Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ....ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ 2018


Recommended Posts

Τέλεια Μαρίνα !!!άντε καλό Πάσχα να έχουμε όλες μας !!!σούπερ η μπεμπα εγώ έχω 13 .04 ραντεβού εχω μέλλον ακόμα !!θα ειμαι κ εγώ τότε ακριβώς 28 εβδ.! προς το παρόν η μπέμπα κάνει κάτι περίεργες τούμπες να το πω και με ενοχλεί δηλ την κύστη μου αλλά τι να κάνω λέω ας κουνιέται το παιδί μου κ ας τρέχω τουαλέτα εγώ ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 4 ώρες, ο/η Rena28 είπε:

Τέλεια Μαρίνα !!!άντε καλό Πάσχα να έχουμε όλες μας !!!σούπερ η μπεμπα εγώ έχω 13 .04 ραντεβού εχω μέλλον ακόμα !!θα ειμαι κ εγώ τότε ακριβώς 28 εβδ.! προς το παρόν η μπέμπα κάνει κάτι περίεργες τούμπες να το πω και με ενοχλεί δηλ την κύστη μου αλλά τι να κάνω λέω ας κουνιέται το παιδί μου κ ας τρέχω τουαλέτα εγώ ??

Α τπτ δεν είναι 10 μερούλες, ούτε που θα καταλάβεις πότε θα περάσουν! Χαχα χαλάλι η τουαλετοεπισκεψεις για την κόρη σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου @Marina84 και οι υπόλοιπες πολύ χαίρομαι με τα νέα σας και κάθε φορά που διαβάζω για κάποια κάτι ευχάριστο το ευχαριστιέμαι!! Εμείς αύριο έχουμε ραντεβού (επιτέλους!!!!!!) θα είμαι ακριβώς 20 εβδ. Έχω ψιλοαγχωθεί γιατί δεν την ακούω 2 μέρες τώρα παρά τις τεράστιες προσπάθειες που καταβάλλω (κάθομαι ακίνητη, ξαπλωμένη, καθιστή, τρώω, ηρεμώ, τα πάντα κάνω αλλά τίποτα). Ξέρω θα μου πείτε και έχετε δίκιο ότι είναι νωρίς για να την ακούω συνέχεια αλλά δεν παύει να ψιλοαγχώνομαι που την καταλάβαινα (και στάνταρ ώρες κάθε μέρα) και τώρα τίποτα. Άντε να δούμε, ελπίζω να είναι όλα καλά και αύριο :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η babybaby είπε:

Κοριτσάκια μου @Marina84 και οι υπόλοιπες πολύ χαίρομαι με τα νέα σας και κάθε φορά που διαβάζω για κάποια κάτι ευχάριστο το ευχαριστιέμαι!! Εμείς αύριο έχουμε ραντεβού (επιτέλους!!!!!!) θα είμαι ακριβώς 20 εβδ. Έχω ψιλοαγχωθεί γιατί δεν την ακούω 2 μέρες τώρα παρά τις τεράστιες προσπάθειες που καταβάλλω (κάθομαι ακίνητη, ξαπλωμένη, καθιστή, τρώω, ηρεμώ, τα πάντα κάνω αλλά τίποτα). Ξέρω θα μου πείτε και έχετε δίκιο ότι είναι νωρίς για να την ακούω συνέχεια αλλά δεν παύει να ψιλοαγχώνομαι που την καταλάβαινα (και στάνταρ ώρες κάθε μέρα) και τώρα τίποτα. Άντε να δούμε, ελπίζω να είναι όλα καλά και αύριο :x

Όλα καλά θα είναι! Περιμένουμε τα νέα σου! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η babybaby είπε:

Κοριτσάκια μου @Marina84 και οι υπόλοιπες πολύ χαίρομαι με τα νέα σας και κάθε φορά που διαβάζω για κάποια κάτι ευχάριστο το ευχαριστιέμαι!! Εμείς αύριο έχουμε ραντεβού (επιτέλους!!!!!!) θα είμαι ακριβώς 20 εβδ. Έχω ψιλοαγχωθεί γιατί δεν την ακούω 2 μέρες τώρα παρά τις τεράστιες προσπάθειες που καταβάλλω (κάθομαι ακίνητη, ξαπλωμένη, καθιστή, τρώω, ηρεμώ, τα πάντα κάνω αλλά τίποτα). Ξέρω θα μου πείτε και έχετε δίκιο ότι είναι νωρίς για να την ακούω συνέχεια αλλά δεν παύει να ψιλοαγχώνομαι που την καταλάβαινα (και στάνταρ ώρες κάθε μέρα) και τώρα τίποτα. Άντε να δούμε, ελπίζω να είναι όλα καλά και αύριο :x

