Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πολλές αναγωγές! SOS!!


Revelator_M

Recommended Posts

Κορίτσια μου SOS, χρειάζομαι και πάλι την βοήθεια σας! Ο μικρός 11βδ+2ημ. (είμαστε στο άλμα της 12ης) εδώ και μέρες βγάζει συνέχεια γάλα, αλλά από χθες βγάζει συνέχεια! Τώρα πχ ενώ είχε φάει έψαχνε πάλι, τον έβαλα στο στήθος και έβγαλε πολύ πράγμα! Έχω την εντύπωση ότι τρώει και παραπάνω γτ θέλει να νανουριστεί και όπως πιπιλάει πίνει. Να ανησυχήσω για ΓΟΠ;; Τι συμβουλεύεται να κάνω; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

ΥΓ. Πάνες, βάρος όλα μια χαρά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Revelator_M είπε:

Κορίτσια μου SOS, χρειάζομαι και πάλι την βοήθεια σας! Ο μικρός 11βδ+2ημ. (είμαστε στο άλμα της 12ης) εδώ και μέρες βγάζει συνέχεια γάλα, αλλά από χθες βγάζει συνέχεια! Τώρα πχ ενώ είχε φάει έψαχνε πάλι, τον έβαλα στο στήθος και έβγαλε πολύ πράγμα! Έχω την εντύπωση ότι τρώει και παραπάνω γτ θέλει να νανουριστεί και όπως πιπιλάει πίνει. Να ανησυχήσω για ΓΟΠ;; Τι συμβουλεύεται να κάνω; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

ΥΓ. Πάνες, βάρος όλα μια χαρά!

Κοριτσι το ιδιο προβλημα ειχαμε κ εμεις περιπου σ'αυτες τις εβδομαδες! Η συμβουλη της παιδιατρου ηταν αφου κανει αναγωγη (μιλαμε για ρουκετα, οχι απλη γουλια) να μην ξαναθηλασουμε για τουλαχιστον 1,5 ωρα κ μετα οσο γινεται να το ελεγξεις να φαει με ηρεμια κ σχετικα λιγο... Συνηθως τα μωρακια το ξεπερνανε μονα τους σιγα σιγα μεγαλωνοντας, παρ ολα αυτα αν ειναι σε μεγαλο βαθμο κ συνεχες μπορει να ειναι κ ΓΟΠ... Οποτε καλυτερα μιλα με τον παιδιατρο! Να παρατηρεις, οτι εχει αρκετες βρεγμενες πανες, για να μην υπαρξει ενδεχομενο αφυδατωσης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Vivi.Nik. Κοριτσι σε ευχαριστω γ την απαντηση αν κ καθυστερημενα!! Ρουκετες δ ειναι, γουλιες ειναι κ καμια φορα βγαζει κ την ωρα π τρωει. Γενικα υπαρχουν φορες που τον αισθανομαι οτι εχει φαει πολυ κ φουσκωνει γ αυτο το βγαζει νομιζω, αλλα δ ξερω πως να το χειριστω. Να τον βγαζω? Να του κανω διαλλειματα; Μηπως να αρχισω να τον κοιμιζω αλλιως;; Γτ οποτε τον παιρνω εγω κ νυσταζει θελει στηθος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...