Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ....ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ 2018


Recommended Posts

Γεια σας...μου λείψατε παρεάκι μου!

Ήμαστε οικογενειακώς άρρωστοι, και καλά εμείς...η μπουμπου μου όμως θέλει αγκαλίτσες με την μαμά!

Λοιπόν είμαι 14 εβδομάδων και εχθές ένοιωσα το μωρό!!!!!! Τα αποτελέσματα τις αυχενικής βγήκαν καλά!

Θέλω να ξημερώσει 13/02 να πάω στο γιατρό!

Όσον αφορά την δουλειά, όταν είσαι στον ιδιωτικό τομέα, δεν είναι και τόσο απλά τα πράγματα. Υπάρχει και το κομμάτι του ποιος θα κάνει την δουλειά. Ειλικρίνεια χρειάζεται και καλή συνεννόηση και από τις δύο πλευρές. 

Θέλετε να φτιάξουμε ένα πινακάκι με τις ΤΕΡ και ΠΗΤ και αργότερα να μπει και το φύλλο των μωρών μας?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@The Baby To Be σου στέλνω εγώ όλη μου τη θετικη ενέργεια!!! Είναι απολύτως φυσιολογικό να νιώθουμε έτσι, βάζω και τον εαυτό μου μέσα γιατί και εγώ μια απο τα ίδια είμαι!! Για σκέψου, ομως απο το σώμα μας παίρνει ζωή μια άλλη ψυχούλα τόσες λειτουργίες γίνονται μέσα μας για να δημιουργηθεί ένα μικρό πλασματάκι, επομένως φυσικό είναι να νιώθουμε ατονία, κούραση, υπνηλία, ναυτίες κτλ κτλ.. Τα Utrogestan τα παίρνω και εγω απο την αρχή της εγκυμοσύνης και η αλήθεια είναι πως ανυπομονώ να τα κόψω, τα έχω βαρεθεί!! Μην έχεις τύψεις για ΤΙΠΟΤΑ θα υπάρχουν μέρες που θα είμαστε καλά και μέρες που δεν θα είμαστε όπως είπε και ο γιατρός σου υπομονή και θετική σκέψη, δεν εχει νόημα να στεναχωριέσαι!! 

@ditaki περαστικά σε ολους σας, οι ιωσεις κυκλοφορούν πολύ αυτήν την εποχή!! Τι ωραία που ακουσες το μωράκι σου, αλήθεια τι ακριβως νιωθεις; Συμφωνώ και εγώ μαζί σου να φτιάξουμε ένα πίνακα με την ΠΗΤ της καθεμιάς μας, εγώ:

ΤΕΡ: 19/11/2017 

ΠΗΤ:26/08/2018 (ακόμα δεν μου έχει πει ακριβώς ο γιατρός μου αλλά μου έχουν πει τα κορίτσια εδώ στο φόρουμ)

Φυλο: ανυπομονούμε να μάθουμε 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η beauty bunny είπε:

@Σουσαμακι εσύ από ότι βλέπω κολλάς στο πρακτικό περισσότερο οπότε είναι μάλλον πιο εύκολα τα πράγματα για εσένα. Την άδεια δεν τη ζητάς και περιμένεις να δεις αν θα στη δωσουν ή αν θα σε διώξουν. Είναι υποχρεωμένοι να σου τη δώσουν και δεν έχουν το δικαίωμα να σε απολύσουν. Σε τέτοιες περιπτώσεις οι κυρώσεις είναι μεγάλες. Ρώτησα στο ΙΚΑ και μόνο τον πρώτο μήνα της αναρρωτικής πληρώνει ο εργοδότης. Μετά πληρώνεσαι από το ΙΚΑ. Οπότε αντί να πληρώνει εσένα,θα πληρώνει τον καινούργιο υπάλληλο. Χρειάζεται βέβαια να έχεις συμπληρώσει κάποια ένσημα. 120 τον προηγούμενο χρόνο στον ίδιο εργοδότη ή τους τελευταιους 15 μήνες σε διαφορετικό εργοδότη. Ούτε όταν επιστρέψεις μπορεί να σε απολύσει για κάποιο διάστημα. Εγώ δεν κολλάω σε αυτά τα διαδικαστικά αλλά στο ηθικό κομμάτι ότι δεν μπορώ να τους αφήσω έτσι σε αυτή τη φάση και ότι ο καινούργιος θα χρειαστεί εκπαίδευση από εμένα. Από την άλλη λέω εγώ θα κοιτάξω το δικό μου  πρόβλημα και αυτοί ας κοιταξουν το δικό τους αλλά... πώς το κάνεις.

