Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ....ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ 2018


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλέ Ιούνιο μια χαρά....

Είχα γεννήσει αρχές Ιουνίου την  μικρή μου και αφού σαράντησα και καθάρισα με λόχεια έκανα κανονικά τα μπανάκια μου. Αν έχεις κοντά θάλασσα μην το σκέφτεσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχα....άντε ρε! Θα είσαι πιο όμορφη από ποτέ...θα είσαι μαμά!

Μόνη μου πήγαινα για μπάνιο, η μπέμπα στο σπίτι με τον μπαμπά ή την γιαγιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Με το καλό όλες μας! Εγώ αρχές Αυγούστου μέσα στο κατακαλόκαιρο! Σήμερα ακούσαμε καρδιά, υπέροχες στιγμές! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια μου με το καλο την αλλη βδομαδα παμε να ακουσουμε καρδούλα..Αυγουστο και γω μαλλον το πρωτο 10μερο! Το δευτερο μωράκι μου!!!! Άντε να τα λέμε, μου φαίνεται μακρύυυυς ο δρόμος!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@babybaby επειδή είσαι και πολύ μωρό πιάνεσαι! 

Γεια σας @The Baby To Be και @elenian με το καλό τα μωράκια σας!

Νομίζω ότι το πρώτο άκουσμα τις καρδιάς είναι απίστευτο!

στις πριν 15 ώρες, ο/η elenian είπε:

Το δευτερο μωράκι μου!!!! 

Πόσο είναι το πρώτο σου? Εγώ έχω μια μπουμπού 18 μηνών...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ditaki τι ωραίο θέμα !!λοιπόν όπως και εσύ έχω και εγώ μια μπουμπού 17 μηνών (22/07/2016) το 1ο μου καλοκαιρινό μωρο !!Και περιμένω το 2ο μέχρι 10/07/2018...δεν το είχα σχεδιάσει....ηρθε ??με βλέπω με το νεογέννητο σε παραλίες όχι φυσικά στ ήλιο αλλά να μη στέρησω και στο μεγάλο μου..παιδακι τη θάλασσα που τη λατρεύει!!!το 2016 δε κάναμε κανένα μπάνιο...ειμαι όμως κ εγώ καλοκαιρινή μαμα.(26/07) ???με το καλο όλα τα μωράκια του κόσμου να'ναι γερά κ.αυτα κ οι μαμάδες τους!!!!μεταξύ μας για τα μ ωρα το καλοκαίρι είναι η καλύτερη περίοδος ..καθόλου ιώσεις βγαίνεις έξω...το αστείο στη 1η εγκυμοσύνη...ημουν 8 μηνών Ιούνιος ...καυσωνας...με βλέπει μια γυναίκα περπατούσα στο δρόμο...ασε κ εγώ καλοκαίρι γέννησα την πατησα...δε τ ξανακάνα....εγω όμως τ ξανακάνω κ.φυσικα δε τ μετανιώνω !!!!φιλιά σε όλες να τα λεμε.κοριτσια ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Να μπω και εγώ στην παρέα σας; Είμαι καινουργια εγκυουλα και ακόμα δεν το έχω συνειδητοποιήσει!! Με βλέπω για τέλη καλοκαιριού-αρχές φθινοπώρου βέβαια αλλά μια μέρα πάνω μια κάτω δεν βαριέσαι!!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ditaki έχω έναν γιο 3 χρονών!!! Η εγκυμοσύνη μου αυτή, ήρθε μπαμ σαν επισκέπτης χαχα...

@Rena28 με το καλό και συ και όντως καλοκαίρι είναι καλύτερα! Τον γιο μου τον γέννησα Γενάρη και μας έφαγε η κλεισούρα!

