Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φλεγμονή στο σπερματοδιαγραμμα


joy2

Recommended Posts

Κορίτσια μου καλησπέρα! Έκανε ο άντρας μου μετά από 2 χρόνια ξανά σπερματοδιαγραμμα, χωρίς κάποιο λόγο, και βρέθηκαν αρκετά πυοσφαιρια και αυξημένο pH σπέρματος! Στο κέντρο που έκανε την εξέταση είχαν γράψει για 'φλεγμονή'. Επειδή στο τμήμα καθ' έξιν αποβολων που με παρακολουθούν θα πάω τέλη Ιανουαρίου, άρα θα τους ρωτήσω μετά από έναν μήνα τουλάχιστον,  πως να κινηθούμε? Το έχετε αντιμετωπίσει? Να βρούμε ουρολόγο? Αν γνωρίζετε κάποιον καλό εξειδικευμένο σε θέματα τέτοια σας παρακαλώ στείλτε μου π.μ.! Τα είχαμε λύσει όλα, είμασταν έτοιμοι να ξεκινήσουμε προσπαθειες και τελευταία στιγμή μας βγήκε αυτό!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/12/2017 at 9:59 ΜΜ, ο/η joy2 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα! Έκανε ο άντρας μου μετά από 2 χρόνια ξανά σπερματοδιαγραμμα, χωρίς κάποιο λόγο, και βρέθηκαν αρκετά πυοσφαιρια και αυξημένο pH σπέρματος! Στο κέντρο που έκανε την εξέταση είχαν γράψει για 'φλεγμονή'. Επειδή στο τμήμα καθ' έξιν αποβολων που με παρακολουθούν θα πάω τέλη Ιανουαρίου, άρα θα τους ρωτήσω μετά από έναν μήνα τουλάχιστον,  πως να κινηθούμε? Το έχετε αντιμετωπίσει? Να βρούμε ουρολόγο? Αν γνωρίζετε κάποιον καλό εξειδικευμένο σε θέματα τέτοια σας παρακαλώ στείλτε μου π.μ.! Τα είχαμε λύσει όλα, είμασταν έτοιμοι να ξεκινήσουμε προσπαθειες και τελευταία στιγμή μας βγήκε αυτό!! 

Καλησπέρα καλό είναι να επισκεφθείτε ανδρολόγο ουρολόγο. Πυοσφαιρια δεν 3χω ιδέα εμείς χλαμμυδια είχαμε στο παρελθόν που και τα καταπολεμησαμε. Εμείς είχαμε τον κ Καρουζακη Πέτρο εξαιρετικός γιατρος. Ελπίζω να αντιμετωπιστεί σύντομα και να ξεκινήσεις άμεσα την προσπάθεια σου εύχομαι ότι καλύτερο. Καμία αντιβίωση μάλλον θα δώσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ Karen μου! Η αλήθεια είναι ότι δεν γνωρίζω κανέναν γιατρό για το θέμα αυτό γιατί μόνο εμένα έβαλαν κατω από το μικροσκόπιο! Τέλεια θα τον καλέσω! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! :* 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η karen είπε:

Καλημέρα να στο καλά σας εύχομαι ότι καλύτερο αρκετές φορές αντιμετωπίζουν και άντρες θεματακια φιλιά γλυκιά μου! 

Σε ευχαριστώ Karen μου! Και εγώ σου εύχομαι ολόψυχα τα καλύτερα! Όντως έτσι είναι! Φιλιά πολλά και σε σένα κορίτσι μου γλυκό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/12/2017 at 9:59 ΜΜ, ο/η joy2 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα! Έκανε ο άντρας μου μετά από 2 χρόνια ξανά σπερματοδιαγραμμα, χωρίς κάποιο λόγο, και βρέθηκαν αρκετά πυοσφαιρια και αυξημένο pH σπέρματος! Στο κέντρο που έκανε την εξέταση είχαν γράψει για 'φλεγμονή'. Επειδή στο τμήμα καθ' έξιν αποβολων που με παρακολουθούν θα πάω τέλη Ιανουαρίου, άρα θα τους ρωτήσω μετά από έναν μήνα τουλάχιστον,  πως να κινηθούμε? Το έχετε αντιμετωπίσει? Να βρούμε ουρολόγο? Αν γνωρίζετε κάποιον καλό εξειδικευμένο σε θέματα τέτοια σας παρακαλώ στείλτε μου π.μ.! Τα είχαμε λύσει όλα, είμασταν έτοιμοι να ξεκινήσουμε προσπαθειες και τελευταία στιγμή μας βγήκε αυτό!! 

