Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ....ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ 2018


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@Marina84 ελα Μαρινάκιιιι...με έναν πόνο κοριτσι μου!!!!!!!! Να μας πεις νέα με την πρωτη ευκαιρια!!! Ολα να πανε περίφημα.., υπομονη το θαύμα ερχεται αγκαλια σου !!!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεννησα κορίτσια μου την Τετάρτη! Μια μπεμπα μελαχρινή ίδια ο μπαμπάς της με κατακόκκινα χειλακια, 2730kg-48cm, οι μεγάλοι πόνοι ξεκίνησαν κατά τις 16.30 και γεννησα με φυσιολογικό τοκετό χωρίς επισκληριδιο στις 22.25 με την χρήση της απαισιας βεντουζας γτ ήταν τυλιγμενη από τον λωρο στα πλευρά της και δεν φαινόταν με αποτέλεσμα εγώ να σπρωχνω και να μην βγαίνει, άρχισαν να πέφτουν οι παλμοι της και ευτυχώς είδε εγκαίρως ο γιατρός το τυλιγμα και έβαλε βεντουζα και την τράβηξε... Έκανα και μια αιμορραγία μετά γτ είχα δύο κιρσους στο αιδιο εσωτερικά και σπάσανε οπότε συν τα επιπλέον ραμματα λόγω της βεντουζας και των κιρσων ήρθε και έδεσε η εμπειρία χαχα Με παιδευει πολύ ο θηλασμός γτ μου έκανε πληγές με αίμα στις θηλες με αποτέλεσμα να μην αντέχω από τον πόνο να θηλασω σωστά και σήμερα μπήκε στην λάμπα λόγω ικτερου η μικρή μου ? Σας ευχαριστώ όλες πολύ για τις ευχές σας και με το καλό μια μια ? ήταν δύσκολη εμπειρία αλλά χαλάλι της όλα!!! Φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Marina84 είπε:

Γεννησα κορίτσια μου την Τετάρτη! Μια μπεμπα μελαχρινή ίδια ο μπαμπάς της με κατακόκκινα χειλακια, 2730kg-48cm, οι μεγάλοι πόνοι ξεκίνησαν κατά τις 16.30 και γεννησα με φυσιολογικό τοκετό χωρίς επισκληριδιο στις 22.25 με την χρήση της απαισιας βεντουζας γτ ήταν τυλιγμενη από τον λωρο στα πλευρά της και δεν φαινόταν με αποτέλεσμα εγώ να σπρωχνω και να μην βγαίνει, άρχισαν να πέφτουν οι παλμοι της και ευτυχώς είδε εγκαίρως ο γιατρός το τυλιγμα και έβαλε βεντουζα και την τράβηξε... Έκανα και μια αιμορραγία μετά γτ είχα δύο κιρσους στο αιδιο εσωτερικά και σπάσανε οπότε συν τα επιπλέον ραμματα λόγω της βεντουζας και των κιρσων ήρθε και έδεσε η εμπειρία χαχα Με παιδευει πολύ ο θηλασμός γτ μου έκανε πληγές με αίμα στις θηλες με αποτέλεσμα να μην αντέχω από τον πόνο να θηλασω σωστά και σήμερα μπήκε στην λάμπα λόγω ικτερου η μικρή μου ? Σας ευχαριστώ όλες πολύ για τις ευχές σας και με το καλό μια μια ? ήταν δύσκολη εμπειρία αλλά χαλάλι της όλα!!! Φιλιά σε όλες!

Πολυ χαιρομαι κοριτσι μου.. με τις βεντούζες ξερω και εμενα ενα τέταρτο την τραβούσαν με την βεντούζα και ξεσκίστηκα απο κάτω,  αλλα άξιζε το αποτέλεσμα! Και ικτερο είχαμε και εμεις δεν ειναι τίποτα απλά θέλει συχνό θηλασμό για αυτο πονάνε οι θηλές σου!! Υπομονή και εύχομαι να ειναι γερή και δυνατή η μπουμπουκα σου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Marina84  Να σας ζήσει η μπέμπα σας κούκλα μου !

Να είναι γερή και τυχερή στην ζωή της !

Να την καμαρώσετε όπως εσείς επιθυμείτε!

Καλως Όρισε το Νέο Μέλος στην οικογένεια σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα! Εχθές κάναμε το ντόπλερ μας! Όλα μια χαρούλα, γυρίσαμε και με το κεφάλι κάτω! Είμαστε 2.140g ! Ανυπομονώ για την ώρα που θα την πιάσω στα χέρια μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η babybaby είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Εχθές κάναμε το ντόπλερ μας! Όλα μια χαρούλα, γυρίσαμε και με το κεφάλι κάτω! Είμαστε 2.140g ! Ανυπομονώ για την ώρα που θα την πιάσω στα χέρια μου!!!

Καλημέρα!

