Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ....ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ 2018


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κι εμενα το ιδιο. Αυτο ομως δε σημαινει πως αν μια μερα εχω μεταγευματικο 135 επειδη δεν κρατηθηκα κ εκανα ατασταλεια (αν κανω ατασθαλεια παντα μετραω το σακχαρο κ το δειχνω στον γιατρο μου) εχω Δ.Κ. Αυτες ειναι οι ιδανικες τιμες...

Τα μεταγευματικα σου ποσο ειναι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μπράβο σε όλες όσες συγκρατούνται και τρώνε με προσοχή!! Εγώ δεν μπορώ να τρώω με προγραμμα δηλαδή το πρωί πρέπει αυτο το δεκατιανό αυτό και ούτε καθεξής.. Θέλω να τρώω όποτε νιώθω οτι πεινάω και απο εκει και πέρα τρώω αναλόγως τι μου κάνει κέφι!! Γενικά δεν είμαι πολύ του γλυκού, αλλά τρώω αρκετά ζυμαρικά & ψωμιά.. Αχ δεν μπορώ να φανταστώ να μου πει ο γιατρός οτι πρέπει να τρώω μόνο συγκεκριμένα πράγματα!! 

Εσεις απο ποτέ ξεκινήσατε τα προσέχετε; Υπήρχε κάποιος ιδιαίτερος λόγος; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rosemary  ναι αυτό λέγεται υπερβολικη παραγωγή ινσουλίνης... Κ μπορεί το παγκρεας με τον καιρό να τα τινάξει ?εδώ που τα λέμε.. Είμαι λιχουδα όμως ..στα κιλά αυτή τη φορά είμαι πολύ καλύτερα στην κόρη μου (1η) είχα πάρει 13 14!!!έχασα πολλά αμέσως αλλα έμειναν έτρωγα τα πάντα πολλά φρούτα κρεατα αλλά γύρω στ 6ο 7ο έτρωγα σαν να μην υπάρχει αύριο.... Τώρα είμαι συγκρατημενη κάνουμε γεύματα όχι όποτε μου ρθει ανοιγω ψυγείο τρώω ότι θέλω..εχω πάρει 3 κιλά ως τώρα μπαίνω στον 5ο την Δευτέρα...για Τ πόνους μακάρι Παναγία μου στη μεγάλη Μ κόρη είχα κάποιους πόνους στα ίσχια προς Τ τέλος αλλά όλα καλά όχι κάτι τραγικό...τωρα λέω τόσο αρχή ακόμα.... Μακάρι!!! Εύχομαι σε όλες μία όμορφη μέρα!!! ???(και κορίτσια εδώ που τα λέμε η σωστή διατροφή δς κάνει καλό μόνο σε έμας αλλά Κ τα παιδιά μας παίρνουν παράδειγμα από εμας....)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mariloux είπε:

Εσεις απο ποτέ ξεκινήσατε τα προσέχετε; Υπήρχε κάποιος ιδιαίτερος λόγος; 

Εγώ είδα οριακό ζάχαρο στην τυπική εξέταση αίματος και το ραψα λιγάκι... Τώρα τρέχω στον ενδοκρινολογο!! Στην πρωτη εγκυμοσύνη όμως έτρωγα ελεύθερα.. Βέβαια πήρα μόνο 9 κιλά! Δεν ξέρω, ανάλογα τον οργανισμο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Mariloux είπε:

Κοριτσάκια μπράβο σε όλες όσες συγκρατούνται και τρώνε με προσοχή!! Εγώ δεν μπορώ να τρώω με προγραμμα δηλαδή το πρωί πρέπει αυτο το δεκατιανό αυτό και ούτε καθεξής.. Θέλω να τρώω όποτε νιώθω οτι πεινάω και απο εκει και πέρα τρώω αναλόγως τι μου κάνει κέφι!! Γενικά δεν είμαι πολύ του γλυκού, αλλά τρώω αρκετά ζυμαρικά & ψωμιά.. Αχ δεν μπορώ να φανταστώ να μου πει ο γιατρός οτι πρέπει να τρώω μόνο συγκεκριμένα πράγματα!! 

