Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ....ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ 2018


Recommended Posts

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Mama2015 είπε:

Κορίτσια σας εχω ζαλίσει αλλα ξέρει καμία για τα προϊόντα septona baby? Μια μαμά μου είπε τα χρησιμοποίησε και της άρεσαν πολυ. Τα εχει χρησιμοποιήσει καμία?? 

μπαινω σφηνα λιγο δε ειμαι μαμα αλλα εχω ακουσει απο φιλες μου οτι τους αρεσαν πολυ ειναι ελληνικη εταιρεια και ηταν πολυ ευχαριστημενες!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 λεπτό, ο/η anni7 είπε:

μπαινω σφηνα λιγο δε ειμαι μαμα αλλα εχω ακουσει απο φιλες μου οτι τους αρεσαν πολυ ειναι ελληνικη εταιρεια και ηταν πολυ ευχαριστημενες!!! 

Σε ευχαριστω παρα πολυ!!!! Και εγω καλα λόγια άκουσα αλλα ειναι τόσες πολλές οι μάρκες που κυκλοφορούν που ειναι ενα χάος....?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mama2015 είπε:

Σε ευχαριστω παρα πολυ!!!! Και εγω καλα λόγια άκουσα αλλα ειναι τόσες πολλές οι μάρκες που κυκλοφορούν που ειναι ενα χάος....?

εγω γενικα μαρεσει να υποστηριζω και ελληνικα !!! αλλα ετσι εχω ακουσει οτι ειναι πολυ καλ αδε χανεις τπτ παιρνεις δοκιμαζεις!!!!!  ειναι εχουνε βγαλει ενα σωρο καλο αυτο εχεις ποικιλια και δοκιμαζεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η mommy96 είπε:

με το καλό!!!... Πότε γέννας;

Σε ευχαριστω!!!! Μεχρι 15 Αυγουστου!! Και συ με το καλο! Αγγλια θα γεννησεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η mommy96 είπε:

με το καλό!!!... Πότε γέννας;

Σε ευχαριστω!!!! Μεχρι 15 Αυγουστου!! Και συ με το καλο! Αγγλια θα γεννησεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mama2015 είπε:

Κορίτσια σας εχω ζαλίσει αλλα ξέρει καμία για τα προϊόντα septona baby? Μια μαμά μου είπε τα χρησιμοποίησε και της άρεσαν πολυ. Τα εχει χρησιμοποιήσει καμία?? 

Κοιτα.. Ειναι μια μαρκα που τη βρισκεις σουπερ μαρκετ.. Για μενα καλυτερα παρε φαρμακειου για αρχη. εμενα το προδερμ ας πουμε του μεγαλου του προκαλουσε φαγουρα, λες και δε ξεβγαζονταν ρε παιδι μου.. Συγκεκριμενα το Σεπτονα εμενα η μυρωδια του δε μ αρεσε. Οχι ομως οτι δεν ειναι καλα, απλα δεν ειναι στα τοπ. Προτιμησε mustela, frezyderm, biolane, klorane, aderma κτλ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Σπουργιτακι είπε:

Τέλεια!Θα το ψάξω ,με ενδιαφέρει και εμένα μια τέτοια λύση κυρίως λόγο πρακτικότητας.

Η καρέκλα πως πρέπει να είναι;εγω εχω πχ καρεκλα  με μαξιλάρι στο καθισμα;κάνει σε αυτην την καρεκλα αυτό το κάθισμα;

Καπου διαβασα ότι πρεπει η καρεκλα να ειναι επιπεδη.

Οχι νομιζω θα δεθει και εκει.. Ισως καλυτερα επιπεδη γιατι στηριζεται κατω..Δεν ξερω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η elenian είπε:

Σε ευχαριστω!!!! Μεχρι 15 Αυγουστου!! Και συ με το καλο! Αγγλια θα γεννησεις?

Ναι εδώ θα γεννήσω!!!! Και εδώ είναι μπάχαλο....:/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εγω καρεκλάκι τέτοιο  έχω που κιόλας πάνω στη καρέκλα δεν πιάνει κ χώρο...!!!!

 

Και πολύ ωραία μυρωδιά τα σεπτονα.. Και κρέμες τους επαιρνα της φρειντερμ...!! κ πάνες στ μεγάλο μ επαιρνα τις babylino υπέροχες.!!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!