Σε ποια εβδομάδα είσαι;

Εγώ είμαι 32  εβδ και θα κανουμε Doppler 13/07 .

Καλό είναι που γύρησε το κεφαλάκι της.Κ το δικό μου έχει γυρήσει από τον προηγούμενο μήνα.

Εύχομαι να μην γυρίσει πάλι πάνω το κεφαλάκι.

 

Πότε έχεις ΠΗΤ ;

Άντε με το καλό να την σφίξεις στην αγκαλιά σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Εγώ είμαι 31+3 κ πάω για το ντοπλερ στις 04/07 τωρα δλδ την Τετάρτη, εχω πολυ αγωνία κ άγχος να ειναι ολα καλα!! Εμένα ο μικρος πριν 20 μερες που τον είδαμε στον υπέρηχο ηταν ισχιακο δεν ειχε γυρισει.. ελπίζω να εχει παρει θέση τωρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@NicolVall εγω 31+4 σημερα,  Doppler την Τετάρτη 4/7 κ πητ 28/8. Λογικά εμείς γεννάμε μαζί. Δεν θυμάμαι αν το έχουμε ξαναπεί αλλα χάρηκα τώρα π τώρα που το διάβασα ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Joy26 Νομίζω πως το εχουμε ξαναπει αλλά με τόσα που λέμε κ με τόσες πολλες ημερομηνίες κ κοπέλες αντε βγάλε άκρη! Χαχα

ΠΗΤ 01/09 εγω αρα ναι μαζί. Αμα γεννας κ Ιασώ να μπούμε κ μαζι  ?

Πόσο ήσασταν τελευταία φορα που ζυγιστηκατε; Εμεις 13/06 ήμασταν 1630 κ είμαστε αγόρι ?
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ είχα αρχίσει να ανησυχώ γιατί ο γιατρός μου είχε πει ότι τα περισσότερα μωρά γυρίζουν μέχρι την 34η βδομάδα, κι ότι μετά είναι δύσκολο. Μέχρι την προηγούμενη βδομάδα που ήταν η 36η ήταν ακόμα ισχιακό. Και τρόμαξα ότι πάμε για καισαρική κι έτσι άρχισα καθημερινό περπάτημα, και ταυτόχρονα προσευχόμουν συνέχεια να γυρίσει. Και τώρα που είμαι στην 37η, δόξα το Θεό γύρισε! Ο γιατρός μου είπε ότι είναι εντυπωσιακό που έγινε τώρα, κι ότι το περπάτημα λίγο είχε να κάνει σ'αυτή τη φάση. Πάντως εγώ καλού κακού σε τυχόν επόμενη εγκυμοσύνη θα αρχίσω να περπατάω καθημερινά από τον όγδοο μήνα, τουλάχιστον να ξέρω ότι κάνω ό,τι μπορώ από την πλευρά μου! Μέχρι τώρα δεν έδινα σημασία σ'αυτό, γιατί σκεφτόμουν ότι η καθημερινή ορθοστασία με τις δουλειές του σπιτιού ήταν αρκετή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@NicolVall εμείς στις 20/6 ήμασταν 1840 ? το μόνο π μ είπε ο γιατρός είναι ότι η θέση της είναι καλή. Αλλά στην β επιπέδου μ είχε πει ο γιατρός π την έκανε ότι είχε γυρίσει αλλα ήταν πολύ νωρίς γτ ήταν μικρή. Εγώ γενναω στο Αλεξάνδρα δυστυχώς δεν θα μπούμε μαζί ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!! Μπαινω σφηνα στη συζητηση σας...ειχα γραψει περιπου στις αρχες της εγκυμοσυνης... Πλεον θελω να μοιραστω τη χαραμου μαζι σας!! Την κυριακη (39+1) ηρθε στον κοσμο η ζουζουνιτσα μας!!! Εκανα καισαρικη λογω επιπλοκων αλλα παρα τον φοβο μου για το αγνωστο ολα πηγαν αψογα!!

Σας ευχομαι ολοψυχα με το καλονα κρατησετε τα μπεμπακια σας..και να απολαυσετε καθε στιγμη της εγκυμοσυνης μεχρι τελος!!

Υ.Γ: ακομα ψαχνω την κοιλαρα μου και δεν πιστευω οτι το πλασματακι που εχω διπλα μου βγηκε απο εμενα!!

Φιλακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Γεια σας!! Μπαινω σφηνα στη συζητηση σας...ειχα γραψει περιπου στις αρχες της εγκυμοσυνης... Πλεον θελω να μοιραστω τη χαραμου μαζι σας!! Την κυριακη (39+1) ηρθε στον κοσμο η ζουζουνιτσα μας!!! Εκανα καισαρικη λογω επιπλοκων αλλα παρα τον φοβο μου για το αγνωστο ολα πηγαν αψογα!!

Σας ευχομαι ολοψυχα με το καλονα κρατησετε τα μπεμπακια σας..και να απολαυσετε καθε στιγμη της εγκυμοσυνης μεχρι τελος!!

