά ραντεβού για καρδούλα.

@beauty bunny με το καλό!!!Εγώ την Τετάρτη θα είμαι 8w+1!Θα δούμε και μωρό και καρδούλα!Σάκο και καρδούλα θα έβλεπα και πριν τις γιορτές αλλά έλειπα και έτσι θα τα δω Τετάρτη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 3 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Καλημέρα!!!

@Rena28 μου με το καλό λοιπόν η κούκλα σου...άντε τα γλίτωσες τα ψώνια! Πόσο ωραία η αίσθηση να νοιώθεις το μωρό...

Εγώ ανυπομονώ για την Πέμπτη....έχω αυχενική!

Δεν μου λέτε έχει ή είχε καμία αίμα στην μύτη και πόνο πίσω και αριστερά στην πλάτη? 

 

 Ditaki, εγω τα ειχα αυτα που περιγραφεις.. (ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΙΧΑ ΤΕΛΙΚΑ!!!) Η μυτη μου ανοιγε απο το πρωτο τριμηνο κ στο μισο 2ο κ η πλατη μου πονουσε πισω, αριστερα κ προς τα πανω απο την 15η περιπου βδομαδα. Το αιμα ειναι πολυ φυσιολογικο αλλα για τους πονους καλο ειναι να το μεταφερεις στον γιατρο σου.. Συνηθως ειναι φυσιολογικοι λογο μετακινησης των οργανων. Αλλα σε μενα επειδη ξενικησαν τοσο νωρις ο γιατρος μου με εβαλε να κανω κ ενα καρδιολογικο τσεκ απ (υπερηχος-triplex-doppler) για να αποκλεισουμε τυχον θεμα με καρδια. Αγχωθηκα που με ειχε βαλει να κανω αυτην την εξεταση αλλα τελικα ηταν μια χαρα (κ ετσι ειναι συνηθως)!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! @Rena28 πόσο χαίρομαι με τα νέα σου!!!! Με το καλό και η δεύτερη μπεμπούλα σου! Εγώ κορίτσια σήμερα πήρα τα πρώτα αποτελέσματα εξετάσεων που μου έβαλε ο γιατρός και κάτι με έχει προβληματίσει πολύ στη γενική. Το έγραψα εδώ : 

 

Ξέρει καμία; Είχε καμία κάτι παρόμοιο σε γενική;;; Θα τρελαθώ μέχρι να μου απαντήσει ο γιατρός... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

@babybaby δεν ξέρω να σου πω, αλλά πιστεύω ότι αν ήταν κάτι ανησυχητικό θα στο είχαν αναφέρει και στο μικροβιολογικό.

Μίλησες με τον γιατρό σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Καλημέρα!

@babybaby δεν ξέρω να σου πω, αλλά πιστεύω ότι αν ήταν κάτι ανησυχητικό θα στο είχαν αναφέρει και στο μικροβιολογικό.

Μίλησες με τον γιατρό σου?

Του έχω στείλει τις εξετάσεις από χθες αλλά δε μου έχει απαντήσει (λογικό γιατί τις έστειλα στο mail του ιατρείου του οπότε θα τις δει τώρα το απόγευμα λογικά). Αν δε μου απαντήσει και σήμερα αύριο θα τον πάρω ένα τηλ να το ρωτήσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ellie TrueLucky πώς πήγε η καρδούλα;

@babybaby Προφανώς και δεν ξέρω να σου απαντήσω με ακρίβεια αλλά εμένα όποτε βγαίναν (πριν την εγκυμοσύνη) κάτι τέτοια π.χ. ουδετεροφιλα, λεμφοκύτταρα λίγο εκτός ορίων, ποτέ κανένας γιατρός δεν μου τα σχολίαζε σε σημείο που απορούσα γιατί κάνουμε αυτές τις εξετάσεις στη γενική αίματος. Ίσως σε πολύ μεγάλες αποκλίσεις να παίζουν κάποιο ρόλο. Πιστεύω πως λόγω των ορμονικών αλλαγών αλλάζουν αρκετά πράγματα στην εγκυμοσύνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξέχασα να σας ρωτήσω. Τις τελευταίες μέρες έχω ελαφριούς πόνους περιόδου αλλά καθόλου αίμα. Λέτε να είναι φυσιολογικό; Το είχε καμια άλλη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααα!! Με το καλο σε ολες!! Ηρθα κι εγω στη συζητηση σας...