@babybaby μην αγχωνεσαι και γω ειμαι στην 21 βδομαδα και δεν την πολυ νιωθω... Ρωτησα το γιατρο και ειχε πει να μην αγχώνομαι..Αλλες φορες θα την νιωθω πιο πολυ και αλλες καθολου... Προσπαθώ να μην διαβαζω και απο το ιντερνετ πραγματα που να μου δημιουργούν αγχος... ΑΣΕ που απο την αρχη ειχα αγοράσει dopler εμβρύου και οποτε αγχώνομαι το βαζω για να ακουω τη καρδούλα του μωρού...φυσικα δεν το εω πει στο γιατρο θα με σκοτώσει....αλλα τουλάχιστον ετσι μου φευγει λιγο το αγχος... Εμεις εχουμε ραντεβου 12.4 για την β επιπέδου!!! Ολα καλα θα ναι θα το δεις και συ αυριο... Αλλα σε νιωθω απολυτα!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κ απο εμένα κορίτσια μου! @ΜΠΟΜΠΑΚΙ @babybaby 19η μπαίνω κ δεν εχω παρει χαμπαρι τπτ...ή είναι πολύ μπουνταλάς κ βαριέται ή εγώ δεν καταλαβαινω τι κουνιέται κ πότε...:mrgreen: γινεται ευκολα αντιληπτό ; Δεν μπορω καν να «καταλαβω» τι αίσθηση μπορει να εχει

εγω 26/04 πάω για την β επιπέδου εννοειται αγχωμένη απο τωρα, χτες τον είδαμε εμεις τον μικρο μας 313 γραμμάρια ???

@Marina84 μπραβο κοριτσι μου αχ τι καλα που προχωράμε όλες μια χαρα φτου φτου! Απόλαυσε μαγειρίτσα κ βουτιές με ψωμί λοιπόν !!! Καλο πασχα!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΜΠΟΜΠΑΚΙ εγώ τον είχα ρωτήσει για αυτό το doppler και είχε πει μην κάνω κανένα αστείο και το πάρω γιατί αυτό μπορεί να καταγράφει τον ήχο που κάνει το αίμα που περνάει από τις αρτηρίες μου και να το κωδικοποιει σαν την καρδιά του έμβρυου και να με παραπλανει. Αλλά κι εγώ το ήθελα! Μην του το πεις καλύτερα!!! Χιχιχιχ!!! Ευχαριστώ όλες κοριτσια θα δούμε το απόγευμα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου σας διαβαζω ολες αλλα δεν με βολευει πολυ το σαιτ απο το κινητο. χαιρομαι πραγματικα με τα καλα σας νεα. 

@NicolVall σταματα να λες τετοια πραγματα για το μωρακι σου :x  δεν υπαρχει περιπτωση να μην το καταλαβεις οταν κουνηθει. και εγω το ιδιο καημο ειχα και σκεψου οτι κοιμομουν το πρωι και ξυπνησα απο αυτο. Το ενιωσα μες τον υπνο μουυυυ. κ εγω χαζη ενιωθα και πιστευα οτι το μωρο μ ειναι ντεμπελικο αλλα τιποτα απο αυτα δεν ισχυε τελικα... χαλαρωσε :* :*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/4/2018 at 11:49 ΠΜ, ο/η Joy26 είπε:

κοριτσια μου σας διαβαζω ολες αλλα δεν με βολευει πολυ το σαιτ απο το κινητο. χαιρομαι πραγματικα με τα καλα σας νεα. 

@NicolVall σταματα να λες τετοια πραγματα για το μωρακι σου :x  δεν υπαρχει περιπτωση να μην το καταλαβεις οταν κουνηθει. και εγω το ιδιο καημο ειχα και σκεψου οτι κοιμομουν το πρωι και ξυπνησα απο αυτο. Το ενιωσα μες τον υπνο μουυυυ. κ εγω χαζη ενιωθα και πιστευα οτι το μωρο μ ειναι ντεμπελικο αλλα τιποτα απο αυτα δεν ισχυε τελικα... χαλαρωσε :* :*