1. Εγώ παίρνω μόνο filicine και σίδηρο πλέον γιατί οι πολυβιταμίνες με ασβέστιο κτλ που έπαιρνα μου ανέβασαν τα ηπατικά και μου τις έκοψε ο γιατρός. Το filicine πρωί αλλά το σίδηρο εγώ το παίρνω μέσα σε 15 λεπτά μετά το φαί, έτσι είχε πει ο γιατρός κι έτσι γράφουν και οι οδηγίες του...

2. Ρε κορίτσια εγώ φορμάκια δεν παίρνω 0-3 μου φαίνονται υπερβολικά μικρά και πηρα κατευθείαν 3-6. Το 0-3 μου φαίνεται για πρόωρα ή για πολύ πολύ μικρά μέχρι 2,5 κιλά μάξιμουμ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πήγα και εγώ επιτέλους στον γιατρό σήμερα, όλα καλά δόξα τω Θεό... Αμνιακα μια χαρά, πλακουντας αγεραστος, βάρος γύρω στα 2280γρ... Μου είπε θα πάρω όλο τον μήνα μάλλον από ότι φαίνεται και αν δεν προκύψει κάτι έκτακτο πάμε για φ.τ., μου έγραψε και τις τελευταίες εξετάσεις (γενική αίματος και ούρων, ουρία, καλλιέργεια στρεπτοκοκου αερόβια, καλλιέργεια στρεπτοκοκου αναεροβια, κρεατινινη, ast/sgot και alt/sgpt. Μου είπε σίγουρα το περπάτημα κακό δεν κάνει αλλά στον τοκετό δεν παίζει πουθενά ρόλο, μπάνιο στην θάλασσα κάνω ελεύθερα όπως και λέιζερ στο μπικίνι... Ξανά ραντεβού σε δύο εβδομάδες και θέλουμε συσπασεις πλέον, που όση ώρα ήμουν στον υπερηχο δεν έκανα ούτε μια μου είπε ?

@Mama2015 εγώ δεν τα έχω χρησιμοποιήσει...  

@mommy96 εγώ παίρνω felicine, ferosac και deltius (D3)... 

@babybaby νομίζω τα 0-3 είναι για 62cm

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπαίνω σφήνα στην κουβεντα σας, αφενος για να σας ευχηθω με το καλο καλοκαιρινες μανουλες και αφετερου για να σα πω (εφοσον δεν εχετε κανει ακομα αγορες) οτι για μενα οι καλυτερες που εκανα ηταν 

1.το λικνο next to me-βοηθησε τρομερα ειδικα στους βραδινους θηλασμους, γιατι απλως εσερνα το μωρακι, χωρις να χρειαζεται να σηκωνομαι. Με κλαματα το αποχωριστηκα, οταν πια σηκωνοταν ορθιος και ηταν πλεον επικινδυνο!

2. το καρεκλακι του φαγητου της chicco που μπαινει σε καθε καρεκλα (εχει λουρακια για να στενευει και να ανοιγει αντισοιχα) πολυ οικονομικο και πρακτικο και για μεσα στο σπιτι, μιας κ δεν πιανει χωρο, αλλα και για τις βολτες μας εξω, το παρινουμε παντου!

3. το καροτσι inglesina trilogy. Τσιμπημενη τιμη βεβαια (εμεις το πηραμε στις εκπτωσεις), αλλα πολυ ανετο και ελαφρυ.

Στο ριλαξ απ την αλλη ο δικος μας δεν εκατσε ποτε παραπανω απο 10 λεπτα συνεχομενα. Ουτε κ στο παρκοκρεβατο. Οποτε μην κανετε υπερβολες. Βλεπετε και στην πορεια τι χρειαζεστε, αναλογα με το μωρακι που θα εχετε. Θα ακουσετε τελειως αντιφατικα πραγματα απ τις μαμαδες. Καθε παιδακι ειναι τελειως διαφορετικο!