@Mariloux μου με το καλό!!!! Γιατί εγώ που είναι το δεύτερο το χω συνειδητοποιήσει λες? :mrgreen: Όλα καλα θα πάνε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ αν όλα πάνε καλά μέσα Αυγούστου θα γνωρίσω το μωράκι μου! Και ανυπομονώ να ακούσω την καρδούλα του!! Ο καλός μου είναι ναυτικός κ πριν φυγει μου άφησε δωράκι.. με παρηγορεί γιατί δεν είμαι πια μόνη μου και περιμένω την καλύτερη παρεούλα του κόσμου!! Ευχομαι να πάνε όλα καλά και σε λίγο καιρό να τους έχω κ τους δυο στην τεράστια αγκαλιά μου!! Ευχομαι κ σε όλες εσάς τα καλύτερα!! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια. Είμαι στις αρχές της πρώτης μου εγκυμοσύνης οπότε υπολογίζω για τέλη Αυγούστου. Δεν έχει έρθει ακόμη το ραντεβού με τον γιατρό μου για να μου πει ημερομηνία. Για να πω την αλήθεια πάντα πίστευα πως το χειρότερο είναι να γεννάς Αύγουστο γιατί έχεις την πιο μεγάλη κοιλιά τους πιο ζεστούς μήνες. Όμως το θέλαμε πολύ και ήταν ο 5ος μήνας προσπαθειών οπότε φυσικά δεν το μετανιώνω και είμαι πολύ-πολύ χαρούμενη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είμαι καινούργια και καταλάθος έκανα παράθεση στον εαυτό μου. Αν μπορεί κάποιος συντονιστής ας το διαγράψει γιατί δεν βρίσκω ούτε πως διαγράφεται, ούτε πώς γίνεται επεξεργασία. Ήθελα να προσθέσω ότι τα καλοκαιρινά πάρτυ γενεθλίων είναι πολύ ωραία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω αρχες ιουλιου γενναω.ειναι το πρωτο μου. Ειμαι 24 και εχω αγχος!!!!!!27 του μηνα θα κανουνε αυχενικη διαφανεια!!!!περιμενω πως κ πως να ερθει εκεινη η μερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου τι κάνετε; Μήπως τρώτε κουραμπιέδες & μελομακάρονα; Χαχα ?? Ήθελα να σας ρωτήσω τι νιώθετε μέχρι τώρα στην εγκυμοσύνη σας.. Έχετε ζαλάδες, εμετούς, καουρες, υπνηλία κτλ κτλ Εγώ νιώθω να κουράζομαι πολύ εύκολα & όταν κουράζομαι με πονάει η κοιλιά μου.. Εν τω μεταξύ νυστάζω συνέχεια, θέλω όλη μέρα να κοιμάμαι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mariloux Εμένα έχει πρηστεί και μεγαλώσει πολύ το στήθος μου σε σημείο χθες το βράδυ να μην μπορώ να κοιμηθώ μπρούμυτα επειδή πονούσε στην πίεση. Ευτυχώς καούρες και ναυτίες δεν έχω ακόμη. Ζαλάδα πολύ ελαφριά κ κυρίως στα μέσα μεταφοράς ακόμη και σε πολύ μικρές διαδρομές. Επίσης έχω υπνηλία. Δυο μέρες στη δουλειά είδα λίγα καφετιά και ο γιατρός μου είπε να ξαπλώνω λίγο όταν τα βλέπω αλλά είναι φυσιολογικό. Ευτυχώς τώρα σταματάω για Χριστούγεννα μιας και είμαι εκπαιδευτικός. Βέβαια δεν ξέρω αν θα είμαι χειρότερα μετά που θα ανοίξουμε με εμετούς κλπ. επίσης ενώ το διάστημα πριν την εγκυμοσύνη έτρωγα αρκετά και είχα απίστευτη όρεξη για γλυκά (ίσως ψυχολογικό λόγω των αποτυχημένων προσπαθειών) πλέον δεν πεινάω πολύ και δεν έχω όρεξη για γλυκά.ακόμη και μπροστά μου να τα δω δεν μου κάνουν κάτι.Γενικά επιλέγω "σωστές" τροφές. Ίσως πάλι να είναι κι αυτό ψυχολογικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mariloux mou εγώ σε αυτή την εγκυμοσύνη μέχρι 9η και 10η εβδ ήμουν αρκετά καλά...πρισμενο στήθος αλλα χωρίς εμετους...κοπωση Ναι αλλά το πρόβλημα μ...μου ξεκίνησαν εμετοί αναγουλςς σε χειρότερη σημείο απο τι στην κόρη μ....τ πρωί μετά από τ φαγητό μετά κ από φρυγανιά γαμωτο....ο γυναικολόγος μ.λεει μικρά συχνά ελαφριά γεύματα αλλά αύτοι οι εμετοί με τσακίζουν όταν ακούω κοπέλα να λέει  να νιώσω ένα εμετό να νιώσω έγκυος λέω αμαν τρελή εισα ι ;;;;Καλύτερα όχι εμετοι.....αυριο έχω Αυχενική κ ανυπομονώ δε σας κρύβω να δω το μωράκι μ να είναι καλά κ ίσως να μάθουμε αν έχουμε αδερφουλα η αδερφουλη; ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@beauty bunny μπορεί και να μην σε πιάσουν εμετοί και να έχεις μια πολύ εύκολη εγκυμοσύνη, στο εύχομαι!!! Εγώ αντιθέτως πεινάω υπερβολικά πολύ, θέλω συνέχεια να τρώω ο,τι βλέπω μπροστά μου!! 