@Joy26 το ένιωσες τελικά ε?? Μπράβο!!!!!! και σε μένα το ίδιο ακριβώς είχε γίνει. Την πρώτη φορά που το άκουσα ήταν ένα πρωί πανω που ξύπναγα. Όλες σούπερα τα πάμε βλέπω!! Αντε μπράβο μας!!! Με το καλό όλες μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@tatouska ναιιιιι το ένιωσα το μανάρι μου. Και το νιώθω κάθε μέρα δόξα το θεό. Τώρα μ μένει να μάθω κ το φύλο για να ξέρω πως να το φωνάξω ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Χριστός ανέστη! Περάσατε καλά; εμείς όμορφα, οικογενειακά :) όσες γεννατε Μάιο - Ιούνιο κανονισατε για doppler??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Joy26 είπε:

@tatouska ναιιιιι το ένιωσα το μανάρι μου. Και το νιώθω κάθε μέρα δόξα το θεό. Τώρα μ μένει να μάθω κ το φύλο για να ξέρω πως να το φωνάξω ??

Άντε μπράβο!!! Ε θα το μάθεις κι αυτό! Στο χέρι του είναι?? Όσο περνάει ο καιρός οι κλωτσιές θα γίνονται πιο αισθητές και κάποια στιγμή θα του/της πεις 'ει με το μαλακό'!! χαχαχα! Εμένα μου δίνει κάτι καλές τώρα τόσο που πετάγομαι και μετά γελάω μόνη μου σα την χαζή!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσάκια!!! Τι κάνετε; Φάγατε κ ξεκουραστηκατε;

εκλεισα β επιπέδου στις 26 του μηνα κ ανυπομονώ σαν τρελη να ειναι ολα καλά! Εγώ παντως ρε κορίτσια σήμερα μπηκα 20η κ ακομα τιποτα δεν εχω νιώσει :? μια φιλη μου μου λεει επειδη ειμαι γενικα υπερκινητική κ νευρική δεν το νιώθω, αλλα ετσι ειναι ο χαρακτήρας μου (τρελλααααααα?) 

δεν ξέρω...αναμένω με αγωνία!!!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η NicolVall είπε:

Καλημερα κοριτσάκια!!! Τι κάνετε; Φάγατε κ ξεκουραστηκατε;

εκλεισα β επιπέδου στις 26 του μηνα κ ανυπομονώ σαν τρελη να ειναι ολα καλά! Εγώ παντως ρε κορίτσια σήμερα μπηκα 20η κ ακομα τιποτα δεν εχω νιώσει :? μια φιλη μου μου λεει επειδη ειμαι γενικα υπερκινητική κ νευρική δεν το νιώθω, αλλα ετσι ειναι ο χαρακτήρας μου (τρελλααααααα?) 

δεν ξέρω...αναμένω με αγωνία!!!! ??

Μην ανησυχείς! Όπου να ναι θα το καταλάβεις! Εγώ την κατάλαβα 1 μέρα πριν μπω στην 20η εβδομάδα. Φυσικά στην κάθε γυναίκα και στην κάθε εγκυμοσύνη οι χρόνοι είναι διαφορετικοί.

Σου εύχομαι να είναι όλα σούπερ στη β'επιπέδου. Και γιατί να μην είναι? Όλα μια χαρά θα είναι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια Καλημερα ! Θα ρωτησω κατι που μπορει να φανεί χαζό αλλά προτιμώ να το ρωτησω εδω αν καποια γνωρίζει παρα τον γιατρο μου κ να με κοροϊδεύει που διαβάζω στο Ίντερνετ διάφορα :roll:

το τοξόπλασμα μπορει να μεταδοθεί κ απο σπανακόπιτα; Εχω πολυ χαμηλή αιμοσφαιρινη κ ο γιατρός μου εχει πει να καταναλώνω τροφες με σίδηρο, αλλα επειδη το κρέας δεν το μπορω μου μυρίζει για να το τρωω με συχνότητα το εχω ρίξει στις σπανακοπιτες κ πολλες φορες κ απο φούρνους εξω... σκεφτομαι πως μαγειρεύεται καπως το σπανακι κ τα χόρτα που εχει μεσα μετα ψήνεται κ στον φουρνο αλλα ετσι για την υποψία ειπα να ρωτησω.

μην βαράτε Ε ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η NicolVall είπε:

Κοριτσάκια Καλημερα ! Θα ρωτησω κατι που μπορει να φανεί χαζό αλλά προτιμώ να το ρωτησω εδω αν καποια γνωρίζει παρα τον γιατρο μου κ να με κοροϊδεύει που διαβάζω στο Ίντερνετ διάφορα :roll:

το τοξόπλασμα μπορει να μεταδοθεί κ απο σπανακόπιτα; Εχω πολυ χαμηλή αιμοσφαιρινη κ ο γιατρός μου εχει πει να καταναλώνω τροφες με σίδηρο, αλλα επειδη το κρέας δεν το μπορω μου μυρίζει για να το τρωω με συχνότητα το εχω ρίξει στις σπανακοπιτες κ πολλες φορες κ απο φούρνους εξω... σκεφτομαι πως μαγειρεύεται καπως το σπανακι κ τα χόρτα που εχει μεσα μετα ψήνεται κ στον φουρνο αλλα ετσι για την υποψία ειπα να ρωτησω.