Κολλάω κ στο πρακτικό κομμάτι αλλά κυρίως φοβάμαι να μην τσακωθώ να μην μου κάνουν μούτρα κλπ.. είμαι σε νησί κ εδώ τα πράγματα είναι περίεργα κ δεν υπάρχουν δουλειές κι έτσι φοβάμαι να μην αφήσω άσχημες εντυπώσεις κ δεν με ξαναπάρουν! Νιώθω άσχημα να τους πω ακόμα και για μια μικρή άδεια ξέρω πως θα στραβωσουν.. γιατί δεν γίνεται να λείψω είμαστε ακριβώς τα άτομα για κάθε βαρδια..φαντασου ότι πήγα Αθήνα στο γιατρό μου αποκλείστηκα κ κατά μια μέρα παραπάνω από αυτή που είχα πει πως θα έρθω και τελικά μόλις ήρθα από Αθήνα 2:40 έφτασα στο λιμάνι κ στις 3 ήρθα για δουλειά γιατί αν γινόταν αλλιώς κ ήμουν από τα χαράματα όρθια.. για όλα αυτά νιώθω κάπως και δεν ξέρω πως και ποτέ να συζητήσω για άδειες κτλ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Papaki2017 ΠΗΤ: Ιούνιο 

@Κατερίνα21  ΠΗΤ: 30/06 κοριτσάκι ?

@Rena28  ΠΗΤ: 06/07 κοριτσάκι ?

@Lina2  ΠΗΤ: Αρχές Ιουλίου 

@silverstar  ΠΗΤ: Μέσα Ιουλίου 

@ditaki ΠΗΤ: Τέλη Ιουλίου 

@The Baby To Be  ΠΗΤ: 02/08 

@elenian  ΠΗΤ: 15/08 κοριτσάκι μάλλον ?

@ΜΠΟΜΠΑΚΙ  ΠΗΤ: 15/08 αγοράκι μάλλον ?

@Σουσαμακι  ΠΗΤ: 16/08

@beauty bunny  ΠΗΤ: 26/08

@Mariloux ΠΗΤ: 26/08 διδυμάκια 

@babybaby  ΠΗΤ: 27/08 

@Σπουργιτακι  ΠΗΤ: 29/08 

@Ellie TrueLucky  ΠΗΤ: Τέλη Αυγούστου 

@NicolVall  ΠΗΤ: 01/09

Ελπιζω να μην ξέχασα καμία και να έχω γράψει σωστές ημερομηνίες.. Ο,τι άλλο θέλετε μπορουμε να το προσθέσουμε!!! ?? Εύχομαι σε όλες μας να πάνε όλα καλα και το καλοκαιράκι να έχουμε στην αγκαλιά μας τα ΜΩΡΑΚΙΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ 2018!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Mariloux είπε:

@Papaki2017 ΠΗΤ: Ιούνιο 

@Κατερίνα21  ΠΗΤ: 30/06 κοριτσάκι 

@Rena28  ΠΗΤ: 06/07 κοριτσάκι

@Lina2  ΠΗΤ: Αρχές Ιουλίου 

@silverstar  ΠΗΤ: Μέσα Ιουλίου 

@ditaki ΠΗΤ: Τέλη Ιουλίου 

@The Baby To Be  ΠΗΤ: 02/08 

@elenian  ΠΗΤ: Αρχές Αυγούστου 

@ΜΠΟΜΠΑΚΙ  ΠΗΤ: 15/08 αγοράκι μάλλον 

@Σουσαμακι  ΠΗΤ: Μέσα Αυγούστου 

@beauty bunny  ΠΗΤ: 26/08

@Mariloux ΠΗΤ: 26/08 διδυμάκια 

@babybaby  ΠΗΤ: 27/08 

@Σπουργιτακι  ΠΗΤ: 29/08 

@Ellie TrueLucky  ΠΗΤ: Τέλη Αυγούστου 

@NicolVall  ΠΗΤ: 01/09

Ελπιζω να μην ξέχασα καμία και να έχω γράψει σωστές ημερομηνίες.. Ο,τι άλλο θέλετε μπορουμε να το προσθέσουμε!!! ?? Εύχομαι σε όλες μας να πάνε όλα καλα και το καλοκαιράκι να έχουμε στην αγκαλιά μας τα ΜΩΡΑΚΙΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ 2018!!!!!!! 