Φορμακια 0-3 θα εξαρτηθει ποσα θα χρειαστειτε αναλογα την αναπτυξη του παιδιου. Εμας πχ τα φορεσε για πολυ λιγο, αλλα στην αρχη τα 3-6 τους ειναι τεραστια! Ειχα φιλη απ την αλλη πλευρα που το 0-3 το φορεσε για 5-6 μηνες! Επισης εχουν μεγαλες διαφορες απο εταιρεια σε εταιρεια. Των mothercare πχ ειναι πολυ ανετα!!! Και το καθε νουμερο το κρατησαμε πολυ περισσοτερο απο το τριμηνο που εγραφε. Καλα νουμερα εχουν και τα h and m. Αντιθετα των orchestra ειναι πολυ πολυ μικρα. Να ξερετε παντως οτι τα περισσοτερα που θα σας φερουν στο μαιευτηριο θα ειναι 3-6! 

Πανες εμας μας βολεψαν τα pampers premium care και απο αφρολουτρα και κρεμουλες δοκιμασαμε διαφορα. Τα καλυτερα ηταν των helenvita, pharmasept, apivita και frezyderm! Αλλα κι αυτα υποκειμενικα ειναι. Δεν εχουν ολα τα μωρακια το ιδιο δερματακι.

Για τα ρουχαλακια χρησιμοποιουμε το αρκαδι baby σε υγρη μορφη.

Ελπιζω να βοηθησα λιγο και να μην κουρασα, για ο,τι χρειαστειτε ειμαστε εδω :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η babybaby είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

1. Εγώ παίρνω μόνο filicine και σίδηρο πλέον γιατί οι πολυβιταμίνες με ασβέστιο κτλ που έπαιρνα μου ανέβασαν τα ηπατικά και μου τις έκοψε ο γιατρός. Το filicine πρωί αλλά το σίδηρο εγώ το παίρνω μέσα σε 15 λεπτά μετά το φαί, έτσι είχε πει ο γιατρός κι έτσι γράφουν και οι οδηγίες του...

2. Ρε κορίτσια εγώ φορμάκια δεν παίρνω 0-3 μου φαίνονται υπερβολικά μικρά και πηρα κατευθείαν 3-6. Το 0-3 μου φαίνεται για πρόωρα ή για πολύ πολύ μικρά μέχρι 2,5 κιλά μάξιμουμ...

Ζουζουνα, παρε κ κανενα μικροτερο.. Εμεις που γενηθηκαμε 3250, στην αρχη φορεσαμε το 1 μετα το 1-3 κ τωρα που η μικρη ειναι 2,5 μηνων βαζουμε το 3-6. Κ γεννηκα ειναι ψηλο κοριτσι. Οκ, μη παρεις αν δε θες το 1, αλλα καποια 1-3 πιστευω θα σου χρειαστουν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η babybaby είπε:

 

2. Ρε κορίτσια εγώ φορμάκια δεν παίρνω 0-3 μου φαίνονται υπερβολικά μικρά και πηρα κατευθείαν 3-6. Το 0-3 μου φαίνεται για πρόωρα ή για πολύ πολύ μικρά μέχρι 2,5 κιλά μάξιμουμ...

Και μενα οταν γεννησα ολοι ετσι μου ελεγαν και πηρα 3-6. Σε πληροφορω, 3500κλ κοντα το παιδι, εστειλα τη μανα μου να αγορασει 0-3. Κολυμπουσε στα αλλα. Παρε δυο τρια να χεις. Ειναι πολυ μωρακια και δε σου φαινεται.Για τις πρωτες δυο-τρεις βδομαδες τα 0-3 για μενα χρειαζονται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η elenian είπε:

Κοιτα.. Ειναι μια μαρκα που τη βρισκεις σουπερ μαρκετ.. Για μενα καλυτερα παρε φαρμακειου για αρχη. εμενα το προδερμ ας πουμε του μεγαλου του προκαλουσε φαγουρα, λες και δε ξεβγαζονταν ρε παιδι μου.. Συγκεκριμενα το Σεπτονα εμενα η μυρωδια του δε μ αρεσε. Οχι ομως οτι δεν ειναι καλα, απλα δεν ειναι στα τοπ. Προτιμησε mustela, frezyderm, biolane, klorane, aderma κτλ..