Εσεις απο ποτέ ξεκινήσατε τα προσέχετε; Υπήρχε κάποιος ιδιαίτερος λόγος; 

Εγω μεχρι το 5ο ειχα πολυ καλες μετρησεις κ με αφηνε να ακολουθω την διατροφη που κανω (δηλ να τρωω οτι θελω). Εννοειται βεβαια οτι μου ειχε δωσει εξ αρχης βασικες συμβουλες. Κατα τον 5ο που πηρα κιλα μου εβαλε χερι κ αρχισα να κοβω τα πολλα γλυκα κ τα ψωμια-ζυμαρικα (εχω κ στα 3 αδυναμια). Ε πλεον ουτε αλατι δεν τρωω... Αλλα εχει νοημα. Πχ καθε φορα οι τρανσαμινασες μου ηταν τελειες.. Πριν 2 μηνες καπως ανεβηκαν (εντος οριων) κ πριν ενα μηνα πηγαν 51 ( με οριο 59). Ο γιατρος τοτε μου εκοψε τα παντα! Ζαχαρη, αλατι, λιπαρα.. Ε, τωρα που ξαναεκανα εξετασεις (δηλ μετα απο 20 ημερες) οι τρανσαμινασες μου ηταν 26-καλυτερα κ απο την αρχη της κυησης!!

Προληψη κοριτσια!! Για να'ναι αχρειαστη η θεραπεια..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rosemary μου εγώ νόμιζα πως η αύξηση των τρανσαμινασων οφείλεται σε κάποιο φάρμακο, δηλαδή έτσι μου είπε ο γιατρός και εμένα μου βγήκαν λίγο πάνω από τα όρια (μου είπαν λόγω των Utrogestan που παίρνω) αλλά δεν ήξερα ότι παίζει ρόλο και η διατροφή! Τώρα μου βρήκαν και υπερθυρεοειδισμο και πρέπει να πάρω φάρμακα για να επανέλθουν στα φυσιολογικά οι TSH, FT3, FT4 και έχω απογοητευτεί λίγο με τόσα φάρμακα που παίρνω ακόμα!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξαναμιλάω!!! μμμμμ

Πόνο στο πόδι είχα στην πρώτη εγκυμοσύνη από τον 7ο και μετά και είχα πάρει μέχρι τότε μόνο 2 κιλά, αλλά ήταν επειδή πίεζε η μήτρα ένα νεύρο νομίζω. Τώρα με πιάνει έντονος πόνος στο πόδι όταν φοράω σκληρά παπούτσια, μποτάκια κ.λ.π., οπότε φοράω μόνο τύπου αθλητικά. Εγώ είμαι -2 κιλά πλέον, αλλά αν έτρωγα κανονικά θα είχα πάρει τουλάχιστον 4-5!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/1/2018 at 4:07 ΜΜ, ο/η The Baby To Be είπε:

Τι τελεια!!! Η αυχενική πήγε καλά και είδατε και το φύλο!!! Εύχομαι να περάσουν γρήγορα και τα συμπτώματα που σε ταλαιπωρούν.. στους πονοκεφάλους συμπάσχω κι εγώ, με πιάνουν συχνά, κυρίως μετά το μεσημέρι. Κάποιες φορές μου δημιουργούν και τάση για εμετό.. επειδή εχω ιστορικό με ημικρανίες, ο γιατρος μου έδωσε μαγνήσιο πρωι και βράδυ. Επίσης άλλαξα μαξιλάρι, πήρα πιο χαμηλό. Εσύ πως το αντιμετωπίζεις;

 