Συγχαρητήρια @Mariloux έκανες πολύ καλή δουλειά!

Εγώ 16/2 έχω αυχενική με το καλό και αν όλα πάνε καλα θα έχουμε και μια ιδέα για το φύλο!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Mariloux είπε:

@Papaki2017 ΠΗΤ: Ιούνιο 

@Κατερίνα21  ΠΗΤ: 30/06 κοριτσάκι 

@Rena28  ΠΗΤ: 06/07 κοριτσάκι

@Lina2  ΠΗΤ: Αρχές Ιουλίου 

@silverstar  ΠΗΤ: Μέσα Ιουλίου 

@ditaki ΠΗΤ: Τέλη Ιουλίου 

@The Baby To Be  ΠΗΤ: 02/08 

@elenian  ΠΗΤ: Αρχές Αυγούστου 

@ΜΠΟΜΠΑΚΙ  ΠΗΤ: 15/08 αγοράκι μάλλον 

@Σουσαμακι  ΠΗΤ: Μέσα Αυγούστου 

@beauty bunny  ΠΗΤ: 26/08

@Mariloux ΠΗΤ: 26/08 διδυμάκια 

@babybaby  ΠΗΤ: 27/08 

@Σπουργιτακι  ΠΗΤ: 29/08 

@Ellie TrueLucky  ΠΗΤ: Τέλη Αυγούστου 

@NicolVall  ΠΗΤ: 01/09

Ελπιζω να μην ξέχασα καμία και να έχω γράψει σωστές ημερομηνίες.. Ο,τι άλλο θέλετε μπορουμε να το προσθέσουμε!!! ?? Εύχομαι σε όλες μας να πάνε όλα καλα και το καλοκαιράκι να έχουμε στην αγκαλιά μας τα ΜΩΡΑΚΙΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ 2018!!!!!!! 

Υπεροχο!!!!Τελειομηνες εγκυμοσυνες σε ολες σας με υγιη και γερά μωρακια!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Mariloux είπε:

@Papaki2017 ΠΗΤ: Ιούνιο 

@Κατερίνα21  ΠΗΤ: 30/06 κοριτσάκι 

@Rena28  ΠΗΤ: 06/07 κοριτσάκι

@Lina2  ΠΗΤ: Αρχές Ιουλίου 

@silverstar  ΠΗΤ: Μέσα Ιουλίου 

@ditaki ΠΗΤ: Τέλη Ιουλίου 

@The Baby To Be  ΠΗΤ: 02/08 

@elenian  ΠΗΤ: Αρχές Αυγούστου 

@ΜΠΟΜΠΑΚΙ  ΠΗΤ: 15/08 αγοράκι μάλλον 

@Σουσαμακι  ΠΗΤ: Μέσα Αυγούστου 

@beauty bunny  ΠΗΤ: 26/08

@Mariloux ΠΗΤ: 26/08 διδυμάκια 

@babybaby  ΠΗΤ: 27/08 

@Σπουργιτακι  ΠΗΤ: 29/08 

@Ellie TrueLucky  ΠΗΤ: Τέλη Αυγούστου 

@NicolVall  ΠΗΤ: 01/09

Ελπιζω να μην ξέχασα καμία και να έχω γράψει σωστές ημερομηνίες.. Ο,τι άλλο θέλετε μπορουμε να το προσθέσουμε!!! ?? Εύχομαι σε όλες μας να πάνε όλα καλα και το καλοκαιράκι να έχουμε στην αγκαλιά μας τα ΜΩΡΑΚΙΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ 2018!!!!!!! 

@Mariloux Τελειοοοοοο!!! Ποσο χαίρομαι που είμαι σε αυτή τη λίστα και γω❤️ Με το καλό όλες μας κοριτσάκια να έχουμε υγιή μωράκια στην αγκαλιά μας αυτό το καλοκαίρι!!Ανυπομωνω για όταν θα συμπληρώσουμε και το φύλο στη λίστα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε θεά @Mariloux, τι έφτιαξες!!! Καλη εγκυμοσυνη σε ολες μας και η μια μετα την αλλη να πάρουμε τα θαυματακια μας αγκαλιά!! ❤️?