30 ιουνιου εχουμε ΠΗΤ!! Και ακομα δεν εχω συνειδητοποιήσει οτι σε 5 περιπου μηνες θα εχουμε την μπουμπου στο σπιτι.... 

Υπαρχει αλλη κοπελα μαζι μου? 16+4

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η beauty bunny είπε:

Ξέχασα να σας ρωτήσω. Τις τελευταίες μέρες έχω ελαφριούς πόνους περιόδου αλλά καθόλου αίμα. Λέτε να είναι φυσιολογικό; Το είχε καμια άλλη;

Έχω και εγώ πόνους που & που αλλά ο γιατρός μου είπε οτι είναι φυσιολογικό επειδή μεγαλώνει η μήτρα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η beauty bunny είπε:

Ξέχασα να σας ρωτήσω. Τις τελευταίες μέρες έχω ελαφριούς πόνους περιόδου αλλά καθόλου αίμα. Λέτε να είναι φυσιολογικό; Το είχε καμια άλλη;

Εγώ δεν έχω ιδιαίτερους, αλλά τον ρώτησα την τελευταία φορά που πήγα και είπε ότι μπορεί να έχω πονάκια, δεν τον απασχολούν...

Κορίτσια όλα οκ με τις εξετάσεις, μου είπε είναι μια χαρά και να μην ανησυχώ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Εγώ έχω αυχενική στις 29 και τραβάω ένα άγχος για τα ποσοστά, άλλο πράγμα! Πφφφ.. Κατα τ' άλλα ο γιατρός μου με έστειλε ενδοκρινολόγο επειδή είχα οριακό ζάχαρο 92 με 95.. Δεν ήθελα να πάω αλλα τεσπα.. Άλλα 50άρια χαχχαα.. Θα μου δώσει διατροφή λέει μάλλον.. Κατα τ άλλα τελευταίος υπέρηχος έγινε την τρίτη, καλέ πόσο μεγάλωσε!!!! Τρελάθηκα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Γύρισα από την αυχενική. Όλα καλά μου είπε, θα περιμένουμε βέβαια και τις εξετάσεις αίματος. Μου έδωσε και dvd αυτή τη φορά.

Ραντεβού στον γιατρό σε ένα μήνα περίπου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Καλημέρα! Γύρισα από την αυχενική. Όλα καλά μου είπε, θα περιμένουμε βέβαια και τις εξετάσεις αίματος. Μου έδωσε και dvd αυτή τη φορά.

Ραντεβού στον γιατρό σε ένα μήνα περίπου....

Ωωωωωω! Τι ομορφη εξεταση!! Μπαβο για τα αποτελεσματα!! Το φυλο σου το ειπε ή δεν ειναι σιγουρο ακομα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/1/2018 at 12:13 ΠΜ, ο/η beauty bunny είπε:

@Ellie TrueLucky πώς πήγε η καρδούλα;

@babybaby Προφανώς και δεν ξέρω να σου απαντήσω με ακρίβεια αλλά εμένα όποτε βγαίναν (πριν την εγκυμοσύνη) κάτι τέτοια π.χ. ουδετεροφιλα, λεμφοκύτταρα λίγο εκτός ορίων, ποτέ κανένας γιατρός δεν μου τα σχολίαζε σε σημείο που απορούσα γιατί κάνουμε αυτές τις εξετάσεις στη γενική αίματος. Ίσως σε πολύ μεγάλες αποκλίσεις να παίζουν κάποιο ρόλο. Πιστεύω πως λόγω των ορμονικών αλλαγών αλλάζουν αρκετά πράγματα στην εγκυμοσύνη.