ΚΑΗΜΕΡΑ ΚΟΠΕΛΑ Μ !! ΛΟΙΠΟΝ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΕΜΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΥΜΕ 2,5 ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ.. ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΛΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΜΙΛΑΜΕ ΤΩΡΑ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΜΕΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ...ΒΡΗΚΑΜΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΚΥΣΤΗ-ΚΟΙΛΗ  ΣΤΟΝ ΠΡΟΣΤΑΤΗ ΚΟΝΤΑ ΓΕΜΑΤΗ ΥΓΡΟ! ΣΠΕΡΜΑΤΟΚΟΙΛΗ ΤΗΝ ΕΛΕΓΑΝ ΣΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ! ΚΑΝΑΜΕ ΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑΣΑΜΕ..ΔΕΝ ΣΗΚΩΝΕΙ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ...ΠΑΝΤΩΣ ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΑΜΕ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΑΚΡΗ ΠΩΣ Κ ΤΙ...ΒΡΕΘΗΚΕ ΜΕ ΜΑΓΝΗΤΙΚΗ ΑΞΟΝΙΚΗ ΚΤΛ !! ΕΛΠΙΖΩ ΕΣΑΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΙΟ ΑΠΛΟ!!! ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/12/2017 at 9:59 ΜΜ, ο/η joy2 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα! Έκανε ο άντρας μου μετά από 2 χρόνια ξανά σπερματοδιαγραμμα, χωρίς κάποιο λόγο, και βρέθηκαν αρκετά πυοσφαιρια και αυξημένο pH σπέρματος! Στο κέντρο που έκανε την εξέταση είχαν γράψει για 'φλεγμονή'. Επειδή στο τμήμα καθ' έξιν αποβολων που με παρακολουθούν θα πάω τέλη Ιανουαρίου, άρα θα τους ρωτήσω μετά από έναν μήνα τουλάχιστον,  πως να κινηθούμε? Το έχετε αντιμετωπίσει? Να βρούμε ουρολόγο? Αν γνωρίζετε κάποιον καλό εξειδικευμένο σε θέματα τέτοια σας παρακαλώ στείλτε μου π.μ.! Τα είχαμε λύσει όλα, είμασταν έτοιμοι να ξεκινήσουμε προσπαθειες και τελευταία στιγμή μας βγήκε αυτό!! 

ΚΑΗΜΕΡΑ ΚΟΠΕΛΑ Μ !! ΛΟΙΠΟΝ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΕΜΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΥΜΕ 2,5 ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ.. ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΛΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΜΙΛΑΜΕ ΤΩΡΑ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΜΕΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ...ΒΡΗΚΑΜΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΚΥΣΤΗ-ΚΟΙΛΗ  ΣΤΟΝ ΠΡΟΣΤΑΤΗ ΚΟΝΤΑ ΓΕΜΑΤΗ ΥΓΡΟ! ΣΠΕΡΜΑΤΟΚΟΙΛΗ ΤΗΝ ΕΛΕΓΑΝ ΣΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ! ΚΑΝΑΜΕ ΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑΣΑΜΕ..ΔΕΝ ΣΗΚΩΝΕΙ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ...ΠΑΝΤΩΣ ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΑΜΕ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΑΚΡΗ ΠΩΣ Κ ΤΙ...ΒΡΕΘΗΚΕ ΜΕ ΜΑΓΝΗΤΙΚΗ ΑΞΟΝΙΚΗ ΚΤΛ !! ΕΛΠΙΖΩ ΕΣΑΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΙΟ ΑΠΛΟ!!! ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ !!! ΝΑ Σ ΠΩ ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ ΣΤΙΣ ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΕΣ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΠΟΙΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟ...ΜΟΝΟ ΤΑ ΠΥΟΣΦΑΙΡΙΑ... ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΦΑΣΗ ΜΑΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΣΑΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ Κ ΣΤΟ ΣΠΕΡΜΑ...ΤΩΡΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΝΣΗ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ!! ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑ !! ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΜΗΝ ΔΙΣΤΑΣΕΙΣ !! ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ MASTER ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η mary nick είπε:

ΚΑΗΜΕΡΑ ΚΟΠΕΛΑ Μ !! ΛΟΙΠΟΝ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΕΜΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΥΜΕ 2,5 ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ.. ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΛΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΜΙΛΑΜΕ ΤΩΡΑ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΜΕΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ...ΒΡΗΚΑΜΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΚΥΣΤΗ-ΚΟΙΛΗ  ΣΤΟΝ ΠΡΟΣΤΑΤΗ ΚΟΝΤΑ ΓΕΜΑΤΗ ΥΓΡΟ! ΣΠΕΡΜΑΤΟΚΟΙΛΗ ΤΗΝ ΕΛΕΓΑΝ ΣΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ! ΚΑΝΑΜΕ ΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑΣΑΜΕ..ΔΕΝ ΣΗΚΩΝΕΙ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ...ΠΑΝΤΩΣ ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΑΜΕ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΑΚΡΗ ΠΩΣ Κ ΤΙ...ΒΡΕΘΗΚΕ ΜΕ ΜΑΓΝΗΤΙΚΗ ΑΞΟΝΙΚΗ ΚΤΛ !! ΕΛΠΙΖΩ ΕΣΑΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΙΟ ΑΠΛΟ!!! ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ !!! ΝΑ Σ ΠΩ ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ ΣΤΙΣ ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΕΣ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΠΟΙΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟ...ΜΟΝΟ ΤΑ ΠΥΟΣΦΑΙΡΙΑ... ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΦΑΣΗ ΜΑΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΣΑΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ Κ ΣΤΟ ΣΠΕΡΜΑ...ΤΩΡΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΝΣΗ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ!! ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑ !! ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΜΗΝ ΔΙΣΤΑΣΕΙΣ !! ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ MASTER ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ !!! 

Άαα καλή επιτυχία και σε εσάς κορίτσι μου γλυκό! Και εμάς η καλλιέργεια είναι οκ από χλαμύδια, μυκοπλασμα κτλ... Τώρα αυτό με προβληματίζει που λες γιατί ο άντρας μου έχει κηλη  στη σπονδυλική στήλη και το καλοκαίρι τον καθήλωσε...ήταν κλινηρης...  Θα μπορούσε αυτό να προκαλεσε τη φλεγμονή... Για να δούμε τι θα πει ο άνδρολόγος.. Έχουμε Ρντβ την άλλη εβδομάδα! Σε ευχαριστώ  για την απάντηση! :* 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι να βγάλετε άκρη γρήγορα κ να μην σας πάρει όσο εμάς !! Εμάς ο ουρολόγος  όπως κ η βιολόγος που μας παρακολουθεί μας έλεγε ότι κάπου υπάρχει φλεγμονή όπως κ βρέθηκε !!! Καλά αποτελέσματα να εχετε κ γρήγορα ένα μωράκι !! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η mary nick είπε:

Μακάρι να βγάλετε άκρη γρήγορα κ να μην σας πάρει όσο εμάς !! Εμάς ο ουρολόγος  όπως κ η βιολόγος που μας παρακολουθεί μας έλεγε ότι κάπου υπάρχει φλεγμονή όπως κ βρέθηκε !!! Καλά αποτελέσματα να εχετε κ γρήγορα ένα μωράκι !! ?