Σευχαριστω πολυ και για τα λόγια σου παραπάνω, ήδη αισθάνομαι καλύτερα απ' οτι ξύπνησα το πρωι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ditaki περαστικά σας!! Πρεπει να ειναι πολυ ενοχλητικα τα συμπτωματα του κρυολογήματος σε αυτη τη φάση...

Αληθεια, το άκουσες το μωρό;;;; Μπράβο!!! Τι καλά!! ? Για δώσε κανένα tip τι ακριβώς ενοιωσες; ειμαστε πολυ κοντά, αισθάνομαι κι εγώ διαφορά, αλλα ο γιατρος λέει οτι ειναι απο το έντερο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mariloux είπε:

@Papaki2017 ΠΗΤ: Ιούνιο 

@Κατερίνα21  ΠΗΤ: 30/06 κοριτσάκι 

@Rena28  ΠΗΤ: 06/07 κοριτσάκι

@Lina2  ΠΗΤ: Αρχές Ιουλίου 

@silverstar  ΠΗΤ: Μέσα Ιουλίου 

@ditaki ΠΗΤ: Τέλη Ιουλίου 

@The Baby To Be  ΠΗΤ: 02/08 

@elenian  ΠΗΤ: Αρχές Αυγούστου 

@ΜΠΟΜΠΑΚΙ  ΠΗΤ: 15/08 αγοράκι μάλλον 

@Σουσαμακι  ΠΗΤ: Μέσα Αυγούστου 

@beauty bunny  ΠΗΤ: 26/08

@Mariloux ΠΗΤ: 26/08 διδυμάκια 

@babybaby  ΠΗΤ: 27/08 

@Σπουργιτακι  ΠΗΤ: 29/08 

@Ellie TrueLucky  ΠΗΤ: Τέλη Αυγούστου 

@NicolVall  ΠΗΤ: 01/09

Ελπιζω να μην ξέχασα καμία και να έχω γράψει σωστές ημερομηνίες.. Ο,τι άλλο θέλετε μπορουμε να το προσθέσουμε!!! ?? Εύχομαι σε όλες μας να πάνε όλα καλα και το καλοκαιράκι να έχουμε στην αγκαλιά μας τα ΜΩΡΑΚΙΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ 2018!!!!!!! 

Τι τέλειο!!!!! Κάθε καλο ευχομαι! μπειμπι μπουμ να βλεπω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mariloux είπε:

@Papaki2017 ΠΗΤ: Ιούνιο 

@Κατερίνα21  ΠΗΤ: 30/06 κοριτσάκι 

@Rena28  ΠΗΤ: 06/07 κοριτσάκι

@Lina2  ΠΗΤ: Αρχές Ιουλίου 

@silverstar  ΠΗΤ: Μέσα Ιουλίου 

@ditaki ΠΗΤ: Τέλη Ιουλίου 

@The Baby To Be  ΠΗΤ: 02/08 

@elenian  ΠΗΤ: Αρχές Αυγούστου 

@ΜΠΟΜΠΑΚΙ  ΠΗΤ: 15/08 αγοράκι μάλλον 

@Σουσαμακι  ΠΗΤ: Μέσα Αυγούστου 

@beauty bunny  ΠΗΤ: 26/08

@Mariloux ΠΗΤ: 26/08 διδυμάκια 

@babybaby  ΠΗΤ: 27/08 

@Σπουργιτακι  ΠΗΤ: 29/08 

@Ellie TrueLucky  ΠΗΤ: Τέλη Αυγούστου 

@NicolVall  ΠΗΤ: 01/09

Ελπιζω να μην ξέχασα καμία και να έχω γράψει σωστές ημερομηνίες.. Ο,τι άλλο θέλετε μπορουμε να το προσθέσουμε!!! ?? Εύχομαι σε όλες μας να πάνε όλα καλα και το καλοκαιράκι να έχουμε στην αγκαλιά μας τα ΜΩΡΑΚΙΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ 2018!!!!!!! 

Τελευταία κ καταϊδρωμένη εγώ;!

