Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ....ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ 2018


Recommended Posts

Γεια σε όλα τα κορίτσια σαν μαμά και εγώ του καλοκαιριού ηδη 22.07.16 και ξανά μελλοντική μέχρι 05/07....εχω να πω το ότι δε ζούμε στη Σαχάρα ...ενταξει δόξα το Θεο κλιματιστικά ανεμιστήρες υπάρχουν δε λέω 8 μηνών η 9 και περπάτημα στον ήλιο δεν το κάνεις αλλά τα ωραία βραδακια περπατάς εξω ...βλεπεις συνέχεια κόσμο...μπορει να βγάλεις τ παιδι έξω άφοβα κ 10 ημερών χωρίς να φοβάσαι για ιώσεις κρύο κ χίλια δυο άλλα...εγω θα μπορούσα να ζω σε μια χώρα με μόνιμο καλοκαίρι....αρα και οι κορουλες μας κ ο μπαμπάς μας...ολοι καλοκαιρινοι?? εγώ μετράω μέρες μέχρι την Δευτερα...εχω την β επιπέδου!!Ανυπομονώ ειμαι 21 εβδ....και πλέον όταν η μικρή κλωτσάει η μετακινείται ...κουνιεται κ η κοιλιά μ δειλά δειλά ...παρολο που το έχω ξαναζήσει είναι πάλι τόσο ωραίο συναίσθημα!!!!εύχομαι όλες μα όλες οι γυναίκες που το επιθυμουν να το ζήσουν !!!!στομαχικα προβλήματα 0....αλλα κάτσε μη το πολυλεω...με ακούσει Καποιος....και μου στείλει καουρες.....??? καλο βράδυ σε όλες ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πω πω κορίτσια με σώσατε με τα h&m (αυτές τις αλυσίδες δεν τις πολυέχω σε υπόληψη) αλλά σε αυτή την περίπτωση αποδεικνύεται εξαιρετικη περίπτωση. Σε μεγάλες αλυσίδες αφιερωμένες σε εγκυμοσύνη και μωρά που πήγα τα ρούχα ήταν απλησίαστα, μιλάμε ένα παντελόνι 70€...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου ειμαι πολυ χαρούμενη!!  Νωρίτερα είχαμε γιατρό... κοριτσάκι τελικά!!

? Βάλτε μου ροζ καρδούλα στο πινακακι!! ?

Επομενο βήμα, ο υπέρηχος β επιπέδου σε ενα μηνα περίπου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Papaki2017     ΠΗΤ: Ιουνιο

elinagk     ΠΗΤ: Μέσα Ιουνίου αγοράκι ? & κοριτσάκι ?

Κατερίνα21     ΠΗΤ: 30/06 κοριτσάκι ?

Rena28     ΠΗΤ: 05/07 κοριτσάκι ?

Lina2     ΠΗΤ: Αρχές Ιουλίου 

silverstar     ΠΗΤ: Μέσα Ιουλίου 

ditaki     ΠΗΤ: Τέλη Ιουλίου αγοράκι ?

The Baby To Be     ΠΗΤ: 02/08 κοριτσάκι ?

polaa     ΠΗΤ: 03/08

asteroskoni     ΠΗΤ: 06/08

ΜΠΟΜΠΑΚΙ     ΠΗΤ: 13/08 κοριτσάκι ?

elenian     ΠΗΤ: 15/08 κοριτσάκι ?

Σουσαμακι      ΠΗΤ: 16/08 κοριτσάκι ?

babybaby     ΠΗΤ: 22/08 κοριτσάκι ?

beauty bunny     ΠΗΤ: 26/08 κοριτσάκι ?

mariloux     ΠΗΤ: 26/08 κοριτσάκι ? & αγοράκι ?

Σπουργιτακι     ΠΗΤ: 29/08 αγοράκι ?

Ellie TrueLucky     ΠΗΤ: Τέλη Αυγούστου 

NicolVall     ΠΗΤ: 01/09 αγοράκι ?