@beauty bunny Υπέροχα!!!Ακούσαμε και είδαμε το μωράκι μας!!!Μια υπέροχη εγκυμοσύνη να έχουμε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φύλο δεν είδαμε ή μπορεί να μην ήταν πολύ σίγουρος και δεν μου είπε κάτι. Την επόμενη φορά...

Είχα καλά ποσοστά @elenian μου είπε.  Εσύ πότε έχεις αυχενική?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η elenian είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Εγώ έχω αυχενική στις 29 και τραβάω ένα άγχος για τα ποσοστά, άλλο πράγμα! Πφφφ.. Κατα τ' άλλα ο γιατρός μου με έστειλε ενδοκρινολόγο επειδή είχα οριακό ζάχαρο 92 με 95.. Δεν ήθελα να πάω αλλα τεσπα.. Άλλα 50άρια χαχχαα.. Θα μου δώσει διατροφή λέει μάλλον.. Κατα τ άλλα τελευταίος υπέρηχος έγινε την τρίτη, καλέ πόσο μεγάλωσε!!!! Τρελάθηκα!

Τώρα είδα το μήνυμα σου.

Το ζάχαρο σου αν είναι νηστείας είναι καλό. Βέβαια η διατροφή είναι καλή. Εγώ έχω διαβήτη κύησης (είχα και στην κόρη μου) και κάνω διατροφή. Βέβαια το νηστείας μου δεν έχει πέσει κάτω από 100.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/1/2018 at 11:07 ΠΜ, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Καλημερααα!! Με το καλο σε ολες!! Ηρθα κι εγω στη συζητηση σας...

30 ιουνιου εχουμε ΠΗΤ!! Και ακομα δεν εχω συνειδητοποιήσει οτι σε 5 περιπου μηνες θα εχουμε την μπουμπου στο σπιτι.... 

Υπαρχει αλλη κοπελα μαζι μου? 16+4

Κατερίνα με το καλό ή μπέμπα σου... Περιμένω και εγώ τη δεύτερη μπέμπα μου μέχρι 5 Ιουλίου άρα είμαστε μαζί.... Με το καλοοοοοοο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ditaki είπε:

Φύλο δεν είδαμε ή μπορεί να μην ήταν πολύ σίγουρος και δεν μου είπε κάτι. Την επόμενη φορά...

Είχα καλά ποσοστά @elenian μου είπε.  Εσύ πότε έχεις αυχενική?

29, Δευτέρα!!!! Αντε να δούμε! Κολπικά την έκανες ή από κοιλιά? Εμένα μου την κανει κοιλιακά αλλά έχω ακούσει πολλές την κάνουν κολπικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιλιακά την έκανα και τις δύο φορές. Δεν έχω ακούσει ποτέ για κολπικά.

Άντε 10 μέρες υπομονή και θα χορτάσεις μπεμπάκι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ θα φάω οοοόλο το καλοκαίρι με κοιλούμπααα..καλα να είμαστε να πάνε όλα καλά βέβαια!!! 

ΠΗΤ 01/09!!! 

Καλησπέρα κ από εμένα κορίτσια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Rena28 είπε:

Κατερίνα με το καλό ή μπέμπα σου... Περιμένω και εγώ τη δεύτερη μπέμπα μου μέχρι 5 Ιουλίου άρα είμαστε μαζί.... Με το καλοοοοοοο

Με το καλο και σε εσενα!! Απ'οτι φαινεται το 2018 ειναι γουρλιδικο..χιχιχι

Και οι περισσοτερες ειμαστε με κοριτσακια..εχει γεμισει ο τοπος!!?

Να σε ρωτησω ξερεις τι περιθωριο εχουμε για την γεννα?? Δλδ εμενα μου ειπε 30 ιουνιου..αλλα μεχρι ποσες μερες ακομα μπορει να μεινει μεσα??