@Rena28 με το καλό να κάνετε την αυχενική και να δείτε το μωράκι σας!! ??? Δεν νομίζω να αρέσει σε καμία κοπέλα να κάνει εμετό αλλά το μόνο σίγουρο είναι οτι οταν μια κοπέλα δυσκολεύεται να μεινει έγκυος και έχει πολλά προβλήματα στην εγκυμοσύνη λέει "χίλιες φορές να είχα εμετούς" για να νιώθει οτι η εγκυμοσύνη εξελίσσεται ομαλά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καουρες και αναγουλες εχω εγω..καλα απο κουραση...πέφτω ξερη τ βραδυ μετα τη δουλεια!Μελομακάρονα και κουραμπιεδες μπααα..δε μ κανει ορεξη...εχω εθιστεί στα αποξηραμένα φρουτα ,στον ανανα,λαχανορυζα κ λαχανοντολμαδες.ουτε κρεας δε θελω να φαω ....κ ημουν  κρεατου στο φουλ...εγω μπηκα 11 βδομαδα κ 5 μερεσ αν  δε κανω λαθος.εχω σε λιγεσ μερεσ τν αυχενικη διαφανεια!?εχω λιγο αγχοσ...φιλακια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ ακριβώς 8 εβδομάδων σήμερα!  Συμπτωματα δεν εχω ιδιαίτερα. Πρησμένο στήθος κλασικά και αρκετή όρεξη.  Κάθε βράδυ μάλλον απο την κούραση η κοιλιά μου γινεται τεράστια απο το πρήξιμο και το πρωι επανέρχεται. Και αρκετά υγρα, αλλα αυτα μάλλον ειναι απο τα φάρμακα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλημερα. ??να ρωτησω τι κρεμουλα βαζετε στν κοιλιτσα κ στ στήθος σας?? Εγω πηρα το bio oil..αλλα διαβαζω συνεχεια για τη σιμουλσιουμ....λενε οτι ειναι τελεια μπλα μπλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλημέρα!!!! Εγώ μπαίνω στην 7η εβδομάδα..Από συμπτώματα τίποτα, εκτός από κάτι ιλίγγους που μάλλον οφείλονται στα utrogestan. Κατα τ άλλα έχω κι ένα 3 χρονο που θέλει συνέχεια αγκαλιές και φοβάμαι μην πάθω τiποτα αν τον σηκώσω..Είναι 16 κιλά! Στις 29 πάω να ακούσω καρδούλα! Wish me luck!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...