μην βαράτε Ε ?

Οχι καλε!!! Φαε με την ησυχια σου!! Τρωε κ πολλα φασολια,φακες (που εχουν πολυ περισσοτερο σιδηρο απο το σπανακι) κ μαζι με αυτα κ πορτοκαλια, φραουλες, κατι τελος παντων με βιταμινη c για να απορροφηθει καλυτερα ο σιδηρος..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η NicolVall είπε:

Κοριτσάκια Καλημερα ! Θα ρωτησω κατι που μπορει να φανεί χαζό αλλά προτιμώ να το ρωτησω εδω αν καποια γνωρίζει παρα τον γιατρο μου κ να με κοροϊδεύει που διαβάζω στο Ίντερνετ διάφορα :roll:

το τοξόπλασμα μπορει να μεταδοθεί κ απο σπανακόπιτα; Εχω πολυ χαμηλή αιμοσφαιρινη κ ο γιατρός μου εχει πει να καταναλώνω τροφες με σίδηρο, αλλα επειδη το κρέας δεν το μπορω μου μυρίζει για να το τρωω με συχνότητα το εχω ρίξει στις σπανακοπιτες κ πολλες φορες κ απο φούρνους εξω... σκεφτομαι πως μαγειρεύεται καπως το σπανακι κ τα χόρτα που εχει μεσα μετα ψήνεται κ στον φουρνο αλλα ετσι για την υποψία ειπα να ρωτησω.

μην βαράτε Ε ?

Καλημέρα κορίτσι :) όχι μόνο τα ωμα λαχανικά είναι καλό να αποφεύγουμε από έξω και τα σπιτικά τα βάζουμε για λίγο σε ξύδι αλλά αυτά που μαγειρευονται δεν έχουν κίνδυνο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μωρε τρωω κ απο αυτα. Αλλά πόσο συχνά να φας φακές κ φασόλια;;; Πορτοκάλια στύβω καθε μερα 3 φορες την ημέρα κ πινω μαζι με τον σίδηρο. 

Ευχαριστώ για απαντήσεις κορίτσια μου! @Marina84 @Rosemary

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η NicolVall είπε:

Μωρε τρωω κ απο αυτα. Αλλά πόσο συχνά να φας φακές κ φασόλια;;; Πορτοκάλια στύβω καθε μερα 3 φορες την ημέρα κ πινω μαζι με τον σίδηρο. 

Ευχαριστώ για απαντήσεις κορίτσια μου! @Marina84 @Rosemary

Εμενα ο γιατρος με ειχε βαλει να τρωω απο αυτα 3 φορες την εβδομαδα!! Επισης αν στο επιτρεπει ο γιατρος μπορεις το πρωο να πινεις κακαο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rosemary είπε:

Εμενα ο γιατρος με ειχε βαλει να τρωω απο αυτα 3 φορες την εβδομαδα!! Επισης αν στο επιτρεπει ο γιατρος μπορεις το πρωο να πινεις κακαο!!

Κακάο ρόφημα εννοεις με γαλα ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η NicolVall είπε:

Κακάο ρόφημα εννοεις με γαλα ; 

Ρόφημα κακάο σκόνη εννοεί γτ έχει σίδηρο αλλά χωρίς γάλα γτ το ασβέστιο κάνει συμπλοκο με τον σίδηρο και δεν απορροφάται σωστά κανένα από τα δύο... 

@Rosemary πεταχτηκα σαν την πορδουλα :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Marina84 είπε:

Ρόφημα κακάο σκόνη εννοεί γτ έχει σίδηρο αλλά χωρίς γάλα γτ το ασβέστιο κάνει συμπλοκο με τον σίδηρο και δεν απορροφάται σωστά κανένα από τα δύο... 

@Rosemary πεταχτηκα σαν την πορδουλα :roll:

Χαχαχα καλά έκανες ! Ναι καταλαβα! Κ μου αρέσει πολυ το κακαοοοοοο δεν το ηξερα! Βασικά το έπινα αλλα παντα με γάλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...