Ξεχασα να ρωτησω τον γιατρο που πηγα σημερα...ειχα τοσες αποριες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η NicolVall είπε:

Εγώ θα φάω οοοόλο το καλοκαίρι με κοιλούμπααα..καλα να είμαστε να πάνε όλα καλά βέβαια!!! 

ΠΗΤ 01/09!!! 

Καλησπέρα κ από εμένα κορίτσια!!!

/Κι εγώ μια από τα ίδια. Έχω ΠΗΤ 27/8!! Υπομονή!!

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Με το καλο και σε εσενα!! Απ'οτι φαινεται το 2018 ειναι γουρλιδικο..χιχιχι

Και οι περισσοτερες ειμαστε με κοριτσακια..εχει γεμισει ο τοπος!!?

Να σε ρωτησω ξερεις τι περιθωριο εχουμε για την γεννα?? Δλδ εμενα μου ειπε 30 ιουνιου..αλλα μεχρι ποσες μερες ακομα μπορει να μεινει μεσα??

Ξεχασα να ρωτησω τον γιατρο που πηγα σημερα...ειχα τοσες αποριες....

Δε ξέρω αν ισχύει γενικά και σε κάθε γιατρό, αλλά ένα χρονοδιάγραμμα που μου έδωσε ο δικός μου λέει ότι έχω ΠΗΤ 27/8 σκέψου και 3/9 γράφει ότι αν δεν έχω γεννήσει πάω με πρόκληση. Άρα υπολόγισε, καμιά βδομάδα ακόμα το πολύ το αφήνουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου... Κατερίνα.. όπως λέει και η baby baby  το πολύ μια εβδομάδα μετά αν κ εφόσον πάει μια γυναίκα με φυσιολογικό σου προκαλούν πόνους δηλ πρόκληση... Μεταξύ μας κορίτσια να εύχεστε ως την ΠΗΤ να έχετε γεννήσει δηλ να υπάρχει δραστηριότητα στη μήτρα συσπάσεις πόνοι ..εγω γεννησα  5 μέρες πριν την ΠΗΤ... Μια κοπέλα δίπλα μου σε διπλανή αίθουσα γεννούσε 41η σχεδόν με πρόκληση... Πέρασε πολύ πιο δύσκολα από μένα.... Σε πόνους στη λοχεια  τις πρώτες μέρες.... Περπάτημα να έχετε πόνους αν πάτε για φυσιολογικό... Όχι πρόκληση... Αφού τώρα αν φτάσω εκείνες τις μέρες θα κάνω δουλειές θα σηκώνω τη μικρή... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η babybaby είπε:

/Κι εγώ μια από τα ίδια. Έχω ΠΗΤ 27/8!! Υπομονή!!

Δε ξέρω αν ισχύει γενικά και σε κάθε γιατρό, αλλά ένα χρονοδιάγραμμα που μου έδωσε ο δικός μου λέει ότι έχω ΠΗΤ 27/8 σκέψου και 3/9 γράφει ότι αν δεν έχω γεννήσει πάω με πρόκληση. Άρα υπολόγισε, καμιά βδομάδα ακόμα το πολύ το αφήνουν...

Και εγώ κορίτσια ΠΗΤ έχω στις 29/8.....Εύχομαι να έχουμε καλές και τελειόμηνες εγκυμοσύνες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
    • Καλησπέρα, ο γιατρός σε προετοιμάζει για το χειρότερο και καλά κάνει αππ τη μια αλλα εμεις ελπίζουμε για το καλύτερο, οπότε με πίστη προχώρα!! Ο γυναικολόγος μου οταν ξεκίνησα για πρώτη φορά την εξωσωματικη πριν τρια χρόνια μου είπε τη σήμερον ημέρα αν θες να κανεις παιδί θα κανεις! Αυτο συνεπάγεται βέβαια να έχεις και καποια χρήματα θα συμπληρώσω εγω! Εύχομαι οτι καλύτερο μεσα απο την καρδιά μου 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...