Καλησπέρα. Μου εχει πει ο γιατρος οποτε εχω πονοκεφαλο να παρινω depon βεβαια εχω παρει 2 φορες ολες τις αλλες κανω λιγο μασαζ και περιμενω να μου περασει. Καπωσ καλυτερα ειμαι 2-3 μερες τωρα.... αγχωνομαι με τους εμετους ομως δεν θα αντεξω να ανακατευομαι και το 2 τριμηνο τησ εγκυμοσυνης!! χαχαχαχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Mariloux είπε:

@Rosemary μου εγώ νόμιζα πως η αύξηση των τρανσαμινασων οφείλεται σε κάποιο φάρμακο, δηλαδή έτσι μου είπε ο γιατρός και εμένα μου βγήκαν λίγο πάνω από τα όρια (μου είπαν λόγω των Utrogestan που παίρνω) αλλά δεν ήξερα ότι παίζει ρόλο και η διατροφή! Τώρα μου βρήκαν και υπερθυρεοειδισμο και πρέπει να πάρω φάρμακα για να επανέλθουν στα φυσιολογικά οι TSH, FT3, FT4 και έχω απογοητευτεί λίγο με τόσα φάρμακα που παίρνω ακόμα!! ?

Καλα, κυριως λογω των φαρμακων γινεται αυτο με τις τρανσαμινασες αλλα κ η διατροφη παιζει πρωτευοντα λογο!!

Παντως νομιζω οτι οι περισσοτερες εγκυουλες, ενα θεματακι με τον θυροειδη τον εχουν..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Δεν ξαναμιλάω!!! μμμμμ

Πόνο στο πόδι είχα στην πρώτη εγκυμοσύνη από τον 7ο και μετά και είχα πάρει μέχρι τότε μόνο 2 κιλά, αλλά ήταν επειδή πίεζε η μήτρα ένα νεύρο νομίζω. Τώρα με πιάνει έντονος πόνος στο πόδι όταν φοράω σκληρά παπούτσια, μποτάκια κ.λ.π., οπότε φοράω μόνο τύπου αθλητικά. Εγώ είμαι -2 κιλά πλέον, αλλά αν έτρωγα κανονικά θα είχα πάρει τουλάχιστον 4-5!!!