Επεξεργάστηκε από Mariloux
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!! Τι κάνετε; Μεγαλώνουν οι κοιλίτσες σας; Η δικιά μου έχει αρχίσει να ξεπροβάλει και έχει γεμίσει τρίχες, το χνούδι που προϋπήρχε έχει αρχίσει να σκουραινει... Έχει συμβεί σε καμιά αυτό; 

Πλέον δεν έχω ναυτίες & αναγούλες αλλά κάθε μέρα θα κάνω κανα δυο εμετούς.. ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Mariloux είπε:

Papaki2017     ΠΗΤ: Ιουνιο

elinagk     ΠΗΤ: Μέσα Ιουνίου αγοράκι ? & κοριτσάκι ?

Κατερίνα21     ΠΗΤ: 30/06 κοριτσάκι ?

Rena28     ΠΗΤ: 05/07 κοριτσάκι ?

Lina2     ΠΗΤ: Αρχές Ιουλίου 

silverstar     ΠΗΤ: Μέσα Ιουλίου 

ditaki     ΠΗΤ: Τέλη Ιουλίου αγοράκι ?

The Baby To Be     ΠΗΤ: 02/08 κοριτσάκι ?

polaa     ΠΗΤ: 03/08

asteroskoni     ΠΗΤ: 06/08

ΜΠΟΜΠΑΚΙ     ΠΗΤ: 13/08 κοριτσάκι ?

elenian     ΠΗΤ: 15/08 κοριτσάκι ?

Σουσαμακι      ΠΗΤ: 16/08 κοριτσάκι ?

babybaby     ΠΗΤ: 22/08 κοριτσάκι ?

beauty bunny     ΠΗΤ: 26/08 κοριτσάκι ?

mariloux     ΠΗΤ: 26/08 κοριτσάκι ? & αγοράκι ?

Σπουργιτακι     ΠΗΤ: 29/08

Ellie TrueLucky     ΠΗΤ: Τέλη Αυγούστου 

NicolVall     ΠΗΤ: 01/09 αγοράκι ?

Καλημέρα Κορίτσια μου...
Εγώ έκανα την αυχενική μου στις 16/2 -όλα καλά , το μωρό αναπτύσσεται φυσιολογικά και σε αυτή την φάση είναι πολύ γερό !Δόξα τω Θεό!
Μας είπαν 80% Αγοράκι..... 
<3 <3 <3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα @Σπουργιτακι!!! Τελεια μπραβο!! Ολα να ειναι καλα μεχρι τέλους κοριτσι μου! Ετσι να μαζευόμαστε κ τα αγοράκια  ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο @Σπουργιτακι! Τέλεια!  @Mariloux εγώ εδώω! Γέμισα χνουδι στην κοιλιά και μάλιστα σκούρο  κάπως...  Χάχαχαχα. Ελπίζω να φύγει μετά τη γέννα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Που είστε κοριτσάκια μου....

Αχ μας κατέβαλαν οι ιώσεις εμάς και ακόμα δεν έχουμε ξεμπερδέψει!

Εγώ σε 5 μέρες μπαίνω στον 5ο και η κοιλιά μου είναι τεράστια, σε σύγκριση με την κόρη μου. Αλλά ο μπέμπης πολύ νωχελικός....αγόρια τι να πεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/2/2018 at 12:09 ΜΜ, ο/η NicolVall είπε:

Καλησπέρα @Σπουργιτακι!!! Τελεια μπραβο!! Ολα να ειναι καλα μεχρι τέλους κοριτσι μου! Ετσι να μαζευόμαστε κ τα αγοράκια  ?

Εύχομαι να έχουμε όλες τελειόμηνες εγκυμοσύνες με Γερά Μωράκια ....Βέβαια και οι μανούλες να είναι γερές και δυνατές ..... <3 <3 <3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσιααα διαβάζω κάθε μέρα τα νέα σας κ μου αρέσει πολύ που είμαι στην παρέα σας! Πως πάνε τα μωράκια; Ρε κορίτσια έχετε νιώσει τίποτα; Εγώ είμαι στην 15 εβδομάδα τώρα και προχθές στο ρεπό μου εκεί που ήμουν χαλαρή ξάπλα στον καναπέ ένιωσα ενα φτερούγισμα χαμηλά στην κοιλιά ακριβώς στο κέντρο κ πιστεύω πως δεν ήταν το έντερο μου ήταν διαφορετικό! Κ σκέφτομαι ότι ήταν το μωράκι μου..μακάρι να ήταν αυτό! Περιμένω να ξανά χαλαρώσω σε ρεπό να δω αν θα νιώσω κάτι! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Σουσαμακι είπε:

Γεια σας κοριτσιααα διαβάζω κάθε μέρα τα νέα σας κ μου αρέσει πολύ που είμαι στην παρέα σας! Πως πάνε τα μωράκια; Ρε κορίτσια έχετε νιώσει τίποτα; Εγώ είμαι στην 15 εβδομάδα τώρα και προχθές στο ρεπό μου εκεί που ήμουν χαλαρή ξάπλα στον καναπέ ένιωσα ενα φτερούγισμα χαμηλά στην κοιλιά ακριβώς στο κέντρο κ πιστεύω πως δεν ήταν το έντερο μου ήταν διαφορετικό! Κ σκέφτομαι ότι ήταν το μωράκι μου..μακάρι να ήταν αυτό! Περιμένω να ξανά χαλαρώσω σε ρεπό να δω αν θα νιώσω κάτι! :x

Εγώ (14η βδομάδα τώρα) νιώθω κάποιες φορές κάτι απαλά σα φτερουγίσματα, αλλά επειδή τα νιώθω εδώ και 2 βδομάδες περίπου αποκλείω να είναι το μωρό. Σκέφτομαι μήπως είναι η μήτρα που μεγαλώνει... Πάντως κι εγώ επειδή έχω καιρό πρόβλημα με το έντερο κάτι τέτοιο δεν είχα ξανανιώσει, εκτός βέβαια αν τώρα το έντερο "διαμαρτυρεται" για το νέο "συγκάτοικο" στην κοιλιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η babybaby είπε:

Εγώ (14η βδομάδα τώρα) νιώθω κάποιες φορές κάτι απαλά σα φτερουγίσματα, αλλά επειδή τα νιώθω εδώ και 2 βδομάδες περίπου αποκλείω να είναι το μωρό. Σκέφτομαι μήπως είναι η μήτρα που μεγαλώνει... Πάντως κι εγώ επειδή έχω καιρό πρόβλημα με το έντερο κάτι τέτοιο δεν είχα ξανανιώσει, εκτός βέβαια αν τώρα το έντερο "διαμαρτυρεται" για το νέο "συγκάτοικο" στην κοιλιά.

Εμενα πονάει η κοιλιά μου ακόμα σαν πόνους περιόδου που και που και πιστεύω πως είναι η μήτρα που μεγαλώνει..απλά λένε όλοι ότι στην δεύτερη εγκυμοσύνη το καταλαβαίνεις πιο σύντομα επειδή ξέρεις πια κ λέω ίσως αυτά που νιώθουμε κ νομίζουμε ότι είναι κάτι άλλο είναι τα μωράκια μας! Απλά δεν είμαστε σίγουρες γιατί ακόμα δεν το έχουμε νιώσει για τα καλά! Ανυπομωνω  για γερά κλοτσιδια χαχα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mariloux άντε σιγά σιγά θα ξεχάσεις τους εμετούς κ θα βλέπεις μόνο τη κοιλια να μεγαλώνει!!!!το πίνακακι τέλειο κάτι μ λέει ότι τα μπλε με τα ροζ θα έρθουν σε ισορροπία??? και όλες μου λένε για αγοροχρονια φέτος αλλά εδώ μέσα μόνο κορίτσια βλέπω χαχα σχεδον...Εγω πιστεύω 100% ότι αυτά είναι τα μωρά σας κ όχι το έντερο τώρα π ειμαι εγ κυος στο 2ο τ διαπίστωσα ότι είναι το μωρο μόλις αρχίσει να παίρνει γραμμάρια πολλά κ να μεγαλώνει θα καταλαβαίνεις για τα καλά ότι είναι αυτό !!!χαίρομαι περναει ο καιρός γρήγορα !!!?? εμένα πλέον είναι δραστήρια όχι μόνο τ βράδυ όταν χαλαρώνω αλλά και στ η διάρκεια της  ημερας ειδικά όταν φάω !!!κ αυτό μπαμπατσικο θα μου βγει χαχα!!καληνύχτα κορίτσια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου,καλη Κυριακή! Υποφέρω..3η μερα που ξυπνησα με καούρα κ αναγούλα κ χτες 2η μερα σερι εμετό.ειμαι 13η βδομαδα. Θα σταματήσει ποτε αυτο ή να ανησυχω πως ετσι θα με παει όλη η εγκυμοσυνη;; Επίσης ειναι κατι που θα επρεπε να με ανησυχεί οταν υπάρχει τέτοια συχνότητα ή ειναι φυσιολογικό; Εχω στεναχωρηθεί πολυ, νιώθω άρρωστη οχι έγκυος :dry: 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η NicolVall είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου,καλη Κυριακή! Υποφέρω..3η μερα που ξυπνησα με καούρα κ αναγούλα κ χτες 2η μερα σερι εμετό.ειμαι 13η βδομαδα. Θα σταματήσει ποτε αυτο ή να ανησυχω πως ετσι θα με παει όλη η εγκυμοσυνη;; Επίσης ειναι κατι που θα επρεπε να με ανησυχεί οταν υπάρχει τέτοια συχνότητα ή ειναι φυσιολογικό; Εχω στεναχωρηθεί πολυ, νιώθω άρρωστη οχι έγκυος :dry: 