Να πανε ολα σε όλες μας καλά κ να έχουμε υγιέστατα μωράκια στην αγκαλια μας! Καλη συνεχεια σε όλες κοριτσάκια μου κ καλο κουράγιο!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η beauty bunny είπε:

@Σουσαμακι εσύ από ότι βλέπω κολλάς στο πρακτικό περισσότερο οπότε είναι μάλλον πιο εύκολα τα πράγματα για εσένα. Την άδεια δεν τη ζητάς και περιμένεις να δεις αν θα στη δωσουν ή αν θα σε διώξουν. Είναι υποχρεωμένοι να σου τη δώσουν και δεν έχουν το δικαίωμα να σε απολύσουν. Σε τέτοιες περιπτώσεις οι κυρώσεις είναι μεγάλες. Ρώτησα στο ΙΚΑ και μόνο τον πρώτο μήνα της αναρρωτικής πληρώνει ο εργοδότης. Μετά πληρώνεσαι από το ΙΚΑ. Οπότε αντί να πληρώνει εσένα,θα πληρώνει τον καινούργιο υπάλληλο. Χρειάζεται βέβαια να έχεις συμπληρώσει κάποια ένσημα. 120 τον προηγούμενο χρόνο στον ίδιο εργοδότη ή τους τελευταιους 15 μήνες σε διαφορετικό εργοδότη. Ούτε όταν επιστρέψεις μπορεί να σε απολύσει για κάποιο διάστημα. Εγώ δεν κολλάω σε αυτά τα διαδικαστικά αλλά στο ηθικό κομμάτι ότι δεν μπορώ να τους αφήσω έτσι σε αυτή τη φάση και ότι ο καινούργιος θα χρειαστεί εκπαίδευση από εμένα. Από την άλλη λέω εγώ θα κοιτάξω το δικό μου  πρόβλημα και αυτοί ας κοιταξουν το δικό τους αλλά... πώς το κάνεις.

Εγω κορίτσια γυμνάστρια με ειδίκευση Στην ειδικη αγωγή... Δούλευα σε κεντρο λογο εργο εκανα εξωτερικά προγραμματα κοινωνικοποίησης-συμπεριφορας σε παιδάκια με αυτισμό.. Αλλα ο γιατρός οταν έπαθα την κριση σκωληκοειδίτιδας ειπε να ξεχασω την δουλεια και να κατσω σπιτι.. Πρώτον για να μην κολλήσω τίποτα και δεύτερον τα παιδάκια ειναι δύσκολες περιπτωσεις και χωρις να το θελουν μπορούν να με χτυπήσουν καταλάθος πραγμα που δεν το θελουμε... Ευτυχως η υπεύθυνη του κέντρου ειναι πρωτα απόλα ανθρωπος και μου ειπε απο μονη της εννοείται... Και όντως ειναι δυσκολο και για μενα αλλα και για τα παιδια που εχουν δεθεί μαζι σου.. Αλλα δεν μπορουσα να κανω αλλιως??φυσικα και που καθομαι σπιτι ολα μου φταινε τρωγομαι πως συνέχεια καπου ποναω γιατι δεν εχω με κατι αλλο να ασχοληθώ οποτε με την παραμικρή ενόχληση ψαχνομαι... Ευτυχως πηγαμε χθες στο γιατρο και το μωρακι ειναι καλα εχει μεγαλώσει και ειπε οτι θα ειναι ευκολη η εξέταση στην αυχενικη απλα να κινείται χθες το μπεμπακι μας κοιμοτανε οταν το ειδαμε!!! Τωρα περιμενω να ρθει πως και πως η δευτερα να κανω αυχενικη.... Η γνωμη μου ειναι να παρεις αδεια μην το σκεφτεσαι το τι λεει το αφεντικο σου... Δεν ταλαιπωρείται εκείνος... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Σπουργιτακι είπε:

Συγχαρητήρια @Mariloux έκανες πολύ καλή δουλειά!

Εγώ 16/2 έχω αυχενική με το καλό και αν όλα πάνε καλα θα έχουμε και μια ιδέα για το φύλο!?

16/02 κ εγώ την αυχενική !!!! Αχ μακαρι να ειναι ολα καλα, εχω πολυ άγχος! Θα εχω να δω κ το μπεμπακι 1 μηνα κ θα εχω τρελαθεί σιγουρα απο αγωνία !!! Ουφφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου!!! Χτες εκανα την αυχενική.. Ευτυχώς όλα πήγαν πολύ καλά, τα ποσοστά για down πολύ χαμηλά-βεβαια περιμένω και την papp-a- και μάλλον κοριτσάκι!!!! Βέβαια νιώθω πολύ χάλια.. Από ανγούλες πάρα πολλές, εξουθενουμένη διαρκώς και μάλλον έχω διαβήτη κύησης και στεναχωρήθηκα! Πφφφφ Άντε να κανω διατροφή με την πείνα που χω! χαχα..