Πεινάς??? Εγώ πεινάω! Δεν ξέρω μπορεί να ναι και στο μυαλό ή να πρέπει να συνηθίσει το στομάχι αλλά πεινάω.. Δηλαδή η διατροφή με έχει τσακίσει ψυχολογικά! Σοβαρά! :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια και απο μενα... Αργησα λιγο να γραψω αλλα δυο μερες τωρα ειμαι με πονοκεφάλους και ανακατοσουρα συν πικρή γεύση και ειμαι 12 εβδομάδων και 2 ημερών... Λοιπον εγω ειμαι 1.58 υψος και ξεκίνησα 62.8 τοσο με είχε μετρήσει με ρουχα ο γυναικολόγος μου δεν με εχει ξανα μετρήσει.. Θα με μετρήσει στο επομενο ραντεβου που θα εχουμε τα αποτελεσματα απο την αυχενικη.. αλλα εχω παρει 1.5 κιλό.... Δεν ξερω τι θα μου πει... ???Και η αληθεια ειναι οτι δυο μερες τωρα χειροτερα ειναι που τρωω... Μολις φαω με πιανει το στομάχι... Αλλα εχω κατι πεινες πρωινές γυρω στις 6 χθες ζητούσα πιτσα με μιλκο... Χχαχααχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσιααα!!! Τι κάνετε?? ???είμαι καλύτερα με το πόδι!!! Φοράω μόνο αθλητικά Κ περπατάμε γενικά έχουμε γίνει πολύ της βόλτας όσο ο καιρός το επιτρέπει!! Η μικρή βλέπει μπουφάν Κ πόρτα Κ τσιρίζει από χαρά... Καλά Κ εγώ ανέκαθεν χωριογυρα που λέμε εδώ ??η διάθεση μας είναι καλή!! Η μικρή μου πάει στο 19ο μήνα Κ αρχίζω να βλέπω ένα νήπιο πλέον Κ όχι ένα μωρό επικοινωνούμε..καλυτερα γενικά φέρεται πολύ καλύτερα από ένα μωρό Π μόνο θα έκλαιγε..(μιλαει λέει Κ φράσεις Κ έχουμε πλούσιο λεξιλόγιο..)  με εμάς γονεις που μιλάμε τοοοοσοοο λογικό ??. Έχουμε τις κούκλες μωρά μας Κ τις λατρεύουμε μέχρι Κ πούδρα τους βάζουμε στον πωπω ... Όλα καλά λοιπόν..τις τρανσαμινασες τις ανεβάζουν τα φάρμακα.. Είχα κάνει Κ στη μικρή λόγω αντιβίωσης που είχε πάρει να δούμε μην πειράχτηκε το συκώτι αλλά φαντάζομαι Κ Τ ζάχαρο.. Αφού αυτό πουθενά καλό δε κάνει  το άτιμο... Με μέτρο όσο μπορούμε!! Τη μικρή μπέμπα σήμερα την ένιωσα καλά ένα χτύπημα δυνατουτσικο  για 200 κάτι γραμμάρια πλάσμα ????τώρα τελευταια σκέφτομαι τι θα κάνω το καλοκαίρι με ένα παιδί Κ ένα βρέφος Κ αν όλα πάνε καλά σκέφτομαι τη μικρή να τη βγάζω έξω από πολύ νωρίς δηλ 15 20 ημερών...στη μεγάλη ήμουν πολύ παραδοσιακή... 40 μέρες μέσα κορίτσια  22 Ιουλίου ΓΕΝΝΗΣΑ 31 Αυγούστου 40αραντησα... Πίκρα  Τ καλοκαίρι Κ μέσα δε το ξανακάνω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rena28 να χαιρεσαι το κοριτσακι σου και με το καλο το νεο μωρακι!!! Και γω ειμαι πολυ του περπατηματος οποτε βλεπω καλο καιρο βγαίνω και περπατάω καμια ωρίτσα!!! Πιστευω πως μας βοηθάει... Εκτος απο τη σωστη διατροφή καλο ειναι και το περπάτημα!!! Ποτε με το καλο γεννας;;;!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η ΜΠΟΜΠΑΚΙ είπε:

@Rena28 να χαιρεσαι το κοριτσακι σου και με το καλο το νεο μωρακι!!! Και γω ειμαι πολυ του περπατηματος οποτε βλεπω καλο καιρο βγαίνω και περπατάω καμια ωρίτσα!!! Πιστευω πως μας βοηθάει... Εκτος απο τη σωστη διατροφή καλο ειναι και το περπάτημα!!! Ποτε με το καλο γεννας;;;!!!! 

