Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ....ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ 2018


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Joy26 είπε:

Πιστεύω ότι είναι ακριβώς έτσι όπως τα λέει η @tatouska. Γέννησε η αδερφή μ πρόσφατα με καισαρική κ ήταν στο δωμάτιο μια κοπέλα που γέννησε φυσιολογικά και σας μιλάω ειλικρινά την άλλη μέρα την είδα να τρέχει στο διάδρομο όχι απλά να περπατάει. Ενω η αδερφή μ δεν μπορούσε να κρατήσει καν καλά καλά το μωρό της. Συν το σοκ που παθαίνει κ το μωρό κ η μαμά κατα την διαδικασία της καισαρικής. Στην ουσία μπαίνεις με κοιλιά κ βγαίνεις με μωρό ?? Πραγματικά εύχομαι όλες οι γυναίκες να μπορούν γεννήσουν φυσιολογικά γτ κ η αδερφή μ το ήθελε αλλά δεν γίνονταν. Και μακάρι να υπήρχε καλύτερη ενημέρωση και καθοδήγηση από ειδικούς έτσι ώστε να μην φοβούνται οι εγκυμονούσες τον φυσιολογικό τοκετό.

@Rena28 μακάρι να μας πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος 

@Joy26 έτσι ακριβώς όπως τα λες! Από όλες τις φίλες μου που γέννησαν με φυσιολογικό τοκετό (καταλαβαίνετε ότι λόγω ηλικίας είμαι πια η τελευταία της παρέας που κάνει παιδί... των φίλων μου κοντεύουν να κάνουν τα δικά τους παιδιά σε λίγο!!!) καμία δεν είχε κακή εμπειρία. Πλέον, με την επισκληρίδειο, ίσα που το καταλαβαίνεις!! Για το μετά, 1 βδομάδα μου είπαν όχι έχουν μια ενόχληση από τα ράμματα. Μετά πάνε κι αυτά. Τα λόχεια τα έχεις είτε γεννήσεις με φυσιολογικό είτε με καισαρική. Αλλά όλες μου έχουν πει ότι όλα επανήλθαν! Αυτό βέβαια δεν σημαίνει ότι δεν σκέφτομαι τη μέρα της γέννας και δεν τρέμω! Να τα λέμε κι αυτά...

Μακάρι όντως να πάνε καλά για ΟΛΕΣ μας ΟΛΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 17 ώρες, ο/η Marina84 είπε:

Εμένα μεγάλωσε απότομα μόλις μπήκα στον 6ο αλλά δεν με πειράζει, την χαίρομαι :) περνάει ο καιρός πολύ γρήγορα! 

Και γω στον 6 είμαι και τις τελευταίες 2 εβδομάδες έκανε ένα μεγάλο μπραφ και μεγάλωσε! Είναι πιο στρογγυλή πλέον και ο κόσμος καταλαβαίνει ότι είμαι έγκυος και όχι χοντρή! Και όλοι με ρωτάνε πότε με το καλό και αν είναι αγοράκι ή κοριτσάκι. How cute!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ποιες από σας έχουν επιβεβαιώσει το φύλο του μωρού?

Βρήκα μια σελίδα πρόβλεψης αλλά δεν ξέρω αν ισχύει. Ας το κάνει κάποια που ξέρει σιγουρα το φύλο για να μας πει.

http://www.paidorama.com/provlepsi-fyloy-moroy

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Joy26 είπε:

Κορίτσια ποιες από σας έχουν επιβεβαιώσει το φύλο του μωρού?

Βρήκα μια σελίδα πρόβλεψης αλλά δεν ξέρω αν ισχύει. Ας το κάνει κάποια που ξέρει σιγουρα το φύλο για να μας πει.

http://www.paidorama.com/provlepsi-fyloy-moroy

Το είχα δει και γω αυτό, αλλά σε μένα έπεσε έξω. Έλεγε θα έχω αγόρι και έχω κοριτσάκι τελικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΜΠΟΜΠΑΚΙ τέλεια!!! Κ μένα κορίτσι μ βγάζει ??. Αλλά ας περιμένω να μου το επιβεβαιώσει ο γιατρός ??

@tatouska και εγώ δεν το πιστεύω μέχρι να μου το επιβεβαιώσει η επιστήμη ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Joy26 είπε:

@ΜΠΟΜΠΑΚΙ τέλεια!!! Κ μένα κορίτσι μ βγάζει ??. Αλλά ας περιμένω να μου το επιβεβαιώσει ο γιατρός ??

@tatouska και εγώ δεν το πιστεύω μέχρι να μου το επιβεβαιώσει η επιστήμη ??

@Joy26 σε ποια εβδομάδα είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα πέφτει έξω. Λέει αγόρι αλλά έχω κορίτσι. Γενικώς είναι μια μπούρδα, φυσικά και μην το πιστεύετε! Εμένα η κοιλίτσα έχει φανεί (17+6) και σχετικά απότομα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και σε μένα έπεσε μέσα και στα 2 παιδιά αλλά φυσικά πιστεύω. ότι ήταν τυχαιο...ενταξει κουβέντα να γίνεται έχει τη πλάκα του...εγω νιώθω ότι ειμαι 7μιση μηνών ενώ ειμαι στον 6ο σε 2 εβδ περίπου θα κλείσω 6ο να μπω 7ο...αλλα ειμαι ήδη μπόμπα στη κοιλιά στα πλάγια δεν έχω τίποτα μπροστά έχει πεταχτεί εκεί μάλλον βολεύεται τ μωρο τι να πω ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ σε εμενα μεσα έπεσε...αγορι βγήκε αγορι περιμένουμε! Αλλα ενταξει μαλλον τυχαίο.. Εγω 16+2 κ εχω μονο λιγο μπροστά.