Κοιτα για τα προδερμ και εγω άκουσα οτ8 φέρνουν εύκολα νινιδα.. τα frezyderm δεν μου αρέσει η μυρωδιά γιατι οταν γέννησα την κόρη μου μου έστειλαν δείγματα και δεν τα χρησιμοποίησα ποτέ.. μια κοπέλα εδω μου είχε πει για τα biolane.. ααααχ γιατι να ειναι τόσο δύσκολο να διαλέξω ενα σαμπουάν??????????????? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/5/2018 at 9:43 ΜΜ, ο/η Mama2015 είπε:

Κορίτσια και εγω έκανα καμπύλη και νηστείας ηταν 70 μια χαρα.. να ρωτήσω.. σήμερα ήμουν στην γιατρό ειμαι 25 κ 6 και η μπεμπα ειναι 940 γρ. Έψαξα στους υπερήχους της κόρης μου αλλα σε αυτήν δεν είχα κάνει ραντεβού και δεν εχω μέτρο σύγκρισης.. ειναι καλα τα 940γρ για την εβδομάδα???? Η γιατρος μου είπε ειναι πολυ καλα αλλα εχω άγχος γιατι στην πρώτη κόρη μου σε αυτήν την εβδομάδα ηταν που είδαμε οτι είχε καθυστερημένη ανάπτυξη λόγω πλακούντα και δεν έπαιρνε βάρος και εχω αγχωθεί αρκετά.. 

Εμένα 25+3 ήταν 865γρ. και μου φάνηκε και πολύ να σου πω αλλά δεν μου είπαν τίποτα. Οπότε αν το άγχος σου είναι ότι δεν παίρνει βάρος, να μη το σκέφτεσαι αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η beauty bunny είπε:

Εμένα 25+3 ήταν 865γρ. και μου φάνηκε και πολύ να σου πω αλλά δεν μου είπαν τίποτα. Οπότε αν το άγχος σου είναι ότι δεν παίρνει βάρος, να μη το σκέφτεσαι αυτό.

Ε ευχαριστω πολυ για την απάντηση.. αυτήν την φοβία θα την εχω μεχρι να γεννήσω γιατι ο πλακούντας αρχησε να γερνάει ήδη και ειμαι στην 26 εβδ.. την πρώτη φορα είχε γεράσει στην 28η και τωρα φοβάμαι αρκετά.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/5/2018 at 12:13 ΠΜ, ο/η Σπουργιτακι είπε:

@beauty bunny Σωστό αυτό που λες για το λίκνο.

 

Δεν ξερω ακόμα τι θα πάρω.

Σε ποια εβδομάδα εισαι;

Εγω αύριο μπαίνω στην 26 εβδομάδα με το καλό....

25+4 είμαι σήμερα. Είμαστε πολύ κοντά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mama2015 είπε:

Ε ευχαριστω πολυ για την απάντηση.. αυτήν την φοβία θα την εχω μεχρι να γεννήσω γιατι ο πλακούντας αρχησε να γερνάει ήδη και ειμαι στην 26 εβδ.. την πρώτη φορα είχε γεράσει στην 28η και τωρα φοβάμαι αρκετά.....

Θυμασαι που τα συζητουσαμε οταν ειχα κ εγω το ιδιο θεμα?? Τελικα κι εμενα μια χαρα ηταν τα κιλα της μικρης μου..! Ηταν grand 2 στο Doppler νομιζω (ή στην Β επιπεδου-δεν ειμαι σιγουρη) αλλα μετα δεν γερασε γρηγορα. Πιστευω οτι αν προσεχεις τη διατροφη σου κ αν αποφευγεις καπνους κ γενικα βλαβερο περιβαλλον ολα θα ειναι μια χαρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On ‎17‎/‎5‎/‎2018 at 11:49 ΠΜ, ο/η mommy96 είπε:

καλημερα !!!!!!! 

Να σας ρωτήσω..! τι βιταμίνες ςπαιρνετε ;;;;