Και εσύ κοπέλα μου με το κάλοοο!!!το χαλαρο περπάτημα ειναι ότι καλύτερο.. Πιστεύω.. Μέχρι 05 /07 έχω Κ αν πάω όπως στη μεγάλη Μ κόρη δηλ φτάσω 39 και κάτι εβδομάδων  μέχρι 30 Ιουνίου με βλέπω να έχω γεννήσει  μακάρι να προλάβουμε καλοκαίρι!!! Λίγο ξεπεταγμενα μωρά ??εσύ Μέχρι πότε? ?ειρωνεία... Έλεγα το 2ο θα το κάνω χειμώνα) ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rena28 σιγουρα θα ξερω τη δευτερα που θα κανω την αυχενικη αλλα καπου Αύγουστο θα ρθει το πρωτο μου μωρακι!!!!μεχρι στιγμής ξερω Πητ 15/8????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας, είμαι νέο μέλος μόλις τώρα γράφτηκα.. εγώ γεννάω 27ιουλιου ως 3 Αυγούστου.. είμαι 15 εβδομάδων. είμαι 25 ετών και έχω λιγο πανικοβληθεί.. βασικά αυτός είναι ο λόγος που γράφτηκα.. για να μου φύγει το άγχος.. Τώρα συνειδητοποιώ την εγκυμοσύνη, γιατί ως τώρα είχα εμετούς κλπ.?. όποτε δεν μπορούσα να σκεφτώ κάτι άλλο.. έχω αγχωθεί για την εγκυμοσύνη, και κυρίως για το μετά.. πως δηλαδή θα συνεχιστεί η ζωή μας που πλέον θα αλλάξει.. εγώ είμαι φοιτήτρια (δεύτερο πτυχίο..και έχοντας μόλις τελειώσει και το μεταπτυχιακό), έχω ακόμα 2 χρόνια..Μόλις αλλάξαμε χώρα  μονιμησ με τον σύντροφο μου και όλα ξεκίνησαν οι την αρχή.. χωρίς άγχος πλέον ήρθε και το μωράκι.. βοηθήστε με να ξεαγχωθώ..´

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@polaa Καλως ήρθες φίλη!! Σε καταλαβαίνω όσο τίποτα! Όταν έμεινα έγκυος στον πρώτο μου ζουζούνι, ήμασταν σε νησί (στρατιωτικος ο συζ), όλη μέρα ρέκλα καφεδες και ούζα, παρέες πολλές κτλ. Μένω έγκυος και παθαίνω σοκ! Να μην πολυλογώ βγαίνει μετάθεση σε άλλη πόλη.Φεύγουμε με την κοιλιά τούρλα οι 2 μας. Η μαμα μου μακριά αλλά και εν ενεργεια εκπαιδευτικός, πού βοηθεια! Μόνοι μας, κάτι το οποίο αποδείχτηκε φανταστικό στη συνεχεια γιατί τα βρίσκουμε καλύτερα.Όταν ανακατευονται 200 άτομα έχει γκρίνια! χαχα.. Γεννάω και γυρνάμε οι 3 μας σπίτι και να μην ξέρω τι να το κάνω το μωρο, χαχα. Το πρώτο βράδυ τρατζικ εμπειρια..Θήλαζα ευτυχώς χωρίς προβλήματα και με τη μαία μου στα τηλεφωνα όλα πήγαν καλά (και έφτασα να θηλαζω 2,5 χρόνια-άλλη ιστορια).. Δεν αλλάζει κάτι στη ζωή σου..όποιος το πει λέει βλακείες.Ξέρεις τι αλλάζει? Οι προτεραιότητες.. Πρώτα βάζεις το μωρό σου οπότε δε θα βγαίνεις για καφέ συχνά αν ας πούμε εχει κρύο ή τσιαγαρίλαστην καφετερια κτλ.. Όλα καλά θα πάνε!! Ξεαγχώσου και απόλαυσε το... Ότι θέλεις εδώ είμαστε ούλες οι τσούπρες.. Και τωρα στη δευτερη εγκυμοσυνη μου πάλι μακριά ειμαι με ενα ήδη 3 χρονο. Αυτο σου λεω μόνο :-bd