@ditaki εσύ νομίζω έχεις ε? Για πες κανένα τιπ.. Για τσιμπολόγημα τι προτιμας?

Όσο για ΠΗΤ 15/8.. Σας φιλώ γλυκά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η elenian είπε:

Κορίτσια μου!!! Χτες εκανα την αυχενική.. Ευτυχώς όλα πήγαν πολύ καλά, τα ποσοστά για down πολύ χαμηλά-βεβαια περιμένω και την papp-a- και μάλλον κοριτσάκι!!!! Βέβαια νιώθω πολύ χάλια.. Από ανγούλες πάρα πολλές, εξουθενουμένη διαρκώς και μάλλον έχω διαβήτη κύησης και στεναχωρήθηκα! Πφφφφ Άντε να κανω διατροφή με την πείνα που χω! χαχα..

@ditaki εσύ νομίζω έχεις ε? Για πες κανένα τιπ.. Για τσιμπολόγημα τι προτιμας?

Όσο για ΠΗΤ 15/8.. Σας φιλώ γλυκά!

@elenian μπραβο με το καλο το μωρακι σου!!!! Και γω περιμενω με αγωνια να κανω την αυχενικη την δευτερα που μας ερχεται!!!! 

στις πριν 3 λεπτά, ο/η elenian είπε:

Κορίτσια μου!!! Χτες εκανα την αυχενική.. Ευτυχώς όλα πήγαν πολύ καλά, τα ποσοστά για down πολύ χαμηλά-βεβαια περιμένω και την papp-a- και μάλλον κοριτσάκι!!!! Βέβαια νιώθω πολύ χάλια.. Από ανγούλες πάρα πολλές, εξουθενουμένη διαρκώς και μάλλον έχω διαβήτη κύησης και στεναχωρήθηκα! Πφφφφ Άντε να κανω διατροφή με την πείνα που χω! χαχα..

@ditaki εσύ νομίζω έχεις ε? Για πες κανένα τιπ.. Για τσιμπολόγημα τι προτιμας?

Όσο για ΠΗΤ 15/8.. Σας φιλώ γλυκά!

στις πριν 3 λεπτά, ο/η elenian είπε:

Κορίτσια μου!!! Χτες εκανα την αυχενική.. Ευτυχώς όλα πήγαν πολύ καλά, τα ποσοστά για down πολύ χαμηλά-βεβαια περιμένω και την papp-a- και μάλλον κοριτσάκι!!!! Βέβαια νιώθω πολύ χάλια.. Από ανγούλες πάρα πολλές, εξουθενουμένη διαρκώς και μάλλον έχω διαβήτη κύησης και στεναχωρήθηκα! Πφφφφ Άντε να κανω διατροφή με την πείνα που χω! χαχα..

@ditaki εσύ νομίζω έχεις ε? Για πες κανένα τιπ.. Για τσιμπολόγημα τι προτιμας?

Όσο για ΠΗΤ 15/8.. Σας φιλώ γλυκά!

@elenianβ

στις πριν 7 ώρες, ο/η beauty bunny είπε:

@Σουσαμακι εσύ από ότι βλέπω κολλάς στο πρακτικό περισσότερο οπότε είναι μάλλον πιο εύκολα τα πράγματα για εσένα. Την άδεια δεν τη ζητάς και περιμένεις να δεις αν θα στη δωσουν ή αν θα σε διώξουν. Είναι υποχρεωμένοι να σου τη δώσουν και δεν έχουν το δικαίωμα να σε απολύσουν. Σε τέτοιες περιπτώσεις οι κυρώσεις είναι μεγάλες. Ρώτησα στο ΙΚΑ και μόνο τον πρώτο μήνα της αναρρωτικής πληρώνει ο εργοδότης. Μετά πληρώνεσαι από το ΙΚΑ. Οπότε αντί να πληρώνει εσένα,θα πληρώνει τον καινούργιο υπάλληλο. Χρειάζεται βέβαια να έχεις συμπληρώσει κάποια ένσημα. 120 τον προηγούμενο χρόνο στον ίδιο εργοδότη ή τους τελευταιους 15 μήνες σε διαφορετικό εργοδότη. Ούτε όταν επιστρέψεις μπορεί να σε απολύσει για κάποιο διάστημα. Εγώ δεν κολλάω σε αυτά τα διαδικαστικά αλλά στο ηθικό κομμάτι ότι δεν μπορώ να τους αφήσω έτσι σε αυτή τη φάση και ότι ο καινούργιος θα χρειαστεί εκπαίδευση από εμένα. Από την άλλη λέω εγώ θα κοιτάξω το δικό μου  πρόβλημα και αυτοί ας κοιταξουν το δικό τους αλλά... πώς το κάνεις.