Σε ευχαριστώ  κορίτσι μου! Και σε σένα να πάνε όλα καλά!! (είδα ότι είχες θετική χοριακη οπότε σου στέλνω τις καλύτερες ευχές μου!!!) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια,τι κάνετε??ελπιζω ολες να είστε σουπερ σε ψυχολογία..και παμε δυνατά για 2018 λόγους να προσπαθούμε με νύχια και με δόντια!!λοιπον Joy κοριτσακι μου εμεις σε επαναληπτικό σπερμοδιαγραμμα που κάναμε το καλοκαίρι υστερα απο επισης δυο χρονια απο το τελευταίο βρήκαμε ph ανεβασμένο και χαμηλή κινητικότητα!μιλησα με τον γυναικολογο μου..και μου λέει "αυτο ειναι μικρόβιο!!καλλιεργεια αμμεσα!" Και ετσι κάναμε,,βρεθηκε λοιπον E. coli..και το ρημαδιασμενο επειδη υπαρχει ουτως η άλλως στην φυσική χλωρίδα ειναι πολυ δύσκολο να το ξεφορτωθούμε..κάναμε αγωγή μια εβδομάδα εγω..είκοσι μερες ο αντρας μου..και τωρα πήραμε τα αποτελέσματα της νέας καλλιέργειας στην οποία φαίνεται οως το καταστηλαμε..τωρα προχωραμε σε σπερματέγχυση με φαρμακα(πρωτα ο θεος) γιατι δεν χουμε το περιθώριο να το αφήσουμε..μπορει σε ενα μηνα να χει ξαναβγεί!!θα πατε σε ουρολόγο,η θα κάνετε μόνοι σας μια καλλιέργεια σπερματος και με τα αποτελέσματα θα πατε τον γιατρο!καλη επιτυχία κοπελα μου..ευχομαι να ναι κατι απλο και να φυγει αμεσως με μια αντιβίωση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας......εμενα ο αντρας μου ειχε φλεγμονη επινε για ενα μηνα αντιβιοση και μολις σταματησε εμεινα εγκυος κατευθειαν αλλα ειχα αποβολη....σου ευχομαι να πανε ολα καλα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η masia είπε:

Γεια σας......εμενα ο αντρας μου ειχε φλεγμονη επινε για ενα μηνα αντιβιοση και μολις σταματησε εμεινα εγκυος κατευθειαν αλλα ειχα αποβολη....σου ευχομαι να πανε ολα καλα 

Εμάς αυτό μας βγήκε μετά τις 2 αποβολές μου... Πριν ήταν όλα οκ με τον άντρα μου! Σε ευχαριστω γλυκιά μου και καλή επιτυχία στην επόμενη προσπάθεια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Κατερινάκι/only love κορίτσι μου γλυκό η καλλιέργεια βγήκε οκ... Θα δούμε τι θα μας πει ο ουρολόγος για τη φλεγμονή! Καλή επιτυχία στην σπερματεγχυση! :* :*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η joy2 είπε:

@Κατερινάκι/only love κορίτσι μου γλυκό η καλλιέργεια βγήκε οκ... Θα δούμε τι θα μας πει ο ουρολόγος για τη φλεγμονή! Καλή επιτυχία στην σπερματεγχυση! :* :*

Αρα η φλεγμονή δεν ειναι απο μικρόβιο?τι να πω..ευχομαι συντομα να σας δωσει την απάντηση ο ουρολόγος και να ξεμπερδέψετε και με αυτο!!Σε ευχαριστω παρα πολυ κοπελα μου!!!με το καλο να πατε παρακάτω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ήταν από μικρόβιο όχι... Για να δούμε.. Θα πάω σε έναν γιατρό που μου συνέστησε η Καρεν μας.. Να είσαι καλά ματάκια μου! Περιμένουμε τα καλά νέα και από εσένα!! :* :* 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η joy2 είπε:

Δεν ήταν από μικρόβιο όχι... Για να δούμε.. Θα πάω σε έναν γιατρό που μου συνέστησε η Καρεν μας.. Να είσαι καλά ματάκια μου! Περιμένουμε τα καλά νέα και από εσένα!! :* :* 

Αν στον συνεστησε η Καρεν μας..τοτε ειναι εγγύηση!!Ευχομαι να το λύσετε το θέμα απλα και γρήγορα!!Σε ευχαριστω παρα πολυ κοριτσακι μου..αν και για να ειμαι ειλικρινής,δεν περιμενω τιποτα..Ισως  και απο αμυνα..θελω να ελπιζω...δεν παω με αρνητισμό,αλλα δεν μπορω να πετάω στα σύννεφα οπως πέρυσι..και να σπάσω τα μούτρα μου..Θα κανω αυτο που μπορω στην παρούσα φάση..και βλέπουμε..Εχει ο θεος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...