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rena28 Να σ πω για το 40 μα που λες..Εγώ οταν γέννησα και με το θηλασμό είχα αρκετά baby blues που λέμε. Έκλαιγα χωρίς λόγο κτλ.. Παίρνω τη μαία μου και μου είπε να τσακιστώ να βγω μια βόλτα να πάρω αέρα.. Ούτε 40ματα σκέφτηκα ούτε τίποτα. Βουτάω το σκύλο και εξω..Ξέρεις τι ωραία ένιωσα?  Μετά από μερες έβγαλα και το μωρό.. Και τώρα που έχω κι εγω τον μικρόν σαν εσένα , πως θα καθ'ησω μεσα ενα μηνα και βάλε? Δεν παίζει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου καλησπερα. Ευχηθειτε μου καλη αναρρωση γιατι κοντευω ν σαλταρω. Απο χθες τ απογευμα ειμαι με πονο στις αμυγδαλες κ ελαχιστο πυρετο. Ευτυχως τ πρωι πηγα στο γιατρο π μ ειπε δ ειμαι ακομα για αντιβιωση,οποτε ηρεμησα λιγο γιατι δε θελω απο τωρα ν παρω αντιβιωση... ομως μου ειπε ντεπον, γαργαρες με αλατονερο κ αν ανεβει ο πυρετος ή χειροτερεψει ο λαιμος ν μ ξαναδει. Ελπιζω ν τα καταφερω κ ν γλυτωσω την αντιβιωση. Φοβαμαι για τ εμβρυακι μ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η babybaby είπε:

κοριτσια μου καλησπερα. Ευχηθειτε μου καλη αναρρωση γιατι κοντευω ν σαλταρω. Απο χθες τ απογευμα ειμαι με πονο στις αμυγδαλες κ ελαχιστο πυρετο. Ευτυχως τ πρωι πηγα στο γιατρο π μ ειπε δ ειμαι ακομα για αντιβιωση,οποτε ηρεμησα λιγο γιατι δε θελω απο τωρα ν παρω αντιβιωση... ομως μου ειπε ντεπον, γαργαρες με αλατονερο κ αν ανεβει ο πυρετος ή χειροτερεψει ο λαιμος ν μ ξαναδει. Ελπιζω ν τα καταφερω κ ν γλυτωσω την αντιβιωση. Φοβαμαι για τ εμβρυακι μ...

Καταρχην περαστικά,και καταδευτερον πάρε και κανα ντεπόν.. Και αν δεν γλιτωσεις την αντιβιωση δεν εγινε κ τιποτα σοβαρο.. Εγώ στην πρωτη εγκυμοσυνη πήρα αντιβιωση γιατί μου πρήστηκε ο φρονιμίτης.. Και όλα καλά!! Μην ανησυχεις!!! Εσύ να σαι καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/1/2018 at 12:13 ΠΜ, ο/η beauty bunny είπε:

@Ellie TrueLucky πώς πήγε η καρδούλα;

@babybaby Προφανώς και δεν ξέρω να σου απαντήσω με ακρίβεια αλλά εμένα όποτε βγαίναν (πριν την εγκυμοσύνη) κάτι τέτοια π.χ. ουδετεροφιλα, λεμφοκύτταρα λίγο εκτός ορίων, ποτέ κανένας γιατρός δεν μου τα σχολίαζε σε σημείο που απορούσα γιατί κάνουμε αυτές τις εξετάσεις στη γενική αίματος. Ίσως σε πολύ μεγάλες αποκλίσεις να παίζουν κάποιο ρόλο. Πιστεύω πως λόγω των ορμονικών αλλαγών αλλάζουν αρκετά πράγματα στην εγκυμοσύνη.

 

στις On 19/1/2018 at 10:37 ΜΜ, ο/η beauty bunny είπε:

Γενικά πάντα βγαίνει πρώτα η αυχενική κ μετά η papp-A; 

Εμείς γυρίσαμε από καρδούλα. Όλα καλά! Πήγαινε πολύ γρήγορα! Λέτε να είναι κορίτσι; Δεν μέτρησε όμως παλμούς. Σε εσας μέτρησε;

@beauty bunny Λογικά εμείς θα γεννήσουμε τις ίδιες μέρες.. 26- 28 μου έχει δώσει Π.Η.Τ!!! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!!!! Μόλις καναμε την αυχενικη ολα φαινονται καλα...!!! Φυσικα περιμενουμε να βγουν και τα αποτελεσματα με το αιμα!!! Πητ μου εδωσε 13/8 και μαλλον 85% ειναι Μπέμπα!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...