Κοριτσάκι μου έτσι ήμουν από την 5η έως και την 13η εβδομάδα περίπου... Μετά άρχισε σταδιακά να υποχωρεί. Σε λίγες μέρες μπαίνω 15η και είμαι πλέον μια χαρά (εκτός από κάποιες καούρες λίγο μετά το φαί, αλλά οκ). Μην ανησυχεί, όλα πάνε καλά με το μωρό σου, αυτό πρέπει να σε κάνει να πετάς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η babybaby είπε:

Κοριτσάκι μου έτσι ήμουν από την 5η έως και την 13η εβδομάδα περίπου... Μετά άρχισε σταδιακά να υποχωρεί. Σε λίγες μέρες μπαίνω 15η και είμαι πλέον μια χαρά (εκτός από κάποιες καούρες λίγο μετά το φαί, αλλά οκ). Μην ανησυχεί, όλα πάνε καλά με το μωρό σου, αυτό πρέπει να σε κάνει να πετάς!!!

Μακαρι κοπέλα μου γιατι εκτός του οτι με αγχώνει το οτι κανω εμετούς κ μπορει να εχω παρει κάποιο σκεύασμα πιο πριν ασβέστιο σίδηρο προγεστερονη κ δεν ξερω αν πρεπει να τα ξαναπάρω μετα, με εχει ρίξει κ σωματικά κ με εχει βγαλει εκτός καθημερινότητας! Τι σε βοηθούσε εσενα κ ηρεμουσες ; Εκανες κατι ή έπαιρνες κατι ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ είχα συνέχεια μα συνέχεια τάση για εμετό αλλά εμετούς έκανα συνολικά μόνο 4... Οπότε δεν είμαι ίδια περίπτωση γιατί τουλάχιστον δεν έχανα θρεπτικά συστατικά και δεν κινδύνευα με αφυδάτωση.. Δεν είχα βρει πάντως κάποιο κόλπο, κάτι να με ηρεμεί... Με ενοχλούσε συνέχεια, με άφηνε λίγο την ώρα που έτρωγα κι αμέσως μετά ξανάρχιζε χειρότερο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Ο μπέμπης πήρε πάλι μπροστά και κάνει κάποιες εμφανίσεις....

@NicolVall από εμετούς δεν ξέρω να σου πω. Πατατάκια ξέρω ότι βοηθάνε γενικά αλλά δεν ξέρω αν πιάνουν και στην εγκυμοσύνη.