Υ.Γ: ακομα ψαχνω την κοιλαρα μου και δεν πιστευω οτι το πλασματακι που εχω διπλα μου βγηκε απο εμενα!!

Φιλακια!!

Να σου ζήσει! Γερή και τυχερή να είναι! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Marina84 είπε:

Να σου ζήσει! Γερή και τυχερή να είναι! ?

Σε ευχαριστω πολυ κοπελα μου!! Κι εσυ να χαιρεσαι το μπεμπακι σου να το καμαρωσεις οπως ποθεις!!!❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Κατερίνα21 να σας ζήσει κορίτσι μου. Να είναι γερή κ τυχερή στη ζωη της. Να την καμαρωσετε οπως επιθυμείτε. Χαίρομαι πραγματικά που γεννάει η μια μετά την άλλη υγιέστατα μωράκια χωρίς επιπλοκές ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Joy26 είπε:

@Κατερίνα21 να σας ζήσει κορίτσι μου. Να είναι γερή κ τυχερή στη ζωη της. Να την καμαρωσετε οπως επιθυμείτε. Χαίρομαι πραγματικά που γεννάει η μια μετά την άλλη υγιέστατα μωράκια χωρίς επιπλοκές ??

Σε ευχαριστω ολοψυχα κοριτσι μου!! Ειναι τοσο ομορφο ατομα που δεν σε γνωριζουν να σου στελνουν τοσο θετικες ευχες που πραγματικα σε αγγιζουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Σε ευχαριστω ολοψυχα κοριτσι μου!! Ειναι τοσο ομορφο ατομα που δεν σε γνωριζουν να σου στελνουν τοσο θετικες ευχες που πραγματικα σε αγγιζουν!

Να σαι καλά Κατερίνα μου. Μπορεί να μην γνωριζόμαστε αλλα μοιραζόμαστε τις ίδιες ανησυχίες, την ίδια αγωνία και στην ουσία περνάμε μαζί ενα μεγάλο μέρος της καινούργιας μας καθημερινότητας. Έχουμε δεθεί και θέλοντας και μη ανησυχούμε όταν κάποια έχει πρόβλημα και χαιρόμαστε αντίστοιχα όταν όλα πάνε καλά. Είναι πολύ συγκινητικό όλο αυτό. Είναι κ οι ορμόνες αστααα ?? ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/12/2017 at 7:59 ΠΜ, ο/η babybaby είπε:

Εγώ περιμένω να γεννήσω τέλη Αυγούστου αρχές Σεπτέμβρη... Πιάνομαι για καλοκαιρινό μωράκι;;;χιχιχιχ

 

στις On 22/12/2017 at 11:20 ΠΜ, ο/η elenian είπε:

Κοριτσάκια μου καλημέρα!!!! Εγώ μπαίνω στην 7η εβδομάδα..Από συμπτώματα τίποτα, εκτός από κάτι ιλίγγους που μάλλον οφείλονται στα utrogestan. Κατα τ άλλα έχω κι ένα 3 χρονο που θέλει συνέχεια αγκαλιές και φοβάμαι μην πάθω τiποτα αν τον σηκώσω..Είναι 16 κιλά! Στις 29 πάω να ακούσω καρδούλα! Wish me luck!!!!!!

Καλημερα κορίτσια!Εγω έχω πητ 14 Σεπτεμβρίου !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Δημητριαννα είπε:

 

Καλημερα κορίτσια!Εγω έχω πητ 14 Σεπτεμβρίου !!!

Με το καλό κορίτσι μου! Τι περιμένεις; Αγοράκι ή κοριτσάκι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@babybaby Μωρε δεν απογοητεύομαι ενταξει ο γιατρός ειπε μεχρι κ 36η γυρίζουν! Ευχαριστω παντως!!! Θα σας γράψω την Τετάρτη τα νεα!

@Joy26 Ω ρε κοριτσάρα!!!! Μπραβο!

@Κατερίνα21 να σας ζήσει κοπέλα μου!!!!καλοτυχη υγιέστατη κ ευτυχισμένη να ειναι!!!! ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η NicolVall είπε:

@babybaby Μωρε δεν απογοητεύομαι ενταξει ο γιατρός ειπε μεχρι κ 36η γυρίζουν! Ευχαριστω παντως!!! Θα σας γράψω την Τετάρτη τα νεα!

@Joy26 Ω ρε κοριτσάρα!!!! Μπραβο!

@Κατερίνα21 να σας ζήσει κοπέλα μου!!!!καλοτυχη υγιέστατη κ ευτυχισμένη να ειναι!!!! ♥️

Σε ευχαριστω πολυ!!!❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η babybaby είπε:

Με το καλό κορίτσι μου! Τι περιμένεις; Αγοράκι ή κοριτσάκι;

Κοριτσάκι περιμένω!!!!Εσυ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...