Όλα ποικιλουν βέβαια ανάλογα με το γιατρό καθως και τις συνθηκες καθε εγκυου, εγώ παίρνω gynotardyferon που είναι σίδηρος και φυλλικο μαζί, πρωί και μεσημέρι πριν το φαγητό. Είχα αρχίσει με ένα την ημέρα, αλλά λόγω χαμηλού αιματοκρίτη μου τα έκανε δυο. Επίσης παίρνω ασβέστιο calcioral d3 , ένα μετά από το μεσημεριανό. Κάνω και διατροφή για το ζάχαρο κύησης, η οποία είναι καταπληκτική, ίσως το μόνο καλό που βγήκε από το ότι έπαθα ζάχαρο είναι το ότι έμαθα γι' αυτή τη διατροφή! Μου ρυθμισε κατευθείαν το ζάχαρο και έχασα και 4 κιλά μέσα σ' ένα μήνα. Τώρα έχω πάρει συνολικά 5 κιλά από την αρχή της εγκυμοσύνης. Σκοπεύω να χρησιμοποιήσω αυτή τη διατροφή για να χάσω κιλά και μετά την εγκυμοσύνη, με κάποια χαλάρωση βέβαια, ειδικά στα γλυκά, γιατί αυτό είναι το πιο δύσκολο σημείο που με κάνει να σκάω! Ούτε καν στεβια χρησιμοποιώ, γιατί λίγο που δοκίμασα είδα ότι μου ανεβάζει το ζάχαρο. Πλέον εχω φτασει σε σημειο να βλέπω παγωτά στον ύπνο μου! Αλλά οκ, όλα χαλάλι για τον μπέμπη, θα περάσει ο καιρός, και νιώθω και πολύ  πιο υγιής έτσι.

Χθες έκανα και το Doppler, όλα καλά δόξα το Θεό, κι ο μπεμπης έχει βάρος 1806 g. 

Για τα ρουχαλάκια του προβληματιστηκα πολύ κι εγώ, τελικά πήρα και μακρυμάνικο και κοντομάνικο και ζιπουνάκι και βλέπουμε αναλόγως! Κανονικά θα έπαιρνα και μαξιλαράκι, άλλα είδα ότι πλέον δεν ενδείκνυται, δεν είχα ιδέα για κάτι τέτοιο. Και πάλι θα ρωτήσω για να σιγουρευτώ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Mama2015 είπε:

Κοιτα για τα προδερμ και εγω άκουσα οτ8 φέρνουν εύκολα νινιδα.. τα frezyderm δεν μου αρέσει η μυρωδιά γιατι οταν γέννησα την κόρη μου μου έστειλαν δείγματα και δεν τα χρησιμοποίησα ποτέ.. μια κοπέλα εδω μου είχε πει για τα biolane.. ααααχ γιατι να ειναι τόσο δύσκολο να διαλέξω ενα σαμπουάν??????????????? 

Εγω σου χα πει για τα biolane.. ?? Τελικα εγω θα παραγγειλω το klorane. Το χα παρει και στον μεγαλον μου..ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ!! Και τα βρηκα στο σκρουτζ 1+1. Απο συγκαματος μου αρεσε πολυ η biolane και η sebamed. Τα frezyderm γενικως εγω δεν.... Ουτε σε δικα μου καλλυντικα. απο κρεμα σωματος κτλ δεν εβαζα προσωπικα κατι.Η μωρουδιλα μου αρκει!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/5/2018 at 5:46 ΜΜ, ο/η Vivi.Nik. είπε:

Ελπιζω να βοηθησα λιγο και να μην κουρασα, για ο,τι χρειαστειτε ειμαστε εδω :)

Πλάκα κάνεις; Σε ευχαριστούμε πολύ για τις συμβουλές!! Όπως και όλα τα κορίτσια... Που να ξέρουμε κι εμείς αν δε μας τα πει μια νέα μανούλα! Χαίρομαι πολύ για το λίκνο γιατί πήρα κι εγώ το side by side που είναι το ίδιο με το next to me και μου φαίνεται εξαιρετικό σαν ιδέα να την έχω δίπλα μου κολλητά ενώ θα θηλάζω και να μην πρέπει να σηκώνομαι...

Οκ κορίτσια @Rosemary θα πάρω και μικρότερα φορμάκια για σιγουριά! Μάλλον η μαμά μου θυμάται εμένα που γεννήθηκα 4650 γι αυτό μου λέει να πάρω κατευθείαν 3-6 ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ  για τις παντήσεις για τα χάπια.....

 

Να ρωτήσω κάτι....

 

Έχει κάποια τσιμπήματα μέσα στο πιπι(απλή περιγραφή αχα);;;;;;;;

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η mommy96 είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ  για τις παντήσεις για τα χάπια.....

 

Να ρωτήσω κάτι....

 

Έχει κάποια τσιμπήματα μέσα στο πιπι(απλή περιγραφή αχα);;;;;;;;

 

 

Εγώ εδώ!! Όχι ακριβώς τσιμπίματα, αλλά σαν να κλωτσάει κύστη και να αντικατοπτρίζεται ο πόνος από κάτω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...