Εγω κορίτσια γυμνάστρια με ειδίκευση Στην ειδικη αγωγή... Δούλευα σε κεντρο λογο εργο εκανα εξωτερικά προγραμματα κοινωνικοποίησης-συμπεριφορας σε παιδάκια με αυτισμό.. Αλλα ο γιατρός οταν έπαθα την κριση σκωληκοειδίτιδας ειπε να ξεχασω την δουλεια και να κατσω σπιτι.. Πρώτον για να μην κολλήσω τίποτα και δεύτερον τα παιδάκια ειναι δύσκολες περιπτωσεις και χωρις να το θελουν μπορούν να με χτυπήσουν καταλάθος πραγμα που δεν το θελουμε... Ευτυχως η υπεύθυνη του κέντρου ειναι πρωτα απόλα ανθρωπος και μου ειπε απο μονη της εννοείται... Και όντως ειναι δυσκολο και για μενα αλλα και για τα παιδια που εχουν δεθεί μαζι σου.. Αλλα δεν μπορουσα να κανω αλλιως??φυσικα και που καθομαι σπιτι ολα μου φταινε τρωγομαι πως συνέχεια καπου ποναω γιατι δεν εχω με κατι αλλο να ασχοληθώ οποτε με την παραμικρή ενόχληση ψαχνομαι... Ευτυχως πηγαμε χθες στο γιατρο και το μωρακι ειναι καλα εχει μεγαλώσει και ειπε οτι θα ειναι ευκολη η εξέταση στην αυχενικη απλα να κινείται χθες το μπεμπακι μας κοιμοτανε οταν το ειδαμε!!! Τωρα περιμενω να ρθει πως και πως η δευτερα να κανω αυχενικη.... Η γνωμη μου ειναι να παρεις αδεια μην το σκεφτεσαι το τι λεει το αφεντικο σου... Δεν ταλαιπωρείται εκείνος... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η elenian είπε:

Κορίτσια μου!!! Χτες εκανα την αυχενική.. Ευτυχώς όλα πήγαν πολύ καλά, τα ποσοστά για down πολύ χαμηλά-βεβαια περιμένω και την papp-a- και μάλλον κοριτσάκι!!!! Βέβαια νιώθω πολύ χάλια.. Από ανγούλες πάρα πολλές, εξουθενουμένη διαρκώς και μάλλον έχω διαβήτη κύησης και στεναχωρήθηκα! Πφφφφ Άντε να κανω διατροφή με την πείνα που χω! χαχα..

@ditaki εσύ νομίζω έχεις ε? Για πες κανένα τιπ.. Για τσιμπολόγημα τι προτιμας?

Όσο για ΠΗΤ 15/8.. Σας φιλώ γλυκά!

Άντε ρε κορίτσια να δούμε και κανένα θυληκο φέτος! Όλο αγόρια αγόρια αγόρια μπούχτισα πια να ακούω για αγόρια!! Με το καλό κορίτσι χαίρομαι να βλέπω ότι πάτε καλά κ βγαίνουν καλες εξετάσεις ανυπομωνω κ για μένα σε 10 μέρες! Και να δω ένα υγιές κοριτσάκι στον υπέρηχο? ωστόσο κ γω πεινάω πολύ κ τα έχω ήδη τα κιλά μου κ τώρα έχω φοβηθεί παρά πολύ κ ότι θα γίνω σαν ιπποπόταμος και ότι θα πάθω τίποτα..από σήμερα ξεκίνησα να τσιμπολογάω καρότα μήλα μανταρίνια αλλά όλη μέρα γιατί πεινάωωωω! Πως θα σταματήσω δεν ξέρω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Σουσαμακι μου συμπάσχω!!!! Πεινάω ρε συ σαν τρελή! Μακάρι να μπορούσα να τρώω ότι σαβούρα υπάρχει χεχεχεχε και να μην παίρνω γραμμαριο.. Πόσα κιλά ξεκινάς? Εγω 70 με 1.55 υψος.Ενώ στο γιο μου ήμουν 10 κιλά κατω.. Σου εύχομαι να έχεις μια τέλεια αυχενική..Όταν ακούς τον γιατρό να λέει πολύ καλή αυχενική, νιώθεις γαλήνη! 