αληθεια ρε κορίτσια εσεις που είστε κοντα μου ποσα κιλα εχετε παρει; Ή όσες απέχετε ποσα είχατε παρει στην 16η;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Rena28 είπε:

@NicolVall αυριο μπαινω 19 εβδομαδα και εχω παρει σχεδον 4 απο την αρχη!!! Εσύ;;  στην 16 ήμουν περιπου 2700 απο τα αρχικά μου κιλα!!! 

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Rena28 είπε:

Και σε μένα έπεσε μέσα και στα 2 παιδιά αλλά φυσικά πιστεύω. ότι ήταν τυχαιο...ενταξει κουβέντα να γίνεται έχει τη πλάκα του...εγω νιώθω ότι ειμαι 7μιση μηνών ενώ ειμαι στον 6ο σε 2 εβδ περίπου θα κλείσω 6ο να μπω 7ο...αλλα ειμαι ήδη μπόμπα στη κοιλιά στα πλάγια δεν έχω τίποτα μπροστά έχει πεταχτεί εκεί μάλλον βολεύεται τ μωρο τι να πω ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

NicolVall αυριο μπαινω 19 εβδομαδα και εχω παρει σχεδον 4 απο την αρχη!!! Εσύ;;  στην 16 ήμουν περιπου 2700 απο τα αρχικά μου κιλα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι καλε να χαιρεσαι!!! Γιατι να ανησυχεις!! Αμα τρως καλα δεν υπαρχει θεμα!!! Ο γιατρός τι σου εχει πει;;  εμενα ο δικός μου λεει πως παω πολυ καλα με τα κιλα...!!! Αν ανησυχεις ρωτα το γιατρο σου αν και θα το χε κανει απο μόνος του αν θεωρούσε οτι δεν ειναι φυσιολογικό...αρα μην ανησυχεις.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΜΠΟΜΠΑΚΙ Μια φορα με ζύγισε στην αρχη κ μετα ποτέ ξανά, για τα κιλά δεν μου εχει πει κατι μονο μου εχει βαλει πίεση να τρωω κρέας γιατι εχω χαμηλό αιματοκρίτη. Η αληθεια ειναι πως ειχα κ εμετούς το πρωτο τριμηνο, οχι παρα πολλούς αλλα Επειδη δεν ημουν ποτέ πολυ φαν του κρέατος πλεον μου μυρίζει κιολας κ επειδη με ανακατεύει δεν το πολυπροτιμώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε ισως φταινε λιγοβκαι οι εμετοι... Εμενα με ειχε ζυγίσει στην αρχη και στην 16 και κατι μερούλες που ειχαμε παει.. Τωρα ζυγιζομαι και μονη μου και υπολογίζω.. Γιατι ραντεβου εχω μεσα Απρίλη αφου κανω την β επιπέδου.. Εγω αντιθέτως δεν τρωω καθολου οσπρια και πράσινα εχω θεμα με το έντερο και προσέχω πολυ.. Ουτε σοκολατα μπορω να φαω αν φαω μετα υποφέρω.. Οποτε για γλυκο το εχω ριξει στις παιδικές κρέμες!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

37;;;; Τοσο δεν ειχα ουτε πριν μείνω έγκυος... ?? 34 ξεκίνησα κ τωρα ειμαι 29... 

κατι μπουκαλάκια έπινα εγω 2 την ημέρα κ τωρα μου πρόσθεσε κ ενα χαπι το μεσημερι. Εχω ανοίξει φαρμακείο σπιτι οτι θελετε κ δεν βρίσκεται ελα το εχω σιγουρα! Χαχα

κ με το έντερο πως πας με τοσο σιδηρο που δεν τρως κ πρασινα;;; Ή δεν σε επηρεάζει;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω γινει λιγο πιο δυσκοιλια αλλα ευτυχως τα καταφέρνω... Και οκ και όσπρια θα φαω αλλα μια στις 15 μερες.. Πινω χυμούς... Εγω ημουν άτυχη στην αρχη έπαθα κριση σκωληκοειδίτιδας φυσικα νοσηλευτικά για μια βδομαδα.. Υποχώρησε η φλεγμονή αλλα αμα με πιασει το έντερο ποναω και εκει ακριβως βρίσκεται και η σκωληκοειδίτιδα  οποτε καθε 2 βδομαδα κανω crp για να ελέγχουμε αν ειναι οκ η αν εχω καμια φλεγμονή... Και γενικα εχω ανυποφορους πόνους και χαμηλά.. Σημερα υποφέρω με σουβλιες αλλα το εχουμε ψάξει και ολα ειναι απο την εγκυμοσύνη και λογω οτι εκανα πρωταθλητισμό και οι μυες αντιδρούν τωρα που η μήτρα τραβάει.. το έντερο δείχνει να ναι οκ... Αστα να πανε.. Το μονο που μπορω να κανω υπομονη.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΜΠΟΜΠΑΚΙ ναι το διαβασα για τον πρωταθλητισμό κ τωρα θυμήθηκα κ την περίπτωση της νοσηλείας λόγω σκωληκοειδίτιδας ! Υπομονη τοτε σιγουρα κ ολα να σου ειναι περίφημα !!! Ποτε πας για β επιπέδου;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...