Μεγαλώνουν τα μωρά μας....αχ τι καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσια μου! Έχω χαθεί αλλά σας διαβάζω κάθε μέρα.. Έχω κι ενα ταλιμπανακο σπιτι 3χρονο που απορροφα ολη την ενεργεια μου :mrgreen:. Εμένα η εγκυμοσύνη προχωρά, χωρις καθόλου συμπτώματα εκτός απο ΑΥΠΝΙΑ. Μιλάμε παιδια νυχτοπούλι έτσι? Από τις 2-3 μέχρι το πρωι.. Αύριο πάω γιατρούλη να δουμε πως πάει το μωρό και ξεκινάω βιταμίνες..Είμαι 15 εβδομάδα.. Όσο για το φύλο, εχω περιεργεια..Δεν μου λεει τιποτα το κοριτσι που ειδε στην αυχενικη, αναμενω με ανυπομονησία τη β επιπ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όπως η elenian  και εγώ ακριβώς το ίδιο σας διαβάζω δε προλαβαίνω να γράφω οπότε θέλω ...εγω έχω ταλιμπανεζα χαχα σήμερα είχαμε κ εμβόλιο !!!όλα μια χαρά !χτες έκανα β επιπέδου κ είδαμε το μικρό μας κοριτσάκι όλα ήταν τέλεια οι μετρήσεις αυτή 470 γρ παρακαλώ!!!πολύ ζωηρή αφού κλώτσουσε τόσο που σε κάποια στιγμή δε μπορούσε να μετρήσει παλμούς από τον ομφάλιο λώρο κ μ λέει ο γιατρός έχουμε παρεμβολές χαχα..ο γιατρός π μου έκανε τ υπερηχο μ είπε 15 16η. σ λένε με πολύ πιο σιγουριά το φύλο αποτι αυχενικη..αν κ σε εμάς έπεσαν μέσα !!Και είμαι πολύ χαρούμενη που θα είναι 2 αδερφούλες κοντά σε ηλικια ...δεν έχω αγόρι και δε ξέρω πως θα ήταν σίγουρα θα χαιρόμουν το ίδιο αλλά δε μου λείπει κιόλας...χαιρομαι που ο Θεός μ.εστειλε παιδιά κ είναι υγιή ...τα υπόλοιπα είναι περιττά!!???? επίσης είχαμε μια καλή λήψη 3 d. ..φωτο θα μας βάλουν στα μωρά που φαίνονται στο β επιπέδου Αυχενική κτλ στ οθόνη τ μητέρα κ μας έκαναν δώρο ένα κουτί babyspace με διαφορά προϊόντα για μελλοντική μαμά κ μωρο κ την Εκτύπωσαμε κιόλας!!!ειμαι πολύ χαρούμενη εύχομαι να συνεχίσουμε όλες καλά δυναμικά και βουρ για τ καλοκαίρι!!!!!φιλιά σε όλες κ ειδικά στις κοιλίτσες σας ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@elenian @Rena28 γεια σας κορίτσια!!! Μπραβο ετσι να μας λετε τα όμορφα νεα σας κ ας μην προλαβαίνετε με συχνότητα! Αφού ολα πανε περίφημα μια χαρά!!! Φιλιά κ στις κοιλιές σας κ στα ταλιμπανάκια σας!!!:x 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια να σας ρωτησω απο πόνους στην μέση κ στο ισχίο πως πατε; Τρωω κατι «μαχαιριές» πλεον σε καθημερινη βάση... δεν τολμάω να κάτσω καπου πιο χαμηλά ή πιο «αραχτά» ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έχω πόνο στη μέση πισω πολύ χαμηλά κ μόνο όταν είμαι ξαπλωμένη ανάσκελα. Όχι πάντα αλλά όταν με πιάνει σαν να κλειδώνει κ δεν μπορώ να γυρίσω γιατί πονάει. 

Πήγα σήμερα εκτάκτως στο γιατρό λόγω των υγρών ( είχα ανοίξει σε άλλο θέμα) και τελικά όλα καλά αλλά μου έδωσε άδεια για καποιες μέρες. Ρώτησα κ για τη μέση κ είπε πως μπορεί να εμφανιστει μια ευαισθησια στην εγκυμοσυνη. Κοριτσάκι σίγουρα τελικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πόνος στη μέση σαν ηλεκτρικός κ όχι μόνο στη μέση  το πρόβλημα μου αυτές τις ημέρες ....κανουμε βέβαια κ διαφορά μερεμέτια στο σπίτι έχω κ τη μικρή όλη μέρα σκύψε σήκωσε κάτσε μάζεψε παιχνίδια αλλά μέχει ταράξει η μέση μου....χτες σκέφτηκα να πιω ντεπον μετά λέω να το πω στο γιατρό θα μ πει κλασικά από την εγκυμοσύνη ...ολη η περιοχή αλλάζει ειδικά τώρα που το μωρο μεγαλώνει δεν είναι 20.γρ...υπομονη θα περάσει....απολυτα νορμάλ είναι κοριτσάκια μ! @beauty bunny έλα στη παρέα των κοριτσομαμαδων??? ειναι τρέλα τα κορίτσια θα το δεις ❤?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...