@ΜΠΟΜΠΑΚΙ μαζί θα μαστε 15/8 χαχα..Που γεννάς?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@elenian σίγουρα τη Πητ θα την μαθουμε στην αυχενικη... Αλλα μεχρι στιγμής ξερω 15/8 ...Δεν εχω αποφασίσει ακομα η στο γαια η στο ιασω... Εσύ;;;!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η ΜΠΟΜΠΑΚΙ είπε:

@elenian σίγουρα τη Πητ θα την μαθουμε στην αυχενικη... Αλλα μεχρι στιγμής ξερω 15/8 ...Δεν εχω αποφασίσει ακομα η στο γαια η στο ιασω... Εσύ;;;!!!!

ΙΑΣΩ. Εκει γεννησα και το πρωτο και μονο καλά εχω να πω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@elenian μια από τα ίδια οσο πιο βρώμικος τόσο πιο τέλειο χαχαχ αλλά δεν κάνει πρώτα για το μωράκι κ δεύτερον γιατί δεν θα μαζεύομαι μετά..εγώ ξεκίνησα 80 κιλά κ σήμερα ζυγίστηκα κ έπαθα εγκεφαλικό έλεγε 85 η ζυγαριά το ύψος μου είναι 1.70.. πήγαινα γυμναστήριο όμως πριν γιατί γενικά είμαι πολύ γουρούνι κ έχω συνέχεια σκαμπανεβάσματα όποτε προσπαθούσα να κρατηθώ λίγο αλλά σταμάτησα το γυμναστήριο γιατί δουλεύω το μεσημέρι μέχρι το βράδυ κ δεν έχω όρεξη το πρωί ούτε να σηκωθώ όχι να κάνω γυμναστική.. και έτσι άρχισε η κατρακύλα..άσε είμαι πολύ απογοητευμένη? πάντως κορίτσια κ μένα η ΠΗΤ μου είναι 16/8 όλες παρέα σχεδόν και θα γεννήσω στο Ιασώ πρώτα ο θεός! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η NicolVall είπε:

16/02 κ εγώ την αυχενική !!!! Αχ μακαρι να ειναι ολα καλα, εχω πολυ άγχος! Θα εχω να δω κ το μπεμπακι 1 μηνα κ θα εχω τρελαθεί σιγουρα απο αγωνία !!! Ουφφφ

Κορίτσια και οι 3 μαζί. Κι εγώ στις 16/2 έχω αυχενική! Μακάρι να είναι και οι τρεις τέλειες!

@babybaby Σήμερα δεν είχες ραντεβού για καρδούλα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Κορίτσια , λέω να ξεκινήσουμε μια συζήτηση για το θέμα της διατροφής στην εγκυμοσύνη και κυρίως για εμάς που ξεκινήσαμε ήδη με παραπανίσια κιλά . 

Τι λέτε;

Θα ήταν καλό να μας πουν την άποψη τους κορίτσια τα οποία είχαν το ίδιο θέμα σε προηγούμενη εγκυμοσύνη. 

Γνωρίζεται κάποιον διατροφολόγο που να ειδικεύεται σε θέματα διατροφής στην περίοδο της εγκυμοσύνης ;  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια και απο μένα. Εγω τωρα βρισκομαι στην 14η εβδομαδα και ακομα εχω αυτη την αηδια  και καποιους εμετους αλλα οχι οπωσ στην αρχη. Βεβαια ο γιατρος μου εχει δωσει και ενα χαπι για ναυτιες και εμετους και αυτο με εχει κανει τουλαχιστον να τρωω και να πινω. Εγω εκανα την αυχενικη μου 25/1 και ολα πηγαν πολυ καλα και ειναι κοριτσακι!!! Περιμενω πως και πως να παω σε 2 εβδομαδες στον γιατρο να το ξανακουσω. Να ρωτησω κατι ? εχει καμια απο εσας πονοκεφαλους?  απο την 12η εβδομαδα με εχουν πιασει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...